Reklama
Dębno. Gmina z kasą
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 22 grudnia 2020 00:00

W sumie ponad 3,4 mln złotych dotacji dostała Gmina Dębno w ramach rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dzięki tym środkom finansowym zostaną zrealizowane inwestycje drogowe i kanalizacyjne w naszej gminie. Remontom zostaną poddane następujące odcinki dróg: Łysa Góra– Sufczyn-Rajsko do Zagórza oraz Niedźwiedza-Nowa Wieś. Znaczna część dotacji zostanie przeznaczona na budowę dalszego etapu kanalizacji sanitarnej tym razem dla Dębna, Jastwi i Porąbki Uszewskiej oraz modernizację oczyszczalni ścieków w Woli Dębińskiej. Jest to kolejna transza pomocy rządowej dla gminy Dębno w 2020 roku. We wrześniu gmina otrzymała blisko dwa miliony złotych. Warto dodać, że sąsiednie Brzesko tym razem nie otrzymało ani złotówki – bo wnioski tamtejszego samorządu były po prostu kiepskie.

Bardzo serdecznie dziękuję parlamentarzystom z naszego regionu, na czele z panią poseł Józefa Szczurek – Żelazko za wsparcie naszych starań, a przede wszystkim premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za uznanie i praktyczne potwierdzenie tego, że inwestycje lokalne są dla rządu inwestycjami strategicznymi. To realizacja zasady zrównoważonego rozwoju kraju. Nigdy wcześniej gminy w Polsce nie mogły liczyć na taką pomoc państwa – mówi wójt Wiesław Kozłowski, nawiązując chociażby do sytuacji kryzysu gospodarczego w latach 2008 – 2011, kiedy to gminy i powiaty nie otrzymały od ówczesnego rządu ani złotówki.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .