Reklama
Gnojnik. Projekty z unijnej kiesy
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 16 października 2020 18:47

Dwa międzynarodowe projekty Erasmus+ oraz POWER realizowane są w Publicznej Szkole Podstawowej im. św. S. Kostki w Biesiadkach Publiczna Szkoła Podstawowa w Biesiadkach rozpoczęła   udział w dwóch międzynarodowych projektach. Pierwszy z nich nosi tytuł:  „Współpracujmy” i będzie realizowany  w ramach programu Erasmus+. Jego celem jest poznanie problemu ochrony środowiska w krajach partnerskich, z którymi szkoła będzie współpracowała: Niemcy, Holandia, Portugalia oraz Chorwacja. Wybrane szkoły w tych krajach będą w ciągu trwania projektu przez okres najbliższych 2 lat, podejmowały różnorodne działania zmierzające do uwrażliwienia społeczności środowisk  lokalnych na działania związane z ochroną przyrody, dbaniem o zasoby środowiska naturalnego, recyclingiem oraz oszczędnym gospodarowaniem zasobami wodnymi. Tematy te wpisują się w dotychczasowe działania realizowane w naszej szkole nie tylko w czasie zajęć, ale też poprzez włączanie uczniów, rodziców i nauczycieli w lokalne i ogólnopolskie akcje, programy i projekty ekologiczne. Jesteśmy przekonani, że dzięki udziałowi w projekcie międzynarodowym przyczynimy się do promocji naszej miejscowości, gminy i  regionu. Dowiemy się, jak zagadnienia związane z szeroko pojętym proekologicznym stylem życia są realizowane w innych krajach europejskich. W projekcie przewidziano wyjazdy grup uczniów i  nauczycieli do  szkół partnerskich oraz spotkania online. Na potrzeby dokumentowania naszych działań uruchomiona została strona internetowa, gdzie będziemy systematycznie zamieszczać filmy, zdjęcia czy reportaże.


Fundusze pozyskane na realizację projektu w kwocie 29.610,00 euro pokryją wszelkie wydatki związane z pobytem uczniów wraz z nauczycielami w szkołach partnerskich oraz działaniami na terenie szkoły. Drugi projekt, pt.: ”Mobilność, innowacja, rozwój”, polega na uczestnictwie kadry nauczycielskiej szkoły w zagranicznych szkoleniach, zarówno językowych, jak i metodycznych. Zaplanowane na lata 2021-2022 mobilności do: Portugalii, Hiszpanii, Finlandii i na Maltę przyczynią się do rozwoju kompetencji językowych, interkulturowych, poszerzą również wiedzę uczestników na temat systemów szkolnictwa w krajach partnerskich  oraz umożliwią poznanie najnowszych  technik i metod pracy  uczniami w innych krajach. Na realizację powyższych działań  w ramach program POWER pozyskaliśmy 29.034,00 euro – mówi Barbara Legutko szkolny koordynator projektów.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rt ap

pr012021a

fbprofil

kk2021

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .