Reklama
Region. Wszystkie kwesty odwołane, można jednak nadal pomóc
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 31 października 2020 23:58

Nie odbędzie się żadna kwesta w regionie tarnowskim. Część z nich, jak chociażby w Dębnie, odwołano wcześniej, inne – wczoraj – kiedy okazało się, że w okresie od 31 października do 2 listopada 2020 roku będą zamknięte. O rezygnacji z kwesty w Dębnie pisaliśmy kilka dni temu. Tam uznano, że pomimo szczytnego celu, nie wolno igrać życiem i zdrowiem ludzi: kwestujących i samych darczyńców. - Cieszy mnie ta decyzja, po pokazuję, że w trudnym czasie potrafimy podejmować trudne, ale właściwe decyzje – ocenia wójt Wiesław Kozłowski. Na podobny krok zdecydowało się także wiele miast w regionie: Tarnów czy Bochnia. W tym przypadku powodem był rządowy zakaz.

Nie odbędzie się także tegoroczna kwesta na Cmentarzu Parafialnym w Brzesku. W związku z zaistniałą sytuacją bardzo dziękujemy za wsparcie naszego wspólnego dzieła odnowy. To wyraz naszej wspólnej troski o dobro materialne i duchowe brzeskiej nekropolii. Dziękujemy harcerzom Gwiezdne gryfy z PSP nr 3 w Brzesku oraz ich opiekunom, za uporządkowanie grobów, harcerzom z  Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Brzesku, Wolontariuszom (w tym roku, w bardzo okrojonym składzie), firmie Macland, Brzeskiej Oficynie Wydawniczej za bezinteresowne wykonanie „cegiełek”, na których można zobaczyć wszystkie odnowione na Cmentarzu Parafialnym nagrobki, wraz ich opisem wykonanym dzięki Panom Jerzemu Wyczesanemu i Jackowi Filipowi oraz za kwiaty Panu Adamowi Pietrusińskiemu. Nadmieniam, że w każdą niedzielę, przez miesiąc listopad na stoliku z prasą w Kościele św. Jakuba Apostoła i w Kościele Ducha Świętego w Brzesku będą wystawione puszki na kwestę oraz okolicznościowe cegiełki, na których podane jest konto dla Chętnych do wsparcia corocznej  inicjatywy – zachęca Maria Babicz, jedna z organizatorek brzeskiej kwesty.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr112020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .