Zaborowice. KGW w nowych pomieszczeniach
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 04 grudnia 2018 09:55

Dla jednych (nielicznych na szczęście) to relikt przeszłości, dla znakomitej większości powód do dumy: Koła Gospodyń Wiejskich od lat odgrywają wielką rolę w działalności wielu gmin w Polsce. Nie inaczej jest w gminie Ciężkowice. Stąd od lot, panie zrzeszone  w 14 kołach KGW, mogą liczyć na pomoc gminy. Nie od dziś wiadomo, że Koła Gospodyń Wiejskich zrzeszają operatywne i zaradne kobiety, które jeżeli trzeba potrafią wiele zrobić dla słusznej sprawy. Potwierdzeniem tych słów może być inicjatywa podjęta przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Zborowic, które nie mając własnego lokalu postanowiło go zdobyć.

 
Tuchów. Remiza jak nowa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 30 listopada 2018 14:24

W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedliskach odbyło się uroczyste zakończenie i podsumowanie projektów współfinansowanych przez Województwo Małopolskie, których beneficjentem była Gmina Tuchów. W spotkaniu uczestniczyli: Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie – st. bryg. Piotr Szpunar, zastępca burmistrza Tuchowa – Kazimierz Kurczab, właściciel firmy „Dalmine” – Krzysztof Więcek oraz przedstawiciele ochotniczych straży pożarnych, które uczestniczyły w realizacji projektów.

 
Ryglice. Gmina z województwem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 27 listopada 2018 00:00

To już pewne: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że zgodnie z podpisanym listem intencyjnym przez Gminę Ryglice dotyczącym przystąpienia do współpracy przy realizacji projektu Małopolski Tele – Anioł trwa rekrutacja uczestników projektu. Celem projektu jest poprawa jakości życia osób starszych chorych, niepełnosprawnych poprzez realizację działań na rzecz rozwoju usług opiekuńczych i sąsiedzkich w miejscu zamieszkania oraz teleopieki.

 
Ciężkowice. Wystawa na Rynku
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 27 listopada 2018 00:00

Z inicjatywy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy plenerowej pt. “Ojcowie Niepodległości” – współtwórcy odrodzonej Rzeczypospolitej. Wystawa w formie stojących plansz przedstawia sylwetki: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego.

 
Ryglice. Dotacja na początek kadencji
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 23 listopada 2018 19:59

Wymarzony początek kadencji nowego włodarza Ryglic – Pawła Augustyna. Zaraz po złożeniu ślubowania otrzymał dotację na remont dróg. Kwota niebagatelna: 840 tysięcy złotych, pozwoli na wykonanie kompleksowego remontu dwóch dróg. – Za pomoc finansową dla naszej gminy serdecznie dziękuję wojewodzie małopolskiemu Piotrowi Ćwikowi oraz szefowi MSWiA, ministrowi Joachimowi Brodzińskiemu – mówi naszej redakcji burmistrz Paweł Augustyn.

 
W Małopolsce powstaną nowe strefy aktywności gospodarczej
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 21 listopada 2018 19:25
104 miliony złotych z Unii Europejskiej trafią do małopolskich gmin, by wesprzeć powstanie nowych lub rozwój już istniejących Stref Aktywności Gospodarczej (SAG). Dzięki temu uda się uzbroić tereny inwestycyjne oraz wyposażyć je w niezbędną infrastrukturę. Wnioski o dofinansowanie inwestycji można składać do 30 listopada.
 
Sejmik. Nowe władze w województwie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 19 listopada 2018 21:14

Rafał Bochenek został przewodniczącym sejmiku samorządowego województwa małopolskiego. Nowym marszałkiem wybrano Witolda Kozłowskiego. Obaj zapewniali nasza redakcję, że cieszą się z zaufania, ale mają także świadomość jak wielka jest odpowiedzialność. Przekonywali, że będą tak prowadzili samorząd, by poprzez dialog i porozumienie rozwiązywać problemy województwa i jego mieszkańców. - Dla nas dobro Małopolan jest najważniejsze – przekonują zgodnie przewodniczący Bochenek oraz marszałek Kozłowski.

 
Tarnów. Roman Łucarz nowym – starym starostą
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 19 listopada 2018 21:14

Podczas pierwszej sesji Rady Powiatu Tarnowskiego VI kadencji Radni powiatowi wybrali skład Prezydium Rady oraz Zarządu Powiatu. Starostą Tarnowskim wybrany został ponowie Roman Łucarz. Do Prezydium Rady Powiatu Tarnowskiego VI kadencji wybrani zostali: Paweł Smoleń - Przewodniczący Rady oraz Zbigniew Karciński i Irena Kusion, jako Wiceprzewodniczący. Radni wybrali Starostą Tarnowskim ponownie Romana Łucarza. W głosowaniu tajnym uzyskał on 25 głosów za swoją kandydaturą. Oddane zostały 4 głosy wstrzymujące się. Wicestarostą Tarnowskim wybrany został Jacek Hudyma. Na Etatowego Członka Zarządu Radni wybrali Tomasza Stelmacha. Skład Zarządu uzupełnili Bogdan Płachno i Mariusz Tyrka. Roman Łucarz podziękował Radnym za zaufanie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 40

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .