Gmina Dębno: Sporo na drogi
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 02 maja 2017 21:02

Remonty dróg wraz z całą towarzyszącą im infrastrukturą, budowa chodników, modernizacja „starych” deptaków, oznakowanie i oświetlenie jezdni, to priorytety działania samorządu gminnego w kadencji 2014 – 2018 – zapewnia wójt Wiesław Kozłowski.

 
Gmina Dębno. Wszystkie szkoły będą ośmioklasowe
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 08 kwietnia 2017 15:17

Nie będzie żadnej rewolucji w gminnej oświacie. – Reforma edukacji przjedzie u nas bezboleśnie – zapewnia wójt Wiesław Kozłowski. W grudniu ubiegłego roku weszła w życie nowa ustawa – Prawo oświatowe, wprowadzająca szereg zmian w dotychczasowym systemie edukacji. Do nowych przepisów przystosowują się poszczególne samorządy. Wśród nich jest również Gmina Dębno. Pod koniec stycznia Rada Gminy przyjęła uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe. Ustalone zostały plany sieci szkół podstawowych i klas dotychczasowych publicznych gimnazjów na okres od 1 września 2017 do 31 sierpnia 2019 roku, a także granice ich obwodów.

 
Dębno. VIII Gminny Konkurs na Najładniejszą Pisankę
WYDARZENIA - Dębno
środa, 05 kwietnia 2017 19:15

Niedawno w Publicznej Szkole Podstawowej w Jaworsku odbyła się gala finałowa VIII edycji Gminnego Konkursu na Najładniejszą Pisankę. Celem konkursu jest propagowanie lokalnego folkloru poprzez popularyzację twórczości własnej związanej z tematyką Świąt Wielkanocnych,  rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej, a także ocalenie od zapomnienia typowych form twórczości ludowej. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Na konkurs nadesłano prace niemal ze wszystkich szkół i przedszkoli. W sumie uczniowie zaprezentowali 81 pisanek, wykonanych w różnorodnych technikach. Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie, by wyłonić zwycięzców. Po obejrzeniu wszystkich prac zdecydowano o przyznaniu następujących nagród:

 
Gmina Dębno. Wsparcie dla bibliotek
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 16 marca 2017 22:24

W sumie siedem szkolnych bibliotek, działających na terenie Gminy Dębno, otrzyma dodatkowe środki na zakup nowych książek i lektur. To efekt dofinansowania z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, przyznanego naszej gminie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. – Cieszy nas to wsparcie, bo środków na rozwój czytelnictwa i zakup nowych woluminów, nigdy nie jest za wiele – podkreśla wójt Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Pamiętają o wyklętych
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 12 marca 2017 20:28

W Zespole Szkół w Sufczynie odbył się finałowy etap Gminnego Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych. Swoją wiedzę historyczną miało okazję sprawdzić siedemnastu uczniów z siedmiu szkół podstawowych. Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Koordynatorem był Jacek Sacha. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii Polski w czasach stalinowskich, a także znajomością biografii najważniejszych członków polskiego podziemia niepodległościowego: gen. Leopolda Okulickiego, gen. Emila Fieldorfa, Hieronima Dekutowskiego, Zygmunta Szendzielarza, rotmistrza Witolda Pileckiego. Pracę uczniów oceniła komisja konkursowa w składzie: dr Piotr Marecik,  Lucyna Potępa,  Leszek Malinowski.

 
Dębno. O pożarach wiedzą wszystko…
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 06 marca 2017 23:02

W Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej odbył się gminny etap VII Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W konkursie wzięło udział w sumie osiemnastu uczestników reprezentujących placówki szkolne, a także Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP z terenu Gminy Dębno. Turniej przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Uczestnicy konkursu wypełniali testy, przygotowane przez Państwową Straż Pożarną w Brzesku. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej, historii straży pożarnych, a także ratownictwa i ekologii. Komisja oceniająca stwierdziła wysoki poziom wiedzy uczestników, którzy bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami konkursowymi.

 
Nowy samochód dla straży
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 24 lutego 2017 23:19

Prawie 740 tysięcy złotych kosztowało nowo volvo, które otrzymali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębnie. – Auto ma napęd 4 na 4, doskonale sprawdzi się w trudnym, podgórskim terenie. Cieszy mnie, że nasze starania zakończyły się sukcesem - mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski.

 
Rozmowa w wójtem Gminy Dębno, Wiesławem Kozłowskim
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 21 lutego 2017 14:32

- Rada Gminy Dębno jednogłośnie uchwaliła budżet na ten rok. Wydaje się zatem, że ta współpraca układa wzorowo…

- Bez wątpienia. Oczywiście spieramy się czasem, mamy odmienne zdania na niektóre sprawy, ale potrafimy znaleźć „wspólny język”, znajdujemy w końcu kompromis. Dyskusja jest potrzebna, ale pod warunkiem spieramy się to na argumenty, na fakty, a nie na inwektywy. Dlatego mogę śmiało powiedzieć, że ta współpraca jest bardzo dobra. Wszystkim, mówię o radnych, sołtysach, kierownictwie gminy, zależy na równomiernymi wszechstronnym rozwoju naszej gminy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 80

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .