Czchów lenią stolicą jazzu
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 10 lipca 2017 18:40

Nawet nienajlepsza aura nie przeszkodziła miłośnikom jazzu spotkać się w sobotni wieczór na czchowskim Rynku. To był kulminacyjny punkt festiwalu, który od piątku do niedzieli odbywał się w tym urokliwym miejscu Małopolski. Gdyby w połowie lat 60. tamtego stulecia ktoś powiedziałby, że Czchów stanie się letnią stolicą jazzu w Małopolsce, znawcy „przedmiotu” uznaliby to za jakieś fantasmagorie. Czemu zatem wspominam czasy sprzed ponad półwiecza?  Bo to właśnie wtedy, podczas dancingów organizowanych w Czchowie dla miejscowych, ale także dla letników wypoczywających coraz chętniej w tych stronach, krakowscy muzycy, „przemycali” , utwory jazzowe. Wieloletni dyrektor artystyczny festiwalu Jacek Mazur nie ukrywa, że nawet w najśmielszych snach nie marzył, że tak zapoczątkowana przygoda z miasta z tym gatunkiem muzyki przerodzi się w wielki festiwal.

 
Remont na Trawnikach
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 30 czerwca 2017 22:04

Dwieście tysięcy złotych będzie kosztował remont budynku po byłej Szkole Podstawowej w Czchowie – Trawnikach (przy drodze na Iwkową). – Rozpoczynamy prace przy tym obiekcie – mówi Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Czchów. Powstanie Regionalny Inkubator Przetwórstwa Rolnego
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 27 czerwca 2017 22:11

W Czchowie, przy budynku magistratu, powstanie Regionalny Inkubator Przetwórstwa Rolnego. – Lada moment będziemy mieli dokumentację techniczną na remont budynku, który przez wiele lat dzierżawiony był przez Gminną Spółdzielnię „Samopomoc Chłopska”, która to podnajmowała go innym. Obiekt wymaga jednak generalnego remontu. Najważniejsze, że konserwator zabytków zgodził się na wyburzenie części ścian, co pozwoli adaptować go pod nasze potrzeby – mówi Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Gwoli prawdy dodajmy, iż stan techniczny obiektu (zdaniem specjalistów budynek jest bardzo zniszczony, zagrzybiony) ułatwił decyzję konserwatorowi, który zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli nie zostanie on szybko wyremontowany, to za kilka lat czekałaby go po prostu rozbiórka.

 
Czchów. Nalot oficerów NATO
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 17 czerwca 2017 19:56

PI0 1313Kilkunastu, emerytowanych oficerów z armii krajów Paktu Północnoatlantyckiego odwiedziło dzisiaj Czchów. Wybór tego miasta nie jest dziełem przypadku: od kilku lat mieszka tutaj pułkownik Jerzy Jankowski, który był polskim przedstawicielem Polski przy NATO (dokładnie rzecz ujmując szefował w Polskiemu Narodowemu Przedstawicielstwu Wojskowemu przy Kwaterze Głównej Sojuszniczych Sił Zbrojnych NATO w Europie (SHAPE). Byli już przedstawicieli, w większości emerytowani oficerowie armii sojuszniczych założyli stowarzyszenie. Spotykają się co dwa lata w innym kraju. Mieli już spotkanie w Kanadzie oraz Wielkiej Brytanii. 

 
Skradła alkohol wart 900 zł
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 04 czerwca 2017 21:01

Policjant z Czchowa ustalił personalia osoby, która okradła miejscowy sklep na towar warty 900 złotych. Mowa o 52-letniej kobiecie, która systematycznie co dwa dni przychodziła do sklepu na zakupy, kradnąc przy tym jedną butelkę alkoholu. W taki sposób 52-latka wyniosła aż 33 butelki alkoholu. Za kradzież grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

 
Czchów. „Śliwkowy Konkurs Kulinarny” 
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 01 czerwca 2017 22:13

To cenna inicjatywa. „Śliwkowy Konkurs Kulinarny” organizowany jest po raz siódmy przez Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku”. Jego celem jest promocja obszaru Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku” poprzez wyłonienie najciekawszych  potraw z wykorzystaniem śliwek (świeżych, suszonych, mrożonych, etc.), a także zaprezentowanie szerokiemu gronu odbiorców bogactwa i różnorodności tradycji kulinarnych.  Konkurs adresowany jest do osób zamieszkałych na obszarze Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku”  tj. z gmin: Czchów, Gnojnik, Gródek nad Dunajcem, Iwkowa, Korzenna, Lipnica Murowana, Łososina Dolna. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są według ustalonych terminów (załącznik nr 2 do Regulaminu) osobiście, za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub maila:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce od lipca do września podczas lokalnych imprez plenerowych na obszarze wszystkich gmin należących do Śliwkowego Szlaku. Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.nasliwkowymszlaku.pl oraz  w biurze Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku” (tel. 14 68 44 549).

 
Czchów. Spacer na Basztę
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 29 maja 2017 01:00

Od majowego weekendu można zwiedzać czchowską Basztę. Od poniedziałku do soboty, w godzinach od 10 do 17, natomiast w niedzielę, godzinę dłużej, do 18. Warto wspomnieć, że  w budynku strażnika, przylegającego do Baszty, mieści się wystawa, zawierająca eksponaty znalezione podczas wykopalisk archeologicznych w latach 1993-2000. – Tutaj też można nabyć bilet wstępu na wieżę widokową (4 zł normalny, 2 zł ulgowy), zaopatrzyć się w pamiątki z logo gminy Czchów, rękodzieło artystyczne, publikację, (np.: znaczki turystyczne, certyfikaty, widokówki, torby bawełniane na zakupy, notesiki, kredki w tubie, latarki, długopisy, karty pendrive 8GB, piłki plażowe, kubki, maskotki, gwizdki, naklejki), a także w gadżety związane z zamkiem (hełmy, miecze, topory, proce, łuki i kusze, wianki, tarcze, koszulki rycerskie). Tradycyjnie już od 16 lat, począwszy od 3 maja, z wieży zamkowej w niedzielę i święta o godzinie 12.00 rozbrzmiewa czchowski hejnał. Ponadto w majowe niedziele w godzinach od 17.00 do 17.30 możemy wysłuchać pieśni Maryjnych – przypomina Elżbieta Ogiela, szefowa Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie.

 
Czchów. Biegi i święto
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 23 maja 2017 08:27

Po raz 20. w Czchowie odbył się Bieg Floriański, który zgromadził sporo drużyn: dzieci, młodzieży, strażaków i biegaczy niezrzeszonych. Trasa Biegu została wyznaczona wokół Rynku, a następnie ulicą Węgierską do Miejskiego Parku Zieleni i Rozrywki, ścieżką przecinającą go w kierunku plebanii, obok kościoła i z metą na plantach naprzeciw Magistratu. Bieg zakończyło wręczenie medali, dyplomów, nagród oraz flag państwowych. Kolejnym punktem uroczystości były obchody Gminnego Dnia Strażaka. Poczty sztandarowe oraz strażacy wszystkich jednostek OSP z gminy Czchów zebrały się pod remizą OSP Czchów i stamtąd prowadzone przez orkiestrę strażacką ze Złotej pod batutą Egeniusza Grzanki przemaszerowały pod figurę św. Floriana na Rynku. Tu delegacja honorowa - Burmistrz Czchowa i Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Marek Chudoba, Komendant Gminny Z OSP RP dh Piotr Musiał oraz Prezes Zarządu OSP Czchów dh Jerzy Wojakiewicz - złożyła kwiaty, a następnie wszyscy przemaszerowali na plac na przeciw podcieni, gdzie odbyła się dalsza oficjalna część uroczystości. Flaga załopotała na maszcie, Komendant OSP Czchów dh Stanisław Kozdrój złożył raport o gotowości wszystkich jednostek OSP gminy Czchów do uroczystości przed Komendantem Powiatowym PSP Brzesko st. bryg. dhem Piotrem Strojnym. Burmistrz Czchowa, a zarazem Prezes Zarządu Gminnego Z OSP RP Marek Chudoba złożył wszystkim strażakom najlepsze życzenia z okazji Gminnego Dnia Strażaka, podziękował za ofiarną służbę i pomoc mieszkańcom gminy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, za współpracę z samorządem oraz uświetnianie uroczystości patriotycznych, kulturalnych i religijnych na terenie gminy, życzył powodzenia, wytrwałości i siły w dalszym pełnieniu służby na rzecz społeczności lokalnych. Do życzeń dołączyli się goście: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej i Komendant Gminny ZOSP RP.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 56

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .