Gnojnik. Nietypowy projekt z balonami
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 19 listopada 2018 21:13

Niedawno w Publicznej Szkole Podstawowej w Gnojniku obchodzono szczególny dzień - dokładnie o godzinie 11.11 wraz z tysiącami uczniów w całej Polsce odśpiewano Hymn Państwowy i wypuszczono w niebo 100 baloników w naszych barwach narodowych. Tak się złożyło, że jestem w tym roku wychowawczynią klasy VI b, a klasy szóste co roku jeżdżą na Jasną Górę na ogólnopolskie spotkania szkół imienia Jana Pawła II. Tegoroczne wydarzenie połączone było z wypuszczeniem przez każdą szkołę jednego balona. Pomyślałam, że spróbuję zrobić podobnie z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, z tą różnicą, że do każdego balonika dołączę krótką informację o naszej szkole oraz o tej właśnie rocznicy – mówi Barbara Kałuża, ze szkoły.

 
Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 15 listopada 2018 18:34

Ponad milion złotych wydano na budowę parkingów w gminie Dębno. Kwota budzi respekt…

 
Gnojnik. Aktywna gmina
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 15 listopada 2018 18:33

W sumie 27 organizacji pozarządowych działa na terenie gminy Gnojnik. Świadczy to o tym, że mieszkańcy to ludzie z dużą inicjatywą. Dzięki aktywnej działalności gminnych stowarzyszeń nasza gmina może się rozwijać pod względem sportowym, kulturalnym czy turystycznym. Dotacje udzielane organizacjom pozarządowym z budżetu Gminy Gnojnik pozwalają na realizowanie licznych projektów, wśród których dominują zadania z zakresu kultury fizycznej, przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii, rozwoju turystyki czy działalności na rzecz osób starszych – mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek, zapowiadając zwiększenie środków na ten cel w nowej kadencji samorządu.   

 
Gnojnik. Gmina z seniorem+
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 14 listopada 2018 21:15

Kolejna inwestycja z rządowej dotacji. Modernizacja części pomieszczeń Domu Strażaka w Gnojniku staje się faktem. Ekipa budowlana rozpoczęła bowiem prace, w wyniku których nowe oblicze uzyska duża sala spotkań oraz towarzyszące jej mniejsze pomieszczenie. - Środki na ten cel pozyskaliśmy z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej – mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek.

 
Gnojnik. We wtorek zaprzysiężenie
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 13 listopada 2018 21:01

Paweł Prus zostanie przewodniczącym Rady Gminy Gnojnik? Już w najbliższy wtorek ukonstytuuje się tutejszy samorząd. Podczas pierwszej sesji zostanie zaprzysiężony nie tylko skład rady, ale także wójt gminy. Po raz trzeci z rzędu został nim Sławomir Paterek. – Dziękuję za udział w tegorocznych wyborach samorządowych, a przede wszystkim za głosy oddane na moją osobę, jako kandydata na Wójta Gminy Gnojnik. Dziękuję również za poparcie Radnych zgłoszonych przez Komitet Wyborczy Wyborców Sławomira Paterka, tj. Monikę Pabjan, Mieczysława Ząbkowskiego, Henryka Myszkę, Janusza Zycha oraz Jacka Czubę – mówi wójt Sławomir Paterek.

 
Gnojnik. Hołd bohaterom
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 09 listopada 2018 17:49

Jesień 1918 roku przyniosła nam wolność. – W Lublinie  powstał Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej z Ignacym Daszyńskim na czele, a Wincenty Witos powołał w Krakowie Polską Komisję Likwidacyjną, dopiero potem pojawił się Józef Piłsudski. I wojną światowa spowodowała potworne zniszczenia w naszym regionie. Tutaj, w regionie tarnowskim, przebiegała linia frontu – tłumaczy wójt Sławomir Paterek.

 
Rozmowa ze Sławomirem Paterkiem
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 07 listopada 2018 19:41

Ochłonął Pan po wygranych wyborach...
Tak, ale nie ukrywam, że było sporo emocji. W dużej mierze spowodowanej tym, że do końca nie wiem, dlaczego, pomimo tego, że dwa razy z rządu byłem kandydatem Prawa i Sprawiedliwości, teraz  to poparcie uzyskał ktoś inny. Ale ja się nie obrażam. Najważniejsza jest gmina i jej mieszkańcy, a nie polityka, czasem trudna, czasem po prostu brudna, czasem niezrozumiała...

 
Gnojnik. Razem przez pół wieku...
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 06 listopada 2018 21:27

Kilkanaście par z gminy Gnojnik odebrało niedawno medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Uhonorowano także tych, którzy razem są ze sobą od 60 lat. W sumie wójt Gminy gościł 21 par małżeńskich, przekazując Im gratulacje Prezydenta RP. Tradycyjnie już uroczystość rozpoczęła się Mszą św. odprawianą w intencji Jubilatów oraz ich rodzin w kościele p.w. Matki Boskiej Fatimskiej w Gnojniku.  Małżonkowie udali się do „Biesiady przy lesie” w Gnojniku. Gospodarzami uroczystości byli Wójt Gminy Gnojnik Sławomir Paterek oraz Przewodniczący Rady Gminy Janusz Zych. Gości witali również zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – Alicja Rataj oraz Inspektor ds. ewidencji ludności i dowodów osobistych - Teresa Bugajska. Oprócz medali Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie Jubilatom wręczono również kwiaty i okolicznościowe upominki.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 55

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .