Reklama
Będzie nowy most w Szczucinie?
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
poniedziałek, 03 stycznia 2022 23:30

Czy na Wiśle, w Szczucinie, powstanie nowy most? Burmistrz Jan Sipior nie ma cienia wątpliwości. – Jest taka potrzeba. Obiekt był remontowany w 2013 roku. Decyzję o budowie nowego mostu należy podjąć szybko – apeluje.  Od ponad roku władze Szczucina domagają się przebudowy mostu łączącego Małopolskę z województwem świętokrzyskim. Obecna przeprawa wybudowana została na początku lat 50-tych ubiegłego wieku. Do niedawna była to jedyna trasa łącząca wschodnią część Małopolski w kierunku Warszawy. W 2013 roku przeprowadzony został tam gruntowny remont, jednak na początku stycznia 2021 roku znowu wystąpiła awaria, która sprawiła, że most został zamknięty dla ruchu na kilka godzin.

 
Ponad sześć milionów dotacji dla gminy Radgoszcz
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
piątek, 17 grudnia 2021 00:00

Dokładnie 6.005.929 złotych pozyskała w październiku i listopadzie 2021 roku gmina Radgoszcz. To środki na cyfryzację gminy, budowę Wiejskiego Domu Ludowego w Radgoszczy – Narożnikach oraz rozbudowę sieci kanalizacji i wodociągów – cieszy się wójt marek Lupa. Włodarz gminy nie ukrywa, że liczy na środki z kolejnych rozdań „Polskiego Ładu. Tym bardziej, że rząd zapowiada kolejne trzy edycje naborów. Ale po kolei.

 
Szczucin. Biblioteka w budowie
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
czwartek, 16 grudnia 2021 18:38

Budowa  Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie jest w pełni zaawansowana.. Prace przy inwestycji rozpoczęły się pod koniec lipca br. Od tego czasu powstały już fundamenty, obecnie budowane są ściany obiektu. Latem 2021 roku  w Urzędzie Miasta i Gminy Szczucin została podpisana umowa na realizację zadania „Budowa siedziby Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek pod działalność kulturalną i czytelniczą. Budowa budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczucinie.” Wykonawcą inwestycji wyłonionym w przetargu jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowlano – Inżynieryjne „ADMA”  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz „ADMA” Zakład Remontowo – Budowlany Marian Adamczyk.

 
Szczucin. Aż trzy złote medale dla chóru
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
niedziela, 31 października 2021 13:26

Trzy złote medale zdobył chór Clave de sol ze Szczucina, podczas  Xth International Choir Festival and Competition “Canco Mediterrania” Barcelona-LIoret de Mar. – Gratuluję. Jesteście wielcy – mówi Jan Sipior burmistrz Szczucina.

 
Będzie obwodnica Żabna
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
poniedziałek, 04 października 2021 20:41

Nie ma pytania „czy”, jest pytanie „kiedy” – tak uczestnicy spotkania w Żabnie komentują budowę obwodnicy tego miasta. Niedawno z  inicjatywy Poseł Anny Pieczarki, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie odbyło się spotkanie dotyczące budowy obwodnicy Żabna. Spotkaniu przewodniczył Starosta Tarnowski Roman Łucarz, a uczestniczyli w nim także Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, Wicemarszałek Małopolski Józef Gawron, Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma, Etatowy Członek Zarządu Tomasz Stelmach, Burmistrz Żabna Marta Herduś wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta, oraz mieszkańcy Żabna.

 
Szczucin. Centrum jak marzenie
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
wtorek, 20 lipca 2021 16:50

Niedawno w Urzędzie Miasta i Gminy Szczucin została podpisana umowa na realizację zadania „Budowa siedziby Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek pod działalność kulturalną i czytelniczą. Budowa budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczucinie.” Wykonawcą inwestycji wyłonionym w przetargu jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowlano – Inżynieryjne „ADMA”  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz „ADMA” Zakład Remontowo – Budowlany Marian Adamczyk.

 
Panie docenione przez wicepremiera
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
wtorek, 01 czerwca 2021 12:00

Koło Gospodyń Wiejskich w Skrzynce rozpoczęło realizację projektu pod nazwą „Wiejska Akademia Rzemiosła” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021. Kwota dofinansowania wynosi 13 tyś złotych. Projekt realizowany będzie w okresie od 14.05.2021r do 15.102021, we wsi Skrzynka. Dedykowany będzie wszystkim mieszkańcom wsi ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

 
Szczucin. Wojewoda w gminie
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
poniedziałek, 31 maja 2021 00:00

Niedawno Gminę Szczucin odwiedził z wizytą Wojewoda małopolski Łukasz Kmita. W spotkaniu uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Burmistrz Szczucina Jan Sipior, Przewodniczący Rady Miejskiej Antoni Radłowski, Z-ca Burmistrza Tomasz Bełzowski, Barbara Łuszcz, Aneta Krawczyk Dyrektor GZOZ w Szczucinie. Wojewoda rozpoczął swoją wizytę od spotkania z ratownikami medycznymi stacjonującymi w remizie OSP w Szczucinie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .