Reklama
Józefa Szczurek – Żelazko Szkoły pod kontrolą
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 17 września 2020 12:37

Opracowaliśmy procedury, które przez MEN wspólnie z GIS trafiły dla dyrektorów szkół. To są wskazówki do opracowania regulaminów, które będą zagwarantowały bezpieczny powrót dzieci do szkoły. Są też wytyczne dotyczące funkcjonowania gabinetów medycznych w szkołach, chcielibyśmy również, aby rozpoczęły swoją działalność gabinety stomatologiczne ulokowane w szkołach. Trzeba pamiętać, że każda szkoła, placówka edukacyjna, każdy region naszego kraju jest inny. Są przecież różne uwarunkowania, jeśli chodzi o wskaźniki epidemiczne. Nawet przy takich samych wskaźnikach, są przecież różne cechy tego zakażenia. Ograniczone ognisko 20-30 osób, które zostało rozpoznane i opanowane przez służby sanitarne, jest mniejszym zagrożeniem, niż obecność takiej samej liczby zakażeń, ale jako rozproszonych przypadków COVID-19 – mówi wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko.

Jej zdaniem musimy bezwzględnie stosować się do obowiązujących zasad. Niestety jesień to jednak okres wzmożonej zachorowalności choćby na grypę, dlatego zalecamy i zachęcamy, aby osoby z grupy ryzyka zaszczepiły się przeciwko grypie. Nałożenie się na siebie dwóch infekcji może skutkować ciężkim przebiegiem choroby, dlatego warto się zaszczepić. Zalecamy to osobom powyżej 60. roku, ale też tym, którzy zmagają się z chorobami przewlekłymi: cukrzycą, niewydolnością krążenia, czy chorobami nowotworowymi. A wszyscy musimy pamiętać, by o siebie dbać: wysypiać się, odpoczywać, jeść dużo warzyw i owoców, być aktywnym fizycznie. Wszystko wskazuje na to, że z koronawirusem będziemy musieli się nauczyć żyć co najmniej do połowy 2021 roku – ocenia wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .