Reklama
Gnojnik. Rozpoczyna się największa w dziejach gminy inwestycja
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 24 maja 2018 01:00

To mozolny, trudny, czasochłonny okres: rozpoczął się bowiem etap prac projektowych związanych z rozbudową sieci wodno – kanalizacyjnej w gminie Gnojnik. – Jestem przekonany, że przez ten etap przejdziemy szybko i w miarę sprawnie – podkreśla wójt Sławomir Paterek. Dzięki pozyskanym dotacjom oraz środkom budżetowym w łącznej wysokości 21,4 miliona złotych powstaną kolejne kilometry sieci oraz zmodernizowana zostanie oczyszczalnia ścieków. Przypomnijmy, że Gmina Gnojnik uzyskała dotacje na realizację dwóch ekologicznych przedsięwzięć, zakładających rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej na terenie miejscowości Gnojnik, Gosprzydowa, Lewniowa, Uszew i Zawada Uszewska. Jeden z projektów zakłada również modernizację oczyszczalni ścieków w Gnojniku. Koszt realizacji prac projektowych i ziemnych oszacowano na kwotę 21,4 miliona zł, z czego 11,5 miliona stanowić będą dotacje uzyskane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Małopolskiego na lata 2014-2020 oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 
Gmina Gnojnik: Ponad 1.3 miliona złotych ze środków unijnych
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 26 marca 2018 14:26

Do budżetu Gminy Gnojnik wpłynie kolejna dotacja unijna, tym razem pozyskana na budowę obiektu wielofunkcyjnego w Uszwi. Zadanie zostanie wsparte kwotą ponad 1,3 miliona zł z przeznaczeniem na budowę i wyposażenie części kulturalnej budynku.

 
Gnojnik - Biesiadki. W doborowym towarzystwie. Lider Małopolski
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 21 marca 2018 23:47

gnoeu2018W doborowym towarzystwie, obok inwestycji Szybka Kolej Aglomeracyjna - Województwo Małopolskie, Rewitalizacji Pałacu Sztuki oraz Dworku Jana Matejki w Krakowie, Parku Logistycznego Kraków - Kokotów – Brzegi, Wschodniej Obwodnicy Krakowa, Rozbudowy obiektu lekkoatletycznego JUWENIA w Przemyślu, NEWAGu SA i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu, Specjalej Strefy Ekonomicznej, przebudowy Stadionu piłkarskiego na stadion lekkoatletyczno-piłkarski przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie znalazła się inwestycja z gminy Gnojnik: Gnojnik - Biesiadki - jedna z pierwszych w Małopolsce pasywna sala gimnastyczna
.

 
Dofinansowanie w ramach programu Senior+
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 18 marca 2018 00:38

Wójt gminy Dębno Grzegorz Kozłowski oraz gospodarz gminy Gnojnik podpisali umowy z ministrem rodziny. Podczas spotkania z samorządami obecna była wicepremier Beata Szydło. – To dla nas wielkie wyróżnienie, ale także zobowiązanie – mówili naszej redakcji, podczas rozdania promes, w Ministerstwie Rodziny, Wiesław Kozłowki i Sławomir Paterek.

 
Gmina Gnojnik: Program rewitalizacji zostanie poszerzony
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 01 marca 2018 14:19

Wiele wskazuje na to, że Gminny Program Rewitalizacji na lata 2016-2020 zostanie niebawem poszerzony. – Jest na to wielkie społeczne zapotrzebowanie. Mam nadzieję, że radni przyjmą nowe propozycje. Warto dodać, że tego typu programy rewitalizacyjne są „żywe”, modyfikuje się je w zależności od potrzeb społecznych – mówi wójt Sławomir Paterek.

 
Królewskie zmagania: triumfowali Polacy
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 25 lutego 2018 21:28

Mieszko Miś od dzisiaj jest posiadaczem „Czarnego Konia” – trofeum kolejnej edycji Międzynarodowego Turnieju Szachowego, który odbył się w Gnojniku. W gronie juniorów klasą dla siebie był natomiast Jan Golenia. Oprócz nagrody rzeczowej odebrał statuetkę „Źrebiątka”. Obydwie rzeźby są od wielu lat symbolem gnojnickich zawodów. – Mam nadzieję, że zwycięzca w kategorii juniorów, kiedyś sięgnie po trofeum w grupie seniorów, czego z całego serca mu życzę – komentuje dla naszej redakcji Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik.

 
Szachiści powalczą o „Czarnego Konia”
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 06 lutego 2018 21:25

Warto pamiętać: na ostatni weekend lutego (24 i 25) zaplanowano kolejną edycję Turnieju Szachowego o Czarnego Konia i Źrebiątko, który zostanie rozegrany w Gnojniku. – To kolejna edycja spotkania z szachami. Zapraszam w imieniu organizatorów - mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek.

 
Gnojnik: Rok ważnych inwestycji dla Gminy
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 01 lutego 2018 14:56

Ponad 17 milionów złotych na inwestycje zaplanowano w tegorocznym budżecie gminy Gnojnik. – To absolutny rekord w dziejach naszej gminy. Kolejne lata, za sprawa inwestycji infrastrukturalnych, zapowiadają się równie obficie – zapowiada Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 53

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .