Reklama
Dębno. Konkursowe zmagania
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 20:47

To będzie trzecia odsłona konkursu. Po raz kolejny ogłaszane są konkursy przez Urząd Gminy Dębno – „Dębińskie Pasje” i „Dębowe Serce”. Celem konkursów jest docenienie i wyróżnienie mieszkańców naszej gminy, obdarzonych szczególną empatią, zaangażowanych w bezinteresowną pomoc innym ludziom lub przyczyniających się do promocji regionu poprzez realizację swoich pasji. – To osoby, których może na co dzień nie widać, osoby skromne, działające dla innych z potrzeby serca, nie dla aplauzu. Chcemy docenić je, bo nie w blasku fleszy, ale z potrzeby serca i przekonania, realizują swoje pasje, pomagają innym – mówi wójt Wiesław Kozłowski.

 
Doły. Plon niesiemy plon…
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 20:01

Za nami kolejna odsłona święta plonów. Tym razem już w niedzielę 13 sierpnia 2017 roku odbyły się w Gminie Dębno Dożynki. W tym roku gospodarzem uroczystości było sołectwo Doły. – Wszystkim organizatorom, w tym mieszkańcom Dołów za ciepłe przyjęcie rolników, za aktywne włączenie się w przygotowanie imprezy, serdecznie dziękuję – mówi wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.

 
Łysa Góra. Oddali hołd bohaterskim lotnikom
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 20 sierpnia 2017 20:28

Niedawno w Łysej Górze odbyła się uroczystość, upamiętniająca tragiczną śmierć załogi  samolotu Liberator. Przypomnijmy, że dzielni piloci lecieli z pomocą dla walczących warszawskich powstańców. Obchody po raz kolejny odbyły się pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Łysogórskiej „Krakus”, Parafii Rzymskokatolickiej w Łysej Górze oraz Dębińskiego Centrum Kultury. – Społeczność naszej gminy od wielu lat oddaje hołd aliantom. Jakkolwiek sama pomoc okazała się niewystarczająca, powstanie zostało zduszone, to jednak pamięć o ofiarach tego wydarzenia, w tym o lotnikach jest u nas kultywowana, będziemy o nich pamiętali zawsze – deklarował wójt Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Maksymalna możliwa dotacja dla samorządu z Ministerstwa Sportu
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 17 sierpnia 2017 00:00

W sumie cztery miliony złotych dotacji, czyli maksymalny limit wsparcia rządowego przewidziany dla budowy hali widowiskowo – sportowej otrzyma gmina Dębno. Pozwoli to na rozpoczęcie prac związanych z budową obiektu. – Na tę halę nie tylko szkolna społeczność, ale wszyscy mieszkańcy Dębna czekali przez wiele lat. Będzie to największy i najnowocześniejszy tego typu obiekt nie tylko w powiecie brzeskim, ale całym subregionie tarnowskim – zapewnia wójt Wiesław Kozłowski. Jako ciekawostkę dodajmy, że hala spełniać będzie normy, które dla nowych obiektów będą obowiązywały dopiero za… kilka lat.

 
Dębno. Cztery boiska w gminie do kapitalnego remontu
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 08 sierpnia 2017 20:49

Ponad pół miliona złotych otrzymała gmina Dębno na rewitalizację czterech boisk szkolnych. – Pozwoli to na gruntowne zmodernizowanie obiektów w Jaworku, Łoniowej, Niedźwiedzy oraz Woli Dębińskiej - mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski. Pieniądze, podobnie jak w przypadku hali, pozyskano z Ministerstwa Sportu. Prace rozpoczną się niebawem.

 
Szkoła przyszłości z unijną kasą
WYDARZENIA - Dębno
środa, 02 sierpnia 2017 19:02

Rozbudowa i remonty szkół, budowa nowej hali sportowej w Dębnie, rewitalizacja boisk szkolnych oraz środki na dodatkowe zajęcia i wyposażenie placówek oświaty – to najlepsze dowody na to, że traktowanie oświaty jako priorytetu w gminie Dębno, to nie czcze „gadanie, ale rzeczywistość. – Tylko na oświatę udało się nam do tej pory ściągnąć ponad 5,5 miliona złotych, dodatkowych środków – wylicza wójt Wiesław Kozłowski.

 
Wola Dębińska. Festyn Solanki ze strongmenami
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 22 lipca 2017 09:43

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski i Sołtys Woli Dębińskiej Grzegorz Przybyło wraz z Radą Sołecką zapraszają na Festyn Solanki, który odbędzie się w niedzielę 23 lipca na stadionie sportowym w Woli Dębińskiej. W ramach festynu rozegrane zostaną zawody Pucharu Europy Strongman. Zmagania rozpoczną się o godzinie 15. Zaplanowano także występy artystyczne, do Woli dotrze tarnowska Wataha (motocykliści), wieczorem natomiast odbędzie się zabawa. – Jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie. To kolejna odsłona Festynu Solankowego, który na trwałe wpisał się już w kalendarz imprez gminnych i powiatowych – trafnie ocenia wójt Wiesław Kozłowski.

 
Projekt „Szkoła przyszłości 2.0” w Gminie Dębno
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 16 lipca 2017 15:03

W celu wsparcia edukacyjnego uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, Gmina Dębno podpisała w ubiegłym tygodniu umowę z Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości na realizację projektu pod nazwą „Szkoła przyszłości 2.0 – rozwój i modernizacja szkół Gminy Dębno”. Wniosek o dofinansowanie tego projektu został wcześniej pozytywnie rozpatrzony przez Zarząd Województwa Małopolskiego, który przyznał naszej gminie środki w wysokości ok. 950 tys. złotych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 78

pr022018

dzialkivbud

chemi

 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .