Reklama
Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Gnojniku
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 08 października 2010 21:58

wrzepa11Prawie dwa miliony złotych będzie kosztowała rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków. - To niezbędna inwestycja, bo pozwoli nam prowadzić dalsze prace przy budowie kanalizacji sanitarnej, pozwoli zwiększyć moce przerobowe istniejącej już oczyszczalni - tłumaczy wójt Gnojnika, Wojciech Rzepa. O szczegółach rozmawialiśmy z wójtem - Wojciechem Rzepą.

 
Kościół w Biesiadkach odzyskuje dawny blask
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 07 października 2010 15:13
kosciolbiesiadkiKościół w Biesiadkach, w gminie Gnojnik, odzyskuje swój dawny blask. - Jestem wdzięczny samorządowi gminy, wójtowi Wojciechowi Rzepie i przewodniczącemu Rady Gminy, a zarazem sołtysowi naszej wsi Ryszardowi Machałowi za pomoc w przygotowaniu wniosku - mówi ksiądz Kazimierz Sroka, proboszcz tutejszej parafii. Ksiądz proboszcz podkreśla także ogromne wsparcie ze strony tarnowskiego konserwatora zabytków, Andrzeja Cetery, zarządu Starostwa Powiatowego w Brzesku oraz radnych powiatowych z gminy Gnojnik. Zakres wykonanych w ostatnich latach prac był ogromny: to nie tylko wymiana dachu, pokrytego gontem, ale także prace konserwatorskie na zewnątrz jak i wewnątrz. Wokół kościoła można przespacerować się dróżką, ułożoną z kamienia. - Oczywiście słowa uznania należą się dla parafian: za serce, za ofiary, za zaangażowanie w życie duchowe i materialne naszej małej wspólnoty parafialnej - mówi ksiądz Kazimierz Sroka. Przedstawiciele lokalnego samorządu nie mają najmniejszych wątpliwości, że odnowiona świątyni, będzie miała ogromny wpływ na ożywienie ruchu turystycznego w gminie. W sumie remont kosztował kilkaset tysięcy złotych. W 2008 roku, dzięki dotacji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wyremontowano dach (150 tysięcy złotych); rok później przeprowadzono konserwacje fundamentów (dotacja 230 tysięcy złotych); a w tym roku zrekonstruowano dróżki procesyjne (dotacja rządowa 30 tysięcy złotych). Pomogło także Starostwo Powiatowe, które w sumie wysupłało na ten cel blisko 50 tysięcy złotych.
 
Biesiadki przed finałem konkursu na najlepszego sołtysa
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 26 września 2010 18:39
17 października w Biesiadkach odbędzie się finał konkursu na Najlepszego Sołtysa Małopolski. O przygotowaniach do tej uroczystości rozmawiamy z najlepszym sołtysem 2009 roku - Ryszardem Machał, sołtysem Biesiadek oraz Przewodniczącym Rady Gminy w Gnojniku.
 
Remont drogi Gnojnik - Chronów
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 18 sierpnia 2010 23:31
wrzepaschetynowkaW gminie Gnojnik remontowany jest 4,5 kilometrowy odcinek drogi gminnej łączącej miejscowości Gnojnik oraz Chronów. Koszt inwestycji wyniesie 1,6 mln złotych. O szczegółach rozmawialiśmy z Wojciechem Rzepą.
 
Gminne dożynki w Biesiadkach
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 14 sierpnia 2010 21:11

Na najbliższą niedzielę zaplanowano dożynki w gminie Gnojnik. Tradycyjnie już odbywają się one w dzień Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Tym razem gospodarzem imprezy są mieszkańcy Biesiadek.

 
105 lat Jadwigi Chochlińskiej z Lewniowej
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 27 lipca 2010 21:05
105latkaMieszkańcy Gminy Gnojnik mają powód do dumy… a to dzięki mieszkance Lewniowej Jadwidze Chochlińskiej, która 27 lipca skończyła 105 lata. Z tej okazji babcia gościła u siebie w domu Wójta Gminy Wojciecha Rzepę, kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Teresę Bugajską, lekarza medycyny rodzinnej Ewę Cierniak-Lambert oraz dyrektora Centrum Kultury Ewę Świerczek. Goście złożyli jubilatce życzenia dwustu lat życia, po czym tradycyjną lampką szampana wznieśli wraz z babcią Jadzią uroczysty toast. Wszyscy zostali poczęstowani dużym tortem, na którym widniał napis – 105 urodziny. W miłej atmosferze spędzili z Jubilatką kolejne chwile, które wypełniały wspomnienia dawnych lat. Babcia Jadzia wciąż miło się uśmiecha i zachowuje pogodę ducha. Dzieci obecne na urodzinach – syn Józef, córka Ewa zgodnie mówią, że choć z pamięcią u babci jest już gorzej, to sam fakt, że żyje i jest z nimi, napawa ich wielką radością.
 
Półkolonie w gminie Gnojnik
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 27 lipca 2010 21:00

W tym roku dzieci, które spędziły wakacje na półkoloniach  w świetlicach wiejskich działających na terenie gminy Gnojnik nie nudziły się. Gromadząc się w świetlicach uczestniczyły w ciekawych zajęciach. Dzięki bogatej ofercie, jaką zaproponowało im Centrum Kultury, nie musiały daleko szukać, aby interesująco spędzić czas wolny. Był to dla nich nie tylko odpoczynek, ale również integracja poprzez zabawy i konkursy w plenerze oraz wyjazdy na basen. Letniemu wypoczynkowi  przyświecało hasło: Wakacyjna lekcja historii i patriotyzmu. Ciekawym pomysłem, zdaniem półkolonistów, było tworzenie identyfikatorów oraz wyszukiwanie i losowanie pseudonimów na czas koloni np. Mieszko I dla chłopców a  dla dziewcząt imiona i nazwiska żon królewskich np. królowa Bona. Uczestnicy nabywali  umiejętności współpracy w grupie, wzajemnej pomocy i koleżeństwa. Tego typu zajęcia poza charakterem rozrywkowym  miały wartość edukacyjną.

 
Podsumowanie strat powodziowych w gminie Gnojnik
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 21 lipca 2010 23:44

W maju i czerwcu gminę Gnojnik nawiedziła wielka woda. O podsumowaniu strat w gminie rozmawialiśmy z Wójtem Gminy Gnojnik - Wojciechem Rzepą.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 50 z 52

dzialkivbud

chemi

pr012018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .