Reklama
Szczurowa. Królewskie zmagania
SPORT - Aktualności
sobota, 04 kwietnia 2015 00:00

Po raz XVII do Szczurowej zjada najlepsi małopolscy szachiści. Przez dwa dni: 18 i 19 kwietnia, będą tutaj odbywały się Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Małopolski w Szachach Szybkich P-30. Dodajmy, że organizatorem zmagań jest Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, a patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem sprawuje wójt Marian Zalewski. Mistrzostwa rozegrane zostaną systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 11 rund. Kojarzenie będzie komputerowe. Czas gry wynosi na rozegranie jednej partii 60 minut.

 
Dębno. Kwietniowe bieganie
SPORT - Aktualności
czwartek, 02 kwietnia 2015 23:58

Na 25 kwietnia 2015 roku zaplanowano I edycję Dębińskiego Biegu Przełajowego „Cztery pory roku” odsłona wiosenna. Zmagania odbędą się na obiektach sportowych: Orlik Dębno przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie (początek godzina 11). Organizatorami są: Wójt Gminy Dębno –Wiesław Kozłowski Pani Katarzyna Szczupak – Animatorka obiektu sportowego Orlik 2012 w Dębnie. Bieg rozegrany będzie na dystansach, w kategoriach bieg przedszkolaków, klas I-III, IV-VI, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych oraz open.

 
Jadowniki. Sukces zawodniczek z „Dwójki”
SPORT - Aktualności
wtorek, 17 marca 2015 00:45

Aleksandra Pytel, uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jadownikach wywalczyła brązowy medal podczas mistrzostw małopolskich w tenisie stołowym. Jej szkolna koleżanka Eliza Milewska uplasowała się na piątym miejscu. Niedawno rozstrzygnięto Indywidualne Mistrzostwa Małopolski w tenisie stołowym szkół podstawowych. W zorganizowanych przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy rozgrywkach wystartowało 36 zawodniczek  w tym dwie uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jadownikach:  Eliza Milewska i Aleksandra Pytel. Podopieczne Jana Chrabąszcza zanotowały bardzo dobry wynik, zajmując 3 i 5 lokatę w Małopolsce. Wyniki końcowe: Zuzanna  Kozioł – Skrzyszów; Zuzanna Kowalczyk – Nowy Targ; Aleksandra Pytel – Jadowniki; Zuzanna Staszczak – Piotrowice; Eliza Milewska – Jadowniki oraz Weronika Żydowska – Tarnów.

 
Piłkarskie powitanie wiosny z BOSiR-em
SPORT - Aktualności
sobota, 14 marca 2015 23:35

Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na turniej piłkarski „Powitanie wiosny – ORLIK 2012”, który odbędzie się 21 marca na kompleksie sportowo rekreacyjnym obok krytej pływalni. Zapisy będą przyjmowane do 19 marca w biurze „ORLIK”. Już dzisiaj wiadomo, że turniej zostanie rozegrany w trzech kategoriach wiekowych: do 13 lat; 14 - 16 lat oraz powyżej 16 lat. Rozpoczęcie turnieju: godz. 10.00.

 
Zumba z Miejskim Ośrodkiem Kultury
SPORT - Aktualności
sobota, 14 marca 2015 21:12

Coraz większą popularnością cieszy się Zumba Fitness. Zajęcia prowadzone są w Regionalnym Centrum Kulturalno –Bibliotecznym w Brzesku, w każdy poniedziałek o godzinie 20 (plac Targowy 10).Co daje Zumba Fitness. – To nie tylko doskonała zabaw, ale także porywająca muzyka, proste kroki i dynamiczne spalanie kalorii – zapewnia Małgorzata Cuber, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku. 

 
Czarny koń na Ukrainie
SPORT - Aktualności
poniedziałek, 02 marca 2015 21:58

Szachy, gra królewska na trwałe wpisała się w historię gmin Gnojnik. To tutaj, odbywa się najstarszy i bez wątpienia najbardziej prestiżowy konkurs szachowy Czarnego Konia i Źrebiątką. Pierwsze trofeum trafia zawsze do zwycięscy w kategorii senior, drugie – junior. –W tym roku zmagania były na bardzo wysokim poziomie. Zresztą sama organizacja imprezy przez Centrum Kultury w Gnojniku, może być wzorem dla innych – podkreśla Wiesław Kasperek, sędzia szachowy i jeden z organizatorów – koordynator zmagań szachowych. Zdaniem wójta Sławomira paterka, impreza na trwałe wpisała się w kalendarz imprez gminy Gnojnik.

W tym roku zmagania odbyły się już po raz XIX. Międzynarodowy Turniej Szachowy w Gnojniku zgromadził w sumie ponad stu graczy. Czarny Ko

 
Szczurowa z unihokejem
SPORT - Aktualności
czwartek, 05 lutego 2015 08:23

Trwa powiatowa rywalizacja w unihokeja. Po etapach szkolnych i gminnych przyszedł czas na konfrontację z drużynami z powiatu. Do tego wyjątkowego turnieju w dniu 15 stycznia 2015 roku na hali sportowej w Szczurowej przystąpiło: 5 drużyn chłopców i 4 drużyny dziewcząt. Turniej jak co roku został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Brzesku, Urząd Gminy i Szkołę Podstawową w Szczurowej oraz MKS „Olimpijczyk” Szczurowa. Walczono onagrody w postaci pucharów ufundowanych przez Andrzeja Potępę Starostę Powiatu Brzeskiego oraz medale i słodycze ufundowane przez Mariana Zalewskiego Wójta Gminy Szczurowa. Mecze zarówno wśródchłopców  i dziewcząt rozegrano systemem „każdy z każdym” a nad rozgrywaniem turnieju zgodnie z przepisami czuwał sędzia pan Paweł Płoskonka.

 
Gnojnik: Dwa weekendy z szachami
SPORT - Aktualności
wtorek, 03 lutego 2015 06:21

Już 7 lutego zostaną rozegrane Gminne Mistrzostwa Szachowe. Zawody rozpoczną się o godzinie 9. Pół godziny wcześniej zaplanowano zapisy Natomiast 21 i 22 lutego odbędzie się Międzynarodowy Turniej Szachowy Czarnego Konia i Źrebiątko. Patronat nad obydwoma imprezami sprawują: starosta brzeski Andrzej Potępa oraz wójt gminy Gnojnik, Sławomir Paterek. Po raz dziewiętnasty z rzędu w Gnojniku zostanie rozegrany Międzynarodowy Turniej Szachowy w szachach szybkich P-15, oddzielnie dla juniorów jak i seniorów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 67

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .