Czchów. Sto lat pani Zosi
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 12 kwietnia 2019 09:43

Niewiele osób ma możliwość doczekania tak pięknego jubileuszu, a dla znakomitej większości z nas wydaje się wręcz nie do osiągnięcia. A jednak do tak niecodziennego święta doszło w Gminie Czchów 31 marca, bowiem swoje 100 urodziny obchodziła mieszkanka Biskupic Melsztyńskich – Pani Zofia Małek. - Dwustu lat w zdrowi i szczęcsiu – mówił do Dostojnej Jubilatki burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Gnojnik. Iwkowa. Wspólny projekt
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 06 kwietnia 2019 18:19

Samorządowcy kilku gmin powiatu brzeskiego i nowosądeckiego przyjeli projekt przebiegu trasy krajowej Brzesko – Nowy Sącz. - Teraz „piłka” jest po stronie rządu. Nikt nam nie zarzuci, że my nie chcemy, że blokujemy. Wspólnie włodarze kilku gmin uchwalili projekt przebiegu trasy. Ani rząd, ani parlamentarzyści, ani minister Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrada nic nam nie zarzucą – mówi burmistrz Czchowa Marek Chudoba. Jego zdaniem koncepcja nakreślona podczas spotkania w Iwkowej: z jednej strony godzi interes wszystkich gmin i mieszkańców, z drugiej strony jest najmniej kosztowna, bo przewiduje tylko niewielką ingerencję w tereny zurbanizowane.

 
Domosławice. Dotarł Naukobus i Planetobus
WYDARZENIA - Czchów
środa, 27 marca 2019 13:37

To była bardzo ciekawa lekcja. Przez dwa dni pod szkołą w Domosławicach „zacumował”  Naukobus i Planetobus. Jest to wspólnym projekt Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „Nauka dla Ciebie”.

 
Czchów. Ciekawa lekcja w terenie
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 15 marca 2019 23:32

Na 25 i 26 marca zaplanowano przyjazdy Naukobusa i Planetobusa do Domosławic. Jest to wspólnym projekt Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „Nauka dla Ciebie”. Naukobus i Planetobus jeździ do małych miejscowości, w których mieszka nie więcej niż 130 tys. mieszkańców. W tym roku Naukobus odwiedzi 140 miejscowości, a Planetobus kolejnych 20. Dzięki temu w naszych wystawach objazdowych w 2018 r. weźmie udział ok. 160 tys. osób. - Zachęcam dzieci i młodzież do skorzystania z tej oferty – mówi Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Czchów. Dwudniowa impreza na otwarcie sezonu turystycznego i oficjalne zakończenie prac na wzgórzu
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 10 marca 2019 13:25

Piknik historyczny, pokazy walk rycerskich, zwyczajów z czasów średniowiecza, ale także okresu późniejszego oraz możliwość zwiedzenia zamkowego wzgórza – to tylko kilka z wielu atrakcji, które zaplanowano w związku z oficjalnym oddaniem do użytku, po renowacji, Czchowskiego Grodziska. – Już dzisiaj zapraszam 18 i 19 maja do Czchowa. Nasze uroczystości połączone zostaną z Małopolskim Otwarciem Sezonu Turystycznego – tłumaczy naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Czchów. Gmina ostro stawia na turystykę
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 28 lutego 2019 21:41

Rozwój turystyki weekendowej, opartej na zasobach przyrodniczych oraz kulturowo – historycznych: taki kierunek gospodarczego boomu marzy się burmistrzowi Markowi Chudobie. I trudno się mu dziwić, wszak gmina ma ku temu odpowiedni potencjał i sporo podejmuje działań, by ten potencjał wzmocnić. Grodzisko i Wzgórze Zamkowe w Czchowie będą mocnym punktem na mapie turystycznej od nowego sezonu. W najbliższym otoczeniu popularnej Baszty dzięki staraniom władz Czchowa i projektowi partnerskiemu którego liderem jest Tarnowska Organizacja Turystyczna wybudowano budynek zamkowy mieszkalny, powstała też wieża bramna, a grodzisko zostało zagospodarowane o nowe obiekty dla turystów, którzy na miejscu zobaczą repliki ciężkiego uzbrojenia z okresu XVI-XX wieku. Militaria zamontowano na trzech szlakach: średniowiecznym, II wojny światowej i nowożytnym. Okoliczny teren „uzbrojono” w m. in.: trebusz, taran, dźwig do oblewania smołą, moździerze, armatę przeciwlotniczą czy CKM-y. Niezwykłe eksponaty bez wątpienia będą magnesem turystycznym. W ramach inwestycji przeprowadzono też prace restauratorskie dwóch bunkrów i okopów. Te unikatowe budowle stanowią kolejny argument, by odwiedzić Czchów.

 
Czchów. Koncert dla pań
WYDARZENIA - Czchów
środa, 27 lutego 2019 09:17

Na 8 marca zaplanowano spotkanie muzyczne z okazji Dnia Kobiet. Na ten wyjątkowy koncert, który odbędzie się w kinie Baszta. - zapraszam wszystkie panie na piosenki w klimacie – podwieczorek przy mikrofonie. Spotkajmy się o godzinie 18. Na pewno miejsca, jak i dobrej zabawy nie zabraknie – zachwala burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.

 
Czchów. Nowy radiowóz dla policji
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 23 lutego 2019 21:22

Od lat wspieramy policjantów. Jakkolwiek nie jest to zdanie własne gminy, uznaliśmy, że bezpieczeństwo naszych mieszkańców to kwestia priorytetowa. Dlatego przekazliśmy pieniądze na zakup nowego auta do czchowskiej policji. Wspieraliśmy Komisariat w latach poprzednich – zapewnia burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Niedawno Komisariat Policji w Czchowie wzbogacił się o nowy radiowóz, zakupiony dzięki wspólnym staraniom samorządu w Czchowie i Komendy Wojewódzkiej Policji w KrakowiePolicjanci otrzymali kluczyki do nieoznakowanego opla astry, który będzie doskonałym narzędziem w ograniczaniu przestępczości i zapewnianiu bezpieczeństwa, ładu i porządku publicznego w gminie Czchów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 66

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .