Sądeczanka. Nowa droga
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 01 czerwca 2017 22:11

Czy w ciągu kilku, najdalej kilkunastu lat, zostanie wybudowana nowa droga Brzesko – Nowy Sącz? Zdaniem dyrektora krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest to jedno z priorytetowych zamierzeń resortu infrastruktury i drogownictwa. Sama budowa drogi będzie kosztowała od 4.5 do 6 miliardów złotych. Póki co przygotowano pięć wstępnych koncepcji przebiegi drogi. Żadna z tych propozycji nie przypadłą jednak do gustu samorządowcom. Najmocniej oprotestowali je mieszkańcy gminy Gnojnik. Ich zdaniem rozwiązania zaproponowane przez GDDKiA są nie do przyjęcia. Takie samo zdanie mieli na ten temat samorządowcy z Gnojnika. Podczas ostatniej sesji Rady Gminy negatywnie zaopiniowali wszystkie pięć koncepcji.

 
Career Turn – bezpłatny program wspierający bezrobotnych
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 29 maja 2017 01:00

care23Career Turn – bezpłatny program wspierający bezrobotnych

 
Region. O reformie służby zdrowia
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 24 maja 2017 14:46

szerzynyspotksnieZmiany systemowe w służbie zdrowia zdominowały spotkanie wiceminister zdrowia Józefy Szczurek – Żelazko z samorządowcami z regionu tarnowskiego, pracownikami służby zdrowia oraz przedstawicielami samorządu gminy Szerzyny. Organizatorami spotkania byli: radny sejmiku samorządowego województwa małopolskiego, Wojciech Skruch oraz wójt gminy Szerzyny, Grzegorz Gotfryd. W gronie gości znaleźli się między innymi wicewojewoda małopolski Józef Gawron, wójt Gnojnika Sławomir Paterek, wójt Rzepiennika Strzyżewskiego Marek Karaś, wójt Pleśnej Józef Knapik, wójt Wietrzychowic Tomasz Banek, przedstawiciele samorządów gminnych z Żabna, Szczurowej, Tuchowa, samorządowcy ze Skrzyszowa oraz Wojnicza. Spotkanie podzielone zostało na trzy części.

 
Klikowa otwarła sezon turystyczny
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 14 maja 2017 23:55

Pokazy kawaleryjskie, konkurs powożenia zaprzęgami i występy artystyczne towarzyszyły w weekend 13-14 maja „Inauguracji Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce”. Jest to cykliczna impreza, organizację której w tym roku powierzono Fundacji Klikowska Ostoja Polskich Koni. Na zaproszenie Małopolskiej Organizacji Turystycznej do podtarnowskiej stadniny przybyli samorządowcy i przedstawiciele branży turystycznej oraz media nie tylko z naszego województwa ale i goście z całej Polski. Pomimo niezbyt sprzyjającej, deszczowej aury wydarzenie to zgromadziło liczną publiczność, która wytrwale podziwiała piękne konie, szykownych jeźdźców oraz wspaniałe zaprzęgi. Tarnowski Oddział Jazdy Imienia 5. Pułku Strzelców Konnych zaprezentował się w musztrze oraz przeprowadził zawody kawaleryjskie „Militarii”.

 
Medale „Za zasługi dla Ochrony Zdrowia”
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 23 lutego 2017 00:52

medalemin2018Minister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko spotkała się z pracownikami Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Okazji ku temu było kilka: m.in. wręczyła odznaki honorowe Ministerstwa Zdrowia „Za Zasługi do Ochrony Zdrowia”.  – Przez kilka lat, jako dyrektor szpitala w Brzesku, współpracowałam z tarnowskim Pogotowiem. To jedna z najlepszych stacji w Polsce – mówiła Józefa Szczurek – Żelazko.

 
I Małopolski Dzień Osób Niepełnosprawnych w Tarnowie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 21 grudnia 2016 22:13

Za nami I Małopolski Dzień Osób Niepełnosprawnych w Tarnowie, który był doskonałą  nie tylko do wręczenia honorowych medali i odznaczeń, ale także do zaprezentowania sportowych i artystycznych osiągnięć podopiecznych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. – Podczas spotkania miałam przyjemność wręczyć, wraz z wojewodą Józefem Gawronem, odznakę Primus in Agendo – mówi naszej redakcji poseł Józefa Szczurek – Żelazko. W imieniu Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pana Krzysztofa Michałkiewicza Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych wszystkich zebranych gości powitał Pan Tomasz Maruszewski – Zastępca Prezesa Zarządu PFRON ds. Finansowych. Spotkaniu towarzyszyły piękne słowa Ks. Biskupa Andrzeja Jeża, który był gościem honorowym uroczystości. Biskup Tarnowski w swoim wystąpieniu podkreślił, że osoby niepełnosprawne, powinniśmy określać mianem „osoby z niepełnosprawnością”. Ks. Biskup Andrzej Jeż skomentował również zachodzące w ostatnim okresie korzystne zmiany dotyczące postrzegania osób niepełnosprawnych: Zaczynamy doceniać Ich obecność w społeczeństwie, gdyż dzięki Nim możemy uruchomić to, co jest w nas najlepsze.  Honorowe wyróżnienie, odznakę Primus in Agendo z rąk Pani Poseł Józefy Szczurek-Żelazko oraz Pana Wicewojewody Józefa Gawrona w imieniu Ks. Ryszarda Podstołowicza Dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej odebrał Ks. Krzysztof Majerczak, Wicedyrektor placówki.
Oddział Małopolski PFRON statuetkami oraz jubileuszowymi medalami uhonorował osoby i organizacje, za ich szczególne osiągnięcia oraz działania na rzecz osób niepełnosprawnych w Małopolsce, które Laureatom przekazali Pani Poseł Józefa Szczurek-Żelazko, Pan Poseł Józef Leśniak, Pan Wicewojewoda Józef Gawron, Pan Tomasz Maruszewski, Zastępca Prezesa Zarządu PFRON ds. Finansowych oraz Pani Marta Mordarska, Dyrektor Oddziału Małopolskiego PFRON. Wśród wyróżnionych osób byli ks. Piotr Pietrucha, Laureat XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Otwarte Drzwi”, Pani Iwona Kamieńska, autorka książki „Akademia Orłów” oraz Paraolimpijczycy: Marzena Zięba, Joanna Mazur, Anna Trener-Wierciak oraz Michał Derus. Organizacje, którym PFRON podziękował to Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych „START”, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”, Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Caritas Diecezji Tarnowskiej w Jadownikach Mokrych oraz Spółka Wiśniowski. W imieniu Fundacji Instytut Studiów Wschodnich statuetkę odebrał Pan Jerzy Bochyński – Prezes Zarządu Fundacji. Najważniejszym przedsięwzięciem Instytutu jest Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju. W tym roku po raz pierwszy w programie Forum znalazł się panel poświęcony problematyce niepełnosprawności: „Jak wspierać zatrudnienie Osób Niepełnosprawnych – podejście biznesowe czy społeczne?”. – Wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc niepełnosprawnym, serdecznie dziękuję – mówi poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Bochnia z przystankiem pendolino
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 03 grudnia 2016 21:44

Mieszkańcy Bochni będą mogli podróżować szybciej. Już od 11 grudnia w tym mieście będzie zatrzymywał się pendolino jadący z Rzeszowa przez Warszawę do Gdańska. Dzięki temu np. czas podróży do Warszawy skróci się prawie o połowę. – Do tej pory podróżni jadący do stolicy musieli przesiadać się w Krakowie. Bardzo często zdarzało się, że przy przesiadce trzeba było czekać na dworcu około godziny. Teraz sama droga z naszego miasta do stolicy będzie trwała 2.5 godziny i będzie bezpośrednia – mówi starosta bocheński Ludwik Węgrzyn.

 
Kongres Wsi Polskiej
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 13 listopada 2016 23:54

Złożenie kwiatów na grobie Wincentego Witosa, legendarnego założyciela Polskiego Stronnictwa Ludowego „Piast”, trzykrotnego premiera RP, twórcy międzywojennego ruchu ludowego zapoczątkowało symbolicznie Kongres Wsi Polskiej, która dwie godziny później rozpoczął się w Wojniczu. Po złożeniu kwiatów, liderzy Prawa i Sprawiedliwości oraz setki rolników, przemaszerowali do kościoła w Wierzchosławicach, gdzie odprawiono mszę świętą. Koncelebrze oraz homilie wygłosił emerytowany biskup pomocniczy diecezji Tarnowskiej Władysław Bobowski. Nawiązał do historii Polski, wspominał, że naród polski, polska wieś, zawsze była katolicka, przywiązana do tradycji. Dziękował władzom za wsparcie dla najbiedniejszych, w tym dla wsi i polskiego rolnictwa.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 39

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .