Reklama
Podziękowania od Józefy Szczurek-Żelazko
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 16 lipca 2020 19:56

Podziękowania od Józefy Szczurek-Żelazko.

 
Zabrakło mu papierosów, więc postanowił włamać się do stacji paliw
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 16 lipca 2020 19:52

Policjanci z Wydziału Kryminalnego brzeskiej jednostki ustalili mężczyznę, który włamał się do jednej ze stacji paliw w powiecie brzeskim. 20-letni mieszkaniec Krakowa przyjechał w odwiedziny do swojego znajomego. W trakcie spotkania towarzyskiego w środku nocy zabrakło mu papierosów. Nie zastanawiając się nad konsekwencjami postanowił włamać się do pobliskiej stacji paliw. Oprócz paczek papierosów ukradł sklepowy alkohol.

 
O wyborach w regionie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 13 lipca 2020 22:57

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko (poseł Ziemi Tarnowskiej) nie ma najmniejszych watpliwości, że zwycięstwo Andrzeja Dudy gwarantuje na najbliższe trzy lata polityczny spokój, który w obliczu kryzysu związanego między innymi z epidemią koronawirusa w światowej gospodarce jest Polsce bardzo potrzeby. Nasz kraj potrzebuje stabilizacji. Silnego ośrodka włądzy, wspóldziałania pomiędzy parlamentem – rządem – prezydentem. Moim zdaniem do sukcesu prezydenta przyczynił się miedzy innymi  lekceważący stosunek opozycji do mieszkańców małych miejscowości – tłumaczy wiceminister Jóżefa Szczurek Żalazko.Nawet w tych mniejszych ośrodkach, gdzie frekwencja rzeczywiście zawsze bywała niższa, ludzie pomyśleli sobie jednak, że mają dokładnie takie same prawo do decydowania o Polsce jak ja, jak pan Boniek, jak ktokolwiek inny i nie można sobie w ten sposób z nich drwić. Myślę, że ta troska o zwykłych ludzi, bez względu na to jak im się w życiu powiodło, czy mieszkają w większym czy w mniejszym mieście, jest czymś, co sprawiło i sprawia od wielu, wielu wyborów - bo to są któreś już wybory z rzędu wygrane przez obóz Prawa i Sprawiedliwości, że ten sukces jest. Dziękuję mieszkańcom regionu tarnowskiego za tak wielkie poparcie dla prezydenta Andrzeja Dudy – mówi Jóżefa Szczurek – Żelazko.

 
Powiat Tarnowski. Dotacja na szkołę
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 13 lipca 2020 22:56

O efektach ocieplenia budynku nie trzeba nikogo przekonywać. Jest cieplej, taniej i estetyczniej. Dlatego samorząd powiatu tarnowskiego zabiega o środki na ten cel. Powiat Tarnowski pozyskał pieniądze na „Termomodernizację Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach”, zostaliśmy wyróżnieni w ramach konkursu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Nagrodą jest dofinansowanie do przedstawionego projektu.

 
WYBORY. Frekwencja wyborcza na godz. 17.00
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 12 lipca 2020 18:36

Frekwencja w niedzielnych wyborach prezydenckich na godz. 17 wyniosła 52.10% w skali kraju. Frekwencja w województwie małopolskim wyniosła 54,58%.

 
Gmina Borzęcin: Wotum zaufania i absolutorium dla Wójta
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 04 lipca 2020 17:27

Niemal co czwartą złotówkę wydała gmina Borzęcin w 2019 roku na inwestycje. Na XV Sesji Rady Gminy Borzęcin, która odbyła się w dniu 30 czerwca br. Rada Gminy Borzęcin udzieliła wójtowi Kwaśniakowi wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu za 2019 rok. Głosowanie nad absolutorium poprzedziło odczytanie pozytywnych opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o sprawozdaniu z wykonania budżetu i wniosku Komisji Rewizyjnej oraz wniosku i opinii Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium. To 22. z kolei absolutorium udzielone Januszowi Kwaśniakowi w związku z pełnieniem funkcji wójta gminy Borzęcin.

 
Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej HUMINE w Tarnowie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 03 lipca 2020 09:34
W Tarnowie rozpoczyna działalność Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej HUMINE – regionalne centrum wsparcia systemu edukacji w Małopolsce. O jego utworzeniu zdecydowali w połowie maja tego roku Zarząd Województwa Małopolskiego, Małopolski Kurator Oświaty i Wojewoda Małopolski. Decyzja ma być odpowiedzią na doświadczenia małopolskich szkół w kilkumiesięcznym okresie zdalnego nauczania i zdiagnozowane w tym czasie pilne i strategiczne potrzeby oświaty.
 
Józefa Szczurek – Żelazko. Z inicjatywy prezydenta
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 02 lipca 2020 21:37

Mamy dobrą informację dla mieszkańców regionu. Dla samorządów powiatu tarnowskiego trafi prawie 30 mln zł rządowego wsparcia. – Ten Fundusz odegra rolę tarczy dla samorządów. Dodam tylko, że są to pieniądze na pokrycie chociażby rozpoczętych już inwestycji przez poszczególne samorządy i co bardzo ważne, pieniądze te będzie można również wykorzystać w kolejnym roku. Skutki Covid – 19 są duże i samorządy również bardzo ucierpiały finansowo, wiele dochodów nie wpływa na konta budżetów poszczególnych lokalnych samorządów – tłumaczy wiceminister zdrowia, poseł Ziemi Tarnowksiej, Józefa Szczurek – Żelazko.  Do Małopolski na inwestycje samorządowe trafi ponad pół miliarda złotych. Pieniądze będzie można wydać do końca 2022 roku. Fundusz Inwestycji Samorządowych został zainicjowany przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 85

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .