Reklama
Dębno. Klub Senior + czeka na lepsze czasy
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 17 grudnia 2020 10:16

Klub Senior + czeka na lepsze czasy – jest już gotowy, ale z powodu pandemii na razie nie będzie mógł służyć osobom po 65 roku życia. Niedawno dobiegły końca prace remontowe w budynku tzw. „Organistówki”, w którym powstał kolejny w gminie Klub Senior +. Przebudowane pomieszczenia zyskały nowoczesne, funkcjonalne wyposażenie i są w pełni dostosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Budynek zmienił się nie do poznania. Wykonano m.in.: nowy dach, elewację, wymieniono stolarkę drzwiową i okienną. Zmodernizowano instalacje centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną i elektryczną. Wewnątrz budynku Seniorzy otrzymali do swojej dyspozycji pomieszczenie służące jako sala spotkań, kuchnię, łazienkę wyposażoną w dwie toalety dla kobiet i mężczyzn oraz szatnię. Wszystkie pomieszczenia zostały nowocześnie umeblowane i oprzyrządowane.


Teren wokół budynku został utwardzony. Powstał podjazd dla osób niepełnosprawnych oraz parking. Jest to druga po Sufczynie placówka tego typu w naszej gminie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców  Klub Senior + w Dębnie został utworzony z myślą   o starszych, nieaktywnych już zawodowo osobach. Zadaniem jego będzie prowadzić działania motywujące Seniorów do aktywnego spędzania wolnego czasu, podnoszenia wiary we własne możliwości, likwidację poczucia pustki oraz przełamywania trudności w nawiązywaniu relacji – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Zadanie zostało dofinansowane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2015-2020 kwotą 150 tys. złotych.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .