Reklama
Jubileusz Pomocnej Dłoni
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 03 sierpnia 2011 22:58

jubileuszwtzpomocnaStowarzyszenie Pomocna Dłoń z Gnojnika świętowało właśnie 10-cio lecie swojej działalności. Gościny udzieliła gmina, a imprez – pomimo niesprzyjającej aury – przyciągnęła wielu mieszkańców gminy i powiatu. Jak wspominają Stowarzyszenie Pomocna Dłoń powstało w 2001 roku z inicjatywy Stanisława Lamberta. Od tego czasu wrosło w pejzaż gminy Gnojnik i powiatu brzeskiego, województwa małopolskiego. Podejmowane różne działania skierowane są do różnych grup społecznych :dzieci osób starszych i niepełnosprawnych, uboższych rodzin, wielodzietnych , ofiar wypadków komunikacyjnych, osób będących w potrzebie.

 
IV Dni Zdrowia w Gnojniku
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 30 lipca 2011 20:08

W najbliższą niedzielę warto wybrać się do Gnojnika. Tutaj odbędzie się festyn rodzinny. Jest to wspólna zabawa integracyjna, a dochód z festynu w całości zostanie przeznaczony na rozbudowę Warsztatów Terapii Zajęciowej – mówi doktor Ewa Cierniak – Lambert, szefowa Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”.

 
Gnojnik: Półkolonie w Centrum Kultury
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 29 lipca 2011 22:00

Ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży cieszy się, zorganizowana już po raz trzeci z rzędu półkolonia w gminie Gnojnik. Jest to możliwe, bo samorząd realizuje projekt: Jesteśmy najlepsi. Projekt finansowany przez Unię Europejską. Jak nas informują pracownicy gminnej placówki kultury, zajęcia odbywają się w świetlicach wiejskich w Biesiadkach, w Lewniowej, w Gosprzydowej, w Zawadzie Uszewskiej, w Uszwi i w Gnojniku. W niektórych świetlicach uczestnicy półkolonii zostali podzieleni na trzy grupy; klasy od I do III, 2) klasy IV i V, 3) klasa VI i gimnazjaliści. - Z półkolonii korzystają głownie dzieci i młodzież nigdzie nie Wyjeżdżająca na wakacje. Organizatorzy przygotowali ciekawy program; wspólne gry, zabawy, konkursy, olimpiady sportowe, wycieczki piesze, wyjazdy integracyjne na basen i do kina oraz warsztaty taneczne prowadzone profesjonalnego instruktora tańca.

 
106. urodziny pani Jadzi
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 28 lipca 2011 23:07

106latJadwiga Chochlińska, znaną wszystkim jako babcia Jadzia obchodziła właśnie swoje urodziny. Nie byle jakie: bo… 106. Były kwiaty, gratulacje, życzenia i wielki urodzinowy tort. Dostojna Jubilatka jest mieszkanką Lewniowej i cieszy się nadzwyczaj dobrym zdrowiem, czego dowodem jest, że z usług medycznych u pani doktor korzysta… naprawdę sporadycznie. To co ją wyróżnia spośród innych, to szczery uśmiech rozdawany wszystkim na około. Życie jednak nie rozpieszczało pani Jadwigi. Wdową została w wieku 39 lat, w czasie kiedy jeszcze trwała II wojna światowa, dlatego sama musiała wychować dwójkę swoich dzieci. Dzisiaj to właśnie jej syn Józef i córka Ewa są największą radością w jej życiu.

 
Dni Gnojnika z Bayer Full
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 02 lipca 2011 16:38

Stadion sportowy w Gnojniku będzie gościł uczestników święta gminy. Start w sobotę, o godzinie 14. – Zaplanowaliśmy wiele atrakcji, mam nadzieję, że każdy coś znajdzie dla siebie. Zapraszam na Dni Gnojnika – mówi Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik. Pierwszy dzień, tradycyjnie już ma charakter sportowy. Najpierw na murawie miejscowego klubu piłkarskiego, pojawia się… żeńskie drużyny piłkarskie. W małych miejscowościach futbol w wydaniu płci pięknej nadal jest rzadkością. Potem kolejna odsłona Spartakiady Sołectw na wesoło. Przygotowano wiele widowiskowych konkurencji i nagrody w postaci koszy niespodzianek. Nie zabraknie też meczy drużyn męskich. Jak nie trudno się domyślić panowie powalczą o beczkę piwa, a panie… wieńce laurowe. Będą także pokazy taneczne oraz koncert zespołu muzycznego. Na koniec pierwszego dnia zaplanowano karaoke i popisy DJ.

 
Gnojnik: Tradycyjne spotkania czwartkowe
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 08 czerwca 2011 00:00

spotkaniaczwartkoweSpotkania czwartkowe w Gnojniku na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych w gminie. Trzeba przyznać, że organizatorom nie brakuje inwencji i dobrego gustu. Tym razem spotkanie poświęcono mamom. Wiosenny uśmiech dla mamy – to motto ostatniego spotkania. W licznym gronie gości znaleźli się wójt gminy Gnojnik Sławomir Paterek, przewodniczący Rady Gminy Ryszard Machał, niektórzy członkowie Rady: Anna Stolarczyk, Krystyna Jaroszek i Stanisław Linca, instruktor PiMBP w Brzesku Renata Wielgosz, panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz stali bywalcy Spotkań - mieszkańcy gminy Gnojnik. W bogatym programie uroczystości znalazł się występ kabaretu, działającego od niedawna przy Bibliotece Publicznej w Uszwi. Młodzi aktorzy, pod czujnym okiem bibliotekarki Katarzyny Konicz, przygotowali skecz pt. Randka w ciemno. Debiut był udany, o czym świadczyły głośne śmiechy towarzyszące występowi i gromkie brawa na koniec.

 
Powiat z pomysłami: nagrody dla prezesa
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 07 czerwca 2011 18:54

Pomysłami oraz aktywnością zawodową i społeczną doktor Ewy Cierniak - Lambert (mieszkanki gminy Gnojnik) można byłoby obdzielić kilka osób. Od wielu lat zasiada w samorządzie powiatu brzeskiego. Z racji zawodu i działalności społecznej: zdrowie i opieka społeczna jest jej konikiem. Ale nie zapomina o tym, że tylko zrównoważony rozwój całego powiatu, przyczyni się do poprawy warunków życia. – Dlatego tyle uwagi samorząd powiatu brzeskiego przywiązuje do poprawy stanu dróg. Poprawa bezpieczeństwa to nie tylko dobre nawierzchnie dróg, ale także nowe chodniki i oświetlenie uliczne. W pierwszej kolejności musi się ono pojawić w centrach miejscowości. Praec prowadzimy w  wszystkich gminach powiatu brzeskiego. W tym roku realizowana będzie inwestycja w gminie Gnojnik, droga w kierunku gminy Dębno, przez Biesiadki. W poprzednim roku wsparliśmy remont dróg w gminie Iwkowa czy Czchów – mówi doktor Ewa Cierniak - Lambert. Pani doktor przypomina, że prace prowadzone są na drodze powiatowej: z gminy Dębno, przez gminę Borzęcin do gminy Szczurowa. To co zapewne cieszy samorząd powiatu brzeskiego to inwestowanie w edukację. Dzięki temu udało się wybudować nowy obiekt dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku. Wyremontowano gruntownie obiekty ZSP nr 2, przy szkole powstała nie tylko nowoczesna sala gimnastyczna z pierwsza w regionie ściana wspinaczkową. – Przed rokiem pojawił się pomysł, by przy szkole powstał kompleks boisk sportowych w ramach „Orlika”. Głosowaliśmy za tym rozwiązaniem. Moim zdaniem jeśli powiat realizuje jakieś inwestycje, to powinien do nich podchodzić w sposób kompleksowy. Takie zadania trzeba załatwić raz, a dobrze – trafnie ocenia radna Ewa Cierniak – Lambert.

Oczkiem w głowie radnej są sprawy opieki społecznej. To z jej inicjatywy, przed jedenastoma już laty, powstał Warsztat terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej. To placówka, która pomaga osobom niepełnosprawnym z kilku gmin, nie tylko powiatu brzeskiego. Dzisiaj z ośrodka korzysta ponad 40 podopiecznych z powiatu brzeskiego. Dominują osoby z gmin: Gnojnik, Czchów, Iwkowa. Codziennie, przez kilka godzin niepełnosprawni przebywają razem, pracują, uczą się, bawią, przygotowują do życia w miarę samodzielnego. Tutaj otoczeni są miłością i troskliwą opieką, tutaj znaleźli swój „drugi dom”. -  Warsztat Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej został otwarty i poświęcony 27 listopada 2004 roku, natomiast zajęcia ruszyły od 1 grudnia 2004 roku. Patronem naszej placówki został Brat Albert Chmielowski. Dzisiaj, z perspektywy czasu, nie mam najmniejszych wątpliwości, że była to słuszna decyzja. Pomagamy osobom potrzebującym, przygotowujemy je do życia, terapia prowadzona przez nasz warsztat, to jeden z elementów rehabilitacji naszych podopiecznych - podkreśla dr Ewa Cierniak - Lambert.

Warto dodać, że pani doktor jest laureatem konkursu - IV edycji Nagrody Samorządu Województwa Małopolskiego „Amicus Hominum”. Na posiedzeniu 19 listopada 2009 roku kapituła - obradująca pod przewodnictwem Wicemarszałka Leszka Zegzdy - wyłoniła osoby, które wyróżniły się bezinteresowną pracą na rzecz innych. W kategorii „polityka prorodzinna” laury otrzymała Ewa Cierniak-Lambert – lekarz, prezes Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”, które organizuje m.in. wsparcie dla dzieci z najuboższych rodzin. Pani Ewa zaangażowana jest również m.in. w pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach komunalnych i ich rodzinom. Przypomnijmy, ze nagroda „Amicus Hominum” ma charakter honorowy i przyznawana jest w sześciu kategoriach: polityka społeczna, polityka prorodzinna, ochrona zdrowia, pomoc niepełnosprawnym, edukacja i wychowanie, działalność filantropijna. Laureaci otrzymują plakietę „AMICUS HOMINUM”. Organizatorem konkursu jest Województwo Małopolskie, natomiast wyboru laureatów dokonuje Kapituła Nagrody.

[mir]

 
Nowe technologie wkraczają do gminy
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 26 kwietnia 2011 23:06

uggnojnikWszystko wskazuje na to, że w gminie Gnojnik pojawia się hot – spoty. – Chcę, by takie rozwiązanie techniczne było dostępne, w każdej miejscowości, w centrach – podkreśla Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik. Gmina udostępni wszystkim zainteresowanym bezpłatny punkt dostępu do Internetu, tzw. Hot spot. Każdy, kto pojawi się w centrum jakiejś miejscowości, np. z laptopem wyposażonym w kartę sieciową radiową, będzie miał możliwość bezpłatnego skorzystania z zasobów Internetu. Przez wiele lat hot spoty instalowane były najczęściej w hotelach, restauracjach, dworcach, lotniskach, uczelniach, centrach handlowych, centrach miast i innych miejscach publicznych. Instalacja Hot spota to ukłon w stronę osób odwiedzających naszą gminę, które będąc np. na wakacjach lub przebywając w Gnojniku, mogą przy pomocy komputera połączyć się z Internetem bez konieczności wpinania się do sieci. Teraz bezproblemowo można będzie sprawdzić za pośrednictwem Hot spota pogodę na najbliższe dni czy przesłać do bliskich zdjęcia z pobytu. To także szansa na bezpłatne serfowanie po sieci przez naszą młodzież - mówi Sławomir Paterek, wójt Gnojnika.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 50 z 53

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .