Reklama
Brzesko. 8 milionów złotych dla powiatu
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 08 grudnia 2020 18:03

O osiem milionów złotych wzbogaci się powiat brzeski w ramach dotacji rządowej. - Powiat przygotował dobre wnioski. Rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera te samorządy, które ucierpiały w wyniku pandemii. Oczywiście istotne było przygotowanie dokumentacji. I tym razem powiat stanął na wysokości zadania – ocenia poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Rząd przyznał samorządowi trzy dotacje, na realizację trzech inwestycji. - Chciałem podziękować pani poseł za wielkie zaangażowanie i pomoc dla powiatru brzeskiego. Wspólne starania pozwolą na realizacje kolejnych zadań. Współpraca z poseł Józefa Szczurek – Żelazko przynosi wymierne korzyści mieszkańcom naszego powiatu – dodaje starosta Andrzej Potępa.

Zadanie I

Dwa miliony złotych, w ramach inwestycji zostanie zakupiony tomograf dla Szpitala Powiatowego w Brzesku - w części zostanie sfinansowany ze środków EFS, wnioskujemy o przyznanie środków w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na pokrycie wkładu własnego oraz na poniesienie kosztów związanych z przeniesieniem starego aparatu.

Zadanie II

Milion złotych, przedmiotem projektu jest odbudowa i przebudowa siedmiu odcinków dróg powiatowych na terenie Gmin Borzęcin, Iwkowa i Szczurowa.

Zadanie III

Pięć milionów złotych Inwestycja polega na dostosowaniu szpitala do obowiązujących przepisów prawa. Inwestycja obejmuje poprawę szybów pod windy, wymianę wszystkich wind, instalacji wewnętrznych i zewnętrznych, wykonanie przewiązki między kompleksem budynków szpitalnych i


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .