Dębno. Program już gotowy
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 13 grudnia 2018 20:34

Jakkolwiek do zimowych ferii pozostało jeszcze kilka tygodni już dzisiaj można zapoznać się z ofertą przygotowaną przez, podległą wójtowi placówkę kultury, Dębińskie Centrum Kultury. Jak podkreśla wójt Wiesław Kozłowski zajęcia zostały tak obmyślone, by zarówno zadbać o rozwój fizyczny, jak i intelektualno – kulturalnych najmłodszych mieszkańców. – Warto skorzystać z naszej bogatej oferty – podkreśla wójt Wiesław Kozłowski i już dzisiaj zapisać się na te zajęcia.

 
ŁYSA GÓRA. Krwawa niedziela
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 08 grudnia 2018 09:15

Dar życia: krew. Płyn, którego nigdy nie za wiele.  Klub Honorowych Dawców Krwi "KRAKUS" w Łysej Górze zaprasza honorowych krwiodawców oraz wszystkich chętnych na akcję oddawania krwi. Odbędzie się ona w dniu 9 grudnia 2018 r. (niedziela) w godzinach od 9:00 do 13:00 w sali Kółka Rolniczego w Łysej Górze. Organizatorzy akcji serdecznie zapraszają i zachęcają do wzięcia w niej udziału wszystkich, którzy bezinteresownie chcieliby się przyłączyć do idei, jaką jest honorowe krwiodawstwo i oddać krew potrzebującym (np. ofiarom wypadków).  

 
Dębno. Zbadaj swoje piersi
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 04 grudnia 2018 09:53

Nowotwór piersi to nie wyrok! Warunek? Szybka diagnoza. Dlatego serdecznie zachęcamy do zgłoszeń na bezpłatne badania profilaktyczne.Informujemy, że Panie w wieku 50-69 lat mogą skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego, co 24 miesiące - badanie finansowane przez NFZ.Ilość badań ograniczona, więc zapraszamy do zgłoszeń tel: 12 6330218, 503 777 651.

 
Dębno. Bohaterowi dwóch narodów
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 26 listopada 2018 22:36

Tadeusz Kościuszko, generał amii polskiej i amerykańskiej to jeden z najwybitniejszych dowódców w XVIII wiecznej Polski i Stanów Zjednoczonych. Nie dziwi więc, że przed laty społeczność szkolna z Dębna, obrała go patronem szkoły. - Generał Kościuszko jest bohaterem narodu polskiego i amerykańskiego.  W USA jest wiele ulic, skwerów imieniem naszego wspólnego bohatera. Pomimo czasów pokoju musimy pamiętać o tych, którzy byli oddać swoje życie, w obronie wolności, suwerenności i niepodległości. Generał Kościuszko to genialny strateg wojskowy – podkreśla wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Kolejna kadencja samorządu
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 23 listopada 2018 19:51

Przez kolejnych pięć lat pracami Rady Gminy w Dębnie będzie kierował Paweł Matura. Wspierać go będą Marek Łośko oraz Józef Ciuruś. Tak zdecydowali radni, którzy po raz pierwszy w nowej kadencji, spotkali się w tym tygodniu. Podczas sesji inaugurującej kadencję samorządu 2018 – 2023 zaprzysiężeni zostali nie tylko radni, ale także wójta gminy, Wiesława Kozłowskiego. – Za nami czas wyborów, teraz czas pracy na rzecz lokalnej społeczności. Jestem przekonany, że teraz, po zmianie władzy w sejmiku województwa małopolskiego, nasze projekty nie będą blokowane przez pracowników Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego. To będzie przełomowa w dziejach naszej gminy kadencja. Wszystkich zachęcam do pracy na rzecz naszej Małej Ojczyzny – Gminy Dębno. Od nas zależy jak będziemy się rozwijali – mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Dzieci dla niepodległej...
WYDARZENIA - Dębno
środa, 14 listopada 2018 21:16

Niedawno w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Biadolinach Szlacheckich odbyła się uroczystość z okazji 100 lecia szkoły połączona z obchodami odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na wniosek dyrektora placówki oświatowej, Władysławy Sadłoń, uroczystość została objęta dwoma patronatami: Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości oraz Patronat Honorowy Małopolskiego Kuratora Oświaty Barbary Nowak.

 
Dębno. To tylko ćwiczenia
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 13 listopada 2018 21:02

Prze dwa dni:  14-15 listopada 2018 rok, u odbędą się ćwiczenia RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowych ludności. W ramach ćwiczenie nadany zostanie sygnał alarmowy, sygnał akustyczny – modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut, dotyczący zagrożenia z powietrza.

 
Dębno. Dla niepodległej i jej twórców
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 12 listopada 2018 11:42

PI0 0970Bardzo bogaty program o charakterze patriotyczno – religijnym przygotowano w tym roku, z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Rok to wyjątkowy – bo przypada w nim setna rocznica wybicia się naszego kraju na niepodległość.  – Nasza gmina w sposób szczególny uczciła to wydarzenie. Przygotowaliśmy kilka uroczystości o charakterze patriotyczno – religijnym. Dziękuję wszystkich za wywieszenia flagi. W ten sposób pokazaliśmy nasze wielkie przywiązanie do Polski, do naszej Ojczyzny, do tradycji. Dziękuję także za bardzo liczny  udział w uroczystościach – mówi wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 84

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .