Czchów. Burmistrz Czchowa działa zgodnie z prawem
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 16 grudnia 2018 23:07

To dobra wiadomość dla samorządu Czchowa. Niedawno Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie podtrzymał wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie, który stwierdził nieważność uchwały Rady Miasta Limanowa w sprawie wyrażenia zgody na zakup przez Burmistrza Miasta Limanowa budynku w gminie Czchów, z przeznaczeniem na zamieszkanie przez mniejszość romską z Limanowej. - Rozstrzygnięcie NSA potwierdziło moje stanowisko w tej kwestii, od początku sprawy podnosiłem zarzut, że działanie władz Limanowej jest niezgodne z prawem – mówi burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Oficjalne otwarcie wiosną 2019 roku
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 04 grudnia 2018 09:55

Militaria, parking, ścieżka dydaktyczna: historyczno – militarna, odnowiony teren wokół czchowskiej baszty  - to tylko niektóre atrakcje, jakie pojawiły się na wzgórzu zamkowym w Czchowie. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu, które pozyskała Tarnowska Organizacja Turystyczna, która koordynowała projekt realizowany przez kilka gmin subregionu tarnowskiego. Poczesne miejsce zajmowała w nim gmina Czchów.  Zdaniem specjalistów odnowiony teren czchowskiej baszty będzie prawdziwym turystycznym hitem. Jak podkreśla burmistrz założeniem projektu było kompleksowe zagospodarowanie wzgórza zamkowego. Dotyczyło to odbudowy otoczenia, części murów, wykonania bramy zwodzonej, zadaszenia. Wykonano też ścieżki, wiaty, miejsca postojowe, w ramach projektu realizowana była także budowa rodzinnego parku rekreacyjnego. Teren jest oświetlony i odpowiednio przystosowany dla turystów.

 
Czchów. Ewakuacja szkoły
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 30 listopada 2018 14:23

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie zostali ewakuowani z placówki. Szybka i sprawna akcja strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w   Czchowie zapobiegła tragedii. Nikomu nic się nie stało. Tutejsi druhowie udowodnili, że doskonale sobie radzą w momencie zagrożenia bezpieczeństwa, a społeczność szkolna udowodniła, że wie, jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Spokojnie!!! To były tylko ćwiczenia.

 
Czchów. Będzie modernizacja ujęcia wody
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 26 listopada 2018 22:39

Ponad dwieście tysięcy złotych będzie kosztowała modernizacja ujęcia wody w Czchowie. - Znakomita większość tej kwoty pochodzi, z zaciągniętego, na preferencyjnych warunkach kredytu, który może być w znacznej mierze umorzony. Z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie otrzymamy bowiem ponad 170 tysięcy złotych – wylicza burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Jego zdaniem pozabudżetowe finansowanie inwestycji to sukces gminy, która od wielu lat sporo uwagi i środków poświęca na rozbudowę infrastruktury komunalnej: budowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.

 
Czchów. Burmistrz i radni po ślubowaniu
WYDARZENIA - Czchów
środa, 21 listopada 2018 19:20

Alicja Mordarska została przewodniczącą Rady Miejskiej w Czchowie. Tak zdecydowali radni na pierwszej sesji, która odbyła się we wtorek. Na wiceprzewodniczących rady wybrani zostali:  Małgorzata Czech z Czchowa oraz Kazimierz Kurzydło z Czchowa. Pierwsze posiedzenie sesji rozpoczęło odczytanie protokołu z wyniku wyborów na radnych. Potem rajcy złożyli ślubowanie oraz odebrali zaświadczenie o wyborze na członka Rady Miejskiej. Ślubowanie złożył także burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. KGW dla niepodległej
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 19 listopada 2018 21:13

To świetny pomysł: gospodynie z Jurkowa oryginalnie postanowiły uczcić obchody 100.rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wraz z Klubem Seniora "Nasza Chata" zorganizowały w remizie OSP w Jurkowie wielkie szatkowanie i kiszenie kapusty (100 główek na 100-lecie wolności), w strojach regionalnych, z użyciem dawnych narzędzi i jak dawniej w tradycji polskiej bywało - wspólnie, z tańcem i pieśnią na ustach! A przy tym zrobiły i ugotowały 100 gołąbków, którym poczęstowały wszystkich zaproszonych gości - godnie i "po naszemu" (z regionalizmami i polską tradycją) świętując obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w gminie Czchów, w Jurkowie. Spontanicznie, czym chata bogata, czyli z naszą, polską gościnnością.

 
Gmina Czchów. Dwie szkoły do rozbudowy
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 15 listopada 2018 18:32

Rozbudowa dwóch szkół z Złotej i Tymowej  – to jedno z większych i ważniejszych wyzwań inwestycyjnych gminy Czchów. Prace – jak wylicza burmistrz Marek Chudoba – będą kosztowały około 1.2 miliona złotych. W tym roku realizowany jest pierwszy etap. – Prace w Złotej już się zakończyły, natomiast prace w Tymowej są w trakcie, tam potrwają jeszcze kilka tygodni. I etap prac sfinansujemy ze środków własnych. Mamy na ten cel pieniądze: w tegorocznym budżecie zabezpieczyliśmy na ten cel 400 tysięcy złotych – mówi naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba. Przekazane na ten cel środki pozwolą na wykonanie stanu surowego – mowa o rozbudowie obydwu szkół.

 
Czchów. Straż na straży przyrody
WYDARZENIA - Czchów
środa, 14 listopada 2018 21:14

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie wspólnie z MOKSiRem w Czchowie pozyskali pieniądze na realizację kolejnej (drugiej) edycji projektu „Straż na straży przyrody”.  Program zakładała edukację obywatelską w zakresie ekologii i ochrony przyrody poprzez realizację konkursu plastycznego, realizację akcji sadzenia drzewek oraz spotkania promującego obywatelskie postawy w zakresie ekologii i ochrony zwierząt połączone z podsumowaniem projektu.
Na realizację zadania publicznego „Straż na straży przyrody – II edycja”, otrzymaliśmy dofinansowane z Powiatu Brzeskiego w kwocie 2 tys zł. Kolejne wsparcie finansowe otrzymaliśmy od Gminy Czchów. Dziękujemy serdecznie Staroście Brzeskiemu Andrzejowi Potępie i Burmistrzowi Czchowa Markowi Chudobie za przekazane środki – mówi naszej redakcji Elżbieta Ogiela, szefowa MOKSiR.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 57

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .