Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem
KULTURA - Aktualności
środa, 04 kwietnia 2007 13:16
W ostatnich dniach w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borzęcinie gościł Wiesław Drabik, autor  książeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. Na trwającym blisko dwie godziny spotkaniu uczniowie najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Borzęcinie mogli zapoznać się z najnowszymi bajkami oraz dowiedzieć się skąd ich autor czerpie pomysły i inspiracje. Młodzi czytelnicy mieli okazję wypytać o warsztat i stronę techniczną tworzenia śmiesznych historyjek dla dzieci.
 
Najładniejsze pisanki z Borzęcina
KULTURA - Aktualności
wtorek, 03 kwietnia 2007 15:18
W sali Domu Ludowego odbył się „Gminny Konkurs Pisanki Ludowej i Palmy Wielkanocnej”, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie. Do konkursu zostały zaproszone przedszkola i szkoły z terenu całej gminy, jak również młodzież korzystająca z zajęć gminnych świetlic GOK. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy, pozostali uczestnicy konkursu symboliczne słodycze. Fundatorem wszystkich nagród był Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.
 
Wytrwali czytelnicy
KULTURA - Aktualności
wtorek, 03 kwietnia 2007 09:55
5 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borzęcinie nastąpiło oficjalne zakończenie konkursu czytelniczego dla najmłodszych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Udział w konkursie wzięło ponad 30 osób z klas III- V Szkoły Podstawowej. Najczęściej wypożyczanymi książkami były bajki i opowiadania. Na duże uznanie zasługuje ilość przeczytanych książek oraz wytrwałość, ponieważ konkurs trwał prawie dwa miesiące. Za udział w konkursie jury przyznało nagrody i dyplomy.
 
Konkurs Recytatorski
KULTURA - Aktualności
czwartek, 29 marca 2007 19:21

W poniedziałek w sali wystawowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku miały miejsce eliminacje powiatowe do 52 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Trzyosobowa komisja, w skład której weszły: Ewelina Stępień - MOK Brzesko, Maria Marek – dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Brzesku oraz Ilona Stanaszek z Małopolskiego Centrum Kultury w Tarnowie, miała nie lada problem z wyłonieniem reprezentantów powiatu brzeskiego, którzy zaprezentują się w eliminacjach rejonowych w Tarnowie.

 
Wielkanocny konkurs MOK-u
KULTURA - Aktualności
środa, 28 marca 2007 19:57
Tradycyjnie w okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku organizuje  ”Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy”. Impreza cieszy się od lat bardzo dużą popularnością wśród twórców wywodzących się praktycznie z wszystkich gmin powiatu brzeskiego. Celem Konkursu jest podtrzymanie, kultywowanie i ochrona ludowej tradycji zdobienia pisanek oraz wytwarzania przedmiotów tradycyjnej i współczesnej plastyki wielkanocnej. Pracę można składać do 31 marca (sobota) w Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku.
 
Lipnicki konkurs palm po raz 49
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 26 marca 2007 09:19

W niedzielę palmową, 1 kwietnia, w Lipnicy Murowanej odbędzie się 49 Konkurs Palm Wielkanocnych i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego. Konkurs palm i rękodzieła wielkanocnego "O Lipnicką Palmę" jest organizowany, co roku na rynku w Lipnicy Murowanej. Spośród wielu palm jurorzy wybierają najpiękniejsza i najwyższą palmę.Konkurs jest organizowany nieprzerwanie od roku 1958 z okazji Świąt Wielkanocnych, które w tej okolicy są szczególnie uroczyście obchodzone.
 
Wiosenne zmagania z poezją
KULTURA - Aktualności
piątek, 23 marca 2007 09:36

W dniu 19 marca Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie przeprowadziła eliminacje gminne w ramach Konkursu Recytatorskiego poezji Księdza Jana Twardowskiego pod hasłem "Nieobecni są najbliżej", przeznaczonego dla uczniów gimnazjum. Konkurs to hołd złożony wspaniałemu poecie w I rocznicę śmierci. Celem konkursu było poznawanie utworów lirycznych poety, rozbudzenie wrażliwości na prawdę, dobro, piękno i miłość. W eliminacjach gminnych wzięło udział 9 recytatorów z Gimnazjum z Czchowa
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 następna > ostatnia >>

Strona 66 z 67

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .