Reklama
Powiat Tarnowski. Inwestycje z wielkim rozmachem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 05 stycznia 2021 07:07

To absolutny rekord w dziejach powiatu tarnowskiego. Mowa o budżecie na 2021 rok, który został przyjęty jednogłośnie przez Radę Powiatu Tarnowskiego. Jest bogaty w inwestycje. Mimo pandemii koronawirusa na wydatki majątkowe zapisano rekordową kwotę – przeszło 48 mln zł. To najwięcej w dotychczasowej historii powiatu. -Jest to budżet bardzo dobrze przemyślany i zaplanowany– zapewnia starosta Roman Łucarz. – Kontynuowana będzie realizacja wszystkich inwestycji strategicznych. Ogólnie na wydatki majątkowe przeznaczamy najwięcej w dotychczasowej historii powiatu. Możliwe jest to dzięki pozyskaniu dofinansowań i pieniędzy z różnych programów, w tym dużej pomocy ze strony rządu premiera Mateusza Morawieckiego.

 
Rozmowa z Józefą Szczurek-Żelazko
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 03 stycznia 2021 00:00

Rozmowa z Józefą  Szczurek – Żelazko, byłym wiceministrem zdrowia i posłem na Sejm RP (Ziemi Tarnowskiej, Dąbrowskiej, Brzeskiej, Bocheńskiej, Wielickiej i Proszowickiej).

Zaszczepi się Pani przeciwko koronawirusowi?
Oczywiście. Jest to w pełni bezpieczna szczepionka. Na temat jej rzekomej szkodliwości powstało wiele mitów i face newsów. Tymczasem tylko poprzez powszechne szczepienia możemy szybko pokonać koronawirusa i doprowadzić do tego, że jako społeczeństwo nabierzemy tak zwanej odporności stadnej. Wszyscy chcielibyśmy, by było to już za nami. Historia podobnych pandemii, jak chociażby Grypy Hiszpanki, uczy pokory, pokazuje że pandemia może potrwać nawet dwa lata – trzy lata. Chyba, że uda się wcześniej znaleźć odpowiednie panaceum – w tym przypadku szczepionkę. Szczepionka jest. Teraz musimy się zaszczepić. Myślę, że nikt nie jest dzisiaj wstanie powiedzieć, kiedy świat wróci do „normalności”. Ja jednak wierzę, że nastąpi to w przyszłym roku. Tego mieszkańcom naszego regionu, kraju i świata, serdecznie życzę.

 
Powiat Tarnowski. Sporo się działo na południu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 02 stycznia 2021 00:00

Sporo się działo w latach 2019 – 2020  na drogach powiatowych. Zdaniem Krzysztofa Płaczka,  radnego Powiatu Tarnowskiego, a zarazem Wiceprzewodniczącego  Komisji Rewizyjnej, oraz Wiceprzewodniczącego  Komisji ds. Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki, jest to efektem doskonałej współpracy z wójtem Markiem Karasiem oraz radnymi gminy. – W ostatnich dwóch latach wykonaliśmy inwestycje o wartości około półtora miliona złotych – wylicza Krzysztof Płaczek.  W ostatnich dwóch latach prace prowadzono na drogach powiatowych we wszystkich sołectwach gminy. W Olszynach  wyremontowano część drogi poprzez nałożenie nowej nakładki asfaltowej oraz wykonanie poboczy o  długości ponad kilometra (droga powiatowa 1387K0. Na całym tym odcinku zostały również wyczyszczone wszystkie studzienki kanalizacyjne oraz wykonane konserwacje rowów. Pojawił się nowy chodnik  przy drodze powiatowej 1387K w miejscowości Olszyny. Wykonana została naprawa zniszczonej nakładki asfaltowej drogi powiatowej nr 1403K Rzepiennik Suchy – Olszyny w miejscowości Olszyny.

 
Czchów. Szkoła z laptopami
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 02 stycznia 2021 00:00

Blisko dwieście tysięcy złotych otrzymała w tym roku gmina Czchów na zakup nowych laptopów. Dyrektorzy szkół, w uzgodnieniu z wychowawcami klas, przekazali sprzęt uczniom z najuboższych rodzin oraz z rodzin, w których aktualnie w szkole podstawowej lub średniej uczy się kilkoro dzieci. Takich rodzin jest kilkadziesiąt. – Mam świadomość tego, że rodzice nie są wstanie kupić trzech czy czterech laptopów. Zresztą w okresie, kiedy nie ma pandemii, nic im po takiej ilości sprzętu. Pomoc gminy w tym przypadku jest bezcenna. Dodam tylko, że komputery uczniom szkół ponadpodstawowych przekazało także Starostwo Powiatowe w Brzesku -0 mówi burmistrz Marek Chudoba.

 
Tuchów. Blisko 18 milionów z dotacji
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 01 stycznia 2021 17:11

Na 2020 roku cieniem, w przypadku Tuchowa, kładzie się tylko pandemia. Pomimo epidemii był szczęśliwy dla tuchowskiego samorządu pod względem pozyskanych funduszy zewnętrznych.
Łącznie w 2020 roku pozyskano: 17 963 545,00 zł.  Środki w przeważającej większości przeznaczone są na inwestycje służące poprawie stanu środowiska naturalnego: ochrona powietrza, instalacje fotowoltaiczne, wodociągi, kanalizacja i przydomowe oczyszczalnie ścieków. Pozyskano też środki na poprawę jakości infrastruktury drogowej, sportowej i edukacyjnej oraz wyposażenia OSP. Władze gminy z burmistrz  Magdaleną Marszałek na czele dwoiły się i troiły w poszukiwaniu środków.

 
Ciężkowice. W marcu wybory na burmistrza
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 29 grudnia 2020 00:51

Potwierdziły się nasze informacje: Stanisław Krawiec został powołany, na wniosek wojewody małopolskiego, na komisarza Ciężkowic. Będzie kierował pracami Urzędu Miejskiego w tej podtarnowskiej gminie. Szefował gminie będzie do momentu zaprzysiężenia nowego włodarza gminy, który zostanie wybrany przez mieszkańców, w ramach wyborów uzupełniających. Wybory muszą się odbyć do 8 marca 2021 roku – wynika z kalendarza wyborczego (8 grudnia wojewoda małopolski wygasił mandat byłego burmistrza). Niebawem zostanie podjęta decyzja o terminie wyborów. Z naszych nieoficjalnych informacji, potwierdzonych przez nasze źródło w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wynika że wybory odbędą  się 7 marca. Jeśli w tym dniu żaden z kandydatów nie uzyska 50 procent głosów plus jeden głos, będzie potrzebna druga tura wyborów. Odbędzie się ona 21 marca.

 
Powiat Tarnowski. Jesteśmy na plusie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 29 grudnia 2020 00:50

Nie mamy jeszcze pełnych danych, ale obliczamy, że głównie w wyniku mniejszego wpływu z naszego udziału w podatku PiT stracimy około 5 procent spodziewanych tegorocznych dochodów. Ale dzięki pomocy rządowej żadnych negatywnych skutków dla budżetu nie będzie to miało. Mogę z całą stanowczością powiedzieć, że otrzymaliśmy od rządu więcej pieniędzy niż straciliśmy w wyniku pandemii. Najpierw w ramach rządowej tarczy antykryzysowej powiat tarnowski dostał przeszło 7,2 mln zł na dowolne działania inwestycyjne, a następnie 4 mln zł na konkretne już zadanie inwestycyjne - mówi starosta Roman Łucarz.

 
Rzepiennik Strzyżewski. Prace na finiszu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 28 grudnia 2020 00:00

Na koniec grudnia 2020 roku przewidziano zakończenie prac związanych z budową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Rzepienniku Biskupim oraz Rzepienniku Suchym. Wartość inwestycji to blisko 2.7 miliona złotych Pozwoli to na wpięcie do sieci ponad 70  gospodarstw domowych, skorzysta na tym ponad czterystu  mieszkańców obydwu osad.  Prace budowlane przebiegały bardzo sprawnie. To efekt doskonałej współpracy pomiędzy samorządem gminy, mieszkańcami, spółką Komunalną Dorzecze – Białej, która była inwestorem oraz wykonawcą I inspektorem nadzoru. Dowodem na to, jest chociażby czas realizacji inwestycji.  

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 97

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .