Reklama
Rzepiennik Strzyżewski. Retencyjny zbiornik
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 20 stycznia 2022 14:17

Idąc naprzeciw adaptacjom do zmian klimatu na terenach zurbanizowanych poprzez ochronę zasobów wodnych, retencję i wykorzystywanie wody deszczowej w miejscu jej powstawania, a także w celu ograniczenia i spowolnienia odpływu wód deszczowych do odbiorników w Rzepienniku Suchym wybudowano zbiornik retencyjny - informuje tamtejszy Urząd Gminy.

 
Region Tarnowski. Wybory w Prawie i Sprawiedliwości
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 20 stycznia 2022 13:44

Po ustaniu piątej fali pandemii dokonamy wyborów w Prawie i Sprawiedliwości. Czekają na to nie tylko członkowie partii, ale także wyborcy. Prawica musi mieć nowe otwarcie, bo inaczej przegramy wybory parlamentarne i samorządowe. Na razie trwa dyskusja o ostatecznym kształcie struktur naszej partii w terenie, ale wszystko wskazuje na to, że zostanie zlikwidowany podział na okręgi wyborcze do Sejmu, a zastąpią go okręgi wyborcze do Senatu RP – mówi nam jeden z najbliższych współpracowników prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Zresztą ta koncepcja ma oparcie w zmienionym statucie Prawa i Sprawiedliwości. Nie bez znaczenie jest fakt, że właśnie fakt, iż prawica przegrała wybory do Senatu, uzmysłowił politykom tego obozu, jak ważna jest wyższa izba parlamentu. Chociaż weto senackie zdominowany przez prawicę Sejm odrzuca, to jednak wiele spraw Senat może skomplikować i wydłużyć proces legislacyjny – dodaje nasz informator na Nowogrodzkiej (siedziba PiS).

 
Posłanka Józefa Szczurek-Żelazko i Wicemarszałek z wizytą u samorządowców
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 16 stycznia 2022 20:47

lL1090800Posłanka Józefa Szczurek – Żelazko oraz wicemarszałek Małopolski Józef Gawron odwiedzili cztery gminy z południa powiatu bocheńskiego. Rozmawiali z wójtami: Trzcianie – Cezarym Stawarzem, Żegociny – Wojciechem Wroną, Łapanowa – Andrzejem śliwa oraz Lipnicy Murowanej – Tomaszem Gromalą. Towarzyszył im m radny z tego terenu, były wicestarosta bocheński Józef Mroczek. - Chcemy nie tylko poznać problemy naszych gmin, ale także porozmawiać nad sposobami ich rozwiązania. Jestem przekonana, że zarówno samorząd województwa małopolskiego, jak i rząd, mogą wyasygnować środki na ten cel. Do tej pory, na teren powiatu bocheńskiego, przekazaliśmy dziesiątki milionów złotych. Tylko w ramach pierwszej edycji Polskiego Ładu była to kwota ponad 60 milionów złotych – wylicza poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Warto dodać, że w tym roku rozpoczną się nabory wniosków w ramach nowej perspektywy unijnej. Niebawem ogłosimy założenia Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. W latach 2021 – 2027 będzie gros środków na inwestycje ekologiczne, ale także na małe granty, zarówno w sferze kultury, jak i promocji – zapewniał wicemarszałek Józef Gawron.

 
Brzesko. Zjazd powiatowy OSP
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 15 stycznia 2022 23:49

L1090838 kopiaZ rocznym opóźnieniem odbył się zjazd powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Podczas zjazdu wybrano władze powiatowe związku, delegatów na zjazd wojewódzki oraz członków Komisji Rewizyjnej. Ponownie na cze;le struktur ZP ZOSP RP w Brzesku stanął druh Marian Zalewski. Wiceprezesami zostali: Marek Chudoba – burmistrz Czchowa, Janusz Kwaśniak – wójt Borzęcina, Wojciech Rzepa – były wójt Gnojnika. Do zarządu powołano także Piotra Musiała, jako skarbnika, Mariana Czarnika, jako sekretarza, Bogdana Kamińskiego, Tomasza Latochę, Bogdana Bibrę, Andrzeja Potępę i Janusza Potyrałę. Natomiast delegatami na zjazd wojewódzki zostali Piotr Musiał, Kraj Paweł, Tomasz Latocha i Piotr świątek. Do prac w ZW ZOSP w Krakowie wydelegowano Mariana Zalewskiego oraz Wojciecha Rzepę.

 
Wicemarszałek Józef Gawron spotkał się z włodarzami Bocheńszczyzny
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 13 stycznia 2022 19:19
lL1090763Wicemarszałek Józef Gawron spotkał się z włodarzami Bocheńszczyzny: burmistrzem Bochni Stefanem Kolawińskim, wójtem Łapanowa Andrzejem Śliwą, wójtem Trzciany Cezarym Stawarzem, wójtem Żegociny Wojciechem Wroną oraz wójtem Lipnicy Murowanej Tomaszem Gromalą. Podczas spotkań rozmawiano o zrealizowanych inwestycjach oraz przedsięwzięciach zaplanowanych do realizacji na terenie powiatu bocheńskiego.
 
Powiat Tarnowski. Z Gromnika do Portugalii
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 06 stycznia 2022 00:28

Przez kilka dni uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Gromniku przebywali w Portugalii, gdzie uczestniczyli w tygodniowych zajęciach w szkole Eprami w Moncao w ramach programu Erasmus+. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku realizuje projekt „Developing interculturally competent students as a way of overcoming cultural conflicts” - „Rozwijanie kompetentnych międzykulturowo uczniów jako sposób na przezwyciężanie konfliktów kulturowych” wraz ze szkołami partnerskimi z Turcji, Hiszpanii, Portugalii i Grecji.

 
Zmarł ksiądz Andrzej Jedynak
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 06 stycznia 2022 00:23

Podczas pielgrzymki do Medjugorie (Bośnia i Hercegowina) zmarł , najprawdopodobniej na zawał serca, ksiądz doktor Andrzej Jedynak, emerytowany proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej w Gromniku. Duchowny był nie tylko fantastycznym kaznodzieją, wychowawcą, ale także wielki społecznikiem, wielkim erudytą. Człowiekiem prawym i szlachetnym. Ksiądz Andrzej Jedynak przez blisko 40 lat związany był z Gromnikiem. O miejscu i terminie pogrzebu będziemy informowali naszych czytelników.

 
Wilki pod Tuchowem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 04 stycznia 2022 23:16

Para wilków widywana jest w lasach Nadleśnictwa Gromnik. Ostatnio widziana była na pograniczu Zalasowej i Tuchowa. Inni twierdzą,  że była także w kompleksie leśnym na Akutowej koło Rzepiennika Strzyżewskiego. Czy jest to ta sama para, o której informowali nas Czytelnicy, odwiedzająca lasy na pograniczu powiatu tarnowskiego i dębickiego (Machowa, Pogórska Wola, Łęki, Skrzyszów). – Tego wykluczyć się nie da – mówi naszej redakcji Zbigniew Karciński, członek jednego z kół łowieckich w okolicach Tarnowa. Wilki potrafią szybko się przemieszczać. Wataha obejmuje teren o powierzchni wielu kilometrów kwadratowych.  

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 107

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .