Reklama
Spotkanie małopolskich ludowców
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 06 stycznia 2012 23:29
psloplatek6 stycznia w święto Trzech Króli w Tarnowie odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe małopolskich ludowców. Na zaproszenie gospodarzy spotkania prezesa Zarządu Wojewódzkiego PSL w Małopolsce Andrzeja Kosiniaka-Kamysza oraz posła Andrzeja Sztorca, prezesa Zarządu Powiatowego PSL, przybył Minister Pracy i Polityki Społecznej - Władysław Kosiniak-Kamysz, wiceminister skarbu i szef klubu parlamentarnego PSL - Jan Bury, parlamentarzyści, wojewoda, samorządowcy, działacze ruchu ludowego, przedstawiciele przedsiębiorców, administracji, policji i straży pożarnej. Samorząd województwa małopolskiego reprezentował marszałek Marek Sowa, wicemarszałek Wojciech Kozak oraz członek Zarządu Stanisław Sorys.
 
Młody bankowiec zaskoczył wszystkich
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 28 grudnia 2011 03:05

Skala przestępczej działalności pracownika tarnowskiego oddziału Alior Banku była większa, niż wydawało się w chwili zatrzymania 28-latka. Z materiałów śledztwa wynika, że oszust przywłaszczył sobie sumę nie ponad miliona, a prawie 2,5 mln zł! Mężczyzna do wszystkiego się przyznaje. Śledztwo w sprawie największej finansowej afery ostatnich lat w Tarnowie nabiera tempa. Policja zatrzymała Macieja P. w sierpniu, gdy wychodził z placówki banku przy ul. Krakowskiej w Tarnowie. Policja i prokuratura miała wtedy dowody na to, że obsługujący indywidualnych klientów młody bankowiec przywłaszczył sobie blisko milion złotych. Sam jednak, podczas przesłuchania, mówił o znacznie większych sumach.

 
Kto nowym biskupem tarnowskim?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 20 listopada 2011 11:35

Po nominacji biskupa Wiktora Skworca na metropolitę katowickiego pojawiają się pierwsze spekulacje dotyczące obsady biskupstwa w Tarnowie. Wśród potencjalnych kandydatów na biskupa tarnowskiego wymienia się między innymi księdza Pawła Ptasznika, kierownika Polskiej Sekcji Sekretariatu Stanu w Watykanie, który ma być promowany przez samego kardynała Stanisława Dziwisza. - Niemniej pojawia się spora szansa, że biskupem tarnowskim zostanie ktoś wywodzący się z naszej diecezji – mówi nam kapłan dobrze znający realia tarnowskiego Kościoła. W tym gronie wymienia się dotychczasowego biskupa pomocniczego, Wiesława Lechowicza. W mediach pojawiły się też kandydatury: księdza Józefa Klocha - rzecznika Konferencji Episkopatu Polski i pochodzącego z Mielca ks. prof. Janusza Królikowskiego, wykładowcę Papieskiego Uniwersytetu Świętego Krzyża w Rzymie. Na razie to jednak spekulacje. - Jest za wcześnie na tego typu dywagacje. Ogłoszenia nowego biskupa tarnowskiego przez papieża nie należy się spodziewać wcześniej niż przed Wielkanocą – dodaje nasz rozmówca.

 
Diecezja pożegnała księży arcybiskupów
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 19 listopada 2011 14:43

Dziś w tarnowskiej katedrze podczas uroczystej Mszy św. diecezja tarnowska dziękowała za posługę w diecezji tarnowskiej abp. Wiktora Skworca i abp. Stanisława Budzika. Eucharystii przewodniczył metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. Obecni byli  biskupi z metropolii krakowskiej oraz biskupi wywodzący się z naszje diecezji. Dla licznie zgromadzonej wspólnoty kapłanów i wiernych, była to okazja do podziękowań i pożegnania tarnowskich biskupów, którzy decyzją papieża Benedykta XVI zostali arcybiskupami i rozpoczynają posługę w Katowicach i Lublinie.

 
Region: Pożegnanie dwóch arcybiskupów
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 18 listopada 2011 19:17

katedratarnowW sobotę, 19 listopada zostanie w Tarnowie odprawiona Msza św. dziękczynna za posługę w diecezji tarnowskiej abp. Wiktora Skworca i abp. Stanisława Budzika. Eucharystii będzie przewodniczył metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. Obecni będą także biskupi z metropolii krakowskiej. Będzie to okazja do podziękowań i pożegnania tarnowskich biskupów, którzy decyzją papieża Benedykta XVI zostali arcybiskupami i rozpoczynają posługę w Katowicach i Lublinie.

 
Region: Nie żyje Andrzej Skrzyński
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 15 listopada 2011 16:28

Odszedł tarnowianin, były Poseł na Sejm z okręgu tarnowskiego, doświadczony samorządowiec. Andrzej Skrzyński sprawował mandat posła na Sejm II i IV kadencji z okręgu tarnowskiego. W IV kadencji pracował w Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich. W 2005 nie ubiegał się o reelekcję. Był radnym sejmiku małopolskiego w latach 1998-2001.

 
Nuncjusz apostolski w Polsce odwiedzi diecezję tarnowską
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 02 października 2011 20:37
Nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore poświęci nową bibliotekę w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie i zainauguruje nowy rok akademicki. Uroczystości odbędą się w środę, 5 października br. "To bardzo ważne wydarzenie, które może mieć wpływ na kulturę i tworzenie klimatu naukowego w Tarnowie. Biblioteka to skarbnica wiedzy. Będzie ona dostępna dla wszystkich mieszkańców miasta i regionu" - mówi biskup tarnowski Wiktor Skworc. Część budynku dydaktycznego seminarium, w którym przed laty były mieszkania dla kleryków, aula oraz niezagospodarowany strych przerobiono na nowoczesną bibliotekę. Powstały magazyny do przechowywania książek i czasopism, magazyn zbiorów specjalnych, pracownia digitalizacji zbiorów. Natomiast w nowej czytelni przygotowano ponad sto miejsc, dotychczas było ich tylko dwadzieścia.
 
Jaskółka „poszybuje” torami do Krakowa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 26 września 2011 00:23

pociagjaskolka„Jaskółka” to nazwa jednego z nowych pociągów, które od jakiegoś czasu służą mieszkańcom Małopolski. Trak zdecydowali Czytelnicy jednej z gazet codziennych. – Nazwa ma wiele związków z naszym regionem – mówił wiceprezydent Tarnowa, Henryk Słomka – Narożański. Nowe pociągi, zakupione niedawno przez Województwo Małopolskie będą miały nazwy. Mieszkańcy Małopolski oddawali głosy w plebiscycie ogłoszonym przez władze regionu i wybrali pięć nazw dla pociągów kursujących po subregionach Małopolski. Przy dźwiękach orkiestry Zakładów Azotowych została rozbita o burtę pociągu symboliczna butelka szampana, a  nowoczesny pociąg Acatus II zyskał imię Jaskółka. Konkurs na nazwy pociągów był organizowany wspólnie przez Województwo Małopolskę i Gazetę Krakowską. Składał się z dwóch etapów. - Tarnowianie wybrali nazwę Jaskółka, bo to symbol szczęścia, ale też mocne skojarzenie z Zakładami Azotowymi,  tak  ważnym przedsiębiorstwem dla regionu – zaznaczył wicemarszałek Roman Ciepiela. Członek Zarządu Stanisław Sorys zabierając głos życzył samorządowcom  dobrych rozwiązań komunikacyjnych, tym samym dogodnych dla pasażerów połączeń  komunikacji kolejowej z miejską.

 
<< pierwsza < poprzednia 81 82 83 84 85 następna > ostatnia >>

Strona 83 z 85

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .