Reklama
Czchów: Od iskierki do płomienia, od płomienia strata mienia
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 22 kwietnia 2011 08:11

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się konkurs zorganizowany Ochotniczej Straży Pożarnej w Tymowej. W sumie, w eliminacjach gminnych uczestniczyło 33 uczniów z 7 szkół gminy Czchów. Nagrody ufundował i zmaganiom patronował burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Jak czytamy w protokole jury klasyfikacja uczniów przedstawia się następująco: w grupie młodzieży  szkół podstawowych: I miejsce -  Joanna Pawlik - Zespół Szkół w Domosławicach, II miejsce - Monika Potera - Zespół Szkół w Jurkowie, III miejsce - Michał Jewulski - Zespół Szkół w Domosławicach. Natomiast w grupie młodzieży gimnazjalnej I miejsce zajął Adam Chełmecki - Zespół Szkół w Domosławicach, II miejsce - Michał Urbaś - Zespół Szkól w Domosławicach, III miejsce - Agnieszka Potera - Zespół Szkół w Jurkowie. I Zofia Mida - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie II miejsce - Aleksandra Obal   - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie i III miejsce - Małgorzata Gawełda - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie to klasyfikacja w kategorii uczniów szkół średnich.

 
Cztery obiekty w ciągu roku
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 21 kwietnia 2011 18:50

Aż cztery sale gimnastyczne zostaną w tym roku oddane do użytku w gminie Czchów. – Każda szkoła będzie miała swój obiekt sportowy – cieszy się Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Pod koniec wakacji zapowiada się istny maraton w oddawaniu obiektów do użytku. Nowe sale powstaną w Tymowej, Tworkowej, Domosławicach i Złotej. – W zasadzie wszystkie obiekty są w stanie zamkniętym. Można powiedzieć, że pozostała tylko drobna kosmetyka. Trzy sale oddamy do użytku na przełomie sierpnia i września, a czwarty obiekt pod koniec roku. Cieszy mnie ogromnie, że radni gminy uznali, iż należy sfinalizować w tym roku te inwestycje. Realizujemy je jednocześnie we wszystkich czterech wsiach, by nas nikt nie posadził o to, że jakąś miejscowość faworyzujemy – dodaje burmistrz Chudoba. Obiekty mają płytę boiska o wymiarach 12 na 24 metry. Doskonale wpisują się w potrzeby lokalnej społeczności. Władze gminy wierzą, że będą służyły nie tylko dzieciom i młodzieży, ale także dorosłym.

 
Pierwsza pomoc najlepsza w ZS Czchów
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 19 kwietnia 2011 14:41

Drużyna ratownicza PCK z Zespołu Szkół w Czchowie zdobyła pierwsze miejsce w eliminacjach rejonowych XIX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża, które 14 kwietnia 2011 roku odbyły się w Brzesku. Zmagania drużyn ratowniczych ze szkół powiatu brzeskiego przebiegały podczas testu pisemnego oraz praktycznego sprawdzianu z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej podczas pozorowanych urazów. Wśród scenek urazowych znalazła się m.in. sytuacja poszkodowanych nieprzytomnych nieoddychających, gdzie należało się wykazać umiejętnością wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Drużyna ratownicza PCK z Zespołu Szkół w Czchowie w składzie: Gagatek Karolina, Jasnosz Małgorzata, Morydz Weronika, Gądek Piotr, Karpiel Dominik, Karpiel Sebastian pod opieką Izabeli Ancukiewicz zdobyła w trudnej drodze eliminacji pierwsze miejsce.

 
Gmina Czchów: Sołtysi wybrani
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 19 marca 2011 14:27

W gminie Czchów zakończyły sie wybory sołtysów i przedstawicieli rad sołeckich. – Cieszy mnie, że do pracy w samorządzie wiejskim garną się ludzie młodzi – mówi burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Jego zdaniem współpraca z radami sołeckimi i sołtysami układa się doskonale. – To najlepszy dowód na to, że demokracja lokalna, rozwija się doskonale – zauważa burmistrz Chudoba. Podczas zebrań wiejskich omawiano także sprawy budżetu, a mieszkańcy poszczególnych wsi: dzieli pieniądze przyznane im w ramach Funduszu Sołeckiego. Fundusz sołecki tworzony jest przez radę gminy. Ustawa z 20 lutego 2009 r. o funduszu sołeckim (dalej: ustawa o funduszu sołeckim) przewiduje, że środki z funduszu przeznacza się na realizację przedsięwzięć określonych we wniosku sołectwa, które są: zadaniami własnymi gminy, służą poprawie warunków życia mieszkańców oraz są zgodne ze strategią rozwoju gminy. Ponadto środki funduszu mogą być przeznaczone na pokrycie wydatków na działania, które zmierzają do usunięcia skutków klęski żywiołowej.

 
Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 14 marca 2011 23:35

Zespół Szkół w Czchowie w ramach realizacji projektu Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży, gościć będzie młodzież z Niemiec. Na realizację programu czchowska placówka otrzymała dotację w wysokości 2.943,00 zł. W okresie od 26.03. do 30.03.2011r. 15 uczniów z Staatliches Gymnasium am Rennweg (Thüringen ) – grupa sportowa, zaprezentuje w Zespole Szkół w Czchowie swoje umiejętności gimnastyczne. Nasi uczniowie natomiast oprowadzą gości po szkole, przybliżą system kształcenia ogólnego i zawodowego, pokażą bazę dydaktyczną, zaprezentują dorobek kół zainteresowań i wprowadzą w codzienny szkolny klimat. Będzie też czas na wspólne zajęcia sportowe, biesiadę z degustacją regionalnych potraw. Program przewiduje też zwiedzanie Krakowa, Brzeska oraz Czchowa. Zwieńczeniem spotkania będzie wyjazd w polskie Tatry i zwiedzanie Zakopanego.

 
Jokery i Asy lokalnego biznesu
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 03 marca 2011 02:37

asybiznesuPo raz kolejny w Czchowie rozdano Asy i Jokery Biznesu. – W ten sposób chcemy wyróżnić najaktywniejszych przedsiębiorców: tych, którzy tworzą miejsca pracy, ale również włączają się we wszelkiego rodzaju przedsięwzięcia kulturalne, sportowe czy społeczne – mówił podczas gali rozdania nagród, burmistrz Marek Chudoba. Czchów jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się pod względem gospodarczych gmin w powiecie brzeskim. Wskaźnik przedsiębiorczości jest tutaj bardzo wysoki. Dowody? Na ponad osiem tysięcy mieszkańców działa tutaj ponad 500 firm, niektóre zatrudniają nawet po kilkadziesiąt osób (rekordziści ponad sto). – U nasz przedsiębiorczość rozwija się naprawdę bardzo dobrze. Wiele firm, to firmy rodzinne, ale są i takie, które dają zatrudnienie naszym mieszkańcom. Działalność gospodarcza firm ma oczywiście spory wpływ na finanse samorządu. Dlatego gmina stara się stworzyć jak najlepsze warunki do inwestowania. Niskie podatki i opłaty lokalne, przyjaźnie do przedsiębiorców i inwestorów nastawiony urząd, to jeden z wielu przykładów podejmowanych przez nas działań – mówi burmistrz Chudoba.  Od kilku lat samorząd przyznaje nagrody dla wyróżniających się przedsiębiorców. To nie tylko rekiny lokalnego biznesu, ale także osoby wrażliwe na potrzeby społeczne: wspierające w ramach mecenatu wydarzenia kulturalne, sportowe, działania charytatywne. – Te skromne statuetki i dyplomy uznania to nasz ukłon w stronę biznesu i wyrazy wielkiego podziękowania – mówi burmistrz Chudoba.

 
Radni przyjęli propozycje burmistrza
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 26 lutego 2011 19:42

Rajcy miejscy z Czchowa uchwalili budżet na 2011 rok. Po stronie wydatków zapisali ponad 28 milionów złotych. Przychody będą o cztery miliony mniejsze i zamkną się kwotą 24 miliony złotych. Deficyt zostanie pokryty nadwyżką z wykonania budżetu w ubiegłym roku oraz pożyczkami i kredytem z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (częściowo umarzalnymi). Warto zaznaczyć, że co piąta złotówka została przeznaczona na inwestycje. W sumie na ten cel rajcy zapisali ponad 5.3 miliona złotych. W wydatkach inwestycyjnych na uwagę zasługuje rozbudowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w gminie. Na ten cel samorząd przeznaczył blisko 3.6 miliona złotych. Jak mówi burmistrz Czchowa Marek Chudoba, zakres prowadzonych prac jest ogromny. Nowa sieć kanalizacji i wodociągów pojawi się w tym roku, w kilku miejscowościach: Czchowie, Jurkowie, Domosławicach Tworkowej i Biskupicach Melsztyńskich, natomiast sama sieć wodociągowa, dodatkowo w Piaskach Drużkowie, Czchowie i Tymowej. W sumie wartość całego zdania zamknie się kwotą około 7.5 miliona złotych. – Realizacja inwestycji sprawi, że pod względem nasycenia sieci kanalizacyjnej w powiecie brzeskim będziemy bezsprzecznymi liderami. Podobnie rzecz się będzie miała w przypadku wodociągów – ocenia burmistrz Marek Chudoba. Nie mniej istotne jest dokończenie budowy czterech sal gimnastycznych. Prowadzone są obecnie prace budowlane. W niedalekiej przyszłości samorząd chce oddać do użytku obiekty w Tymowej, Domosławicach i Złotej. Tempo prac i finalny produkt będzie zależał od możliwości pozyskania na ten cel środków unijnych. Najbardziej zaawansowane są prace w Domosławicach i Tymowej. Tam obiekty zostaną oddane do użytku, w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

 
Nowa oferta ma zwabić gimnazjalistów
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 01 lutego 2011 01:36

Nowa oferta edukacyjna ZSP w Czchowie ma zwabić gimnazjalistów. Zespół Szkół jest szkołą ponadgimnazjalną, zapewniającą swoim uczniom wszechstronny rozwój intelektualny, duchowy i fizyczny. Jest to szkoła bezpieczna i przyjazna dla ucznia, a zarazem ciekawa, wymagająca i sprawiedliwa. Kształci i wychowuje człowieka mądrego, twórczego, uczciwego, tolerancyjnego, otwartego na świat,  kierującego się właściwą hierarchią wartości. Przygotowuje absolwentów posiadających umiejętności kreatywnego odnajdywania się na rynku pracy oraz stwarza dobre warunki dalszego kształcenia (badanie losów absolwentów dowodzi, że większość z nich podejmuje dalsze kształcenie lub pracę). Szkoła stanowi atrakcyjne miejsce, gdzie uczniowie  znajdują warunki pełnej samorealizacji i chętnie w niej przebywają. Placówka posiada dobrą organizację pracy – nauka na jedną zmianę, plan zajęć uwzględniający rozkład jazdy środków komunikacji (dzięki staraniom szkoły zapewniony jest dojazd z każdego miejsca, z którego młodzież uczęszcza).  Bardzo dobra  baza lokalowa i dydaktyczna pozytywnie wpływa na jakość kształcenia. Szkoła  jest mocno osadzona w środowisku, uwzględnia potrzeby, interesy, oczekiwania i ambicje: rodziców, uczniów i społeczności lokalnej.

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 66 z 70

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .