Reklama
Zakliczyn. Z największym dofinansowaniem na remont drogi w Słonej
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 30 października 2020 23:39

Samorząd Zakliczyna otrzymał promesę wysokości 720 tys. zł na remont drogi gminnej w miejscowości Słonao łącznej długości 1,4 kilometra. Z przyznanych środków finansowych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych gruntownie wyremontowany zostanie odcinek drogi gminnej w Słonej na Suchą Górę do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1393K Ciężkowice – Jastrzębia – Zdonia. W rezultacie wniosku wojewody małopolskiego Łukasza Kmity, złożonego do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, małopolskim samorządom zostały przyznane pieniądze w wysokości przeszło 10 mln zł na realizację w 2020 roku zadań związanych z remontem lub odbudową obiektów komunalnej infrastruktury technicznej uszkodzonej w tym roku.


Zadanie, które otrzymało najwyższe dofinansowanie to remont drogi w Słonej. Gmina Zakliczyn dostała na ten cel 720 tys. zł (80 procent kosztów inwestycji). Przetarg na to zadnie został już ogłoszony. - Polski rząd regularnie wspiera samorządy, które borykają się ze skutkami klęsk żywiołowych. Ostatnio przyznane środki z rezerwy celowej trafią do małopolskich samorządów, które ucierpiały podczas tegorocznych nawałnic. Remonty i odbudowy dróg gminnych i powiatowych są szczególnie istotne dla mieszkańców. Dlatego mimo szeregu zdań realizowanych w związku z pandemią dokładamy wszelkich starań, aby udzielić samorządom wsparcia w tym zakresie – powiedział wojewoda Łukasz Kmita.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr112020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .