Reklama
Rozmowa z Romanem Łucarzem, starostą powiatu tarnowskiego
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 22:28

Rozmowę możemy rozpocząć dość optymistycznie. Wszystko wskazuje chyba na to, że ruszy wreszcie budowa nowego mostu nad Dunajcem i solidnej drogi, która połączy wierzchosławicki węzeł autostradowy z Mościcami i dalej ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie?
Tak, nareszcie możemy naszym mieszkańcom przekazać dobrą wiadomość, że wszystko wskazuje na to, iż przetarg, który został ogłoszony przez zarząd województwa, zostanie rozstrzygnięty i będzie podpisana umowa. Do pozytywnego obrotu sprawy przyczyniły się negocjacje nowego zarządu województwa z Wodami Polskimi, które zgodziły się na zmniejszenie rozpiętości przęseł na moście, dzięki czemu zmniejszył się znacznie koszt wykonania tej inwestycji. W tej chwili widzimy, że w granicach 140 mln zł możliwe jest wybudowanie łącznika z mostem, a za poprzedniego zarządu Małopolski najtańsza oferta wynosiła przeszło 200 mln zł. Dlatego są duże oszczędności i możemy obiecać mieszkańcom, że termin zakończenia inwestycji w 2023 roku nie jest zagrożony. Wszystkie prace, które zaplanował nowy zarząd województwa małopolskiego, przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem.

 
Z KPN do Platformy Obywatelskiej
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 21:57

Urszula Augustyn jest liderem listy Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu. Na razie nie podano nazwisk kandydatów na senatorów. Niespodzianek na liście wiele nie ma. Może poza jedną. Na szóstym miejscu znalazł się, raczej krytycznie nastawiony przed laty do Unii Wolności (poprzedniczka PO) poseł z regionu tarnowskiego, Grzegorz Cygonik. W 1993 roku został posłem z listy Konfederacji Polski Niepodległej, a cztery lata później z Akcji Wyborczej Solidarność. W ławach sejmowych zasiadał w latach 1993 – 2001.

 
Wojnicz. Dom Grodzki jak nowy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 16 sierpnia 2019 00:00

Działający od kilkudziesięciu lat Dom Grodzki w Wojniczu przeszedł kolejny etap modernizacji. Są nowe pomieszczenia dla działających w nim grup i zespołów Ta zmiana stała się możliwa dzięki staraniom władz samorządowych, które pozyskały środki na częściową modernizację budynku. Modernizacja Domu Grodzkiego była możliwa dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”. Odbiór robót zakończono 19 lipca 2019 r. Celem zadania była modernizacja 13 pomieszczeń budynku i ich adaptacja na potrzeby realizacji aktywności kulturalnej, rekreacyjnej i społecznej mieszkańców naszej gminy. Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 478 000,00 zł, z czego 196 912,00 zł była to kwota dofinansowania zadania.

 
Burmistrz Ryglic zaprasza...
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 14 sierpnia 2019 19:53

Zapraszam wszystkich mieszkańców Gminy Ryglice na Dożynki Gminne, które w tym roku odbędą się w Woli Lubeckiej na boisku sportowym przy kościele. Dożynki rozpoczynają się o godzinie 14.00 mszą świętą, którą odprawi ksiądz dziekan Marek Kuzak. Po mszy świętej na boisku sportowym rozpoczną się uroczystości dożynkowe, gdzie będzie wiele atrakcji min. o godzinie 17.30 skoki spadochronowe, nowo powstałe Koła Gospodyń Wiejskich będą serwować potrawy wiejskie i regionalne a dzieci ze Szkoły Podstawowej w Woli Lubeckiej uświetnią uroczystość programem artystycznym. Dla dzieci zapewniamy plac zabaw. Natomiast o godzinie 18.00 wystąpi gwiazda wieczoru zespół Andre. Sołtys wsi Jerzy Kumięga, Radny Rady Miejskiej Tadeusz Augustyn i Rada Sołecka zapraszają na Biesiadę dożynkową z zespołem Dysonans – mówi Paweł Augustyn, burmistrz Ryglic.

 
Powiat Tarnowski. Ośrodek w Dwudniakach będzie większy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 13 sierpnia 2019 12:21

Kolejna dobra informacja dla dzieci. Powiat Tarnowski otrzymał milion zł dofinansowania z przeznaczeniem na dalszą rozbudowę kompleksu, w którym mieści się Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wierzchosławicach - Dwudniakach. Środki finansowe pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, z części pozostającej w dyspozycji Województwa Małopolskiego. Powiatowy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w nowej lokalizacji w Wierzchosławicach - Dwudniakach działa od roku szkolnego 2018/2019. Wcześniej mieścił się w Zbylitowskiej Górze. Kompleks, w którym ośrodek funkcjonuje obecnie wciąż jest rozbudowywany, między innymi powstaje nowoczesna hala do hipoterapii.

 
Brzesko. Bochnia. Szpitale z karetkami
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 11 sierpnia 2019 18:52

Po czterysta tysięcy złotych otrzymają szpitale powiatowe w Brzesku i Bochni – to dofinansowanie do zakupu nowych karetek pogotowia ratunkowego. - Pieniądze na ten cel pochodzą z funduszu Ministerstwa Zdrowia. Rząd podejmuje wiele działań, których celem jest dofinansowanie służby zdrowia. Z roku na rok zwiększamy te pulę. Chcemy, by docelowo ponad 6 procent PKB trafiło na lecznictwo. W tym roku udało się wygospodarować dodatkowe środki dla szpitala w Brzesku i Bochni – podkreśla poseł Józefa Szczurek – Żelazko, wiceminister zdrowia i poseł na Sejm RP. –  Nie ukrywam, że zależało mi  na dodatkowych środkach dla szpitali, które będą przeznaczone na zakup karetek, bo wiem że w dużej mierze od sprawności samochodu zależy  czas dotarcia do chorego. Karetki, które obsługują tysiące interwencji, muszą być sprawne, by pomoc medyczna zawsze docierała błyskawicznie – mówiła naszej redakcji minister  Józefa Szczurek-Żelazko.

 
TYLKO U NAS. Możliwe bardzo duże zmiany na liście PiS do Sejmu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 10 sierpnia 2019 18:41

Możliwe duże zmiany na liście PiS do Sejmu. Chodzi o kandydatów, którzy mieli znaleźć się na miejscach od 9 do 17 (z wyłączeniem pozycji nr 10, którą otrzyma Norbert Kaczmarczyk. Jak dowiedziała się nasza redakcja, ważą się bowiem losy kandydatów od miejsca 9 oraz od 11 do 17. W tym przedziale wszystko zdarzyć się może, bo... kandydatów na Sejmu jest wielu, a wolnych jeszcze miejsc tylko kilka. Władze partii mają spory orzech do zgryzienia. Jest ciasno: na wpisanie na listę - jak powiedział nam przedstawiciel władz centralnych partii – czeka blisko dwadzieścia osób, a miejsc zostało jeszcze tylko osiem.

 
Dożynki Gminy Tarnów
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 10 sierpnia 2019 00:00

Już jutro gmina Tarnów zaprasza na jedno z największych wydarzeń kulturalnych w całym regionie – Dożynki Gminy Tarnów. Na scenie zagrają Świerczkowiacy, Baciary i gwiazda wieczoru Margaret.  Na wszystkich, którzy pojawią się na stadionie w Zbylitowskiej Górze czekają tradycyjne obrzędy, darmowy poczęstunek, wesołe miasteczko oraz moc atrakcji. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. - Zapraszam do wspólnego świętowania – zachwala wójt Grzegorz Kozioł.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 51

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

pr082019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .