Gmina Dębno. Inwestycje za ponad 11 milionów złotych
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 06 lutego 2017 19:39

Rada Gminy w Dębnie jednogłośnie uchwaliła budżet na 2017 rok. Przed głosowaniem tutejsi samorządowcy wysłuchali opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie, która uznała, że zarówno budżet, jak i Wieloletnia Prognoza Finansowa, są rzetelne, oparte na odpowiednich wskaźnikach. – Budżet na 2017 roku jest naturalna konsekwencją działań podejmowanych przez samorząd naszej gminy, w ostatnich dwóch latach – tłumaczył radnym wójt Wiesław Kozłowski.

 
Maszkienice. Dzień seniora
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 24 stycznia 2017 23:11

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Maszkienicach odbył się Dzień Seniora. Uroczystość została zorganizowana już po raz piąty przez Radę Rodziców oraz parafialny oddział „Caritas”. W spotkaniu wzięło udział ponad 30 gości, których powitali i złożyli życzenia noworoczne ksiądz Grzegorz Nowak oraz Dyrektor ZSP w Maszkienicach Dorota Batko.

 
Dębno. Piece za darmo
WYDARZENIA - Dębno
środa, 11 stycznia 2017 22:24

Gmina Dębno będzie realizował projekt „Ograniczenie niskiej emisji” zaplanowany od czerwca 2017 roku. Do końca 2019 roku zostanie wymienionych 200 przestarzałych źródeł ciepła – w 100  z nich zostanie zamontowane nowoczesne ogrzewanie na paliwo stałe, a w 100 na gaz i biomasę. – To bardzo ciekawy projekt, który pozwoli mieszkańcom otrzymac dotację na wymianę pieca. Warto skorzystać z tej ofert – przekonuje wójt gminy Dębno. Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Rozbudowa sieci kanalizacji
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 10 stycznia 2017 23:13

W październiku 2016 roku odebrano inwestycję, dotyczącą dalszego rozbudowania istniejącej sieci kanalizacji w miejscowościach Sufczyn i Łysa Góra. Przedmiotem projektu było położenie rur kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej na kilkudziesięciu odcinkach o łącznej długości ponad 1 kilometra. Realizowany w tamtym roku projekt wpisuje się w trwający już od lat plan systematycznego przyłączania gospodarstw leżących na terenie Gminy Dębno do sieci kanalizacyjnej, którego celem jest porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Dębno i dostosowanie jej do wymogów prawa, a przez to poprawa warunków bytu mieszkańców i zwiększenie atrakcyjności gospodarczej gminy. – W kolejnych latach prace związane z rozbudową sieci kanalizacyjnej będą na pewno kontynuowane – podkreśla wójt Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Wycinka drzew bez kary
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 07 stycznia 2017 20:15

Prawie 25 lat trzeba było czekać na tę ustawę. Od 1 stycznia 2017 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące wycinki drzew i krzewów. Celem nowelizacji ustawy o ochronie przyrody ma być przede wszystkim ułatwienie mieszkańcom wycinki na terenie własnej działki.

 
Na zamku w Dębnie
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 03 stycznia 2017 00:00

Na zamku w Dębnie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Funduszu Stypendialnego „Otwieramy Horyzonty”. Już po raz ósmy Lokalna Komisja Stypendialna zdecydowała o przyznaniu kolejnych 20 stypendiów i 2 jednorazowych w wysokości 100 zł. Umowy stypendialne stypendystom wręczyli: Wiesław Kozłowski – wójt gminy Dębno, Władysława Sadłoń – dyrektor Szkoły Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich Krystyna Gurgul – dyrektor Zamku w Dębnie, Tomasz Gurgul – dyrektor Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej oraz Agnieszka Poliwka-Jeż – pomysłodawczyni i koordynatorka Funduszu.  Uczniowie będą teraz otrzymywać po 50 zł co miesiąc do czerwca 2017 roku.

 
Uhonorowani przez wójta Wiesława Kozłowskiego
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 30 grudnia 2016 22:11

W Wiejskim Domu Ludowym w Biadolinach Szlacheckich odbyła się czternasta, ostatnia już w tym roku Sesja Rady Gminy Dębno, podczas której wręczono akt nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Dębno, a także nagrody dla laureatów konkursów: Dębowe Serce i Dębińskie Pasje.  W II edycji Konkursu Wójta Gminy Dębno „Dębińskie Pasje”, kapituła przyznała dwie nagrody, których laureatkami zostały uczennice Zespołu Szkół w Łysej Górze. Jedną z nagród otrzymała 11-letnia Amelia Marek z Sufczyna. Jej główną pasją jest pływanie, w którym odniosła już liczne sukcesy na szczeblu zarówno regionalnym, jak i ogólnopolskim. Na swoim koncie ma już ponad sto medali, a pierwsze „złoto” zdobyła trzy lata temu. Oprócz tego, Amelia uczęszcza również do szkoły muzycznej, gdzie uczy się gry na fortepianie. Druga z nagród trafiła do 13-letniej Weroniki Najberek z Łysej Góry – utalentowanej biegaczki, od lat zbierającej medale na wszelkich zawodach lekkoatletycznych, w których ma możliwość uczestniczenia. W tym roku zdobyła m.in. pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski w trójboju lekkoatletycznym. Interesują się nią kluby sportowe z całego regionu. Nastolatka reprezentuje również szkołę muzyczną w Porąbce Uszewskiej i bierze udział w konkursach wokalnych.

 
Stypendia Funduszu Stypendialnego „Otwieramy Horyzonty” rozdane
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 27 grudnia 2016 22:22

13 grudnia na zamku w Dębnie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Funduszu Stypendialnego „Otwieramy Horyzonty”. Już po raz ósmy Lokalna Komisja Stypendialna zdecydowała o przyznaniu kolejnych 20 stypendiów i 2 jednorazowych w wysokości 100 zł. Umowy stypendialne stypendystom wręczyli: Wiesław Kozłowski – wójt gminy Dębno, Władysława Sadłoń – dyrektor Szkoły Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich Krystyna Gurgul – dyrektor Zamku w Dębnie, Tomasz Gurgul – dyrektor Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej oraz Agnieszka Poliwka-Jeż – pomysłodawczyni i koordynatorka Funduszu.  Uczniowie będą teraz otrzymywać po 50 zł co miesiąc do czerwca 2017 roku.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 75

pro092017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .