Reklama
Wójt Borzęcina liderem partii
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 17 września 2020 12:38

Janusz Kwaśniak, wójt Borzęcina został liderem struktur powiatowych Porozumienia. Partii, której twórcą jest wicepremier Jarosław Gowin. Porozumienie jest jedn ą z trzech formacji politycznych, które – obok Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski – tworzą Zjednoczoną Prawicę. Zadaniem nowego szefa partii w powiecie brzeskim będzie stworzenie struktur w każdej gminie. Jak mówi naszej redakcji włodarza gminy Borzęcin, a zarazem lider Porozumienia, zainteresowanie jest spore. - W Porozumieniu jest miejsce dla każdego, komu bliskie są wartości prawicowe, społeczna nauka kościoła. Liczymy na wielkie zainteresowanie ludzi młodych – mówi w rozmowie z nasza redakcją Janusz Kwaśniak.

 
Sieradza. Powiat Tarnowski i DPS apelują
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 17 września 2020 12:38

W związku z wystąpieniem zachorowań na koronawirusa wśród mieszkańców i personelu Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie, Anna Górska, zachęca do zgłaszania się chętnych do pomocy. Potrzebne są osoby do podjęcia pracy na stanowisku pielęgniarka/opiekun. - Apelujemy również do wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc w opiece nad mieszkańcami Domu w tym trudnym czasie - mówi Anna Górska.

 
Józefa Szczurek – Żelazko Szkoły pod kontrolą
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 17 września 2020 12:37

Opracowaliśmy procedury, które przez MEN wspólnie z GIS trafiły dla dyrektorów szkół. To są wskazówki do opracowania regulaminów, które będą zagwarantowały bezpieczny powrót dzieci do szkoły. Są też wytyczne dotyczące funkcjonowania gabinetów medycznych w szkołach, chcielibyśmy również, aby rozpoczęły swoją działalność gabinety stomatologiczne ulokowane w szkołach. Trzeba pamiętać, że każda szkoła, placówka edukacyjna, każdy region naszego kraju jest inny. Są przecież różne uwarunkowania, jeśli chodzi o wskaźniki epidemiczne. Nawet przy takich samych wskaźnikach, są przecież różne cechy tego zakażenia. Ograniczone ognisko 20-30 osób, które zostało rozpoznane i opanowane przez służby sanitarne, jest mniejszym zagrożeniem, niż obecność takiej samej liczby zakażeń, ale jako rozproszonych przypadków COVID-19 – mówi wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Zakliczyn. Hala jak marzenie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 13 września 2020 00:00

W Gwoźdźcu w gminie Zakliczyn odbyła się małopolska inauguracja roku szkolnego 2020/2021, która połączona była z oddaniem do użytku nowej inwestycji – nowoczesnej i pełnowymiarowej sali sportowej. Służyć będzie ona nie tylko uczniom, ale będzie także do dyspozycji całej tamtejszej społeczności. Mszę św. inaugurującą w Małopolsce na nowy rok szkolny odprawił, w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Katarzyny Aleksandryjskiej w Gwoźdźcu, Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Następnie przecięto wstęgę przed nowo powstałą salą sportową, wraz z zapleczem szatniowo-socjalnym. Koszt inwestycji przy Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Gwoźdźcu wyniósł 3,6 mln zł. Gmina Zakliczyn pozyskała na to przedsięwzięcie prawie 1,6 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. Sala będzie ogólnodostępna i nie będzie miała charakteru komercyjnego. Samorząd zadbał także o zagospodarowanie terenu przed nowym obiektem.

 
Powiat Tarnowski. Odszedł wielki kapłan
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 02 września 2020 22:10

W wieku 81 lat zmarł ks. dr hab. Michał Bednarz, kapłan diecezji tarnowskiej, wybitny biblista, duszpasterz podziemnej „Solidarności” i opiekun internowanych podczas stanu wojennego. W styczniu tego roku otrzymał od Samorządu Powiatu Tarnowskiego medal „W Służbie Bogu i Ojczyźnie”. Honorowane są nim osoby, które zasłużyły się w działaniach na rzecz niepodległości Polski, pracy na rzecz środowiska kombatanckiego, bądź w propagowaniu wartości patriotycznych i chrześcijańskich. Ks. dr hab. Michał Bednarz był wybitnym biblistą oraz znawcą Pisma Świętego. Wykładał egzegezę Pisma Świętego, archeologię i geografię biblijną oraz historię zbawienia na wielu uczelniach.

 
Powiat Tarnowski. Prawnik za darmo
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 02 września 2020 22:09

Od 8 czerwca 2020 r. wznawia osobiste udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w 13 gminach Powiatu Tarnowskiego. W punktach w gminie Tuchów, Radłów i Zakliczyn (do czasu ich otwarcia) pomoc prawna w dalszym ciągu będzie odbywać się za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (np. telefonicznie, e-mail, komunikatory internetowe) oraz poza lokalem punktu. Zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawniej pomoc przysługuje osobie, która złoży pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Osoba korzystająca z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej dodatkowo składa oświadczenie o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku. Oświadczenie składa się osobie udzielającej nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczącej nieodpłatne poradnictwo obywatelskie w pkt. zlokalizowanych w Powiecie Tarnowskim.

 
Rozmowa profesorem Kazimierzem Wiatrem, senatorem RP
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 31 sierpnia 2020 10:04

Rozmowa profesorem Kazimierzem Wiatrem, senatorem RP

 
Spotkanie Konfederacji
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 31 sierpnia 2020 00:00

Były podziękowania za aktywna pomoc w kampanii wyborczej Krzysztofa Boska, kandydata Konfederacji w wyborach prezydenckich, podsumowanie pierwszych kilku miesięcy pracy posłów tej formacji w Sejmie RP oraz rozmowa o planach na przyszłość. W Brzesku, spotkanie z posłami i działaczami Konfederacji, zorganizował Czesław Kwaśniak, lider w regionie tarnowskim. Na jego zaproszenie pojawili się członkowie i sympatycy Ruchu Narodowego, jednego z ugrupowań, które tworzą Konfederację. Gościem spotkania był prezes Ruchu Narodowego, poseł RP Robert Winnicki.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 85

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .