Powiat Tarnowski. Pół roku na przerejestrowanie auta
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 08 kwietnia 2020 10:04

Jacek Hudyma, wicestarosta tarnowski informuje, że termin na rejestrację pojazdu oraz zgłoszenie nabycia lub zbycia pojazdu został wydłużony do 180 dni. –  Na podstawie ustawy z 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2020 poz. 568) został wydłużony do 180 dni termin na rejestrację pojazdu używanego sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej oraz na zawiadomienie starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu – mówi Jacek Hudyma.

 
Dzisiaj 4 nowe przypadki koronawirusa w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 07 kwietnia 2020 10:58

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób.

 
Koronawirus: dodatkowe uszczelnienie systemu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 06 kwietnia 2020 21:44

– Wprowadzamy obowiązek badania temperatury u pracowników szpitali w momencie wejścia na ich teren. Druga kwestia to konieczność reorganizacji SOR-ów i izb przyjęć, tak by oddzielić pacjentów z objawami COVID-19 od pozostałych osób. W tych działaniach reorganizacyjnych dyrektorom szpitali pełnym wsparciem służyć będzie Państwowa Straż Pożarna, która udostępni swoje namioty. Do dyspozycji będą także namioty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Wszystko to po to, by jeszcze dodatkowo uszczelnić system i w jak największym stopniu ograniczyć ryzyko zakażeń w szpitalach– mówi wojewoda Piotr Ćwik.

 
14 nowych zakażeń w małopolsce. Połowa z nich w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 06 kwietnia 2020 10:23

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych osób. W tej grupie jest 8 kobiet i 6 mężczyzn, w wieku od 16 do 95 lat, z Krakowa (4 osoby), powiatu tatrzańskiego (1 osoba), bocheńskiego (1 osoba), brzeskiego (7 osób) oraz krakowskiego (1 osoba). 4 osoby z tej grupy są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

 
Szwagropol walczy, Voyager się poddał
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 05 kwietnia 2020 20:48

Koronawirusa powoduje, że z dnia na dzień coraz trudniej dojechać do Krakowa czy Tarnowa. Narzekają mieszkańcy Brzeska. Ale oni są w lepszej sytuacji, bo jest jeszcze linia kolejowa. W gorszej sytuacji są mieszkańcy mniejszych gmin w regionie tarnowskim. Szwagropol, który obsługuje linię Nowy Sącz – Czchów – Gnojnik – Kraków ma tylko kilka kursów dziennie (przed epidemią około 40). W tygodniu jest łatwiej, ale w weekend jest tylko dwa połączenia. Jak będzie niebawem. Nie można wykluczyć, że firma wycofa się z obsługi ruchu pasażerskiego. Zrobił to już Voyager.

 
Rozmowa z Józefą Szczurek – Żelazko, wiceminister zdrowia
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 05 kwietnia 2020 20:43

Epidemia koronawirusa przyspiesza w Polsce…

Mówiliśmy o tym od wielu tygodni. Działania podejmowane przez rząd znacznie spłaszczyły tę falę i doprowadziły do tego, że sama epidemia rozwija się u nas „pod kontrolą”. Myślę, że najgorsze przed nami. Oczywiście skala epidemii będzie zależała od nas samych: widzimy po krajach południowej Europy czy Stanach Zjednoczonych, że nie przestrzeganie zasad, doprowadziło tam do dramatycznych sytuacji. Jesteśmy bogatsi o doświadczenia chińskie, tam zastosowano bardzo restrykcyjne przepisy związane z przemieszczaniem się doprowadziły  do sukcesów w walce z epidemią koronawirusa.

 
NASZA AKCJA. Wspierajmy lokalne firmy gastronomiczne
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 05 kwietnia 2020 13:47

Polecamy dania z dowozem lub na wynos od naszych lokalnych firm gastronomicznych! A może nie tylko dziś, ale też na weekend i catering wielkanocny? Zamawiajmy! Pomóżmy firmom z naszego regionu w tym trudnym czasie!

 
Poczta Polska wstrzymała dostarczanie korespondencji do osób przebywających w karantannie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 05 kwietnia 2020 12:07

24 marca Poczta Polska poinformowała, że wstrzymuje doręczanie korespondencji pod adresy, gdzie przebywają osoby objęte kwarantanną. Firma wyjaśniała, że w związku z ogłoszonym stanem epidemii, stosuje zwiększone środki ostrożności, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pracownikom, klientom i partnerom biznesowym. Do czasu zakończenia okresu izolacji korespondencja kierowana pod adresy objęte kwarantanną, będzie przechowywana w placówkach pocztowych, bez próby doręczenia. Rozwiązanie to oznacza wyjątkowe wstrzymanie biegu terminu awizacji w okresie przechowania. Podjęcie próby doręczenia przesyłki nastąpi dopiero po zakończeniu kwarantanny przez adresata.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 83

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .