Reklama
Czchów. Zdalne nauczanie – robimy co się da
WYDARZENIA - Czchów
środa, 28 października 2020 00:00

Czy szkoły w Polsce są przygotowane do zdalnego nauczania? Jak to wygląda w regionie tarnowskim? Burmistrz Czchowa Marek Chudoba nie ma najmniejszych wątpliwości, że nauczyciele szkół podległych gminie, dwoją się i troją, by sprostać wyzwaniu. Oczywiście nie jest to jednak takie proste. – Udało się nam zakupić sporo laptopów, ale są takie domy, w których w szkole podstawowej czy średniej uczy się kilkoro dzieci i tam jest już problem Jakkolwiek takich sytuacji nie ma za wiele, to jednak występują – ocenia burmistrz Chudoba. Bywa także, że w górzystym terenie szwankuje także Internet, a dokładnie rzecz ujmując szybkość przesyłu danych. W efekcie są dzieci, które mają problem z uczestnictwem w lekcji online.

Zdaniem nauczycieli, od wiosny było na tyle czasu, by w skali makro (kraju) stworzyć platformę edukacyjną, którą mogliby z powodzeniem wykorzystać dzisiaj uczniowie. – Efekt jest taki, że w każdej szkole, w każdej gminie, stosowane są różne rozwiązania. Jedni korzystają tylko z dziennika elektronicznego, inni z aplikacji classroom, jeszcze inni z pakietu Microsoftu. Przecież to nie problem przygotować rowiązania uniwersalne dla całego kraju. Znam rodzinę, w której dzieci chodzą do czterech różnych szkół, jedno do szkoły podstawowej, dwoje do szkół ponadgimnazjalnych, dodatkowo uczą się w Szkole Muzycznej w Nowym Sączu. Każda placówka ma inny system prowadzenie zdalnego nauczania – tłumaczy nam jeden z czchowskich pedagogów.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .