Szczucin. Brakuje chętnych do pracy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 15 kwietnia 2020 18:24

Brakuje chętnych do pracy w Obwodowych Komisjach Wyborczych w gminie Szczucin – alarmują tamtejsi samorządowcy. Na razie obsadzono tylko 30 procent miejsc w OKW. W tej sytuacji burmistrz Janusz Sipior ogłosił drugi nabór. Chętni mogą się zgłaszać do 17 kwietnia (włącznie) do godziny 15.30.  Samorządowcy nie mają najmniejszych wątpliwości, że powodem tej sytuacji jest koronawirus.

 
Tarnów. Jest hotel dla lekarzy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 14 kwietnia 2020 22:55

W Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej "Słoneczne Wzgórze" w Tarnowie powstał na czas epidemii hotel dla pracowników służby zdrowia. Jak mówi wicemarszałek Edward Czesak  utworzony w ośrodku „Słoneczne Wzgórze” hotel przyjmie 50 pracowników służby zdrowia - lekarzy, pielęgniarki i ratowników medycznych. Podczas walki z epidemią wszyscy otrzymają darmowy nocleg i wyżywienie. Z hotelu skorzystać będą mogli pracownicy służb medycznych narażeni na kontakt z nosicielami koronawirusa. Dyrektorzy tarnowskim szpitali i innych placówek medycznych mogą zgłaszać osoby chętne do skorzystania z hotelu na adres  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   lub  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 
Zakliczyn. Gmina z ministerialną dotacją
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 14 kwietnia 2020 22:51

Gmina Zakliczyn otrzyma 70 tys. złotych na zakup komputerów dla uczniów  Centrum Projektów Polska Cyfrowa pozytywnie zaopiniowało wniosek na dofinansowanie i przekaże naszej gminie 70 tys. złotych, które umożliwią zakup 35 laptopów. Gmina zrealizowała już procedurę wyboru najkorzystniejszej oferty a firma dostarczyła 10 kwietnia br. sprzęt komputerowy do Urzędu Miejskiego w Zakliczynie. Zakupiony sprzęt zostanie udostępniony uczniom za pośrednictwem szkół.  Projekt “Zdalna szkoła” jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

 
Małopolska. 17 nowych przypadków koronawirusa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 14 kwietnia 2020 11:02

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. W tej grupie jest 10 kobiet i 7 mężczyzn, w wieku od 12 do 58 lat, z Krakowa (6 osób), powiatu myślenickiego (4 osoby), brzeskiego (4 osoby), wielickiego (2 osoby) i bocheńskiego (1 osoba). Aktualnie wszystkie osoby przebywają w izolacji.

 
Powiat tarnowski ze wsparciem ministerstwa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 10 kwietnia 2020 10:08

Sto tysięcy złotych otrzymał powiat tarnowski na zakup laptopów dla uczniów. To dotacja z Ministerstwa Cyfryzacji. W imieniu własnym, starosty, wicestarosty, zarządu i radnych powiatu tarnowskiego, ale także nauczycieli i uczniów, pragnę serdecznie podziękować ministrowi cyfryzacji, Markowi Zagórskiemu za pomoc finansową. Wielkie słowa podziękowania należą się rządowi polskiemu na czele z premierem Mateuszem Morawickim, prezydentowi Andrzejowi Dudzie za pomysły, za ogrom pracy, by zminimalizować skutki pandemii. Ten projekt doskonale wpisuje się w walkę z koronawirusem – trafnie ocenia wicestarosta tarnowski Tomasz Stelmach (podlega mu oświata w powiecie tarnowskim).

 
Brzesko. Ministerialne wsparcie dla szpitala
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 08 kwietnia 2020 22:00

Grubo ponad 2.5 miliona złotych to wsparcie Ministerstwa Zdrowia dla brzeskiego szpitala. A wszystko to w ostatnich trzech latach. Pracownicy brzeskiej lecznicy nie mają cienia wątpliwości: to za sprawą wiceminister zdrowia, poseł Józefy Szczurek – Żelazko. Starosta brzeski Andrzej Potępa, któremu podlega lecznica podkreśla, że pomoc wiceminister jest bezcenna. Ostatnio rząd Zjednoczonej Prawicy po raz kolejny przekazał środki dla brzeskiego szpitala. Tym razem jest to kwota 400 tysięcy złotych. – W tym bardzo trudnym czasie dla polskiej służby zdrowia, dla nas wszystkich Polaków, jestem w stałym kontakcie z dyrektorem szpitala w Brzesku, z władzami powiatu brzeskiego. Wspierałam ich w pozyskaniu tej kwoty, którą udało się wygospodarować przez nasz rząd. Rząd, w którym mam zaszczyt pracować. Pracownicy służby zdrowia muszą czuć się bezpiecznie. Dlatego na bieżąco są dostarczane środki ochrony osobistej oraz płyny dezynfekcyjne – mówi naszej redakcji wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Powiat brzeski. 43 osoby zakażone koronawirusem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 08 kwietnia 2020 10:27

Statystyki osób zakażonych koronawirusem w poszczególnych gminach powiatu brzeskiego (dane na 08.04.2020 r. godz. 8:00).

 
Małopolska. Kultura z domu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 08 kwietnia 2020 10:08

Oczywiście nie osobiście, ale wirtualną. Odwiedź instytucje kultury, nie wychodząc z domu. Tym razem m.in. operowe koncerty na Wielki Tydzień, serial rozgrywający się w teatrze i film o funkcjonowaniu psiego mózgu. Opera Krakowska przygotowała w Wielkim Tygodniu codzienne transmisje wyjątkowych recitali. Muzycy Orkiestry Opery zarejestrowali je w swoich własnych domach! Wśród wykonawców m.in. oboje koncertmistrzów orkiestry: Paweł Wójtowicz i Swietlana Bialostocka wraz z rodzinami, koncertmistrz sekcji basowej wiolonczelista Radosław Bukała, czy muzyczna rodzina Michała i Kristiny Kutników. Repertuar będzie zróżnicowany – od Jana Sebastiana Bacha po Belę Bartóka, od muzyki dawnej do piosenki ludowej. Recitale będą transmitowane codziennie, od najbliższej środy - 8 kwietnia do Poniedziałku Wielkanocnego 13 kwietnia, za pośrednictwem oficjalnego kanału YouTube Opery Krakowskiej – zachwala Edward Czesak, wicemarszałek Malopolski.
Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie kontynuuje realizację internetowego serialu „Zamknięci w teatrze". Jego akcja rozgrywa się w różnych pomieszczeniach zabytkowego budynku, w których, zgodnie z tytułem przebywają w pojedynkę, odizolowani od świata zewnętrznego, aktorzy. Jak poradzą sobie w tej sytuacji? Pierwszy odcinek serialu można obejrzeć tutaj. Kolejne w każdą środę i sobotę na profilu FB teatru. Twórcą projektu jest Jakub Roszkowski, a w obsadzie pojawia się cały zespół aktorski Teatru im. J. Słowackiego.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 83

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .