Wojnicz. Boiska do przebudowy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 12 maja 2020 16:02

Niedawno podpisano umowę na przebudowę boisk sportowych w Biadolinach Radłowskich 
i w Wojniczu. Powstaną tam dwa  nowe kompleksy boisk wielofunkcyjnych. W obu przypadkach stara i zużyta nawierzchnia asfaltowa zastąpiona zostanie nowoczesną 
i bezpieczną, a dotychczasowy sprzęt sportowy będzie wymieniony na nowy. 7 maja podpisana została umowa dotycząca przebudowy trzech boisk sportowych na wielofunkcyjny, bezurazowy kompleks sportowy, z których dwa powstaną przy Szkole Podstawowej w Biadolinach Radłowskich i jedno przy Szkole Podstawowej w Wojniczu.

 
Powiat Tarnowski. Ekologiczna kasa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 12 maja 2020 16:02

„Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych u uczniów II”, to nazwa projektu realizowanego przez samorząd powiatu brzeskiego. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, sfinansuje to  zadanie. Celem projektu będzie: Podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej uczniów i wzrost wiedzy z zakresu ochrony środowiska. Projekt zakłada realizację 10 godzin zajęć ekologicznych w szkołach ponadpodstawowych, które zgłosiły chęć udziału w projekcie tj. LO Tuchów, ZSOiZ Ciężkowice, ZSOiZ Gromnik, ZSP Ryglice, ZSP Zakliczyn, ZSLiT Wojnicz, wyjazd edukacyjny do Farmy fotowoltaicznej oraz Ścieżki Przyrodniczo – Leśnej w Wierzchosławicach oraz Kampanie informacyjno – promocyjne „Bądź EKO”. Dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Dwudniakach zaplanowano zajęcia ekologiczne z elementami plastyki (10 godz.), wyjazd edukacyjny do Muzeum Przyrodniczego i Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach oraz Kampanie informacyjno – promocyjne „Bądź EKO”.

 
Małopolska Tarcza Antykryzysowa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 10 maja 2020 00:00

Słowo „koronawirus” jest odmieniane przez wszystkie przypadki, chyba we wszystkich zakątkach świata. Rząd dwoi się i troi, by nasza gospodarce udało się przejść w miarę obronną ręką. Od tego będzie bowiem zelżała sytuacja milionów Polaków. Gruszek w popiele nie zasypia także samorząd województwa małopolskiego. Z tygodnia na tydzień więcej konkretów…

 
Powiat Tarnowski. Nowa siedziba PCPR
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 08 maja 2020 18:26

Powiatowe  Centrum Pomocy Rodzinie zmieni swoją siedzibę. Wiele wskazuje na to, że przeprowadzkę uda się  zakończyć do 30 czerwca tego roku. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie będzie miało swoją siedzibę w centrum miasta, w budynku po byłym TARKONFEXie. Na parterze tego obiektu będzie Powiatowy  Zespół Orzekania o Niepełnosprawności, natomiast na I piętrze znajdzie się miejsce dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Obiekt, w przeciwieństwie do „starego” przy ulicy Szujskiego ma windę.

 
Podpisano umowę na przebudowę boisk sportowych w Biadolinach Radłowskich 
i w Wojniczu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 08 maja 2020 18:21

W Biadolinach Radłowskich i w Wojniczu powstaną nowe kompleksy boisk wielofunkcyjnych. W obu przypadkach stara i zużyta nawierzchnia asfaltowa zastąpiona zostanie nowoczesną 
i bezpieczną, a dotychczasowy sprzęt sportowy będzie wymieniony na nowy. 
7 maja podpisana została umowa dotycząca przebudowy trzech boisk sportowych na wielofunkcyjny, bezurazowy kompleks sportowy, z których dwa powstaną przy Szkole Podstawowej w Biadolinach Radłowskich i jedno przy Szkole Podstawowej w Wojniczu. Firma GREENSPORT Anna Straszewska z Międzybrodzia Bialskiego za ponad 480 tys. zł zajmie się wykonaniem inwestycji, w ramach której wykonane zostaną nowe nawierzchnie poliuretanowe na istniejących nawierzchniach asfaltowych oraz zamontowane zostanie nowe wyposażenie. Planowany termin zakończenia realizacji projektu to październik 2020 r.

 
Powiat Tarnowski. Dwie drogi do remontu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 06 maja 2020 15:01

W sumie ponad siedem milionów złotych otrzyma powiat tarnowski w ramach dotacji rządowej. To środki pozyskane z Funduszu Dróg Samorządowych.  Dofinansowanie na poziomie 50 procent  wartości inwestycji to bardzo duża kwota, ale niestety są powiaty w województwie małopolskim (chociażby brzeski, tatrzański, wielicki, miechowski czy krakowski), które otrzymały znacznie większe dofinansowanie sięgające od 60 do 80 procent. Interweniowałem w tej sprawie u naszych tarnowskich posłów Prawa i Sprawiedliwości. Powiat ma nadzieję, że w ramach rekompensaty otrzymamy jakieś dodatkowe pieniądze, jak nie w tym, to może w przyszłym roku. Warto jeszcze dodać, że  powiat liczył na dofinansowanie w wysokości 70 lub 80 procent tym samym zabezpieczając wkład własny na poziomie 20 procent czyli 2.8 mln zł, w obecnej sytuacji ta kwota wynosi 7 milionów. Do tej pory wszystkie programy rządowe czy unijne zakładały takie samo dofinansowanie jeżeli było to 50 procent  to dla wszystkich.

 
Zakliczyn. Z dotacją ministra
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 04 maja 2020 00:00

Kolejny sukces samorządu. Centrum kinowo-konferencyjne w Zakliczynie otrzyma  ministerialne dofinansowanie. Urząd Miejski otrzymała 225 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego do swojego nowego przedsięwzięcia – uatrakcyjnienia oferty kulturalnej poprzez utworzenie centrum kinowo-konferencyjnego. Zlokalizowane będzie w zakliczyńskim Ratuszu – w pomieszczeniach po bibliotece. Samorząd zakliczyńskiej gminy ubiegał się o środki finansowe z programu „Infrastruktura domów kultury”, którego celem jest zapewnienie optymalnych warunków dla działalności domów i ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury poprzez modernizację i rozbudowę ich infrastruktury. Zakliczyński projekt, który został dofinansowany kwotą 225 tys. zł zakłada utworzenie centrum kinowo-konferencyjnego w zakliczyńskim Ratuszu. W tym celu wykonany zostanie remont pomieszczeń po byłej bibliotece oraz sali tzw. ,,burmistrzówki”, w których znajdować się będą kino, 2 sale konferencyjno-szkoleniowe, recepcja, szatnia oraz łazienki. Zakupione zostanie odpowiednie wyposażenie.

 
GRAND PRESS PHOTO. 7. finał dla brzeszczanina
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 30 kwietnia 2020 00:00

gpp2020Pochodzący z Brzeska fotograf Piotr Tracz znalazł się po raz 7. w finale tego prestiżowego konkursu. Grand Press Photo, to najważniejszy konkurs fotografii prasowej i dokumentalnej. W tegorocznej edycji konkursu Piotr Tracz został nominowany w kategorii projekt dokumentalny. Przypomnijmy, w zeszłym roku brzeszczanin zdobył 3 nagrody Grand Press Photo.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 83

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .