Reklama
Czchów. O pierścień świętej Kingi
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 05 października 2019 11:09

Jubileusz 20.lecia kanonizacji św. Kingi, która jest bohaterką jednej z najbardziej znanych nam legend związanych z Czchowem zbiegł się z realizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie projektem pn. „O pierścień św. Kingi – przegląd inicjatyw promujących zasoby i walory obszaru Śliwkowego Szlaku”. Podsumowanie projektu odbyło się 30 września 2019 r. w Kinie Baszta, podczas którego licznie zgromadzeni goście obejrzeli sztukę pt. „Prawie historia Czchowa w V aktach”, nawiązującą w sposób zabawny i humorystyczny do historii i wybranych legend czchowskich. Następnie odbyło się wręczenie statuetek, atrakcyjnych nagród i dyplomów laureatom oraz uczestnikom konkursów pn. „Kartka z pamiętnika św. Kingi” i „Baśń dla dzieci opowiadająca legendę o św. Kindze”, które adresowane były do różnych grup wiekowych, a ich celem było przede wszystkim zachęcenie utalentowanych dzieci, młodzieży oraz dorosłych do prezentowania własnej twórczości literackiej oraz plastycznej. W konkursach udział wzięło blisko 130 osób.

 
Z Czchowa do Șimleu Silvaniei
WYDARZENIA - Czchów
środa, 02 października 2019 22:43

W lipcu gmina Czchów nawiązała współpracę z Șimleu Silvaniei w Rumuni. Niedawno delegacja Gminy Czchów, pod przewodnictwem Burmistrza Czchowa Marka Chudoby, udała się z rewizytą, której celem było sformalizowanie nawiązanej współpracy. Na uroczystej sesji Rady Miejskiej Șimleu Silvaniei przyjęta została jednogłośnie uchwała o wyrażeniu zgody na zawarcie partnerstwa z naszą gminą. W wystąpieniach Burmistrz Șimleu Silvaniei - Septimu Cǎtǎlin Țurcaș, Burmistrz Czchowa - Marek Chudoba oraz płk Jerzy Jankowski - attaché obrony wojskowy, lotniczy i morski przy Ambasadzie RP w Bukareszcie, przedstawili historię podjęcia współpracy pomiędzy samorządami oraz nawiązali do wspólnych kart naszej historii czy tradycji.

 
Czchów. Pobili się Romowie
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 26 września 2019 20:55

L1010873„Latające” kamienie, wybite szyby, nocne patrole policji – tak wygląda od kilku dni teren w Czchowie, gdzie wiosną tego roku, zamieszkali Romowie. Przed kilkoma dniami doszło do walk wewnątrz etnicznych. Co była tego przyczyną? Na te i inne pytania próbuje znaleźć odpowiedź brzeska policja. Jedno jest pewne: o spokoju w Czchowie można na razie zapomnieć. Do zdarzenia doszło niedawno. Pod dom, w którym mieszka już 21 Romów, zajechali ich pobratyńcy z Limanowej. W ruch poszły kamienie, jakieś drewniane przyrządy, wyzwiska i kłótnie. Ta niecodzienna „walka” trwała kilkanaście minut, dopiero pojawienie się policji, spowodowało zaniechanie walk. Jak dowiedziała się nasza redakcja brzescy stróże prawa „skuli” kilku Romów i przewieźli na Komendę Powiatową Policji w Brzesku. Najprawdopodobniej zostaną im postawione zarzuty rozboju z udziałem niebezpiecznego narzędzia. Zaniepokojeni mieszkańcy po raz kolejny piszą do wojewody małopolskiego. Na odpowiedź czekają do 29 września. Potem zapowiadają retorsje. Nie tylko poinformują prokuraturę. ale także Regionalną Izbę Obrachunkową, prezesa Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, sądy i wszelkie instytucje kontrolujące. - W tym czasie powołując się na stan wyższej konieczności, mieszkańcy sami postarają się rozwiązać problem – zapowiadają w liście do wojewody. Domagają się 24.godzinnej ochrony policji. W obawie o swoje zdrowie i życie nie chcą by wojewoda nie ujawnił żadnych osobowych osób, które podpisały się pod petycją.

 
Gmina Czchów. „Razem dla Rozwoju” - poszukiwania pomysłów na rozwój turystyki
WYDARZENIA - Czchów
środa, 25 września 2019 11:08

Gmina Czchów. „Razem dla Rozwoju” - poszukiwania pomysłów na rozwój turystyki. Stowarzyszenie „Wiedza i Rozwój” w Czchowie jest realizatorem grantu pt. „Razem dla Rozwoju - budowa partnerstwa na rzecz turystycznego rozwoju gminy Czchów”. W ramach organizowanych spotkań roboczych przedstawiciele trzech sektorów: publiczny, społeczny i gospodarczy poszukują pomysłów na wykorzystanie potencjału turystycznego gminy Czchów, wdrożenie nowych inicjatyw.

 
Dożynki pod czchowską Basztą
WYDARZENIA - Czchów
środa, 11 września 2019 23:03

eozynkiczchowPo raz pierwszy w historii dożynki gminy Czchów zorganizowano pod Grodziskiem. To właśnie stolica gminy była w tym roku gospodarzem święta plonów. - Przed wieloma laty podjęliśmy decyzję, że święto plonów, co roku odbywa się w innej miejscowości. Teraz przyszła kolej na stolicę naszej gminy. Cieszy mnie liczny udział gości, a przede wszystkim bohaterów święta, rolników z naszej gminy – mówi naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba. Warto dodać, że w gronie gości pojawili się m.in. prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak – Kamysz, poseł na Sejm RP Anna Czech, poseł Urszula Augustyn oraz Norbert Kaczmarczyk. Oczywiście był starosta brzeski – Andrzej Potępa. Idea wydarzenia połączyła elementy obyczajowości ludowej z kulturą popularną, a tradycję z nowoczesną formułą imprez masowych.

 
Czchów. Sukces pań doceniony w Brzesku
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 29 sierpnia 2019 19:53

Na zaproszenie organizatorów Koło Gospodyń Wiejskich z Biskupic Melsztyńskich wzięło udział w Małopolskim Festiwalu Smaku w Brzesku. Wydarzenie to było szansą na zaprezentowanie własnych autorskich pomysłów na potrawy. Grupa Pań z Biskupic Melsztyńskich przez kilka dni i wieczorów, opracowywała swoje menu. Do konkursowej rywalizacji zgłosiły pierogi z orzechami i śliwkami serwowane z sosem waniliowym oraz malinowym. Kulinarna propozycja podbiła podniebienia członków komisji konkursowej, którzy zadecydowali o zwycięstwie  dania z Biskupic Melsztyńskich.W tym miejscu należy pogratulować zwycięskiej ekipie, którą stanowiły: Anna Skiba-Ratusznik, Justyna Hyra, Katarzyna Skiba-Różowska, Edyta Mikulska, Anna Szcześniak, Renata Burek i Bernadeta Salamon oraz życzyć Paniom kolejnych sukcesów.

 
Złota. O prymat w gminie
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 22 sierpnia 2019 19:48

Na 1 września, na godzinę 15 zaplanowano Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. Tym razem gospodarzem zmagań będzie Złota. Jak mówi Marek Chudoba, burmistrz Czchowa, a zarazem szef struktur gminnych ZOSP RP w Czchowie zawody sportowo-pożarnicze są formą intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych. Celem organizacji zawodów sportowo-pożarniczych jest w szczególności: mobilizowanie do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu, ocena stanu wyszkolenia pożarniczego, popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej, przygotowanie do startu w zawodach wyższego szczebla.

 
Czchów. Gmina stawia na turystykę
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 15 sierpnia 2019 17:49

Kołem zamachowym w rozwoju gminy Czchów będzie turystyka – zapewnia burmistrz Marek Chudoba. Nie dziwi zatem, że od kilkunastu lat wszelkie działania samorządu, jak też organizacji pożytku publicznego, zmierzają w tym kierunku. Jego zdaniem działania gminy w całej tej kadencji będą uwarunkowane właśnie tym zagadnieniem. - Od wielu lat, konsekwentnie  realizujemy inwestycje turystyczne. W tym roku, w maju oddaliśmy do użytku odnowione i ubogacone wieloma atrakcjami zamkowe wzgórze. Przed nami kolejny etap odzyskiwania brzegu Jeziora Czchowskiego. Liczymy także na różuj partnerstwa publiczni – prywatnego. Za kilka lat znaczna część mieszkańców będzie utrzymywała się z turystyki – tłumaczy burmistrz Chudoba.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 70

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .