Reklama
Drwinia. Pomysł na stare szkoły
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 06 listopada 2020 14:59

W gminie Drwinia jest kilka budynków, w których kiedyś były szkoły. Dzięki inwestycjom gminy, obiekty zyskały (lub zyskają) „nowe życie” i nowe przeznaczenie. W tej kadencji samorządu zakończono prace modernizacyjne w budynku byłej Szkoły w Niedarach. Działa tam teraz Placówka Wsparcia Dziennego dla dzieci i Młodzieży z Gminy Drwinia. Gmina na ten cel pozyskała środki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Obiekt został  przebudowany i rozbudowany, a także odpowiednio wyposażony dla potrzeb funkcjonowania Placówki Wsparcia Dziennego. – Warto dodać, że placówka powstałą dzięki prawie 3 milionowemu dofinansowaniu, jakie gmina Drwinia uzyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 – tłumacvzy wójt Jan Pająk. Jak mówi włodarz gminy przedsięwzięcie to ma na celu wspieranie dzieci i młodzieży w rozwijaniu swoich umiejętności zarówno w zakresie edukacji jak i rozwoju interpersonalnego.

 
Rezygnacja Józefy Szczurek – Żelazko
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 05 listopada 2020 13:51

Józefa Szczurek – Żelazko, wiceminister zdrowia przed momentemzłożyła rezygnację. Od czterech lat była sekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia. Od 2015 roku jest posłem na Sejm RP. Wcześniej, przez pięć lat była radnym sejmiku samorządowego województwa małopolskiego. Przed kilkunastoma laty objęła funkcję dyrektora szpitala powiatowego w Brzesku. Doprowadziła do restrukturyzacji zatrudnienia i oddłużenia szpitala oraz gruntownej modernizacji. Zdaniem samorządowców brzeskich, okres kiedy była szefową szpitala, jest najlepszym w jego dziejach.

 
Rozmowa z wicestarostą tarnowskim Jackiem Hudymą
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 04 listopada 2020 15:38

Kilkaset tysięcy złotych będzie kosztowało uruchomienie Izolatorium. Zapadła decyzja, że znajdzie ono swoje miejsce w Radłowie, w sali gimnastycznej. Co o tym zdecydowało?

Kilka czynników. Po pierwsze, póki co obiekt nie jest wykorzystywany. Jest stosunkowo nowy, więc nie ma potrzeby wykonywania jakiś remontów. Radłów ma doskonałą lokalizację, podobnie sala gimnastyczna, która mieści się o kilkadziesiąt metrów od drogi wojewódzkiej, od centrum Radłowa. Na uruchomienie Izolatorium otrzymaliśmy 430 tysięcy złotych.

 
Włodzimierz Bernacki wiceministrem oświaty
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 04 listopada 2020 15:01

Profesor Włodzimierz Bernacki został właśnie powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Oświaty.  Senator z okręgu, który obejmuje m.in. Brzesko i Bochnię, jest na co dzień, wykładowca krakowskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2011 roku zasiada w Sejmie (przez dwie kadencje), a od 2019 jest senatorem RP. Z wykształcenia jest historykiem i politologiem , badaczem dziejów najnowszych. Przez kilka lat był także szefem struktur okręgowych Prawa i Sprawiedliwości w Tarnowie. Profesor będzie pełnił funkcję pełnomocnika rządu do spraw monitorowana wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki.

 
Powiat Tarnowski. Izolatorium Radłowie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 03 listopada 2020 22:33

W Sali gimnastycznej w Radłowie powstanie izlotaorium. Będą mogli w nim przebywać pensjonariusze i pracownicy Domów Pomocy Społecznej z terenu powiatu tarnowskiego. W pięciu, nadzorowanych przez starostwo placówkach przybywa osób zakażonych koronawirusem. W izolatorium w Radłowie zostanie przygotowanych 30 miejsca dla osób chorych na COVID-19. Stworzenie izolatorium będzie kosztować jakieś czterysta tysięcy złotych.

 
Powiat Tarnowski. Porady prawne przez telefon
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 03 listopada 2020 22:31

Porady prawne, świadczone przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie, nadal będą udzielane. Zmieni się jedynie sposób świadczenia usługi: zamiast osobistej rozmowy, będą udzielane albo telefonicznie, albo za pomocą poczty elektronicznej. – Z uwagi na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną w Polsce zawiesza od 3 listopada 2020 roku do odwołania osobiste udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego we wszystkich punktach zlokalizowanych w Powiecie Tarnowskim – mówi nam starosta Tarnowski Roman Łucarz.

 
Region. Gdyby wybory były teraz...
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 02 listopada 2020 21:09

Marcin Palade, znany socjolog polityki, przeanalizował październikowe sondaże. Średnia po dziewięciu sondażach października 2020: PiS – 38 procent (spadek o 6, procent); Koalicja Obywatelska – 28.5 (wzrost o 2.5 procenta); Polska 2050 Hołowni – 13.5 (wzrost o 2 procent), Lewica – 8 procent (wzrost o 2 procent), Konfederacja – 8.0 (to samo poparcie jak m-c wcześniej), Koalicja Polska – PSL tylko 4 procent. Mowa o twardym elektoracie.

 
Region. Wszystkie kwesty odwołane, można jednak nadal pomóc
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 31 października 2020 23:58

Nie odbędzie się żadna kwesta w regionie tarnowskim. Część z nich, jak chociażby w Dębnie, odwołano wcześniej, inne – wczoraj – kiedy okazało się, że w okresie od 31 października do 2 listopada 2020 roku będą zamknięte. O rezygnacji z kwesty w Dębnie pisaliśmy kilka dni temu. Tam uznano, że pomimo szczytnego celu, nie wolno igrać życiem i zdrowiem ludzi: kwestujących i samych darczyńców. - Cieszy mnie ta decyzja, po pokazuję, że w trudnym czasie potrafimy podejmować trudne, ale właściwe decyzje – ocenia wójt Wiesław Kozłowski. Na podobny krok zdecydowało się także wiele miast w regionie: Tarnów czy Bochnia. W tym przypadku powodem był rządowy zakaz.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 97

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .