Stypendia Funduszu Stypendialnego „Otwieramy Horyzonty” rozdane
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 27 grudnia 2016 22:22

13 grudnia na zamku w Dębnie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Funduszu Stypendialnego „Otwieramy Horyzonty”. Już po raz ósmy Lokalna Komisja Stypendialna zdecydowała o przyznaniu kolejnych 20 stypendiów i 2 jednorazowych w wysokości 100 zł. Umowy stypendialne stypendystom wręczyli: Wiesław Kozłowski – wójt gminy Dębno, Władysława Sadłoń – dyrektor Szkoły Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich Krystyna Gurgul – dyrektor Zamku w Dębnie, Tomasz Gurgul – dyrektor Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej oraz Agnieszka Poliwka-Jeż – pomysłodawczyni i koordynatorka Funduszu.  Uczniowie będą teraz otrzymywać po 50 zł co miesiąc do czerwca 2017 roku.

 
Realizacja Funduszu Sołeckiego w Gminie Dębno
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 24 grudnia 2016 00:00

Jedną z idei samorządu terytorialnego jest możliwość aktywnego uczestnictwa mieszkańców w podejmowaniu decyzji dotyczących rozwoju ich wspólnoty. W przypadku Gminy Dębno, jest to możliwe między innymi dzięki funkcjonowaniu funduszu sołeckiego. Są to wydzielone z gminnego budżetu środki, którymi dysponują poszczególne sołectwa, a o ich przeznaczeniu decydują sami mieszkańcy na zebraniach wiejskich. W 2016 roku na fundusz sołecki Gminy Dębno zostały przeznaczone środki w wysokości ponad 600 tysięcy złotych – o ok. 150 tysięcy więcej niż w roku ubiegłym. Kwota ta została wykorzystana na realizację zadań – zgłaszanych przez mieszkańców – które dotyczyły rozwoju poszczególnych miejscowości.  Niektóre z nich zostały w całości sfinansowane w ramach funduszu sołeckiego, a część dofinansowano z budżetu gminy.

 
Nowe radiowozy zasiliły tabor samochodowy ednostki
WYDARZENIA - Dębno
środa, 07 grudnia 2016 23:33

Komenda Powiatowa Policji w Brzesku wzbogaciła się o nowe pojazdy. Są to dwa nowoczesne radiowozy oznakowane marki Kia Cee’d. Wszystko za sprawą lokalnych samorządów, które współfinansowały ich zakup. W brzeskiej jednostce w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku insp. Romana Gurgula i lokalnych samorządowców odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu.

 
Dębno. Pomoc potrzebującym
WYDARZENIA - Dębno
środa, 30 listopada 2016 23:08

W gminie Dębno realizowany jest program „Pomoc Żywnościowa 2014-2020”. Jego celem jest zapewnienie pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom, w postaci przekazywanych im paczek żywnościowych. Osoby chętne do uzyskania wsparcia powinny zgłaszać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w budynku Urzędu Gminy Dębno.

 
Dębno. Spotkanie w gminie
WYDARZENIA - Dębno
środa, 23 listopada 2016 13:05

Już 25 listopada o godzinie 18.00, w sali narad Urzędu Gminy Dębno odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców, dotyczące wymiany przestarzałych i nieefektywnych źródeł ciepła. Na spotkaniu obecny będzie przedstawiciel lidera projektu „Ograniczenie niskiej emisji”, w którym bierze udział nasza gmina.

 
Dębno. Projekt z dotacji
WYDARZENIA - Dębno
środa, 09 listopada 2016 21:47

„Już pływam” to nazwa projektu realizowanego w gminie Dębno w oparciu o dotację marszałka. Program dotyczy on wykorzystania nauki pływania w profilaktyce zdrowotnej i zapobieganiu problemom wychowawczym, jak również promowania kultury fizycznej i aktywności ruchowej wśród młodzieży szkolnej. W programie bierze udział 30 uczniów klas IV – VI z Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej.  Pierwsza lekcja pływania, zorganizowana na basenie w Tarnowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, miała miejsce 5 września. Dzieci mają zapewniony transport i opiekę profesjonalnego instruktora pływania. Podczas zajęć uczniowie nie tylko uczą się pływać, ale też poznają zasady bezpiecznego korzystania z pływalni i zasady zachowania się w wodzie. Ostatnia lekcja zostanie zakończona sprawdzianem z nabytych umiejętności .Program „Już pływam” współfinansowany jest ze środków Województwa Małopolskiego. – Jestem przekonany, że w latach następnych będziemy kontynuowali realizację tego projektu – podkreśla wójt Wiesław Kozłowski.

 
Wola Dębińska. Strażnica w remoncie
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 07 listopada 2016 21:59

Dobra informacja dla strażaków. W Woli Dębińskiej – przy budynku Klubu Sportowego „Orzeł Dębno” – realizowany jest projekt budowy remizy dla miejscowej jednostki OSP. W ramach kolejnego etapu inwestycji, w ubiegłym tygodniu podpisano umowę na zamontowanie w nowym budynku brakujących instalacji. Zgodnie z umową, w nowo powstałej części zostanie zainstalowane centralne ogrzewanie oraz kanalizacja, a także doprowadzona z budynku klubu sportowego instalacja wodociągowa. Wykonaniem zadania zajmie się firma J&A Hydraulik z Woli Dębińskiej. Prace potrwają do końca listopada bieżącego roku.

 
Dębno. Drogi w remoncie
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 01 listopada 2016 00:22

Na terenie Gminy Dębno sukcesywnie trwa modernizacja dróg gminnych. W ubiegłym miesiącu pisaliśmy o podpisaniu umowy na remont pięciu odcinków dróg: w Dołach, Sufczynie i Woli Dębińskiej. Prace w tych miejscach są już zakończone – tymczasem wpłynęły oferty na przebudowę kolejnych dróg. Przedmiotem zamówienia jest remont  dróg gminnych, m.in. Jaworsko Przez Wieś, Łysa Góra Zamieście i Wola Dębińska Zajazie w Maszkienicach. Łączna długość zmodernizowanych odcinków wyniesie ponad 2 kilometry. Zakres prac, koniecznych do wykonania w ramach projektu, obejmie roboty ziemne, położenie nowej nawierzchni oraz uzupełnienie i utwardzenie poboczy. Planowany termin zakończenia inwestycji to 30 listopada bieżącego roku.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 78

pr032018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .