Nowe technologie wkraczają do gminy
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 26 kwietnia 2011 22:06

uggnojnikWszystko wskazuje na to, że w gminie Gnojnik pojawia się hot – spoty. – Chcę, by takie rozwiązanie techniczne było dostępne, w każdej miejscowości, w centrach – podkreśla Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik. Gmina udostępni wszystkim zainteresowanym bezpłatny punkt dostępu do Internetu, tzw. Hot spot. Każdy, kto pojawi się w centrum jakiejś miejscowości, np. z laptopem wyposażonym w kartę sieciową radiową, będzie miał możliwość bezpłatnego skorzystania z zasobów Internetu. Przez wiele lat hot spoty instalowane były najczęściej w hotelach, restauracjach, dworcach, lotniskach, uczelniach, centrach handlowych, centrach miast i innych miejscach publicznych. Instalacja Hot spota to ukłon w stronę osób odwiedzających naszą gminę, które będąc np. na wakacjach lub przebywając w Gnojniku, mogą przy pomocy komputera połączyć się z Internetem bez konieczności wpinania się do sieci. Teraz bezproblemowo można będzie sprawdzić za pośrednictwem Hot spota pogodę na najbliższe dni czy przesłać do bliskich zdjęcia z pobytu. To także szansa na bezpłatne serfowanie po sieci przez naszą młodzież - mówi Sławomir Paterek, wójt Gnojnika.

 
Rehabilitacja w standardach światowych
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 02 marca 2011 11:52

gnojnikzozCentrum Medycyny Rodzinnej w Gnojniku to jedyna w swoim rodzaju instytucja w powiecie brzeskim. Jedyna, bo zajmuje się nie tylko medycyna rodzinną, ale także są tutaj specjalistyczne gabinety lekarskie oraz rehabilitacja. Sama przychodnia czynna jest od godziny 7.30 do 18, a gabinet rehabilitacyjny, od 8 do 18.

 
Przedszkole za... swoje
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 25 lutego 2011 00:43

Blisko trzy miliony złotych będzie kosztowała budowa nowego przedszkola w Gnojniku. W stanie surowym, obiekt wzniesiono przed kilkoma laty. Potem stał pusty, bo samorząd próbował znaleźć środki pozabudżetowe na ten cel. Nie udało się. W tej sytuacji, pod koniec poprzedniej kadencji, postanowiono dokończyć prace ze środków własnych. – Szkoda, że nie udało się poprzednikom pozyskać dotacji na ten cel. Takie możliwości były. Nie mnie to jednak oceniać. Faktem jest, że dokończenie prac to wydatek rzędu około półtora miliona złotych. Około dwieście tysięcy będzie kosztowało nas wyposażenie. Wierze, że uda się nam na ten cel pozyskać jakieś dodatkowe środki. Jest szansa na refinansowanie części kosztów związanych z budowa obiektu – mówi wójt gminy Gnojnik, Sławomir Paterek. Przedszkole będzie czynne przez 9, nawet 10 godzin dziennie. – Chcemy, by te mamy, które po urodzeniu dziecka zechcą w miarę szybko wrócić do pracy, miały gdzie pozostawić swoje pociechy.

 
XV Międzynarodowy Turniej Szachowy
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 22 lutego 2011 16:44

Centrum Kultury i Urząd Gminy w Gnojniku oraz Starostwo Powiatowe w Brzesku uprzejmie informują, że w dniach 26 i 27 lutego 2011 r. w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Gnojniku rozegrany zostanie XV Międzynarodowy Turniej Szachowy w szachach szybkich P-15 oddzielnie dla juniorów jak i seniorów. Przyjmowanie do turnieju nastąpi w dniu 26.02.2011 r. od godz. 8.00. Dnia 27 lutego 2011 r. (niedziela) rozegrany zostanie turniej dla seniorów.

 
Gnojnik: Budżet skrojony
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 13 lutego 2011 23:09

slawomirpaterek1Rada Gminy w Gnojniku uchwaliła budżet na 2011 rok. – Wprowadziłem drobne korekty. To będzie trudny budżet, bo stan finansów gminy nie jest najlepszy. Mieszkańcy muszą mieć świadomość,  stan zadłużenia gminy, który odziedziczyłem po swoim poprzedniku, jest ogromny, bliski maksymalnego, dopuszczalnego prawem. Niestety: budowa przedszkola w Gnojniku jest sfinansowana z komercyjnego kredytu, bo nie udało się poprzedniej ekipie pozyskać na ten cel środków – mówi wójt Sławomir Paterek.

 
Nowy wójt w Gnojniku
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 05 grudnia 2010 23:36

paterek_slawekSławomir Paterek został wójtem Gnojnika. W II turze wyborów pokonał Wojciecha Rzepę stosunkiem głosów 1496 do 1355. Przewaga 141 głosów zapewniła zwycięstwo. Jakkolwiek są to wyniki nieoficjalne, już dzisiaj wiadomo, że nic się juz w tej kwestii nie zmieni. – To była mordercza, półtoramiesięczna kampania wyborcza. Spotkałem się z wieloma ludźmi, pokazaliśmy, że gminą można zarządzać lepiej, sprawniej. Za to wielkie poparcie serdecznie dziękuję, zrobię wszystko by danego wyborcom słowa dotrzymać. Czeka nas sporo pracy i pewne zmiany w sposobie funkcjonowania Urzędu Gminy i podległych mu instytucji – mówił nam zaraz po oblieczeniu głosów nowy wójt Gnojnika. Nowy wójt ma 30 lat, jest żonaty. To Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Brzesku. Absolwent studiów dziennych na Akademii Ekonomicznej w Krakowie (specjalność rachunkowość, rok ukończenia 2004). Absolwent Międzynarodowej Szkoły Bankowości i Finansów. Od początku swojej kariery zawodowej związany z bankowością i finansami. Od 2005 roku pełniący funkcje kierownicze i dyrektorskie. W 2009 r. zdał egzamin uprawniający do uzyskania Europejskiego Certyfikatu Bankowca, oraz uzyskał stopień Dyplomowanego Pracownika Bankowego. Wolny czas poświęca zainteresowaniom: sport, ekonomia, Giełda Papierów Wartościowych.

 
Krakowskie Spotkania Artystyczne Osób Niepełnosprawnych
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 11 października 2010 11:29

Już po raz piąty grupa teatralno-muzyczna „Zawadiaki”z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej wzięła udział w Krakowskich Spotkaniach Osób Niepełnosprawnych „Gaudium et Spes”. Nasz Warsztat prezentował się w różnych formach artystycznych, takich jak taniec klasyczny, przedstawienie sceniczne oraz malarstwo. Przygotowania do prezentacj trwały przez wiele miesięcy i były wypełnione ciężką ptracą terapeutów z podopiecznymi. Pracownicy oraz uczestnicy Warsztatu dołożyli wiele starań, aby efekt końcowy był jak najlepszy.

 
Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Gnojniku
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 08 października 2010 21:58

wrzepa11Prawie dwa miliony złotych będzie kosztowała rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków. - To niezbędna inwestycja, bo pozwoli nam prowadzić dalsze prace przy budowie kanalizacji sanitarnej, pozwoli zwiększyć moce przerobowe istniejącej już oczyszczalni - tłumaczy wójt Gnojnika, Wojciech Rzepa. O szczegółach rozmawialiśmy z wójtem - Wojciechem Rzepą.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 50 z 53

db2018plakat

pr0502018b

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .