Dębno. Podzielili pieniądze
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 03 marca 2018 15:15

Grubo ponad dwieście tysięcy złotych na wspieranie sportu, aktywnego wypoczynku oraz pomoc organizacjom non profit w krzewieniu wydarzeń o charakterze kulturalnym – wysupłał w tegorocznym budżecie gminy Dębno, wójt Wiesław Kozłowski. Przedstawiamy wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu: kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w Gminie Dębno w 2018 roku. Stowarzyszenie Folklorystyczne „Łoniowiacy” otrzyma 4800 złotych na realizację projektu: Ocalić od zapomnienia – IX edycja Święta Łopołki, które tradycyjnie już odbywa się w czerwcu. Cztery tysiące złotych trafi na konto Stowarzyszenia Przyjaciół Zamku w Dębnie, które chce zrealizować zadanie pod nazwą: Czterdzieści lat minęło”, natomiast Federacja Organizacji Pozarządowej Regionu Brzeskiego BrzesFOP wzbogaci się o 3100 złotych. To dotacja dla organizacji, odbywającego się już od kilku lat, Festynu Solanki (czwarta edycja). 1950 złotych to wsparcie finansowe dla Akcji Katolickiej oddział Biadoliny, która przymierza się do realizacji projektu „Z kulturą za pan brat”. – Razem na realizację zadań publicznych z zakresu: kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w Gminie Dębno w 2018 przekażemy 13.850 złotych – podkreśla wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.

 
Gmina Dębno: Oddadzą hołd żołnierzom niezłomnym
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 01 marca 2018 14:28

W najbliższą sobotę,  3 marca 2018 r. o godz. 17:00 w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbędzie się spektakl teatralny pod tytułem „Wyklęci”, przygotowany przez Młodzieżową Grupę Teatralną działającą przy Dębińskim Centrum Kultury. Dzień później (tj. 4 marca) zostanie on ponownie zaprezentowany w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie o godz. 17:.00.

 
Jubileusz z gratulacjami
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 25 lutego 2018 13:23

To był wyjątkowy dzień i kolejny piękny jubileusz w gminie Dębno! W Łoniowej odbyły się uroczystości związane z setnymi urodzinami pani Wiktorii Zych. Świętowanie rozpoczęła uroczysta msza święta w miejscowym kościele w intencji zacnej Jubilatki. Tuż po niej spora grupa gości przeniosła się do domu pani Wiktorii.

 
Porąbka Uszewska. Spotkanie z KGW
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 22 lutego 2018 01:00

W tym roku Zajazd w Porąbce Uszewskiej był organizatorem spotkania pań z Kół Gospodyń Wiejskich. To już jest gminna tradycja. Już po raz trzeci członkinie i członkowie kół gospodyń wiejskich z gminy Dębno spotkali się na wspólnym noworocznym biesiadowaniu.
 W tym roku miejscem spotkania była Porąbka Uszewska i tamtejszy Zajazd. Blisko 120 osób skorzystało z zaproszenia wójta gminy Wiesława Kozłowskiego, aby wspólnie powspominać 2017 rok i snuć plany na przyszłość.

 
Zaproszenie na obchody Dnia Kobiet
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 19 lutego 2018 18:10

Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka już po raz szósty zaprasza wszystkie mieszkanki gminy na obchody Dnia Kobiet. Dla pań przewidziano występ i spotkanie w miłej atmosferze. Zasłużone panie otrzymają z rąk burmistrza statuetki „Siłaczek”. W Brzesku  7 marca, o godzinie 18.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym wystawiony zostanie musical „Tyle radości” w wykonaniu studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chrzanowie.

 
Dębno: Sesja Rady Gminy
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 15 lutego 2018 22:47

2 lutego odbyła się pierwsza w tym roku sesja rady Gminy, w głównej mierze była poświęcona podsumowaniu inwestycji z roku ubiegłego. W posiedzeniu wziął udział Starosta Brzeski Andrzej Potępa, który udzielił informacji na temat przyjętego budżetu dla Powiatu na 2018 r., oraz Paweł Kwaśniak, kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Brzesku, który poinformował o możliwości pozyskania środków europejskich z UE przez rolników. Następnie dyrektor ZUK - Magdalena Zychowicz – Gurgul, przedstawiała sprawozdanie działalności Zakładu Usług Komunalnych.

 
Dębno: Gmina stawia na ekologię
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 06 lutego 2018 23:10

Dokładnie 200 starych pieców zostanie zastąpionych nowoczesnymi kotłami na paliwo stałe oraz gaz. – W sumie samorząd na ten cel pozyskał ponad 2 miliony złotych – wylicza wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. 1.6 miliona złotych dotacji
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 01 lutego 2018 14:59

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców Woli Dębińskiej. Jeszcze w tym roku trzy odcinki drogi w centrum tej miejscowości zmienią się nie do poznania. Mowa o trasach Koło Wołka, na Zajaziu oraz Wola Dębińska-Zielona, które tworzą jeden ciąg komunikacyjny przecinający miejscowość. Wspomniane drogi zostaną poszerzone oraz wyposażone w szeroki chodnik. – Dzięki tym inwestycjom znacznie podniesiemy poziom bezpieczeństwa mieszkańców Woli Dębińskiej – podkreśla wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. – To także dobra informacja dla kierowców, którzy będą mogli komfortowo korzystać z kolejnych kilometrów nowych nawierzchni asfaltowych w naszej gminie. Mówimy przecież o strategicznej trasie, która przebiega w sąsiedztwie miejscowej szkoły i przedszkola, czyli newralgicznych placówek, które wymagają bezpiecznego połączenia komunikacyjnego. Warto dodać, że w ramach gruntownej przebudowy na całej remontowanej trasie zostaną przebudowane skrzyżowania, powstaną miejsca postojowe oraz kanalizacja deszczowa. Samorząd pozyskał na tą inwestycję duże dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na poziomie 1,6 miliona złotych. Ostateczny koszt realizacji przebudowy ponad kilometrowej trasy będzie znany po zakończeniu procedury przetargowej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 83

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .