Integracja i solidaryzm: tradycyjny opłatek
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 21 grudnia 2010 23:43

domoslawicewigiliaSeniorzy z kilku miejscowości gminy Czchów i Zakliczyn spotkali się dzisiaj na opłatku zorganizowanym przez Zespół Szkół w Domosławicach. – To doskonały sposób na integrację naszej „Małej Ojczyzny”, ale także na swego rodzaju solidaryzm społeczny – mówi dyrektor szkoły, Kazimierz Wojnicki.

 
Marek Chudoba: Inwestujemy z rozmachem
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 10 grudnia 2010 00:13

marekchudoba2010Ambitne plany ma gmina Czchów. Nowe władze chcą dokończyć inwestycje już rozpoczęte: budowę czterech sal gimnastycznych, kompleksowe skanalizowanie i zwodociągowanie gminy oraz odbudować zniszczenia popowodziowe. Tylko ta ostatnia inwestycja pochłonie ponad pięć milionów złotych. Zdaniem burmistrza Marka Chudoby podsumowanie dokonań samorządu nie takie łatwe i proste. - Po pierwsze, mówiąc o podsumowaniu kadencji nie można odnosić się tylko do tych ostatnich czterech lat,  ale trzeba dokonać oceny i uwarunkowań w ogóle działalności samorządu naszej gminy. Trzeba mieć na uwadze wieloletnie plany finansowe i gospodarcze należy teat rozwinąć od ogólnych założeń, poprzez realizację zadań jakie zostały dokonane, aż po plany perspektywiczne. Nie można też postrzegać rozwoju gminy jednostronnie tylko poprzez inwestycje w infrastrukturę, trzeba także szeroko widzieć rozwój sfery społecznej, kulturalnej - ogólnie ujmując intelektualnej, bo na tym polu też mamy duże osiągnięcia. Często powtarzam, że inwestycja w człowieka, jego rozwój, bezpieczeństwo bytowe jest nie mniej ważna a może ważniejsza od budowy drogi czy chodnika.

 
Powiat... inaczej
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 09 grudnia 2010 22:14
jaroslawgurgul2Integracja gmin powiatu brzeskiego, pozyskanie dodatkowych środków z Europejskiego Funduszu Społecznego – Kapitał Ludzki, nowe podejście do kompleksowej promocji regionu, wspólny kalendarz imprez oraz rozbudowa infrastruktury drogowej – to zdaniem Jarosława Gurgula, członka Zarządy Powiatu Brzeskiego, a zarazem sekretarza gminy Czchów, najważniejsze wyzwania stojące przed Radą Powiatu Brzeskiego. – Możliwości jest wiele. Takie działanie przyczynia się do zwiększenia potoku ruchu turystycznego w regionie. Oczywiście budowa dróg, chodników przy drogach powiatowych to priorytet. Gmina Czchów może być przykładem, jak pozyskiwać unijne środki na realizacje projektów miękkich.  Złota stała się organizatorem i gospodarzem Gminnego Dnia Seniora w gminie Czchów. Impreza organizowana w ramach projektu pn. „Jesteśmy Najlepsi” (POKL), a współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej była bardzo dobrą okazją do spotkania się najstarszych mieszkańców gminy, odświeżenia wieloletnich znajomości. - Całe przedsięwzięcie to inicjatywa nastawiona na integracje lokalnej społeczności, która mimo niewielkiej odległości z różnych przyczyn traci ze sobą kontakt.
 
Modernizacja kształcenia zawodowego
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 02 grudnia 2010 21:58
modernizacjaczchowW Zespole Szkół w Czchowie odbył się kurs Carvingu realizowany w ramach Projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 20-osobowa grupa uczniów technikum żywienia miała niebywałą okazję poznawać tajniki sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach. Młodzież uczyła się od prawdziwych mistrzów tej dziedziny.
 
Projekt systemowy na półmetku
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 14 października 2010 22:34

jaroslawgurgul2Koniec roku będzie jednocześnie połową okresu realizacji projektu systemowego 3 gmin partnerskich : Czchów (lider), Iwkowa, Gnojnik. Korzystając z okazji warto sięgnąć do początków całego przedsięwzięcia , które miały miejsce jesienią 2008 roku. Z inicjatywy Jarosława Gurgula – sekretarza Gminy Czchów , przy pełnym poparciu włodarzy poszczególnych Gmin : Bogusław Kamiński ( Iwkowa) , Wojciech Rzepa ( Gnojnik) , Marek Chudoba ( Czchów) udało się osiągnąć porozumienie co do zasad współpracy, opracować wspólny wniosek. To pilotażowe przedsięwzięcie zamknęło się łączną kwotą 462 tysięcy złotych w tym kwota dofinansowania- 412 tysięcy złotych. Ważnym elementem był pierwszy owoc zawartego partnerstwa – bonus dla każdej z gmin po 50 tys. zł. Pozyskanie tych środków pozwoliło uruchomić działania skierowane do różnych grup społeczeństwa. W ramach PAL zorganizowano cały zestaw wsparcia dla wyłonionych w rekrutacji osób.

 
Czchów żąda gwarancji na zaporę
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 25 września 2010 22:51

zaporaczchowMieszkańcy Czchowa z niepokojem spoglądają na zaporę. Zbudowano ją w latach 1934-1949 w technologii identycznej, jak zapora w Niedowie, której pęknięcie kilka tygodni temu, doprowadziło do tragedii w Bogatyni na Dolnym Śląsku. - Niedaleko zapory osuwa się ziemia. Czy zapora ma jeszcze jakąkolwiek gwarancję? Pamiętam, jak w latach 80., tuż obok zapory została ustawiona tabliczka informująca, że gwarancja kończy się w 1989 r., czyli po pięćdziesięciu latach po oddaniu do użytku. Inni wskazują, że tego typu zapory mają gwarancje na 60 lat. Trzeba jednak pamiętać, że budowano ją przez kilkanaście lat. Wynika z tego, że niektóre elementy, w tym fundamenty, wznoszono przed 80 laty - przypomina jeden z mieszkańców Czchowa.

 
Trwa budowa czterech sal gimnastycznych
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 29 sierpnia 2010 22:05
To wydatek rzędu kilku milionów złotych. Realizowane projekty to: "Budowa Przedszkolnej Sali gimnastycznej wraz z zapleczem i infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Tymowa" ( 1 350 600,30 PLN); " Budowa Sali gimnastycznej z przewiązką przy Szkole Podstawowej w miejscowości Domosławice" (1 380 585,62 PLN); "Budowa przedszkolnej Sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Złotej wraz z infrastrukturą techniczną." (1 154 329,22 PLN) oraz "Budowa Sali gimnastycznej z przewiązką przy Szkole Podstawowej w Tworkowej (484 086,10 zł.). Dobra wiadomość dla dzieci: prace w Domosławicach i Tymowej zakończą się niebawem.
 
Geolog zbada teren
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 25 maja 2010 08:11

W najbliższych dniach w miejscowości Piaski Drużków w gminie Czchów rozpocznie prace geolog. Jego opinia da odpowiedź czy mieszkańcy których domy zostały zniszczone przez osuwisko, będą mogli uprzątnąć teren i wynieść co się nie zniszczyło. Na razie policja pilnuje całego terenu ponieważ osuwisko jest czynne. Obsuwające się ziemia doszczętnie zniszczyła kilka domów. Tymczasowo dla ewakuowanych ludzi przygotowano mieszkania w szkole.

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 następna > ostatnia >>

Strona 52 z 54

wybory2018

Hubert-2018-strona-768x1085 kopia

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .