Reklama
Rzepiennik. Stadion z ogrodzeniem i nowym oświetleniem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 13 grudnia 2020 00:00

Powody do radości mają zawodnicy Klubu Sportowego  z Rzepiennika Strzyżewskiego. Na finiszu jest bowiem modernizacja obiektu, na którym grają i trenują na co dzień miejscowi piłkarze. Przypomnijmy, że KS Rzepiennik Strzyżewski gra w Klasie A. Realizacja zadania możliwa była dzięki uzyskanemu dofinansowaniu ze środków Województwa Małopolskiego w ramach projektu: „ Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS” oraz środków własnych Gminy Rzepiennik Strzyżewski.

 
Powiat Tarnowski. Laptopy dla uczniów
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 13 grudnia 2020 00:00

Niedawno w  Starostwie Powiatowym Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego wręczyła promesy na zakup sprzętu do nauczania zdalnego dla szkół kształcących zawodowo z terenu powiatu tarnowskiego. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach pakietu edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. W odpowiedzi na kryzys spowodowany pandemią COVID-19 samorząd województwa małopolskiego opracował kompleksową strategię działania pn. Małopolska Tarcza Antykryzysowa, a w niej przydzielone zostały środki finansowe na opiewający na blisko 35 mln zł pakiet edukacyjny.

 
Żegnaj Zbigniewie…
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 08 grudnia 2020 11:37

Po   raz kolejny koronawirus pokazał, że bezlitośnie wygrywa z człowiekiem. W zderzeniu z patogenem, zwłaszcza kiedy „zaatakuje” ze zdwojoną siłą, mamy marne szanse. Tę nierówną walkę przegrał właśnie Zbyszek Jurkiewicz, burmistrz Ciężkowic. Wiele ciepłych słów przeczytałem dzisiaj o włodarzu Ciężkowic. Pod wszystkimi się podpisuje. Człowiek idei, prawy, szlachetny, osoba która bez wątpienia odciśnie piętno na dziejach Ciężkowic. Ponad sto laty musiały się materializować plany uczynienia z miasteczka osady uzdrowiskowej. Idę rzucił w eter mistrz Ignacy Jan Paderewski. To był koniec XIX stulecia. Wiele razy próbowano do niej wrócić, ale na słowach się tylko kończyło. Dopiero Zbyszkowi udało się przekuć słowa w czyn. Budowa obiektów uzdrowiskowych w Ciężkowicach trwa w najlepsze. Nie byłoby ich, gdyby nie upór (mądry) i jego determinacja. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości nowe władze gminy wystąpią do Rady Ministrów o nadanie Ciężkowicom statusu uzdrowiska.

 
Borzęcin. Dom Ludowy w remoncie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 06 grudnia 2020 00:00

Trwają prace budowlane związane z remontem budynku Domu Ludowego, siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie. Zadanie jest częścią projektu realizowanego z budżetu gminy Borzęcin przy wsparciu dwóch programów unijnych w ramach PROW na lata 2014-2020. Roboty wykona Zakład Remontowo-Budowlany Budolex - Stanisław Oleksy z siedzibą w Ujanowicach. Wartość umowna zaplanowanych robót zamyka się kwotą 1 139 913,24 zł brutto, przy czym wsparcie ze środków Unii Europejskiej stanowi 600 247 zł, a wkład własny budżetu gminy Borzęcin 539 666,24 zł. Termin realizacji zadania to marzec 2021 roku. – Ofertę, jako najkorzystniejszą i spełniającą wszystkie wymagania, wybrano spośród czterech, jakie wpłynęły w drugim już postępowaniu, przeprowadzonym w tym zakresie – informuje Piotr Kania, dyrektor GOK w Borzęcinie. – Pierwszy przetarg, ogłoszony jeszcze w lipcu musieliśmy unieważnić, ponieważ złożone oferty przewyższały kwotę, jaką przeznaczono w budżecie na sfinansowanie zamówienia.

 
Sejmik. A jednak Iwona Gibas
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 01 grudnia 2020 23:18

Iwona Gibas wicemarszałkiem Małopolski, Wojciech Skruch, wiceprzewodniczącym sejsmiku samorządowego województwa małopolskiego, a Ryszard Palacz… prezesem oddziału małopolskiego (wojewódzkiego) Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krakowie. Próby zablokowania jednej z najbliższych współpracownic byłej premier Beaty Szydło spaliły na panewce. Władze krajowe partii zgodziły się na to, by Iwona Gibas została członkiem zarządu województwa małopolskiego. Grupa profesorska (Ryszard Terlecki i Włodzimierz Bernacki – obaj profesorowie i wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego) wspierana między innymi przez lidera tarnowskich struktur posła Wiesława Krajewskiego na otarcie łez miała otrzymać fotel wicewojewody dla Ryszarda Pagacza. Nic jednak na to nie wskazuje. Nasze źródło na Nowogrodzkiej przekonuje, że kandydat grupy profesorskiej może co najwyżej liczyć na fotel szefa ARiMR w Krakowie. – Chłopaki przesadzili z żądaniami. Szef się wkurzył (Jarosław Kaczyński – przypis redakcja) i „pogonił ich z Nowogrodzkiej” – ironizuje jeden z małopolskich posłów, stronnik Beaty Szydło.

 
Zmarł Jan Kulig, były wójt Łapanowa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 30 listopada 2020 12:12

Zmarł Jan Kulig, wieloletni wójt, a w latach 80. Tamtego stulecia naczelnik Łapanowa. Miał 80 lat. Od kilku dni przebywał w szpitalu, miał koronawirusa. Niestety… przegrał tę nierówną walkę.  Jan Kulig urodził się w 194o roku we Francji. Po II wojnie światowej wraz z rodzicami wrócił do Polski. Był przez cały czas związany z Łapanowem. Pracował w Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, był potem naczelnikiem. PO przemianach ustrojowych pełnił funkcję radnego oraz przewodniczącego Rady Gminy w Łapanowie. W latach 2002 – 2014 był wójtem tej gminy. Był ojcem świętej pamięci kierowcy rajdowego Janusza Kuliga.

 
Powiat Tarnowski. Bezpieczna droga
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 23 listopada 2020 00:00

Niedawno powiat tarnowski otrzymał dotację od wojewody małopolskiego na poprawę infrastruktury przejść dla pieszych. W chwili obecnej trwają roboty, a planowany termin ich zakończenia to koniec grudnia. Wojewoda Małopolski powierzył realizację rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań – Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020” Powiatowi Tarnowskiemu. Ponadto na zadanie Powiat Tarnowski przekaże kwotę 10 000 zł, a Gminy Tarnów, Zakliczyn, Ciężkowice i Tuchów po 10 000 zł - razem 50 000 zł. Całość będzie kosztować 150 000 zł.

 
Grupa Azoty. Od 1 grudnia nowy prezes
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 23 listopada 2020 00:00

Tomasz Hinc z dniem 1 grudnia obejmie funkcję prezesa Grupy Azoty - poinformowała spółka w komunikacie. Hinc zastąpi na tym stanowisku Wojciecha Wardackiego, odwołanego pod koniec października przez radę nadzorczą bez podania przyczyn.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 97

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .