Reklama
Brzesko. Strategia powiatu
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 14 kwietnia 2021 00:00

Niedawno powiat brzeski rozpoczął prace związane z opracowaniem Strategii Rozwoju na lata 2021-2030. Prace obejmują przeprowadzenie kompleksowej diagnozy społeczno-gospodarczej powiatu oraz określenie celów i zadań, mających zapewnić jego długofalowy rozwój społeczno-gospodarczy. Aby Strategia Rozwoju Powiatu Brzeskiego na lata 2021-2030 stanowiła faktyczną odpowiedź na problemy, potrzeby i oczekiwania mieszkańców, zorganizowane zostało dedykowane badanie ankietowe. Ankieta jest całkowicie anonimowa – Państwa odpowiedzi na pytania objęte są tajemnicą. Wszelkie zebrane informacje będą wykorzystywane wyłącznie do sporządzenia zbiorczych zestawień. W żaden sposób indywidualne odpowiedzi nie będą publicznie udostępniane. Badanie potrwa do 25.04 włącznie. Zachęcamy do wypełnienia ankiety. Tworzą ją głównie pytania zamknięte, więc całość nie powinna zająć Państwu więcej niż 10-15 minut – zachęca starosta brzeski, Andrzej Potępa.

Jeszcze w tym roku Rada Powiatu w Brzesku uchwali strategię rozwoju. Strategia to dokument ramowy, który opisuje w ogólnych zarysach jak powiat będzie się rozwijała przez następnych kilka lat, w którym kierunku powinny pójść inwestycje, na co samorząd powinien pozyskiwać fundusze, jakie są oczekiwania mieszkańców. Chcemy jasno określić także słabe i mocne strony powiatu. Przyjęcie przez samorząd Strategii Rozwoju podnosi także wiarygodność powiatu wobec partnerów zewnętrznych, dla których taki dokument s tanowi podstawę oceny współpracy. Zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej każda jednostka samorządowa powinna opierać swoje działania inwestycyjne współfinansowane ze środków Unii Europejskiej na planie strategicznym. – Znamy mechanizmy finansowania w tym czasie inwestycji, określone zostaną potrzeby i możliwości ich realizacji. Oczywiście decyzje podejmowane w tym okresie, będą skutkowały na lata następne. Dokument będzie szeroko konsultowany. Na jego temat będą mogli wypowiedzieć się przedstawiciele różnych grup zawodowych, chociażby nasi miejscowi przedsiębiorcy, ale także różnych grup społecznych, zarówno osoby starsze, jak i młodsze. W pracach nad strategia zaangażowani są pracownicy Starostwa Powiatowego, podległych nam instytucji, ale także radni – dodaje starosta brzeski.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .