Szczurowa już świętuje
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 11 listopada 2017 00:44

Zainaugurowano obchody 99. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę rozpoczęły się przy pomniku ku czci ofiar I i II wojny światowej w Szczurowej. Wśród zgromadzonej młodzieży szkolnej była też lokalna społeczność. Po odśpiewaniu Hymnu Polski, przy dźwiękach werbli przedstawiciele instytucji, zakładów pracy i szkół z terenu Szczurowej złożyli wiązanki pod pomnikiem. – W ten sposób oddajemy hołd tym wszystkim, którzy na przestrzeni wieków walczyli o wolną, niepodległa, suwerenną Polskę. Za rok setna rocznica odzyskania niepodległości. W tym roku minęło 99 lat odkąd na mapach świata pozwijała się znowu Polska, ale w sercach naszych przypadków byłą zawsze, nie zginęła, nie umarła – komentuje wójt Marian Zalewski.

 
Szczurowa. Wyróżniono ich za sportowe osiągnięcia
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 08 listopada 2017 01:57

Powody do satysfakcji mają wszyscy mieszkańcy Szczurowej. Poprzedni rok szkolny, w pod względem sportowym był bardzo udany dla szkół z gminy. – Uczniom gratulujemy sukcesów, opiekunom „dobrej ręki” o fachowego treningu - mówi naszej redakcji wójt Marian Zalewski. Niedawno  Starostwo Powiatowe w Brzesku dokonało podsumowania Powiatowego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za rok szkolny 2016/2017. Szkoła Podstawowa w Szczurowej po raz drugi z rzędu znalazła się w pierwszej trójce (rok wcześniej zajęła drugie miejsce) wśród wyróżnionych placówek. Tym razem ilość zgromadzonych punktów pozwoliła na zajęcie trzeciego miejsca tuż za szkołami nr 3 i nr 2 z Brzeska. – Najlepsi w powiecie byliśmy  w unihokeju  i czwórboju L.A chłopców –   wymienia nauczyciel wychowania fizycznego  Robert Dzień. – Kilka razy zajmowaliśmy II i III miejsca w poszczególnych dyscyplinach. Niewątpliwie jest to zasługa uczniów i uczennic, którzy z ogromnym wysiłkiem, zaangażowaniem, poświęceniem rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z powiatu- stwierdza opiekun drużyn. Do grona wyróżnionych dołączyło również PG w Szczurowej, w której reprezentanci szkoły wykazali się wysoką sprawnością fizyczną i  umiejętnościami. W swojej kategorii zajęli trzecie miejsce, ustępując tylko PG nr 2 w Brzesku i PG w Borzęcinie. Przygotowaniem do zawodów i prowadzeniem drużyn zajmowali się nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Biedrońska, Renata Caban, Piotr Krawczyk.  Należy tutaj wspomnieć, że bez wsparcia i pomocy ze strony Gminy Szczurowa, Mariana Zalewskiego Wójta Gminy, Elżbiety Gądek kierownik  Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli oraz dyrektorów szkół sukces ten nie byłby możliwy. Pamiątkowe statuetki i dyplomy na ręce Aliny Oleksy oraz Marka Antosza podczas sesji rady powiatu wręczyli Starosta Brzeski Andrzej Potępa oraz Przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego Kazimierz Brzyk.

 
Szczurowa: O Puchar Wójta
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 30 października 2017 00:31

W hali sportowej w Szczurowej odbyły się gminne mistrzostwa młodzieży szkolnej w halowej piłce nożnej o Puchar Wójta Gminy Szczurowa Pana Mariana Zalewskiego. Do zawodów przystąpiły drużyny dziewcząt i chłopców z SP Zaborów oraz gospodarze zawodów- drużyna dziewcząt i chłopców SP Szczurowa. Po przypomnieniu przepisów oraz rozgrzewce rozległ się dźwięk gwizdka rozpoczynając tym samym zmagania w halowej piłce nożnej chłopców. Można powiedzieć, że  pierwsza połowa spotkania pozwoliła typować zwycięzcę, bowiem chłopcy ze Szczurowej prowadzili czterema bramkami. W drugiej połowie goście dwukrotnie umieścili piłkę w bramce przeciwnika, lecz ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:2 dla drużyny gospodarzy.

 
Szczurowa. Wielomilionowa dotacja dla gminy
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 14 października 2017 21:13

W Urzędzie Gminy doszło do uroczystego podpisania i przekazania trzech umów gwarantujących przyznanie Gminie Szczurowa dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Przekazania dokonał wicemarszałek Stanisław Sorys a umowy dla Gminy Szczurowa odebrali wójt Marian Zalewski i skarbnik Maria Czesak.

 
Szczurowa: Wielomilionowa dotacja dla gminy
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 12 października 2017 09:25

W Urzędzie Gminy doszło do uroczystego podpisania i przekazania trzech umów gwarantujących przyznanie Gminie Szczurowa dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Przekazania dokonał wicemarszałek Stanisław Sorys a umowy dla Gminy Szczurowa odebrali wójt Marian Zalewski i skarbnik Maria Czesak.

 
Rudy Rysie. Drogi po remoncie
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 05 października 2017 22:34

Dwie kolejne drogi w gminie Szczurowa zostały wyremontowane. Odbiorem końcowym zostały oddane do użytku kolejne drogi dojazdowe do pól w miejscowości Rudy- Rysie, są to następujące drogi: droga Rudy Rysie- Rudy- Błonia oraz droga Rudy Rysie- Rysie I Remont tych dróg został wykonany w ramach umowy zawartej z Województwem Małopolskim (Urzędem Marszałkowskim w Krakowie).

 
Szczurowa. Projekty wystartowały
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 02 października 2017 13:16

To dobra informacja dla gmin i mieszkańców regionu. Niedawno Nadwiślańska Grupa Działania „E.O.CENOMA” ogłosiła nabór wniosków na projekty grantowe, realizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, z których mogą skorzystać w szczególności osoby fizyczne i organizacje pozarządowe.

 
Strzelce Wielkie. Tradycja to siła, która łączy
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 26 września 2017 13:11

W świetlicy wiejskiej w Strzelcach Wielkich odbyło się uroczyste rozpoczęcie projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Ziemi Strzeleckiej „Złoty Kłos”. Projekt jest współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Brzesku. Łączącą siłą tego projektu są osoby pochodzące z różnych stron naszego powiatu oraz różnej rozpiętości wiekowej. W tym zadaniu publicznym mamy uczestników z powiatu brzeskiego. Pierwsze spotkanie zaowocowało nawiązaniem kontaktów i wymianą poglądów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 48

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .