Borzęcin: Sfrustrowani mieszkańcy uprowadzili wójta
WYDARZENIA - Borzęcin
czwartek, 06 października 2016 11:32

721 copyZdesperowani interesanci zabarykadowali się w Urzędzie Gminy, wzięli dwóch zakładników i na końcu podpalili pomieszczenia urzędu – to scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych przeprowadzonych przez brzeską Policję.
W godzinach popołudniowych do Urzędu Gminy w Borzęcinie wkraczają zdesperowani interesanci. Proszą o spotkanie z Wójtem w sprawie przydzielenia mieszkania socjalnego. Ich prośba spotyka się jednak z odmową z uwagi na brak takich lokali socjalnych. Petenci barykadują się w sekretariacie, biorą zakładników i grożą podpaleniem budynku i osób, jeżeli ich prośba nie zostanie spełniona. Powiadomione zostają służby ratunkowe, trwa ewakuacja osób z budynku. Jeden z desperatów grozi Wójtowi nożem, domaga się pozytywnej decyzji w swojej sprawie. Wójt symuluje rozmowę telefoniczną z pracownikiem zajmującym się przydziałem mieszkań, stosuje fortel, aby wraz z przestępcą opuścić sekretariat. Gdy pod pretekstem dokonania formalności wychodzą z pomieszczenia, Policja obezwładnia przestępcę i uwalnia Wójta z rąk terrorysty. Drugi z desperatów nadal przetrzymuje innego zakładnika, w akcie desperacji podpala pomieszczenia łatwopalną substancją. W wyniku pożaru przestępca doznaje oparzeń ciała. Do działań wkracza Policja i Straż Pożarna. Ranny desperat zostaje zabrany przez karetkę pogotowia.

 
5 lat za spowodowanie pożaru motelu w Borzęcinie?
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 09 września 2016 10:58

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, którego zatrzymali policjanci ze Szczurowej. 57-latek spowodował gigantyczny pożar. Ogień zajął całe poddasze mieszkalne oraz znajdujący się na dole sklep. Mieszkające tam osoby ratowały się wyskakując przez okno. Straty mienia oszacowano na około milion złotych.

 
Borzęcin. Groźny pożar motelu
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 12 sierpnia 2016 20:22

Dwie osoby trafiły do szpitala w wyniku pożaru, do którego doszło w motelu nad jednym ze sklepów w Borzęcinie. Nocowało tutaj 12 osób – pracownicy jednej z firm z Kutna. Pożar pojawił się około 22. Nagle zrobiło się w budynku ciemno od dymu. Mężczyźni w pospiechu opuszczali mieszkanie: skacząc z poddasza na metalowe schody. Dwóch hospitalizowano. Jeden wyszedł po opatrzeniu ran; drugi z objawami podtrucia tlenkiem węgla także opuścił już brzeską lecznicę. Na parterze budynku był sklep. Został zalany. Teraz obiekt czeka remont: niezbędne będą oględziny powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, bo tylna ściana została mocno opalona. Policja ustala przyczyny pożaru.

 
Traktorzysta z 3 promilami
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 15 kwietnia 2015 18:27

Znowu pijani kierowcy „panoszą” się po drogach powiatu brzeskiego. Podczas ostatniego weekendu cztery takie przypadki odnotowali miejscowi stróże prawa. Zapowiadają częstsze kontrole. Był też rekord. W tej niechlubnej statystyce wygrał  traktorzysta, którego na terenie gminy Szczurowa zatrzymali w piątek funkcjonariusze miejscowego Posterunku Policji. Stwierdzono u niego blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Z kolei w sobotę w Borzęcinie mundurowi zatrzymali rowerzystę, który „wydmuchał” 1,8 promila. Zapłaci 500 złotych mandatu (jest nowy taryfikator kar).

 
Gmina Borzęcin wydaje najwięcej w powiecie brzeskim na administrację
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 27 sierpnia 2014 22:14

PTR 7523Janusz Kwaśniak, wójt Borzęcina często powtarza: „liczby nie kłamią”. Miał rację. Powiem więcej: miał świętą rację. Ale kiedy wypowiadał te słowa, najwyraźniej nie przewidział chyba, że „sam kiedyś wpadnie w te liczbowe wnyki”. Ostatni ranking „Wspólnoty”, pisma samorządowego nie pozostawia żadnych złudzeń. Administracja kosztuje gminę Borzęcin krocie. Nazwijmy rzeczy po imieniu: kosztuje tamtejszych podatników. Na utrzymanie wójta i jego „dworu”, mieszkańcy muszą płacić (w przeliczeniu na jednego mieszkańca) niemal dwa razy tyle co w Dębnie, czy Brzesku. Skąd te koszta? Opozycja nie ma wątpliwości: rozdymana do granic potrzeb administracja, gigantyczne koszty promocji (niektórzy złośliwi twierdzą, że autopromocji), wyższe niż gdzie indziej pensje (wójt, który nie ma nawet 20 procentowego dodatku stażowego) zarabia rocznie więcej o ponad 20 tysięcy złotych niż wójt Szczurowej. Ale po kolei. Samorządy z regionu tarnowskiego (poza nielicznymi) udowodniły, że generalnie nie przejadają pieniędzy i zajęły wysokie miejsca w corocznym, ogólnopolskim rankingu „Wydatków bieżących na administrację”, który w jednym z ostatnich numerów opublikował dwutygodnik samorządowy „Wspólnota”. W czołówce najtańszych samorządów w Polsce są gminy z regionu tarnowskiego, gorlickiego czy nowosądeckiego. Jakie wnioski płyną z analizy rankingu. Generalnie rzecz ujmując urzędy w całej Polsce więcej wydają na Internet, zagraniczne podróże służbowe urzędników oraz ekspertyzy i opinie.

 
Zatrzymany sprawca fałszywego alarmu bombowego
WYDARZENIA - Borzęcin
poniedziałek, 28 lipca 2014 13:11

Brzescy policjanci namierzyli mężczyznę, który zawiadomił Policję o podłożeniu ładunku wybuchowego w Sądzie Rejonowym w Brzesku. Po dokładnym sprawdzeniu budynku okazało się, że alarm był fałszywy. Już na drugi dzień od zdarzenia sprawca był w rękach policjantów. Za nieodpowiedzialne zachowanie grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Żartowniś musi się również liczyć, że zostanie obciążony kosztami całej akcji.

 
Gmina Borzęcin - Zielona wyspa
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 09 lipca 2014 21:09

PT0 8024We wszystkich gminach powiatu brzeskiego, za wyjątkiem Borzęcina, wójtowie lub burmistrzowie otrzymali jednogłośnie absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Nawet w najbardziej upolitycznionym samorządzie, w Radzie Powiatu Brzeskiego, żaden z radnych nie zagłosował przeciwko skwitowaniu zarządu. W tym przypadku opozycja wstrzymała się bowiem od głosu.

 
Z Borzęcina do Budapesztu
WYDARZENIA - Borzęcin
czwartek, 03 lipca 2014 21:20

Na początku sierpnia, w dniach 5 – 6 , będzie można zwiedzić Budapeszt. Wyjazd do stolicy Węgier organizuje Parafia NMP Królowej Polski w Borzęcinie Dolnym. Dwudniowa eskapada zapowiada się ciekawie, bo zaplanowano zwiedzanie najciekawszych zabytków tego ponad dwumilionowego miasta. Budapeszteńska metropolia skrywa wiele niespodzianek. Parlament, Baszta Rybacka, Wyspa Świętej Małgorzaty z kompleksem basenów czy Góra Gelerta, zamek to obowiązkowe miejsca na trasie każdej wycieczki.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

pr022019

plus2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .