Dębno. Cztery boiska w gminie do kapitalnego remontu
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 05 kwietnia 2018 00:00

W sumie ponad pół miliona złotych otrzymała gmina Dębno na rewitalizację czterech boisk szkolnych. – Pozwoli to na gruntowne zmodernizowanie obiektów w Jaworku, Łoniowej, Niedźwiedzy oraz Woli Dębińskiej. Rozstrzygnęliśmy właśnie przetarg, prace zakończą się do końca lipca – mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski. Pieniądze, podobnie jak w przypadku hali, pozyskano z Ministerstwa Sportu.

 
Gmina Dębno: Miliony z dotacji
WYDARZENIA - Dębno
środa, 21 marca 2018 22:07

Niedawno Urząd Gminy Dębno rozstrzygnął przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w Sufczynie oraz rozbudowę kanalizacji sanitarnej w Łysej Górze. Prace będzie realizowało Przedsiębiorstwo Inżynieryjno – Budowlane HAS-BUD z Jasienia, które zgłosiło najkorzystniejszą spośród sześciu ofert.

 
Gmina Dębno pamiętała o Bohaterach
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 10 marca 2018 11:56

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w gminie Dębno rozpoczęły się 3 marca od złożenia wiązanek kwiatów pod tablicą upamiętniającą bohaterską postawę porucznika Kazimierza Rzepki (pseudonim ,"Ognik"). Natomiast po południu o godzinie 17.00 w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbył się spektakl pod tytułem "Wyklęci'' przygotowany przez Młodzieżową Grupę Teatralną działającą przy DCK.

 
Dębno: VIII Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej
WYDARZENIA - Dębno
środa, 07 marca 2018 12:33

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski zaprasza do udziału w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbędzie się 26 marca 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej. Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Zgłoszenia trwają do 16 marca.

 
Dębno. Podzielili pieniądze
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 03 marca 2018 14:15

Grubo ponad dwieście tysięcy złotych na wspieranie sportu, aktywnego wypoczynku oraz pomoc organizacjom non profit w krzewieniu wydarzeń o charakterze kulturalnym – wysupłał w tegorocznym budżecie gminy Dębno, wójt Wiesław Kozłowski. Przedstawiamy wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu: kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w Gminie Dębno w 2018 roku. Stowarzyszenie Folklorystyczne „Łoniowiacy” otrzyma 4800 złotych na realizację projektu: Ocalić od zapomnienia – IX edycja Święta Łopołki, które tradycyjnie już odbywa się w czerwcu. Cztery tysiące złotych trafi na konto Stowarzyszenia Przyjaciół Zamku w Dębnie, które chce zrealizować zadanie pod nazwą: Czterdzieści lat minęło”, natomiast Federacja Organizacji Pozarządowej Regionu Brzeskiego BrzesFOP wzbogaci się o 3100 złotych. To dotacja dla organizacji, odbywającego się już od kilku lat, Festynu Solanki (czwarta edycja). 1950 złotych to wsparcie finansowe dla Akcji Katolickiej oddział Biadoliny, która przymierza się do realizacji projektu „Z kulturą za pan brat”. – Razem na realizację zadań publicznych z zakresu: kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w Gminie Dębno w 2018 przekażemy 13.850 złotych – podkreśla wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.

 
Gmina Dębno: Oddadzą hołd żołnierzom niezłomnym
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 01 marca 2018 13:28

W najbliższą sobotę,  3 marca 2018 r. o godz. 17:00 w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbędzie się spektakl teatralny pod tytułem „Wyklęci”, przygotowany przez Młodzieżową Grupę Teatralną działającą przy Dębińskim Centrum Kultury. Dzień później (tj. 4 marca) zostanie on ponownie zaprezentowany w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie o godz. 17:.00.

 
Jubileusz z gratulacjami
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 25 lutego 2018 12:23

To był wyjątkowy dzień i kolejny piękny jubileusz w gminie Dębno! W Łoniowej odbyły się uroczystości związane z setnymi urodzinami pani Wiktorii Zych. Świętowanie rozpoczęła uroczysta msza święta w miejscowym kościele w intencji zacnej Jubilatki. Tuż po niej spora grupa gości przeniosła się do domu pani Wiktorii.

 
Porąbka Uszewska. Spotkanie z KGW
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 22 lutego 2018 00:00

W tym roku Zajazd w Porąbce Uszewskiej był organizatorem spotkania pań z Kół Gospodyń Wiejskich. To już jest gminna tradycja. Już po raz trzeci członkinie i członkowie kół gospodyń wiejskich z gminy Dębno spotkali się na wspólnym noworocznym biesiadowaniu.
 W tym roku miejscem spotkania była Porąbka Uszewska i tamtejszy Zajazd. Blisko 120 osób skorzystało z zaproszenia wójta gminy Wiesława Kozłowskiego, aby wspólnie powspominać 2017 rok i snuć plany na przyszłość.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 80

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .