Reklama
Borzęcin. Strefa to już fakt
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 02 października 2020 21:00

W sumie kilkaset nowych miejsc pracy powstanie w nowo powstającej Strefie Aktywności Gospodarczej w Borzęcinie. Obejmie ona około dwadzieścia pięć hektarów. Rozstrzygnięto przetarg, została także podpisana umowa –mówi wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak. – Wartość inwestycji po przetargu to kwota blisko 5 milionów złotych i jest to zadanie priorytetowe dla samorządu w bieżącej kadencji 2018-2023. Stawiamy na rozwój przedsiębiorczości, który generuje nie tylko nowe miejsca pracy, ale również dochody gminy.

Warto wspomnieć, ze w tym roku gmina Borzęcin znalazła się wśród najbogatszych gmin regionu tarnowskiego. W rankingu "Bogactwo samorządów" zajęła 4. miejsce. – Jest to jeden z najbardziej obiektywnych i prestiżowych rankingów publikowanych przez pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota”, który nie uwzględnia dotacji celowych, bo te związane z inwestycjami, z dotacjami do realizowanych projektów zazwyczaj są chwilowe, ale obrazuje faktyczny stan finansów samorządów – dodaje wójt Kwaśniak. Borzęcin z dochodami 3493,75 złotych per capita (na osobę) poprawił swoją pozycję w stosunku do notowania z 2018 roku o 195 miejsc, plasując się w regionie tuż za Żegociną, Czchowem i Łapanowem.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr112020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .