Reklama
Sejmik. Radni wybierali i...nie wybrali
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 20 listopada 2020 21:26

Edward Czesak został dzisiaj odwołany z funkcji członka zarządu województwa małopolskiego. Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji sejmiku samorządowego województwa małopolskiego, z funkcji wiceprzewodniczącej miała być odwołana Iwona Gibas. Ta sama radna miała być powołana na członka zarządu, właśnie w miejsce Edwarda Czesaka, natomiast wiceprzewodniczącym sejmiku samorządowego województwa małopolskiego, miał zostać radny i szef Komisji Finansów, Wojciech Skruch. Do tych drugich zmian jednak nie doszło, bo… kandydatura Iwony Gibas nie została uzgodniona w władzami partii. Kiedy podczas sesji okazało się, że głosowania nad uzupełnieniem składu zarządu nie będzie, radni opozycji: Platformy Obywatelskiej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego, wyszli z sali obrad (z racji pandemii wybory, które muszą być tajne zorganizowano w Muzeum Lotnictwa w Krakowie). Opozycyjny radny Krzysztof Nowak nie ma złudzeń. – Marszałka czeka teraz bardzo trudna rozmowa z władzami partii, w kuluarach mówiło się, że na kwadrans przed 15, został wezwany na dywniak przez władze partii w Warszawie. To początek końca PiS w Małopolsce – przekonuje radny Krzysztof Nowak.

 
Blisko sto tysięcy na remont nekropolii
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 17 listopada 2020 00:00

Blisko sto tysięcy złotych kosztował remont cmentarza z czasów II wojny światowej (Dąbry) gdzie pochowani są żołnierze Armii Krajowej zamordowani lub spaleni przez Niemców, jesienią 1944 roku. Remont tej wyjątkowej wojennej nekropolii nie byłby możliwy, gdyby nie dotacja rządowa. Znakomitą większość prac sfinansowano bowiem z pieniędzy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Groby i Cmentarze Wojenne w  Kraju 2020. Całość zadania kosztowała 94 tysiące złotych, dotacja z MKiDN wyniosła 75 tysięcy złotych. Od kilku lat kamienne i betonowe elementy cmentarza partyzanckiego były czyszczone mechanicznie z wykwitów po ustępującej zimie. Żadnych innych zabezpieczeń i konserwacji dotychczas nie wykonywano. Inwentaryzacja jaką przeprowadziliśmy przy współudziale Konserwatora Zabytków oraz przedstawiciela Wydziału Rewaloryzacji Zabytków Krakowa i Dziedzictwa Narodowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego zaowocowała wykonaniem Programu Konserwatorskiego i kosztorysu. Jego koszty pokrył Małopolski Urząd Wojewódzki. W ramach projektu zostały wykonane prace konserwatorskie i restauratorskie wszystkich elementów cmentarza.

 
Rodzinny Dom Opieki STAŚ w nowej lokalizacji
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 16 listopada 2020 16:10

sta1aRodzinny Dom Opieki STAŚ  w nowej lokalizacji.

 
Tylko u nas. Nowy członek zarządu województwa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 16 listopada 2020 15:10

Przez wiele lat była jednym z najbliższych współpracowników byłej premier Beaty Szydło, wieloletnim dyrektor jej biura poselskiego, mowa o Iwonie Gibas, która zostanie nowym członkiem zarządu województwa małopolskiego – dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja. Dzisiaj, o godzinie 16. rozpocznie się posiedzenie Komisji Głównej Sejmiku Samorządowego Województwa Małopolskiego, podczas której ma zapaść decyzja o tym kiedy zostanie zwołana sesja nadzwyczajna. Z naszych ustaleń wynika, że może do niej dojść już w najbliższy piątek.  Jak nam mówi jeden z polityków PiS, będzie to sesja stacjonarna (bo tylko tak w sposób tajny można odwołać i powołać członka zarządu).  Zachowane będą wszelkie środki ostrożności – zapewnia.

 
Zmiany w zarządzie województwa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 10 listopada 2020 16:48

Potwierdziły się nasze informacje z lipca dotyczące zmian w zarządzie województwa małopolskiego. Edward Czesak zrezygnował w funkcji członka zarządu województwa małopolskiego. Informację na ten temat podał marszałek Witold Kozłowski, podczas dzisiejszej, nadzwyczajnej sesji sejmiku samorządowego województwa małopolskiego. Na razie jest problem, w jaki sposób dokonać odwołania go z zarządu. Powodem tego jest epidemia oraz fakt, że od kilku miesięcy sesje odbywają się zdalnie. Tymczasem powołanie i odwołanie kogoś z zarządu musi się odbywać w głosowaniu tajnym. To wynika z ustawy o samorządzie wojewódzkim oraz Kodeksie Wyborczym. W zasadzie w grę wchodzą dwa scenariusze. Najbardziej prawdopodobny, że zostanie zorganizowana stacjonarna sesja, która uwzględni wszelkie procedury epidemiologiczne lub informatykom Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego nuda się zorganizować  tak wybory, by każdy głosujący radny, miał pełną anonimowość (zapewnić tajność głosowania).

 
Powiat Tarnowski. Nie ma powodu do niepokoju
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 06 listopada 2020 15:12

Chociaż na kilka dni koronawirus pokrzyżował pracę Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie, wszystko powoli wróci do normy – zapewnia starosta Roman Łucarz. Gospodarz powiatu przypomina, że ciągle termin na spełnienie obowiązku rejestracji samochodu używanego lub zgłoszenia jego sprzedaży będzie wydłużony z 30 do 180 dni. Przypominamy, że te zasady obowiązują od 1 stycznia 2020 roku, a za przekroczenie terminu przewidziano od 200 do 1000 zł kary).  Jednak na czas pandemii zostały zawieszone. Na przerejestrowania auta mamy pół roku – tłumaczy Roman Łucarz.  Jak podkreśla starosta tarnowski wydłużenie terminu na rejestrację do 180 dni ma również pozwolić kierowcom umawiać się na określoną godzinę, w wyniku zgłoszenia wizyty w urzędzie np. przez Internet.

 
Rzepiennik Strzyżewski. Naładujesz telefon za darmo
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 06 listopada 2020 15:11

W czterech miejscach w gminie Rzepiennik Strzyżewski (Turza, Rzepiennik Strzyżewski, Rzepiennik Suchy, Olszyny) można teraz naładować telefon za darmo. A wszystko za sprawą specjalnych słupów elektrycznych, w których zamontowano gniazda BUS – mówi naszej redakcji Marek Karaś, wójt Rzepiennika Strzyżewskiego.  Wszystkie zostały zlokalizowane na nowych parkingach, niedawno oddanych do użytku.  Warto dodać, że słupy zostały tak zlokalizowane, że mogą podładować telefony osoby niepełnosprawne, nie wychodząc nawet z samochodu.

 
Zakończony został trzeci etap prac przy częściowej odbudowie zamku w Melsztynie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 06 listopada 2020 15:01

Zakończony został trzeci etap prac przy częściowej odbudowie zamku w Melsztynie. Mur wieży podniesiony został do wysokości przeszło siedmiu metrów, skąd już teraz jest piękny widok na dolinę Dunajca. Od pewnego czasu w różnych miejscach w kraju furorę wśród turystów robią wieże widokowe. Podobną konstrukcję wykonuje również samorząd Zakliczyna. Częściowo odbudowywany jest zamek w Melsztynie i wznoszona jest wieża dawnej warowni. Po przeprowadzeniu w 2017 r. badań archeologicznych wykonano najpilniejsze prace konserwatorskie zabezpieczające ruiny zamku, a także sklepienie i strop nad parterem. Powstało pomieszczenie, które w przyszłości wykorzystane może być na cele wystawiennicze - na muzeum lub regionalną izbę pamięci. Rozpoczęła się odbudowa schodów i wieży historycznej budowli.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 97

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .