Reklama
Tarnów. Okradli bankomat
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 07 czerwca 2016 23:02

Nawet kilkaset tysięcy złotych mogło wpaść w ręce rabusiów (rabusia), którzy okradli bankomat przy placu Sobieskiego w Tarnowie. Okradli to mało powiedziane, przygotowali scenariusz, którym nie powstydziłby się Juliusz Machulski, twórca głośnych komedii kryminalnych Vabank i Vabank 2. Skądinąd trochę w tym skoku na bankomat w Tarnowie z kultowymi filmami Machulskiego, wspólnego znaleźć można, Bankomat znajduje się w pustostanie: budynku który niegdyś należał do powiatu tarnowskiego. Sprawcy weszli do niego „od tyłu”. Rozbili metalowe drzwi i ścianę, do bankomatu włamali się kradnąc nawet kilkaset tysięcy złotych. O całym zdarzeniu poinformowała dopiero ochrona banku, kiedy rutynowo wczoraj postanowiła uzupełnić kasetki z pieniędzmi. Na razie policja nie ujawnia więcej szczegółów. Jedno jest pewne: fantazji rabusiom nie brakowało.

 
Żabno: Rekordowa wygrana w Lotto
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 01 czerwca 2016 13:56

Oczy wszystkich Graczy Lotto są dziś skierowane na Żabno.. Osoba, która tu zagrała, zgarnęła całą pulę na „szóstki”, czyli aż 30 588 372,20 złotych. Jest to czwarta najwyższa wygrana odnotowana w historii Lotto, a także w ogóle w historii gier losowych w Polsce. Lista Lottomilionerów liczy od wtorku już 1120 pozycji.

 
Brzeszczanin śmiertelnie porażony piorunem na Babiej Górze
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 31 maja 2016 08:35

41-letni mężczyzna, który został porażony piorunem na Babiej Górze w Beskidach Zachodnich, pochodził z Brzeska. Jak ustalili śledczy, podczas zejścia ze szczytu pomagał kobiecie. Dosłownie na kilka sekund przed uderzeniem trzymał ją jeszcze za rękę.  Okazało się, że chwilę później, kiedy rozłączyli się, uderzenie pioruna spowodowało niestety tragiczne skutki i mężczyzna zmarł. Nie pomogła reanimacja. Zdaniem ratowników Babia Góra to najbardziej zdradliwa góra w Polsce. Tutaj pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie: dosłownie w kilkanaście minut bezchmurne niebo, staje siuę czarne od gęstych burzowych chmur. Tak było i w tym przypadku. Dlatego ratownicy sugerują, by na Babią Górą wsponac się jak najwcześniej: po południami pogoda często się tutaj zmienia.

 
Diecezja tarnowska ma 19 nowych kapłanów
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 28 maja 2016 21:12

Biskup tarnowski Andrzej Jeż udzielił święceń kapłańskich 19 diakonom Wyższego Seminarium Duchownego i dwóm diakonom z Kongregacji św. Filipa Neri. Uroczystość odbyła się 28 maja w bazylice katedralnej w Tarnowie. Ks. Piotr Świerczek mówi, że święcenia to najważniejsze wydarzenie w jego życiu. „ Jestem już na zawsze w Chrystusie. Każdy dzień będzie równie piękny, bo będzie przynosił Eucharystię, którą będziemy mogli sprawować” - dodaje.

 
Dotacja dla Czchowa i Szczurowej
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 16 maja 2016 01:00

Tylko dwie gminy z powiatu brzeskiego: Czchów i Szczurowa otrzymały dotację w ramach programu Małopolskie Remizy 2015. Konkurs „Małopolskie Remizy” Województwo Małopolskie ogłasza od 2009 r. Od 2013 r. jest on realizowany przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, który współfinansuje prace z zakresu m.in. termomodernizacji, wymiany okien oraz drzwi,  czy inwestycji związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.  Gmina Szczurowa jako jedna z dwóch w powiecie brzeskim otrzymała dofinansowanie na remont Remizy OSP w Pojawiu, polegający na: wymianie stolarki okiennej, bramy garażowej oraz części drzwi wewnętrznych, wymianie żaluzji drewnianych w wieży, wykonanie posadzki w garażu, wykonanie wentylacji, wyciągu spalin, ocieplenie stropu  i malowanie pomieszczenia garażowego.

 
Tarnów: parking "park & ride" świeci pustkami
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 06 marca 2016 01:00

Parking „za torami” w Tarnowie (vis – a – vis dworca kolejowego), którego budowa kosztowała 17 milionów złotych, świeci pustkami. Władze miasta rozkładają bezradnie ręce. Pomysłu jak to zmienić niema. I raczej nie będzie. A jeszcze kilka lat temu, od obecnego włodarza Tarnowa Romana Ciepieli, byłego wicemarszałka Małopolski, „oberwało się” tym samorządowcom z subregionu tarnowskiego, którzy nie chcieli skorzystać z super pomysłu: budowy przy węzłach kolejowych, dużych parkingów. Ugiął się wtedy burmistrz Bochni Stefan Kolasiński, zdecydowane „nie” powiedzieli brzescy samorządowcy. Okazuje się, że mieli rację. Cudowny „lek” okazał się gigantycznym niewypałem.

 
Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 14 lutego 2016 12:48

formtuskgradRada Nadzorcza Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin (ZE PAK) powołała nowego prezesa zarządu spółki. 11 lutego został nim Aleksander Grad. Formalnie rządy rozpocznie 18 lutego. Jest to firma w której pakiet kontrolny ma jeden z najbogatszych Polaków, właściciel Polsatu, Zygmunt Solorz – Żak. Od kilku miesięcy w spółce były zawirowania „kadrowe”. Ostatecznie właściciel, poprzez Radę Nadzorczą, zdecydował, że pokieruje nią właśnie tarnowianin, były minister skarbu państwa i były poseł Platformy Obywatelskiej, Aleksander Grad.

 
Generał Andrzej Mróz odwołany
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 22 stycznia 2016 23:01

Generał pożarnictwa Andrzej Mróz nie jest już komendantem wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej. Minister odwołał go, na wniosek komendanta głównego PSP, poparty opinia wojewody małopolskiego. Został „przeniesiony” do tak zwanego zasobu kadrowego komendanta głównego. Z naszych informacji wynika, że zamierza przejść na emeryturę.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 34

pr102018

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .