Gnojnik: Rok ważnych inwestycji dla Gminy
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 01 lutego 2018 13:56

Ponad 17 milionów złotych na inwestycje zaplanowano w tegorocznym budżecie gminy Gnojnik. – To absolutny rekord w dziejach naszej gminy. Kolejne lata, za sprawa inwestycji infrastrukturalnych, zapowiadają się równie obficie – zapowiada Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik.

 
Gmina Gnojnik. Kolędnicy z nagrodami
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 24 stycznia 2018 21:22

Do sukcesów nasz już przyzwyczaili. Mowa o kolędnikach z gminy Gnojnik. Kolejne sukcesy odnotowały grupy kolędnicze z Uszwi i Gnojnika, które zajęły odpowiednio I i II miejsce podczas Małopolskiego Przeglądu Grup Kolędniczych w Lipnicy Murowanej. Nagrodą indywidualną został wyróżniony aktor z Gnojnika odgrywający postać Żyda. Na Ogólnopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych w Bukowinie Tatrzańskiej reprezentować nas będą Kolędnicy znad Uszwicy. W Lipnicy Murowanej swój debiut na dużej scenie miała młodzieżowa grupa kolędnicza „Zawadzkie Herody” z Uszwi.

 
Porąbka Uszewska: Koncert Noworoczny z muzyką filmową i klasyczną
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 22 stycznia 2018 12:44

W najbliższy czwartek, 25 stycznia 2018 r. o godz. 17.00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej, odbędzie się Koncert Noworoczny z muzyką filmową i klasyczną w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach.

 
Gosprzydowa. Bal charytatywny
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 19 stycznia 2018 09:29

Nietypową inicjatywę podjęli proboszcz, Rada Duszpasterska parafii i mieszkańcy Gosprzydowej. Nieopodal zabytkowego, drewnianego kościoła, powstanie „Ogród różańcowy”. By nie obciążać parafian dodatkowymi datkami, pomysłodawcy postanowili zebrać środki nieco inaczej, chociażby poprzez organizowanie imprez, z których dochód w całości, zostanie przeznaczony na ten cel. Jednym z takich pomysłów ma być bal karnawałowy, który odbędzie się w dniu 3 lutego br.

 
Gnojnik. Dotacja od ministra Zbigniewa Ziobro
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 11 stycznia 2018 19:05

Kolejna, bardzo dobra wiadomość dla strażaków. – Dzięki dotacji pozyskanej przez Urząd Gminy w Gnojniku z Ministerstwa Sprawiedliwości aż  trzy jednostki OSP z terenu Gminy Gnojnik otrzymały nowy sprzęt medyczny o łącznej wartości ponad 25,7 tysiąca złotych. Ja przypomnę, że wniosek złożony jeszcze w listopadzie 2017 r. do Ministerstwa Sprawiedliwości, pozytywnie przeszedł ocenę formalną i merytoryczną, dzięki czemu Gmina Gnojnik mogła  podpisać umowę na przekazanie dotacji na zakup sprzętu medycznego. Trafił on do jednostek OSP z Gnojnika, Biesiadek i Zawady Uszewskiej – tłumaczy wójt Sławomir Paterek.

 
Gnojnik. Tony żywności trafiły do potrzebujących
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 10 stycznia 2018 00:00

Od dwóch lat Gmina Gnojnik, a dokładnie jej najbardziej potrzebujący Mieszkańcy, korzystają z pomocy Banku Żywności w Krakowie. – Chcemy brać udział w kolejnych edycjach programu – zapewnia wójt Sławomir Paterek. Podprogram 2016 był realizowany od sierpnia 2016 roku do czerwca 2017 roku. W Podprogramie 2016 od stycznia 2017 r., do czerwca do gminy trafiły 4 transporty z żywnością. Rozdano w sumie 38276,84 kg: makaron jajeczny, herbatniki, mleko, ser podpuszczkowy, groszek z marchewką, fasola biała, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, ryż biały, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, cukier biały, olej rzepakowy, pasztet wieprzowy. Ponadto, odbyło się 5 warsztatów kulinarnych – Kulinarnie mocni i żywieniowych – Akademia żywienia. Obecnie trwa Podprogram 2017, który rozpoczął się w sierpniu. Będzie on trwał do czerwca 2018 roku – wyjaśnia Kinga Broszkiewicz – Kuchno z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnojniku.

 
Gnojnik. Oświata po reformie
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 09 stycznia 2018 00:00

Nie ma planów likwidacji  żadnej szkoły w gminie Gnojnik. - Co chwilę, ktoś rozpuszcza takie plotki, ale nie maj a one nic wspólnego z prawdą – zapewnia wójt Gnojnika, Sławomir Paterek. Wygaszane są powoli gimnazja w gminie zamiast sześcioletnich szkół podstawowych i trzyletnich gimnazjów powstały ośmioletnie szkoły podstawowe. Rada Gminy w Gnojniku podjęła uchwałę o dostosowaniu sieci szkół w gminie do potrzeb ustawy, która reformuje ustrój szkolnictwa w Polsce. Docelowo wygaszone zostaną gimnazja w Uszwi i Gnojniku oraz oddziały gimnazjalne w Zespole Szkół w Lewniowej. - Po reformie będziemy mieli pięć ośmioletnich publicznych szkół podstawowych. Te placówki powstaną w Gnojniku, Uszwi, Biesiadkach, Lewniowej i Gosprzydowej. Ze swojej strony zadeklarowałem nauczycielom, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby negatywne efekty reformy dotknęły ich w jak najmniejszym stopniu. Mam nadzieję, że uda się nam tak „pokierować” oświatą w gminie, że zwolnień nie będzie w ogóle – zapewnia wójt.

 
Uszew. Wielkie kolędowanie
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 05 stycznia 2018 22:57

To już z tradycja. Świetlica wiejska w Uszwi zaprasza na „Spotkanie z kolędą”, które odbędzie się jutro 6 stycznia (sobota) o godz. 14:00 w Domu Strażaka w Uszwi. Widzom zaprezentują się dzieci, młodzież oraz dorośli kolędnicy. W bogatym programie Jasełka w wykonaniu dzieci, młodzi kolędnicy z grupy Herody, kolędnicy znad Uszwi oraz instrumentaliści. Wstęp wolny.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 53

db2018plakat

pr0502018b

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .