Reklama
Wręczono nagrody laureatom konkursu Wójta Gminy Dębno
WYDARZENIA - Dębno
środa, 03 stycznia 2018 00:14

28 grudnia 2017 r. w Zamku w Dębnie odbyła się czternasta - ostatnia już w tym roku Sesja Rady Gminy Dębno, podczas której wręczono nagrody laureatom konkursu Wójta Gminy Dębno „Dębińskie Pasje”. W  trzeciej już edycji konkursu, kapituła przyznała pięć nagród, których laureatami zostali: Wojciech Wojdak, Wacław Batko, Alicja Rega, Dorota Bodzioch i Antoni Osmęda. Nagrodzeni to osoby, które poprzez realizację swoich pasji przyczyniają się do krzewienia kultury lokalnej oraz rozwoju i  promocji sportu na terenie naszej gminy. Podczas sesji obecny był  Poseł na Sejm RP – Włodzimierz Bernacki.

 
Dębno. Przygotowani na zimę
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 10 grudnia 2017 17:42

Za zimowe utrzymanie dróg, przypadające na okres między 15 października 2016 r. a 30 kwietnia 2017 r., odpowiadają ich zarządcy.  Drogi, znajdujące się na terenie Gminy Dopiewo posiadają różnych zarządców.  Jedynie część zadań określanych mianem zimowego utrzymania dróg należy do Gminy Dopiewo. Wśród dróg gminnych są i takie, które mają innych właścicieli i zarządców niż Gmina Dopiewo.  Gminę przecinają ponadto drogi powiatowe, droga ekspresowa, autostrada i droga wojewódzka, posiadające innych zarządców - odpowiednio:  Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu, Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad – Oddział w Poznaniu, Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

 
Dębno. Kolejna edycja kursu
WYDARZENIA - Dębno
środa, 06 grudnia 2017 22:46

To bardzo ważna i cenna inicjatywa samorządu. We wszystkich placówkach szkolnych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Dębno, trwa kolejna edycja kursów pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenia, które prowadzi ratownik medyczny, skierowane są do uczniów trzecich klas gimnazjów. Trwający cztery godziny kurs składał się z części teoretycznej i praktycznej. W trakcie zajęć uczniowie uczyli się między innymi rozpoznawać stan zagrożenia zdrowia i życia, wykonywać resuscytację i używać defibrylatora. Nabytą wiedzę wykorzystali następnie podczas ćwiczeń na fantomie. Uczestnicy kursu otrzymali certyfikaty od ratownika oraz dyplomy. – Takie szkolenia mają ogromne znaczenie: w dzieciństwie, w młodości uczą pewnych zachowań, pewnych nawyków – podkreśla wójt Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Pieniądze na strażaków
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 03 grudnia 2017 01:06

To dobra wiadomość nie tylko dla strażaków. Niedawno gmina Dębno pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Sprawiedliwości, dzięki któremu strażacy z jednostek OSP będą mogli zakupić nowoczesny sprzęt ratowniczy – między innymi samochód, narzędzia hydrauliczne, defibrylatory i torby medyczne. Środki, w wysokości ponad 300 tysięcy złotych, pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości. W czwartek 23 listopada 2017 r. w Krakowie odbyło się spotkanie Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro z przedstawicielami małopolskich samorządów, w celu podpisania umów na dofinansowanie. – Jestem bardzo zadowolony z tego, że złożony przez nas wniosek na środki dla OSP został pozytywnie rozpatrzony – mówi naszej redakcji Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Kolejne środki dla gminy
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 23 listopada 2017 00:20

To dobry rok dla samorządu gminy Dębno. Niedawno wójt pozyskał kolejne środki zewnętrzne. Wsparcie finansowe przyznane zostało z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, na modernizację drogi gminnej Dębno Granice. Inwestycja zostanie współfinansowana w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. W ubiegłym tygodniu Gmina podpisała umowę z wykonawcą na realizację zadania. Wartość inwestycji to prawie 1,6 miliona złotych. Dofinansowanie z budżetu państwa pokryje 50 procent tej kwoty.

 
Z Dębna do Tbilisi: Głosujmy na Alicję
WYDARZENIA - Dębno
środa, 22 listopada 2017 00:29

Alicja Rega, rodem z Łysej Góry w gminie Dębno, na co dzień uczennica Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, będzie reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior, który odbędzie się w Pałacu Olimpijskim w Tbilisi (Gruzja). Konkurs będzie transmitowany na żywo 26 listopada na antenie TVP 2 i TVP Polonia o godzinie 16:00.

 
Dębno. „Moja wieś jest czysta i piękna”
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 14 listopada 2017 12:35

Niedawno, w  Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej odbyło się podsumowanie XIX edycji gminnego konkursu „Moja wieś jest czysta i piękna”. Do rywalizacji zgłoszono w tym roku 107 ogrodów ze wszystkich trzynastu sołectw wchodzących w skład naszej gminy. Wśród nich znalazło się 94 gospodarstw indywidualnych oraz 13 placówek oświatowo-kulturalnych. Wszystkie zgłoszone do konkursu posesje były wizytowane przez komisję konkursową, której przewodniczyła Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Sufczynie Małgorzata Wiśniowska-Robak. W trakcie przeglądu oceniany był nie tylko stan samych ogródków, ale też m.in. wygląd zewnętrzny budynków, zagospodarowanie ścieżek i trawników czy wykorzystanie elementów ozdobnych w architekturze ogrodowej. Jak co roku, mieszkańcy wykazali się pomysłowością i oryginalnością w tworzeniu roślinnych aranżacji.

 
Dębno. Bezpłatne warsztaty w gminie
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 11 listopada 2017 00:44

To cenna inicjatywa. – Zapraszamy na dwudniowe, bezpłatne warsztaty „Z questem w ręce”, przeznaczone dla wszystkich miłośników kultury i historii naszego regionu. W dniu 23 listopada na sali narad Urzędu Gminy odbędzie się pierwsza część spotkania, podczas którego uczestnicy zostaną zapoznani z celami warsztatów, przedstawione im zostaną lokalne zabytki oraz wstępnie przygotowywany będzie projekt questu. Quest jest rymowaną „zagadką-opowieścią” ze wskazówkami dotyczącymi trasy, ilustracjami i mapą - mói naszje redakcji wójt Wiesław Kozłowski.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 82

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .