Reklama
Karetki dla Bochni i Brzeska
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 22 sierpnia 2019 21:47

Szpital w Bochni i Brzesku otrzymają nowe karetki pogotowia ratunkowego. -Zależało mi bardzo na dodatkowych środkach dla szpitali, które będą przeznaczone na zakup karetek, bo wiem że w dużej mierze od sprawności samochodu zależy czas dotarcia do chorego. Karetki, które obsługują tysiące interwencji, muszą być sprawne, by pomoc medyczna zawsze docierała błyskawicznie. Wsparcie dla obydwu szpitali jest istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa zdrowotnego mówi poseł Józefa Szczurek-Żelazko, sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia.

 
Rozmowa z Mariuszem Zającem, radnym Rady Powiatu Bocheńskiego
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 22 sierpnia 2019 08:38

L1010019Budowa Zakładu Opiekuńczo Leczniczego jest możliwa do zrealizowania jeszcze w tej kadencji. Rozmowa z Mariuszem Zającem, radnym Rady Powiatu Bocheńskiego.

 
Drwinia. Wotum zaufania, a potem absolutorium jednogłośnie
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 18 lipca 2019 19:15

Rada Gminy w Drwini przyjęła raport o stanie gminy Drwinia w 2018 roku i udzieliła wotum zaufania dla wójta. Chwile potem rajcy, ponownie jednogłośnie, zagłosowali za udzieleniem skwitowania z wykonania budżetu w 2018 roku.

 
Lipnica Murowana. Zapowiada się rekordowy rok: inwestycje z wielkim rozmachem
WYDARZENIA - Region Bocheński
niedziela, 07 lipca 2019 00:00

Można odnieść wrażenie, że gmina Lipnica Murowana „rozbiła” unijny bank. Nie ma bowiem tygodnia byśmy nie informowali naszych Czytelników o kolejnych pieniądzach pozyskanych przez tutejszy samorząd. – Są to zarówno środki unijne, z Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, jak też krajowe. To doskonały czas dla naszej gminy. W sposób szczególny chcę podziękować zarządowi województwa małopolskiego oraz naszemu radnemu wojewódzkiemu Stanisławowi Bukowcowi – mówi naszej redakcji Tomasz Gromala wójt gminy Lipnica Murowana.

 
W Mikluszowicach odbył się Finał Krajowy XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 03 lipca 2019 12:11

W Mikluszowicach odbył się Finał Krajowy XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. – Cieszy mnie, że nasza gmina, nasza szkołą była organizatorem zmagań na najwyższym krajowym poziomie – mówi wójt Jan Pająk.

 
Lipnica Murowana. Pieniądze dla strażaków
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 26 czerwca 2019 21:00

Powody do zadowolenia maja strażacy. Dzięki pozytywnej decyzji Zarządu Województwa Małopolskiego i Sejmiku, Gmina Lipnica Murowana pozyskała dofinansowanie w ramach ogłoszonego przez Województwo Małopolskie konkursu „Małopolskie Remizy 2019”. Wsparcie finansowe zostanie przeznaczone na kontynuację prac budowlanych na zadanie pn. „Rozbudowa i przebudowa budynku użyteczności publicznej – Wiejskiego Domu Ludowego o Remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Górnej”. Dotacja opiewa na 48 tysięcy złotych. Jest jedną z najwyższych w Małopolsce. W ramach zadania jest zaplanowana budowa nowej Remizy OSP dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Górnej. Projekt całościowy obejmuje budowę od podstaw nowej siedziby wraz z dwoma garażami wraz z pełnym zapleczem. Całość dobudowanego obiektu będzie spełniać warunki techniczne i przepisy dla obiektów tego typu.
Całość zadania realizowana jest etapami przy czynnym udziale OSP Lipnica Górna.

 
Drwinia. Wakacje w gminie
WYDARZENIA - Region Bocheński
piątek, 21 czerwca 2019 21:28

Gminne Centrum Kultury i Promocji w Drwini z siedzibą w Grobli organizuje zajęcia wakacyjne dla dzieci z terenu Gminy Drwinia. W programie atrakcyjne wycieczki autokarowe .
Zajęcia będą organizowane w terminie od 1.07.2019. do 5.07.2019 r. , dla dzieci w wieku od 7 do 16 roku życia.  Koszt  tych zajęć wynosi 380 zł - cena zawiera również wyżywienie . Rodzice lub opiekunowie prawni dzieci odpowiedzialni są za dowóz dziecka w miejsce zbiórki oraz odbiór po zakończonych zajęciach. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy prowadzone są w Świetlicach Środowiskowych naszej Gminy oraz w GCKiP w Grobli do dnia 25.06.2019r. Serdecznie zapraszamy. Możliwa jest zmiana programu z przyczyn niezależnych od organizatorów, o czym będą poinformowani uczestnicy. Zajęcia wakacyjne odbędą  się , jeżeli zgłosi się minimum 40 osób.


 
Dziewin. Obiekt stanie do końca lipca
WYDARZENIA - Region Bocheński
sobota, 01 czerwca 2019 10:06

Wszystko wskazuje na to, że pod koniec lipca 2019 roku zostanie oddana do użytku sala gimnastyczna w Dziewinie. Obiekt zostanie wzniesiony w ciągu… kilku miesięcy. Jak to możliwe? –  Postawiliśmy na obiekt pneumatyczny – tłumaczy wójt Jan Pająk.  O potrzebie budowy sali gimnastycznej w Dziewinie mówiło się od kilku lat. Koszt budowy tradycyjnej sali to jednak wydatek rzędu trzech, nawet czterech milionów złotych. Przy obecnych inwestycjach, planach związanych z budową sieci kanalizacyjnych, realizacja zadania nie wchodziła w rachubę.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 13

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .