Z sympatii dla żużla i młodzieży
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 30 września 2009 00:27
27 września tarnowskie „Jaskółki” pod wodzą trenera Romana Jankowskiego wywalczyły na własnym obiekcie awans do Ekstraligi. Po rocznej nieobecności tarnowianie powrócili do elity. W finałowej rywalizacji play off z łotewskim Lokomotivem Daugavpils zespół z Tarnowa był po raz drugi lepszy. Za sprawą posła Edwarda Czesaka młodzież gimnazjalna z Brzeska i Jadownik, mogła oglądać tarnowskie zawody na żywo. W sumie, pojechało ich, pięćdziesiąt osób wraz z opiekunami. Przed kilkoma dniami w Sejmie powstał poselski klub miłośników żużla. Ma to być promocja tej dyscypliny sportu, jako sportu bezpiecznego dla całych rodzin.
W niedzielnym meczu na trybunach zasiadło około 12 tysięcy widzów, a wśród nich, młodzież z brzeskiej gminy, która w przeprowadzonym przez organizatorów konkursie kierowanym do szkół na najlepszy doping zajęła drugie miejsce, ustępując tylko swoim rówieśnikom z Tarnowca. W konkursie udział wzięło kilkanaście szkół z regionu tarnowskiego.
 
Nagrodzono instruktorów
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 29 kwietnia 2009 23:59
W Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie zorganizowano imprezę „Małopolski Instruktor Roku 2009”. Podczas spotkania nagrodzono instruktorów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w szkoleniu kandydatów na kierowców. W powiecie brzeskim funkcjonuje 11 ośrodków szkolenia kierowców. Do ewidencji instruktorów nauki jazdy prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Brzesku wpisanych jest 70 osób. W ubiegłym roku bardzo dobre wyniki w szkoleniu kandydatów na kierowców w naszym powiecie osiągnęli: Dawid Halik, Zbigniew Toboła, Stanisław Bukowicz oraz Marcin Lis. Wyróżnieni instruktorzy otrzymali nagrody. Listy gratulacyjne przekazał też starosta brzeski Ryszard Ożóg. Warto dodać, iż w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie rozstrzygnięto też wojewódzkie eliminacje X Konkursu o Mistrzostwo Polski Instruktorów Nauki Jazdy.
 
Ogłoszono przetarg na budowę autostrady
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 07 stycznia 2009 19:50
W drugiej połowie roku ruszą prace budowlane na prawie sześćdziesięciokilometrowym odcinku planowanej autostrady z Szarowa do Tarnowa. Etap ten został podzielony na trzy odcinki, a krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg ograniczony na wykonanie tej inwestycji. Jak mówi Magdalena Chacaga z krakowskiej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, podzielenie na trzy odcinki, ma zwiększyć tempo prac oraz dać szansę mniejszym firmom. Pierwszym planowanym odcinkiem o długości ponad 23 kilometrów jest trasa z Szarowa do Brzeska, drugim o długości 21 kilometrów odcinek z Brzeska do Wierzchosławic, natomiast do węzła Krzyż planowany jest trzeci odcinek o długości 13 kilometrów. W związku z budową autostrady A4, przebudowie ulegnie również prawie 40 dróg powiatowych i gminnych, które przebiegają w ciągu budowy trasy.
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 następna > ostatnia >>

Strona 34 z 34

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .