Reklama
Czchów. Szkoła z laptopami
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 02 stycznia 2021 00:00

Blisko dwieście tysięcy złotych otrzymała w tym roku gmina Czchów na zakup nowych laptopów. Dyrektorzy szkół, w uzgodnieniu z wychowawcami klas, przekazali sprzęt uczniom z najuboższych rodzin oraz z rodzin, w których aktualnie w szkole podstawowej lub średniej uczy się kilkoro dzieci. Takich rodzin jest kilkadziesiąt. – Mam świadomość tego, że rodzice nie są wstanie kupić trzech czy czterech laptopów. Zresztą w okresie, kiedy nie ma pandemii, nic im po takiej ilości sprzętu. Pomoc gminy w tym przypadku jest bezcenna. Dodam tylko, że komputery uczniom szkół ponadpodstawowych przekazało także Starostwo Powiatowe w Brzesku -0 mówi burmistrz Marek Chudoba.

Dwa programy

Za drugim razem gmina Czchów zakupiła do szkół 46 laptopów w ramach programu: „Zdalna Szkoła+”, pochodzących z  Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła+ – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Zakupiony sprzęt trafi do uczniów szkół podstawowych i umożliwi naukę w formie zdalnej uczniom, którzy do tej pory nie mogli w pełni w niej uczestniczyć, ze względu na brak sprzętu. Gmina Czchów z programu otrzymała środki finansowe w wysokości 105 000 zł. Łącznie w ramach Programu ZDALNA SZKOŁA i ZDALNA SZKOŁA + zakupionych zostało 81 laptopów za łączną kwotę blisko 190 000 zł.

Zdalna nauka

Kiedy uczniowie wrócą do tradycyjnego nauczania? Nie wiadomo.Może po feriach?  – Oczywiście nie mam cienia wątpliwości, że zdalne nauczanie jest ułomne. Nic nie zastąpi tradycyjnej lekcji, kontaktu osobistego nauczyciela z uczniami – mówi burmistrz Marek Chudoba. Pandemia korona wirusa spowodowała wprowadzenie szeregu ograniczeń. Jednym z nich jest zamknięcie placówek oświatowych. Znowu, od kilku tygodni nauczanie odbywa się w trybie zdalnym. W obecnej sytuacji edukacja zdalna jest jedynym rozwiązaniem gwarantującym bezpieczeństwo dzieci przy zachowaniu ciągłości nauczania. W ciągu ostatnich kilku tygodni mogliśmy się przekonać, jak jej realizacja wygląda w praktyce. Z tych doświadczeń należy niezwłocznie wyciągnąć wnioski. Dziś wiemy, które z zastosowanych rozwiązań się sprawdziły, a które wymagają doszlifowania. Można dyskutować o sukcesach, a także o błędach czy niedociągnięciach, ale najważniejsze, aby dyskusji przyświecał konstruktywny cel – wypracowanie najlepszych możliwych standardów edukacji zdalnej na przyszłość. Zagwarantuje to dzieciom oraz nauczycielom jak najlepsze warunki oraz narzędzia do pracy. Bez uczciwej i rzetelnej analizy nie będziemy w stanie tego osiągnąć. – Mam jednak nadzieję, że niebawem uczniowie wrócą do szkół – dodaje burmistrz Marek Chudoba.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .