Reklama
Panie docenione przez wicepremiera
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
wtorek, 01 czerwca 2021 12:00

Koło Gospodyń Wiejskich w Skrzynce rozpoczęło realizację projektu pod nazwą „Wiejska Akademia Rzemiosła” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021. Kwota dofinansowania wynosi 13 tyś złotych. Projekt realizowany będzie w okresie od 14.05.2021r do 15.102021, we wsi Skrzynka. Dedykowany będzie wszystkim mieszkańcom wsi ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

 

Elementami składowymi zdarzenia będzie seria 11 spotkań podczas których uczestnikom przekazane zostaną podstawy rękodzieła, co pozwoli na popularyzowanie tradycyjnego rzemiosła i promowanie twórczości ludowej i folkloru wsi. Stworzona zostanie przestrzeń do wspólnego spędzania czasu a także podejmiemy próbę organizacji czasu wolnego dla dzieci w okresie letnim Już wkrótce przedstawimy szczegółowy program działań. Wszystkich chętnych mieszkańców naszej wsi zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach – mówi Anna Kogut z Koła Gospodyń Wiejskich w Skrzynce.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .