Reklama
Małopolska. Pierwsze szczepienie przeciwko COVID-19
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 27 grudnia 2020 13:01

Ma na imię Krystyna i jest oddziałową od dłuższego już czasu opiekującą się pacjentami zakażonymi koronawirusem. Na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie pracuje, niejednokrotnie widziała, jak ogromne straty w organizmie może wyrządzić COVID-19. Dlatego – jak mówi – nie miała wątpliwości, że szczepionka stanowi dla nas wszystkich ogromną szansę. To właśnie pani Krystyna jest pierwszą Małopolanką, która dziś została zaszczepiona przeciwko COVID-19.

 
Powiat Tarnowski. W wigilie nieczynne
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 21 grudnia 2020 23:42

W wigilię, 24 grudnia Starostwo Powiatowe w Tarnowie będzie nie czynne. Uprzejmie informuję, iż w dniu 24 grudnia 2020 roku (tj. czwartek) Starostwo Powiatowe w Tarnowie będzie nieczynne, w związku z dodatkowym dniem wolnym od pracy za dzień 26 grudnia 2020 roku (tj. sobota). Nie będą także pracowały wszystkie inne instytucje, które mi podlegają – tłumaczy starosta tarnowski Roman Łucarz.

 
Ryszard Pagacz wicewojewodą małopolskim
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 18 grudnia 2020 10:26

Ryszard Pagacz został powołany na stanowisko wicewojewody małopolskiego. Kilka tygodni temu dymisję złożył obecny wicewojewoda, były starosta oświęcimski, a zarazem kandydat Zjednoczonej Prawicy na fotel burmistrza Oświęcimia, Zbigniew Starzec. Decyzja o powołaniu Ryszarda Pagacza na stanowisko wicewojewody zapadła pod koniec listopada. Tym samym, jak twierdzi nasz informator, załagodzony został spór pomiędzy grupą osób skupionych wokół byłej premier Beaty Szydło, a małopolską frakcją profesorską (marszałek Sejmu Ryszard Terlecki i wiceminister edukacji, profesor Włodzimierz Bernacki – senator RP). Porozumienie obejmowało także zmiany w sejsmiku i zarządzie województwa, Iwona Gibas została członkiem zarządu (zamiast Edwarda Czesak, który zrezygnował), a na stanowisku wiceprzewodniczącego sejmiku samorządowego województwa małopolskiego, zastąpił ją radny Wojciech Skruch.

 
Rzepiennik Strzyżewski. Otwarcie wiosną…
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 17 grudnia 2020 10:13

Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w gminie Rzepiennik Strzyżewski wkroczyła w kolejny etap. Trwają prace brukarskie, montaż wiat oraz budowa zbiornika na wodę – informuje wójt Marek Karaś.  Prace budowlane wraz z wyposażeniem będą kosztowały: 2.643.698; z tego dotacja wynosi:  1.487.754 Mieszkańcy będą mogli tu przywieźć i bezpłatnie zostawić posegregowane śmieci oraz rzeczy, których część – po naprawie – zyska drugie życie i posłuży innym. Blisko 1.5 miliona złotych  złotych stanowi dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.  PSZOK to miejsce na terenie gminy, w którym mieszkańcy pozostawiać mogą odpady komunalne zebrane w sposób selektywny. – Nasz  obiekt będzie spełniał wszelkie unijne standardy – zapewnia wójt gminy Marek Karaś. W nowym Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych mieszkańcy będą mogli samodzielnie, w wybranym przez siebie momencie, zawieźć tam m.in. przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady zielone, odpady budowlane i rozbiórkowe stanowiące odpady komunalne, meble itp.

 
Ciężkowice. Premier powołał komisarza
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 16 grudnia 2020 22:37

Stanisław Krawiec będzie pełnił obowiązki burmistrza Ciężkowic – dowiedziała się nasza redakcja. Dzisiaj na wniosek wojewody małopolskiego Łukasza Kmity, został powołany na to stanowisko przez premiera Mateusza Morawieckiego.  – Był jednym z kilku kandydatów. Ostatecznie wojewoda małopolski zdecydował się rekomendować właśnie Stanisława Krawca. Premier Mateusz Morawiecki  uznał, że to dobre rozwiązanie dla miasta i gminy. Wiele wskazuje na to, że swoje obowiązki przejmie jeszcze w tym tygodniu, nie wykluczone, że jutro (czwartek 17 grudnia) – mówi nam osoba związana z kierownictwem Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej w Warszawie.

 
Powiat Tarnowski. Nowa siedziba wydziału
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 16 grudnia 2020 22:13

Wiele wskazuje na to, że za rok o tym czasie Wydział Komunikacji tarnowskiego Starostwa Powiatowego będzie miał nową siedzibę. Znajdzie się w budynku przy ulicy Ostrogskich. Zdaniem starosty tarnowskiego Romana Łucarza to dobra lokalizacja. Ulica Ostrogskich jest jedną z przecznic ulicy Tuchowskiej, jest tam na tyle miejsca by zlokalizować parking, co w przypadku ulicy Narutowicza (siedziby Starostwa Powiatowego w Tarnowie) to wielkie utrapienie dla klientów i władz powiatu. Obiekt przy Ostrogskich czeka jednak kapitalny remont. Powiat ma jednak środki na ten cel.

 
Kto komisarzem Ciężkowic?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 15 grudnia 2020 00:00

Stanisław Krawiec, Barbara Łącka, Krystian Zieliński oraz Marek Zwolenik – to czwórka kandydatów na fotel komisarza – burmistrza Ciężkowic. Z naszych informacji wynika, że decyzja w tej sprawie zapadnie jeszcze w tym tygodniu, nie wykluczone, że jutro – w środę 16 grudnia 2020 roku. Wakat powstał z powodu śmierci poprzedniego włodarza gminy – Zbigniewa Jurkiewicza, który zmarł 6 grudnia w szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, na koronawirusa. Zgodnie z prawem wybory musza się odbyć do 90 dni od wygaszenia mandatu poprzedniego burmistrza.

 
Ostrów. Most do częściowej rozbiórki: prace mocno zaawansowane
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 13 grudnia 2020 00:00

Jakieś  35 – 40 milionów złotych będzie kosztowała rozbiórka (częściowa) starego mostu oraz jego nowa nadbudowa. Mowa o przeprawie nad Dunajcem, w Ostrowie, w gminie Wierzchosławice. – Na razie otrzymaliśmy cztery miliony na prace przy demontażu „starego” mostu. Liczymy na trzydziestomilionową dotację na drugi etap prac – mówi w rozmowie z naszą redakcją Jacek Hudyma, wicestarosta tarnowski.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 97

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .