Czchów: Złote gody z medalami od prezydenta
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 20 maja 2011 19:05

Sakramentalne „tak” wypowiedzieli przed 50 laty. Teraz obchodzą złote gody. Mowa o kilkunastu parach małżeńskich, które świętowały swój Jubileusz. Z tej okazji były kwiaty, życzenia i medale. Na wniosek burmistrz Marka Chudoby, prezydent RP, Bronisław Komorowski nagrodził dostojnych jubilatów specjalnym medalem. Asystowali mu przewodniczący Rady Miejskiej Włodzimierz Rabiasz, sekretarz gminy Jarosław Gurgul oraz kierownik USC Anna Kułakowska. Nie zabrakło kwiatów, życzeń. Burmistrz Chudoba dziękował jubilatom za dbałość o ognisko domowe. – Rodzina to podstawowa komórka w społeczeństwie. Jesteście wspaniałym dowodem na to, że dobra rodzina to rodzina, w której jest miłość. Cieszę się wraz z wami i waszymi rodzinami – mówił burmistrz Chudoba. Nie obyło się bez lampki szampana i… życzeń… Stu lat. W tym roku medale odebrali: Maria i Józef Czechowie, Zofia i Stanisław Grzegorzkowie, Rozalia i Antoni Jajowie, Maria i Marian Janiccy, Irena i Antoni Kornasowie, Weronika i Józef Kornasowie, Janina i Józef Krężołkowie, Maria i Jan Kuśnierzowie, Eugenia i Jan Kwaśny, Barbara i Kazimierz Leśniakowie, Janina i Kazimierz Łachowie, Janina i Jakub Michalczykowie, Adela i Antoni Musiałowie, Helena i Jan Prusakowie, Janina i Henryk Wątrobowie, Anna i Wawrzyniec Stalmachowie.

 
Konkurs rozstrzygnięty, blisko dwustu uczestników
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 17 maja 2011 23:30

Julia Ogorzelec, Emilia Filipek i grupa dzieci z zerówki z Publicznego Przedszkola w Złotej to laureaci konkursu zorganizowanego w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie - Symbol Wielkanocny". Jak mówi Elżbieta Ogiela, konkurs skierowany był do dzieci przedszkolnych i miał na celu przybliżenie polskich tradycji i obrzędów ludowych związanych z Świętami Wielkiej Nocy, jak również rozwijanie wyobraźni i zainteresowań do plastycznych działań. - W konkursie wzięło udział 173 dzieci prace były piękne i komisja miała nie lada orzech do zgryzienia aby wyłonić te najlepsze. Oceniała pomysły dzieci wynikające z ich naturalnej wrażliwości, kreatywność, umiejętności plastyczne oraz walory estetyczne wykonywanych prac – mówi. W protokole jury czytamy, że pierwsze miejsce zajęły: Julia Ogorzelec, Emilia Filipek i Grupa dzieci „O" z Publicznego Przedszkola w Złotej . II miejsce dla Grupy dzieci 5-6 letnich z Publicznego Przedszkola w Czchowie, II miejsce dla „Maluchów" z publicznego przedszkola  w Tymowej i II miejsca - Emilii Kleckiej.

 
Czchów: Lepsza baza, więcej imprez
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 13 maja 2011 03:28

Ostatnie lata to regularne inwestycje gminne w aktywizację sportowo-ruchową mieszkańców gminy Czchów. Wsparcie finansowe dla funkcjonujących sekcji sportowych, organizacja turniejów, zawodów sportowych uzupełniona jest dbałością o infrastrukturę (modernizacja obiektów sportowych, budowa boisk) przynosi już wymierne efekty. Regularnie w zajęciach uczestniczy ponad 200 osób, funkcjonują dwie ligi halowe (siatkówka, piłka nożna) a nasze drużyny odnoszą pierwsze sukcesy ligowe. Najmłodszy w powiecie klub – MOK Piast Czchów to przykład dobrze zorganizowanej jednostki. Klub istniejący od niespełna trzech lat, regularnie walczy o najwyższe cele – obecnie lideruje A klasie i nie ukrywamy myśli o awansie do okręgówki. Czchów to tradycje koszykarskie, których kolebka jest Jurków. Żeńska sekcja grająca w różnych kategoriach wiekowych za swój największy sukces uznaje trzecie miejsce w rozgrywkach wojewódzkich. Najmłodszym dzieckiem sportowym jest sekcja siatkarska, która rozpoczęła zmagania w rozgrywkach ligowych. Dopełnieniem tej działalności są zimowe rozgrywki amatorskich lig. Czchowska Liga Futsalu to przedsięwzięcie którego ciężar organizacyjny wziął na siebie Klub Akropol. Siatkarska liga koordynowana jest przez Miejski Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji. Inicjatywy te wsparte licznymi turniejami nie pozwalają nikomu zapaść w zimowy sen. Wyrabiania nawyków aktywnego wypoczynku to organizacja wydarzeń sportowych, umożliwienie rywalizacji już od najmłodszych lat szkolnych. Jest to okazja do zweryfikowania posiadanych umiejętności, wychwycenia utalentowanych zawodników.

 
Piknik Integracyjny w Czchowie
WYDARZENIA - Czchów
środa, 11 maja 2011 23:19

Bardzo bogaty program przygotowali organizatorzy Pikniku Integracyjnego, który odbędzie się w Czchowie. Impreza, którą zaplanowano na 22 maja, rozpocznie się o godzinie 14, na stadionie miejskim. Zaraz po oficjalnym rozpoczęciu zostanie zaprezentowany program artystyczny w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół w Czchowie , dzieci i młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie oraz młodzież z Publicznego Gimnazjum w Czchowie. Zaprezentuje się także zespół Stop Dance. O 15. 30 zaplanowano mecz towarzyski Samorządowcy kontra księża i nauczyciele, a potem pokaz motocykli. Będzie także wspaniały pokaz ratownictwa technicznego nabożeństwo majówkowe.

 
W sobotę Bieg Floriański
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 29 kwietnia 2011 12:42

Jutro, w sobotę 30 kwietnia w Czchowie odbędzie się wielki Bieg Floriański. To już XIV edycja zmagań miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu, a w dodatku doskonały przykład współpracy wielu środowisk. Tradycyjnie na bieganie zaprasza: Burmistrz Czchowa, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP Oddział Gminny, Ochotnicza Straż Pożarna w Czchowie oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie. Jak mówią organizatorzy każda jednostka OSP wystawić może tylko jedną drużynę do zawodów (skład czteroosobowy). Młodzież ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych wystartuje w kategorii indywidualnej.  Szkoły mogą zgłaszać 10-osobowe składy (indywidualne zgłoszenia) maksymalnie 10 dziewcząt i 10 chłopców z każdej palcówki. W kategorii grup niezrzeszonych oczekujemy na indywidualne zgłoszenia.

 
To już czternasta edycja zmagań
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 26 kwietnia 2011 20:06

W najbliższą sobotę, 30 kwietnia w Czchowie odbędzie się wielki Bieg Floriański. To już XIV edycja zmagań miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu, a w dodatku doskonały przykład współpracy wielu środowisk. Tradycyjnie na bieganie zaprasza: Burmistrz Czchowa, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP Oddział Gminny, Ochotnicza Straż Pożarna w Czchowie oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie. Jak mówią organizatorzy każda jednostka OSP wystawić może tylko jedną drużynę do zawodów (skład 4-osobowy). Młodzież ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych wystartuje w kategorii indywidualnej.  Szkoły mogą zgłaszać 10-osobowe składy (indywidualne zgłoszenia) maksymalnie 10 dziewcząt i 10 chłopców z każdej palcówki. W kategorii grup niezrzeszonych oczekujemy na indywidualne zgłoszenia.

 
Czchów: Od iskierki do płomienia, od płomienia strata mienia
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 22 kwietnia 2011 08:11

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się konkurs zorganizowany Ochotniczej Straży Pożarnej w Tymowej. W sumie, w eliminacjach gminnych uczestniczyło 33 uczniów z 7 szkół gminy Czchów. Nagrody ufundował i zmaganiom patronował burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Jak czytamy w protokole jury klasyfikacja uczniów przedstawia się następująco: w grupie młodzieży  szkół podstawowych: I miejsce -  Joanna Pawlik - Zespół Szkół w Domosławicach, II miejsce - Monika Potera - Zespół Szkół w Jurkowie, III miejsce - Michał Jewulski - Zespół Szkół w Domosławicach. Natomiast w grupie młodzieży gimnazjalnej I miejsce zajął Adam Chełmecki - Zespół Szkół w Domosławicach, II miejsce - Michał Urbaś - Zespół Szkól w Domosławicach, III miejsce - Agnieszka Potera - Zespół Szkół w Jurkowie. I Zofia Mida - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie II miejsce - Aleksandra Obal   - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie i III miejsce - Małgorzata Gawełda - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie to klasyfikacja w kategorii uczniów szkół średnich.

 
Cztery obiekty w ciągu roku
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 21 kwietnia 2011 18:50

Aż cztery sale gimnastyczne zostaną w tym roku oddane do użytku w gminie Czchów. – Każda szkoła będzie miała swój obiekt sportowy – cieszy się Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Pod koniec wakacji zapowiada się istny maraton w oddawaniu obiektów do użytku. Nowe sale powstaną w Tymowej, Tworkowej, Domosławicach i Złotej. – W zasadzie wszystkie obiekty są w stanie zamkniętym. Można powiedzieć, że pozostała tylko drobna kosmetyka. Trzy sale oddamy do użytku na przełomie sierpnia i września, a czwarty obiekt pod koniec roku. Cieszy mnie ogromnie, że radni gminy uznali, iż należy sfinalizować w tym roku te inwestycje. Realizujemy je jednocześnie we wszystkich czterech wsiach, by nas nikt nie posadził o to, że jakąś miejscowość faworyzujemy – dodaje burmistrz Chudoba. Obiekty mają płytę boiska o wymiarach 12 na 24 metry. Doskonale wpisują się w potrzeby lokalnej społeczności. Władze gminy wierzą, że będą służyły nie tylko dzieciom i młodzieży, ale także dorosłym.

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 następna > ostatnia >>

Strona 52 z 56

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .