Łoniowa najlepsza w Turnieju Sołectw
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 30 maja 2017 14:56

W Dołach odbył się Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno. Była to pierwsza tego typu impreza, zorganizowana w naszej gminie. Celem turnieju była integracja sołectw, aktywizacja społeczeństwa lokalnego i propagowanie kultury fizycznej oraz idei współzawodnictwa. W zawodach wzięło udział osiem drużyn, reprezentujących poszczególne sołectwa: Biadoliny Szlacheckie, Dębno, Doły, Łoniową, Łysą Górę, Maszkienice, Niedźwiedzę i Sufczyn.

 
Dębno. Ekologiczne zmagania
WYDARZENIA - Dębno
środa, 17 maja 2017 05:03


W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Maszkienicach odbyło się podsumowanie drugiej edycji Konkursu Ekologicznego Wójta Gminy Dębno pod nazwą „Miej zasady – segreguj odpady”. Patronat honorowy nad konkursem objął prof. dr hab. inż. Włodzimierz Sady. Do konkursu zgłoszono prawie 30 prac z placówek szkolnych i przedszkolnych, których organem prowadzącym jest Gmina Dębno. Zdobywcy pierwszych miejsc z każdej kategorii szkolnej pojadą na wycieczkę w wybrane przez siebie miejsce, związane z ekologią. Oprócz tego, nagrodami był również sprzęt multimedialny dla placówek szkolnych i przedszkoli. Dodatkowo, wszystkie przedszkola otrzymały zabawki.

 
OSP Niedźwiedza z Pucharem Wójta Gminy Dębno
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 05 maja 2017 12:39

W poniedziałkowe popołudnie, 1 maja 2017 roku na stadionie piłkarskim „Jastrząb” w Łoniowej odbyła się druga edycja Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Dębno, w którym rywalizowały ze sobą drużyny jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

 
Dębno. IV Bieg po Flagę
WYDARZENIA - Dębno
środa, 03 maja 2017 20:49

Kilkuset uczestników, nie tylko z gminy Dębno, postanowiło wziąć udział w  IV już Dębiński Bieg po Flagę, który odbył się 30 kwietnia 2017 roku. – Sama idea Biegu po Flagę ma zarówno wymiar patriotyczny, jak i sportowy. Od kilkunastu lat, 2 maja jest Dniem Święta Flagi Narodowej. Nasze bieganie po flagę wpisuje się w ten scenariusz. Zawody bez wątpienia mają przypomnieć o tym fakcie. Ale wspólne bieganie to także zachęcanie do aktywnego wypoczynku na łonie natury, do rekreacji, sportu – mówi naszej redakcji wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski. Dodajmy, że na zwycięzców w poszczególnych kategoriach przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe, a wszystkie dzieci uczestniczące w biegach otrzymały pamiątkowe medale. Wydarzenie miało charakter pikniku rodzinnego. Nie zabrakło licznych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Zawodnicy rywalizowali w biegu głównym, i kilku biegach dodatkowych – towarzyszących.  (na 10 km (limit czasu 1 godzina 20 minut, na 2,5 km (bez limitu czasowego). Długość trasy nordic walking: ok. 4,5 km (bez limitu czasowego). Długość trasy biegu dla dzieci: 400 m.
Długość trasy biegu dla przedszkolaków: 200 m.

 
Prawie milion złotych dla Łoniowej
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 02 maja 2017 21:03

Blisko milion złotych zaplanowano na inwestycje w Łoniowej, w gminie Dębno. – To środki, które pochodzą zarówno z budżetu gminy, jak i z Funduszu Sołeckiego – wylicza wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski. Paweł Kraj, radny i zarazem naczelnik miejscowej jednostki OSP podkreśla, że współpraca z władzami gminy układa się doskonale. – Zakres prac przewidzianych w naszej miejscowości w tym roku, jest chyba tego najlepszym dowodem – trafnie ocenia.

 
Gmina Dębno: Sporo na drogi
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 02 maja 2017 21:02

Remonty dróg wraz z całą towarzyszącą im infrastrukturą, budowa chodników, modernizacja „starych” deptaków, oznakowanie i oświetlenie jezdni, to priorytety działania samorządu gminnego w kadencji 2014 – 2018 – zapewnia wójt Wiesław Kozłowski.

 
Gmina Dębno. Wszystkie szkoły będą ośmioklasowe
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 08 kwietnia 2017 15:17

Nie będzie żadnej rewolucji w gminnej oświacie. – Reforma edukacji przjedzie u nas bezboleśnie – zapewnia wójt Wiesław Kozłowski. W grudniu ubiegłego roku weszła w życie nowa ustawa – Prawo oświatowe, wprowadzająca szereg zmian w dotychczasowym systemie edukacji. Do nowych przepisów przystosowują się poszczególne samorządy. Wśród nich jest również Gmina Dębno. Pod koniec stycznia Rada Gminy przyjęła uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe. Ustalone zostały plany sieci szkół podstawowych i klas dotychczasowych publicznych gimnazjów na okres od 1 września 2017 do 31 sierpnia 2019 roku, a także granice ich obwodów.

 
Dębno. VIII Gminny Konkurs na Najładniejszą Pisankę
WYDARZENIA - Dębno
środa, 05 kwietnia 2017 19:15

Niedawno w Publicznej Szkole Podstawowej w Jaworsku odbyła się gala finałowa VIII edycji Gminnego Konkursu na Najładniejszą Pisankę. Celem konkursu jest propagowanie lokalnego folkloru poprzez popularyzację twórczości własnej związanej z tematyką Świąt Wielkanocnych,  rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej, a także ocalenie od zapomnienia typowych form twórczości ludowej. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Na konkurs nadesłano prace niemal ze wszystkich szkół i przedszkoli. W sumie uczniowie zaprezentowali 81 pisanek, wykonanych w różnorodnych technikach. Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie, by wyłonić zwycięzców. Po obejrzeniu wszystkich prac zdecydowano o przyznaniu następujących nagród:

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 74

pro092017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .