Biesiadki. Strażacy byli klasa dla siebie…
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 26 września 2017 12:02

O ogromnym sukcesie może mówić męska drużyna pożarnicza OSP Biesiadki, która zajęła I miejsce w IX Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych jednostek OSP z terenu Powiatu Brzeskiego. Zawody rozegrano na lądowisku w Strzelcach Małych. Strażakom z Biesiadek serdecznie gratuluję. W mistrzowski sposób wygrali zawody. Gratuluję tez pozostałym drużynom z naszej gminy, bo także świetnie i godnie reprezentowali nas podczas zawodów. Od wielu lat samorząd naszej gminy wspiera jednostki OSP. Widać, że warto, bo to kolejny rok z rzędu, kiedy nasi druhowie brylują w powiecie brzeskim – mówi wójt Sławomir Paterek.

 
Droga zabezpieczona, osuwisko zlikwidowane
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 20 września 2017 23:31

Ponad czterysta tysięcy złotych kosztowała stabilizacja osuwiska w Biesiadkach. – Prace za nami, pozostała „drobna kosmetyka”. Dodam, że w całości roboty sfinansował budżet państwa - mówi naszej redakcji Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik. Pieniądze pozyskano z dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Trzeba wspomnieć, że osuwisko uaktywniło się przed kilkunastoma laty. Od kilku lat gmina zabiegała o środki rządowe. Realizacja inwestycji ze środków własnych samorządu nie wchodziła w rachubę. Osuwisko znajdowało się niedaleko drogi powiatowej: Zawada Uszewska – Biesiadki – Łoniowa, na terenie Biesiadek. Droga ma ogromne znęcenie: nie tylko dla mieszkańców gminy Gnojnik, ale także gmin sąsiednich: Dębna i Czchowa.

 
Patriotyczny Żerków: 10 września
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 09 września 2017 00:00

Sołtys i Mieszkańcy wsi Żerków zapraszają na Uroczystość Patriotyczną upamiętniającą ofiary I Wojny Światowej w najbliższą niedzielę 10 września o godz. 11:00. Ceremonia rozpocznie się mszą św. przy kapliczce w Żerkowie, następnie montaż słowno-muzyczny zaprezentują dzieci ze Świetlicy Wiejskiej w Biesiadkach. Pamiątką poświęconą żerkowskim ofiarom I wojny światowej jest głaz z umieszczonym na nim: krzyżem, kotwicą, orłem w koronie i pamiątkową tablicą. Napis na tablicy brzmi: „Ofiarom I wojny światowej poległym w 1914 – 1920 roku. Daj im Boże sen spokojny. (Tu wymienione 25 nazwisk). Cześć ich Pamięci. Z mogił poległych zmartwychwstanie nasze”. Pomnik został ufundowany przez Antoniego Sachę w 1973 roku. Znajduje się w centrum wioski przy kaplicy p.w. św. Antoniego Padewskiego.

 
Biesiadki. 18 września: otwarcie sali gimnastycznej
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 20:46

Kosztowała wraz z wyposażeniem blisko 2.5 miliona złotych, jest najbardziej pasywnym obiektem użyteczności publicznej (najbardziej energooszczędnym) w powiecie brzeskim, płyta boiska ma wymiar olimpijski i – Jak mówi wójt gminy Gnojnik, Sławomir Paterek – w zupełności wystarczy na potrzeby lokalnej społeczności. Mowa o sali gimnastycznej w Biesiadkach, której budowa i odbiory techniczne właśnie się zakończyły. Oficjalne otwarcie obiektu zaplanowano na 18 września, ale młodzież szkolna z Biesiadek już powoli będzie mogła korzystać z obiektu – zaraz po rozpoczęciu nowego roku szkolnego.

 
Gnojnik. Narodowe czytanie dzieł Wyspiańskiego
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 23 sierpnia 2017 22:49

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku Gmina Gnojnik po raz kolejny włącza się w ogólnopolską akcję narodowego czytania. Młodzieżowa Rada Gminy – organizatorzy wydarzenia – zapraszają miłośników polskiej literatury do przyjścia na kompleks sportowo-rekreacyjny w Gnojniku dnia 2 września 2017 roku. Zaplanowano nie tylko czytanie bodaj najsłynniejszego dramatu Stanisława Wyspiańskiego, „Wesela”, ale także wspólne śpiewanie piosenek oraz przedstawienie, wielki korowód baśniowo – literacki, występy zespołów muzycznych. – Nasza impreza została tak obmyślana, by każdy, bez względu na wiek, znalazł coś ciekawego dla siebie. Czytanie musi być inspirujące, każda droga by do tego zachęcić jest dobra, my proponujemy Narodowe Czytanie w wersji lżejszej - mówi Sławomir Paterek, wójt Gnojnika.

 
Biesiadki. Czekają na młodzież
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 20:08

Kolejna sala gimnastyczna w gminie Gnojnik została wybudowana. Tym samym inwestycja pod nazwą budowa hali sportowej w Biesiadkach przeszła do historii. – Wszystko dopięliśmy na ostatni guzik, obiekt jest gotowy, czeka teraz na dzieci, młodzież i dorosłych – mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek. W sumie budowa kosztowała około 2.4 miliona złotych. Jest to najbardziej energooszczędny obiekt użyteczności publicznej na terenie powiatu brzeskiego. Dowody? Nic prostszego: ocieplenie ścian styropianem ma ponad… 30 centymetrów grubości.

 
Gnojnik. Kino w parku
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 20 sierpnia 2017 20:27

To ciekawe i cenne wydarzenie kulturalne. Z inicjatywy młodzieżowych radnych do Gnojnika zawita na początku września letnie kino plenerowe. Młodzieżowa Rada zaprasza do wspólnego oglądania filmu “Rozumiemy się bez słów” – seans już 3 września, na kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Gnojniku (początek godzina 20). Organizatorzy zapewniają wygodne leżaki, jeśli aura będzie kaprysiła film zostanie wyświetlony w hali sportowej w Gnojniku.

 
Dożynki w Lewniowej
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 11 sierpnia 2017 00:00

Uroczysta Msza święta, oprawiona w kościele parafialnym w Lewniowej, rozpocznie tegoroczne uroczystości dożynkowe gminy Gnojnik (15 sierpnia, początek godzina 15). Od wielu lat święto plonów odbywa się w innej miejscowości. W tym roku gospodarzem imprezy będzie ponownie sołectwo Lewniowa. Pół godziny przed nabożeństwem delegacje żniwiarzy zbiorą się na parkingu przy remizie OSP. O godzinie 15 odbędzie się uroczysta Msza dożynkowa z udziałem parlamentarzystów, samorządowców trzech szczebli, mieszkańców i rolników. Po nabożeństwie delegacje żniwiarzy przejdą na plac dożynkowy. W imieniu organizatorów gości powitają Ewa Świerczek (dyrektor Centrum Kultury w Gnojniku) oraz Artur Seniuk, sołtys Lewniowej. Gospodarze Dożynek - rolnicy z  Lewniowej - jako pierwsi zaprezentują wieniec. Nie zabraknie chleba wypieczonego z tegorocznego ziarna, który zostanie złożony przez Starostów Dożynek na ręce wójta Sławomira Pateraka. Organizatorzy tradycyjnie już zadbali o moc atrakcji. Gwiazdą wieczoru będzie Zespół Baciary. – Serdecznie zapraszam mieszkańców naszej gminy, ale także gości, na Dożynki w Lewniowej. Wspólnie podziękujmy Bogu - za plony, za dary natury, ale także rolnikom, za ich trud w pracy na roli, za przywiązanie do ziemi. Wreszcie Dożynki to okazja do wspólnej zabawy, świętowania, integracji naszej lokalnej, gminnej społeczności – trafnie ocenia wójt Paterek. Przypomnijmy, że tradycyjnie już gminne święto plonów w Gnojniku odbywa się 15 sierpnia w Dniu Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 52

dzialkivbud

chemi

pr012018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .