Reklama
Dębno. Podatek tylko na konto
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 16 listopada 2020 00:57

Tradycyjne inkaso czyli płatność podatku gotówką u sołtysów jest niemożliwa. – Zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób starszych lubi taką formę płatności, ale w obecnej sytuacji epidemiologicznej, musieliśmy inkaso zawiesić – mówi Wiesław Kozłowski, wójt Gminy Dębno, który informuje podatników podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego lub płaconych w formie łącznego zobowiązania pieniężnego przez osoby fizyczne, o zmianach. Powyższa decyzja dotyczy poboru podatków przez inkasentów - sołtysów wyznaczonych uchwałą Rady Gminy z dnia 25 kwietnia 2019 r.

Uzasadnieniem takiej decyzji jest oczywiste zagrożenie dla zdrowia zarówno podatników,
jak i inkasentów w okresie pandemii koronawirusa, poprzez bezpośrednie przyjmowanie wpłat w formie gotówkowej oraz konieczny bliski kontakt pomiędzy inkasentem  i podatnikiem z powodu wręczania dowodu wpłaty i przyjmowania gotówki. W tej sytuacji prosimy o dokonywanie wpłat IV raty podatku płatnej do 15 listopada 2020 r. na rachunek bankowy Urzędu: Nr  51 9453 0009 0030 0300 0026 0002  (BS Brzesko o/Dębno); bezpośrednio ze swoich rachunków bankowych za pomocą bankowości elektronicznej; w Banku Spółdzielczym w Dębnie (bez prowizji) lub w innych bankach wykorzystując dołączone do nakazów gotowe blankiety wpłat.        

Jednocześnie apeluję o pomoc osobom starszym w bezpiecznym uregulowaniu należności przez inne osoby w rodzinie posługujące się Internetem i bankowością elektroniczną. W przelewach należności podatkowych za taką osobę, należy wskazać imię, nazwisko i adres osoby podatnika, rodzaj należności, ratę podatku oraz nr decyzji ustalającej wymiar podatków na ten rok – dodaje w rozmowie z naszą redakcją wójt Kozłowski.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .