Reklama
Szczurowa. Praca z niepełnosprawnymi
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 26 grudnia 2020 00:00

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczurowej ul. Rynek 3 zaprasza osoby posiadające  kwalifikacje  – asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – lub osoby posiadające co najmniej 6 – miesięczne, udokumentowane doświadczenie w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom  niepełnosprawnym  np. doświadczenie zawodowe, udzielanie wsparcia osobom niepełnosprawnym w formie wolontariatu – do  podjęcia  zatrudnienia w ramach programu ,, Asystent osobisty osoby  niepełnosprawnej” – edycja  2021. Kontakt telefoniczny; 14 632 0970, 14 671 3120,14 632 0993, adres e -mail; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Asystent niepełnosprawnego pracownika, to nie osoba, która będzie wyręczać podopiecznego we wszystkim. W ten sposób odsunęłaby go jedynie w cień zarówno życia społecznego, jak i zawodowego. Zadaniem asystenta jest więc pomoc w komunikowaniu się z otoczeniem oraz w czynnościach trudnych lub niemożliwych do samodzielnego wykonania.Nigdzie nie zostały określone warunki czy kwalifikacje, jakie musiałaby posiadać osoba chcąca zostać asystentem niepełnosprawnego pracownika, choć istnieją kursy, pozwalające lepiej przygotować się do tego zadania. – Zachęcam do kontaktu z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej – mówi naszej redakcji wójt Zbigniew Moskal.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .