Startuje program „Jawor”
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 01 sierpnia 2016 12:36

Wśród mieszkańców województwa małopolskiego wzrasta zainteresowanie tematem termomodernizacji budynków. 1 lipca Rada Nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zatwierdziła Program Priorytetowy „Jawor”, który dotyczy termomodernizacji budynków jednorodzinnych i przeznaczony jest dla osób fizycznych. Rada Nadzorcza przeznaczyła na cel realizacji programu kwotę 10.000.000,00 złotych.

 
Pielgrzymi w gminie Dębno
WYDARZENIA - Dębno
środa, 27 lipca 2016 10:36

W środę do poszczególnych parafii naszej gminy przybyli pierwsi pielgrzymi, przygotowujący się do odbywających się w Krakowie Światowych Dni Młodzieży. Jest to grupa około 170 osób z Ukrainy. Wśród nich jest również dziesiątka młodych ludzi z Kenii i Nigerii, na co dzień studiujących we Lwowie.

 
Gmina Dębno: Pieniądze na remont jednostki OSP w Jaworsku
WYDARZENIA - Dębno
środa, 20 lipca 2016 09:38

Prawie 66 tysięcy złotych samorząd Dębna otrzymał w ramach konkursu „Małopolskie Remizy”. W ramach prac budowlanych wymieniona zostanie stolarka wraz z bramą garażową, docieplone stropy oraz ściany budynków. - Bardzo cieszy nas fakt uzyskania dofinansowania. na termomodernizację budynku. Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworsku od dawna wymagała przeprowadzenia remontu, dlatego po jego  wykonaniu siedziba strażaków będzie wizytówką miejscowości - mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Wszystkie prace zostaną wykonane do połowy października.

 
Muzealna wystawa w Dębnie
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 07 lipca 2016 21:01

Na dziedzińcu Muzeum Zamku w Dębnie otwarta została wystawa poświęcona zabytkom i dziedzictwu kulturowemu Bardejova. Wystawa została przygotowana przez Urząd Miasta Bardejov, Muzeum Szariszskie w Bardejovie oraz Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie i Instytut Słowacki w Warszawie. Na wystawie prezentowane są zabytki architektury  i rzemiosła średniowiecznego Bardejova, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dodatkowo wystawę planszową wzbogacają makiety urokliwych kościółków i cerkiewek z okolic Bardejova.

 
Łoniowa. Laury dla jednostki OSP
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 05 lipca 2016 22:00

OSP z Łoniowej zajęła III miejsce w wojewódzkim konkursie "Najlepsza jednostka OSP województwa małopolskiego 2016". Druhowie przywieźli czek na 20 tysięcy złotych – nagrodę ufundowaną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. OSP z Łoniowej wygrała eliminacje powiatowe konkursu i jako jedna z dziewięciu z Małopolski brała udział w zmaganiach na szczeblu wojewódzkim. Udział okazał się ogromnym sukcesem, gdyż druhowie wywalczyli miejsce na podium.

 
Zaproszenie na 19. Biesiadę Agroturystyczną
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 01 lipca 2016 22:33

Stowarzyszenie Agroturystyczne „Dębowe Wrota” oraz Dębińskie Centrum Kultury zapraszają na organizowaną już po raz 19.  Biesiadę Agroturystyczną, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę na stadionie LKS w Porąbce Uszewskiej. Konkurs kulinarny zostanie przeprowadzony w tym roku tylko w jednej kategorii, brać w nim udział będą całe koła gospodyń wiejskich. Specjalnie powołana komisja ocenia potrawy oraz nagradza wykonawczynie najlepszych. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku na stołach królowały pierogi, a konkursowicze zaskakiwały jurorów i widzów. Warto zarezerwować kilka godzin po to, aby odwiedzić Porąbkę Uszewską.

 
Po raz drugi z rzędu: „Dębowe Serce” i „Dębińskie Pasje”
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 30 czerwca 2016 10:19

Po raz drugi z rzędu wójt Wiesław Kozłowski  jest organizatorem konkursów, w których zwyciężyć mają zwykli-niezwykli ludzie - niosący bezinteresowną pomoc, skromni, hojni i otwarci na drugiego człowieka, realizujący swoje pasje. „Dębowe Serce” i „Dębińskie Pasje” są konkursami w których mieszkańcy gminy wskażą ludzi z pasją i z wielkim sercem.

 
Wiaty przy drogach
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 27 czerwca 2016 20:12

Już cztery z dziewięciu wiat przystankowych zostały zamontowane na terenie Gminy Dębno, m.in. w Biadolinach Szlacheckich i w Dębnie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 74

pro092017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .