Kulinarne warsztaty
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 22 grudnia 2015 00:00

Warsztaty kulinarne, które odbywają się w remizie OSP w Gnojniku, gromadzą sporo grupę osób.  Niedawno odbyły się czwarte z kolei warsztaty kulinarno – żywnościowe organizowane przez trenerów Banku Żywności w Krakowie. Warsztaty te organizowane są w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jako działania towarzyszące i skierowane do osób korzystających z pomocy żywnościowej. Zajęcia poprowadziła po raz kolejny trenerka i specjalistka ds. edukacji Patrycja Fudalewska – Jasińska, która tym razem wspólnie z uczestnikami omówiła i przygotowała następujące dania: spaghetti z tuńczykiem, sałatkę z kuskusem oraz gołąbki z kaszą jęczmienną i grzybami. Ponadto obecni mogli również skorzystać z indywidualnych porad dietetyka. Wójt Sławomir paterek podkreśla, że warsztaty odbyły się w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. – My od kilku miesięcy współpracujemy z Bankiem Żywności w Krakowie. Celem naszych działań jest przeciwdziałanie  marnowaniu żywności oraz zmniejszanie obszarów niedożywienia na terenie Małopolski. 

 
Gnojnik. Nowe stawki podatków i opłat lokalnych
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 19 grudnia 2015 22:15

Nieznacznie wzrośnie podatek rolny w stosunku do poprzedniego roku. Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Gnojnik, która odbyła się 26 listopada, tutejsi radni uchwalili stawki podatku, które obowiązywać będą w 2016 roku. Jak nas poinformowano w Biurze Rady Gminy dla celów naliczania podatku rolnego przyjęto cenę żyta ogłoszoną przez GUS tj. kwotę 53,75 zł za 1 q (dotychczas było 50,00 zł). Podatek rolny wzrośnie dla rolników o 9,38 zł za 1 ha przeliczeniowy, a dla właścicieli gruntów rolnych poniżej 1 ha o 18,75 zł. Warto dodać, że ustalono nowe stawki podatku od nieruchomości (za grunty i budynki) oraz stawki podatku od środków transportowych.

 
Gnojnik. Gmina zaprasza do udziału
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 18 grudnia 2015 00:00

Karta Dużej Rodziny to jeden z instrumentów spierania dzietności polskich rodzin. – Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł, trzeba teraz przenosić go z gruntu krajowego i wojewódzkiego na powiatowy i gminny - podkreśla wójt gminy Gnojnik, Sławomir Paterek. Gmina wspiera projekt, sama do niego przystąpiła a teraz go propaguje. - Zapraszamy firmy i instytucje do włączenia się w program Karta Dużej Rodziny. Do współpracy zapraszamy podmioty niezależnie od sektora, czy wielkości. Warunkiem jest zapewnienie zniżek lub dodatkowych uprawnień dla rodzin posiadających KDR – dodaje wójt.

 
Biesiadki. Hala z dachem
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 14 grudnia 2015 23:53

Stan surowy, otwarty budynku sali gimnastycznej w Biesiadkach w gminie Gnojnik, stał się faktem. Zakończono właśnie II etap budowy hali sportowej przy istniejącym budynku Szkoły Podstawowej w Biesiadkach. Jak mówi nam wójt gminy Sławomir Paterek, w tym roku został wykonany stan surowy z pokryciem dachowym. - Koszt zrealizowanych prac to ponad 350 tysięcy złotych – wylicza wójt Paterek.

 
Vesna zaprasza. Wyjazd na baseny termalne
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 08 grudnia 2015 14:29

Vesna zaprasza na lecznicze kąpiele siarkowe w wodach termalnych „Gorący Potok” w Szaflarach.

 
Gnojnik. W gronie najlepszych wójtów Małopolski
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 07 grudnia 2015 21:52

Po raz kolejny wójt Gnojnika otrzymał tytuł Najlepszego Wójta Małopolski. Znalazł się w elitarnym gronie 10 samorządowców. Warto dodać, że z powiatu brzeskiego ten tytuł otrzymali także wójt Szczurowej, Marian Zalewski oraz gospodarza Borzęcina, Janusz Kwaśniak.  Pracę i zaangażowanie wójta Paterka docenili mieszkańcy, którzy głosowali w plebiscycie zorganizowanym przez redakcję Gazety Krakowskiej oraz Stowarzyszenia Gmin i Powiatów.

 
Uszew. Krwawa sobota
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 07 grudnia 2015 19:57

Ochotnicza Straż Pożarna w Uszwi wraz z Klubem Honorowych Dawców Krwi działającej przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku serdecznie zaprasza do włączenia się w kolejną akcję krwiodawstwa organizowaną w ramach programu „Ognisty Ratownik Gorąca Krew”.  Akcja organizowana w ramach programu została zaplanowana na 13 grudnia 2015 r. w Domu Strażaka w Uszwi  w godz. 09:00 - 13:00. Rejestracja krwiodawców odbywać się będzie do godz. 12.30. - Serdecznie zapraszamy i prosimy wszystkich chętnych o zabranie ze sobą dowodu osobistego – apelują organizatorzy.

 
W Gnojniku powstaje Ośrodek Edukacji Ekologicznej
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 25 listopada 2015 22:52

Przygotowanie zalążka Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Gnojniku to kolejny sukces Stowarzyszenia Vesna. Na mocy umowy partnerstwa społeczno - prywatnego pomiędzy Vesną a właścicielami zagrody pod lasem "Wąsówka" w Gnojniku, rozpoczęto budowanie Ośrodka Edukacji Ekologicznej. Na początek zakupione i zamontowane zostały tablice edukacyjne na ścieżce dydaktycznej, zielona klasa, a także wyposażono pracownię ekologiczną w ciekawe gry planszowe i tablice dydaktyczne. Ośrodek powstaje w ramach wygranego konkursu w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 50

pro092017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .