Prezydent Polski w Wierzchosławicach
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 25 października 2014 20:44

W najbliższą niedzielę, prezydent Polski Bronisław Komorowski pojawi się w Wierzchosławicach. To kolejna wizyta głowy państwa, który w ten sposób chce oddać hołd jednemu z najwybitniejszych polskich polityków I połowy XX wieku, Wincentemu Witosowi. O godzinie 9.30 rozpocznie się uroczysta Msza Święta w intencji Wincentego Witosa (Parafia Matki Bożej Pocieszenia. Natomiast o godz. 11.15    Uroczystość przy grobie Wincentego Witosa (Cmentarz w Wierzchosławicach).

 
W Czchowie i Gnojniku o nowej perspektywie unijnej
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 07 października 2014 21:33

Członek zarządu województwa małopolskiego Stanisław Sorys spotka się jutro z mieszkańcami gmin Gnojnik i Czchów. Na spotkanie w Urzędzie Gminy Gnojnik, o godzinie 10 zaprasza wójt Sławomir Paterek, a na spotkanie w kinie Baszta w Czchowie, burmistrz Marek Chudoba. Pierwsze zaplanowano o godzinie 10, drugie o 12. Tematem spotkań będzie nowa perspektywa unijna, na lata 2014 – 2020 oraz możliwość pozyskania środków na ten cel w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 
Wojnicz: Potrójna śmierć na obwodnicy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 01 października 2014 22:43

Trzy osoby zginęły w wypadku do którego doszło dzisiaj w Wojniczu. Tragedia rozegrała się na obwodnicy miasta. Było to zderzenie czołowe dwóch pojazdów. Wszyscy uczestnicy wypadku zginęli na miejscu. Droga jest nieprzejezdna. Policja skierowała ruch przez centrum Wojnicza, starą czwórką. Trwa ustalanie przyczyn i przebiegu zdarzenia. 

 
Sejmik: Koalicji pozorne sukcesy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 29 września 2014 16:42

jszczureksejmik2Rozmowa z Józefą Szczurek – Żelazko, radną wojewódzką.

 
Komisja Zdrowia Sejmiku w Tarnowie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 25 września 2014 21:00

komisjazdrowietarnowCzłonkowie Komisji Zdrowia Sejmiku Samorządowego Województwa Małopolskiego gościli właśnie w Tarnowie. Obradowali w salach Szpitala Wojewódzkiego im. Świętego Łukasza. Pobyt w tym miejscu nie był dziełem przypadku. – Szpital wojewódzki podlega bowiem pod samorząd województwa małopolskiego Od wielu lat wspieramy go finansowo, wiele inwestycji zrealizowanych zostało w oparciu o dotacje unijne. To dobrze zarządzana placówka, warto ją pokazać szerszemu gronu, ale jednocześnie taka „wizja w terenie” jest najlepszym sposobem na jej poznanie, dostrzeżenie problemów i potrzeb – mówi naszej redakcji Józefa Szczurek – Żelazko, radna, szefowa jednej z komisji problemowych Sejmiku Samorządowego Województwa Małopolskiego.

 
Tarnów: Roman Ciepiela oficjalnym kandydatem na Prezydenta
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 25 września 2014 08:01

Utworzenie Tarnowskiego Centrum Rozwoju, inna filozofia promowania miasta, której celem ma być przede wszystkim pozyskiwanie inwestorów, nacisk magistratu na tworzenie nowych miejsc pracy, urząd z „ludzką” twarzą (tarnowski magistrat), stworzenie perspektyw dla młodzieży – to zdaniem Romana Ciepieli najważniejsze wyzwania, przed którymi stoi tarnowski samorząd. O tym wszystkim mówił podczas konferencji inaugurującej swój udział w wyborach na prezydenta miasta kandydat Platformy Obywatelskiej. Przyznał, indagowany przez nasza redakcję, że prowadzone są rozmowy z Polskim Stronnictwem Ludowym, by ta partia nie wystawiała swojego kandydata, a poparła właśnie jego. – Nie wykluczone, że uda połączyć się Tarnowską Agencję Rozwoju Regionalnego z Klasterem Przemysłowy, co pozwoliłoby na utworzenie silnego finansowo Tarnowskiego Centrum Rozwoju, dysponującego atrakcyjnymi terenami inwestycyjnymi i obiektami do sprzedaży lub wynajęcia.

 
Będzie droga ekspresowa w kierunku Nowego Sącza?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 18 września 2014 21:29

ptr 0885Marszałek Małopolski Marek Sowa oraz odpowiedzialny za inwestycje drogowe w województwie małopolskim, wicemarszałek Roman Ciepiela wieszczą rychłą budowę drogi ekspresowej Brzesko –Nowy Sącz. Szczegółów nie chcieli dzisiaj zdradzić dziennikarzom, zapewniając że ustalenia z negocjacji w sprawie tak zwanego kontraktu wojewódzkiego, zrelacjonują jutro, w piątek 19 września na specjalnej konferencji prasowej. Oczywiście potrzeby budowy drogi ekspresowej nikt nie neguje. To, powtarzając za klasykiem: oczywista, oczywistość. Samo ogłoszenie „kolejnego sukcesu”, na dwa miesiące przed wyborami samorządowymi, daje jednak wiele do myślenia. Kampania obietnic trwa bowiem w najlepsze… Ktoś powie: czepiam się.

 
Region: Kazimierz Koprowski kandydatem zjednoczonej prawicy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 15 września 2014 17:49

TR2 5574Tarnowska prawica ma jednego kandydata na fotel prezydenta miasta. Kazimierz Koprowski, bo o nim mowa ma poparcie Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski. –Dzisiaj, w obliczu kryzysu zaufania do władzy w Tarnowie, kryzysu zaufania do miasta w skali kraju i Unii Europejskiej, potrzebujemy zjednoczenia, by wspólnie odbudować to, co zawdzięczamy obecnym włodarzom miasta. Koniec jakichkolwiek spekulacji. Kazimierz Koprowski jest kandydatem zjednoczonej prawicy na prezydenta Miasta – mówi Józef Rojek, lider tarnowskich struktur Solidarnej Polski, który jak wieść gmina niesie, jeszcze kilka tygodni temu miał chrapkę na to stanowisko. Wtórowała mu szefowa struktur małopolskich Prawa i Sprawiedliwości, a zarazem wiceprezes partii Beata Szydło. – Zgoda buduje, niezgoda rujnuje: razem zmienimy Tarnów, na lepsze rzecz jasna. Kazimierz Koprowski będzie prezydentem miasta - przekonywała poseł Beata Szydło.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 34

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .