Reklama
Duże partie w małych samorządach
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 01 sierpnia 2018 13:39

Nadchodzące wybory samorządowe są pierwszym po wyborach parlamentarnych ważnym sprawdzianem dla wszystkich partii politycznych. Przedstawią one obraz faktycznego, poza sondażowego poparcia wśród głosujących. Oznacza to, że Prawo i Sprawiedliwość zyska możliwość oceny działalności rządu, Platforma Obywatelska wraz z Nowoczesną przetestuje nowe rozwiązania koalicyjne, natomiast Kukiz15, czy Polskie Stronnictwo Ludowe - siłę przebicia głoszonego przekazu.

 
Joachim Brudziński w Brzesku
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 14:18

Joachim Brodziński, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, wieloletni sekretarz generalny tej formacji politycznej, prawa ręka Jarosława Kaczyńskiego, a od kilku miesięcy minister, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji spotkał się z mieszkańcami powiatu brzeskiego i bocheńskiego. Przyjechał na zaproszenie wiceminister zdrowia, brzeskiej posłanki PiS, Józefy Szczurek – Żelazko. – To pierwsze z wielu spotkań zaplanowanych w naszym regionie. Chcemy rozmawiać z mieszkańcami, wsłuchiwać się w głos społeczeństwa, by w ten sposób udoskonalać nasz program. Jednocześnie jest to doskonała okazja do pokazania naszemu społeczeństwu nowych pomysłów Prawa i Sprawiedliwości, które ogłosiliśmy 14 kwietnia, w czasie konwencji samorządowej w Warszawie – mówi naszej redakcji poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Dodajmy, że w spotkaniu uczestniczyli m.in. poseł Włodzimierz Bernacki, szef struktur PiS w tarnowskim okręgu wyborczym oraz posłowie: Wiesław Krajewski i Michał Wojtkiewicz. Nie zabrakło posła do PE Edwarda Czesaka oraz wicewojewody małopolskiego Józefa Garwona. W gronie gości dostrzegliśmy także samorządowców z powiatu brzeskiego, tarnowskiego, bocheńskiego, a nawet proszowickiego.

 
Brzesko Poseł na czele partii w powiecie
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
niedziela, 18 lutego 2018 18:12

Józefa Szczurek – Żelazko została pełnomocnikiem powiatowym Prawa i Sprawiedliwości w Brzesku. Będzie kierowała strukturami formacji do kolejnych wyborów. W Statucie Prawa i Sprawiedliwości jest napisane, że zarząd powiatowy formułuje się kiedy na terenie powiatu działą co najmniej trzy koła. W powiecie brzeskim jest dwa: w Brzesku (kieruje nim Stanisław Pacura, a w zarządzie są także Krzysztof Ojczyk i Jarosław Sorys) oraz w Dębnie (lider Wiesław Kozłowski). Zgodnie ze statutem o wyborze pełnomocnika powiatowego decyduje pełnomocnik okręgu – w tym przypadku profesor Włodzimierz Bernacki, poseł na Sejm RP.

 
Brzesko. Wybory samorządowe 21 października?
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
czwartek, 01 lutego 2018 14:55

Wiele wskazuje na to, że już 21 października pofatygujemy się do urn wyborczych. - To najbardziej prawdopodobny termin wyborów. Teoretycznie mogą się one odbyć 21, 28 października lub 4 i 11 listopada. Ten ostatni termin, z racji święta niepodległości i setnej rocznicy wyzwolenia spod zaborów, moim zdaniem, nie wchodzi w rachubę. Raczej na pewno nie będzie to także ostatnia niedziela października, bo wtedy „wyborcza” dogrywka miałaby miejsce 11 listopada. W mojej ocenie będzie to zatem 21 października – mówi naszej redakcji jeden z tarnowskich posłów Prawa i Sprawiedliwości. Mniej prawdopodobny termin do 4 listopada, ale…

 
Sejmik: Kampania PO-PSL za publiczne pieniądze?
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 02 października 2017 20:10

Gazeta Małopolska to nazwa biuletynu informacyjnego, którego pierwszy numer właśnie się ukazał. Wydawcą pisma jest samorząd marszałkowski, a dokładnie rzecz ujmując, zarząd sejmiku małopolskiego. Jakkolwiek sam fakt wydawania pisma o charakterze informacyjnym, kontrowersji może nie budzi, to już nakład i koszty wydania – ogromne. Jak donosi portal PRESS (branżowy portal dla dziennikarzy, specjalistów od marketingu medialnego i PR), pismo wydawane jest w nakładzie miliona egzemplarzy. Sporo zważywszy na fakt, że w  całym województwie małopolskim mieszka niecałe 3.5 miliona osób. Wynika z tego, że jeden egzemplarz gazety wydawany jest na 3.5 obywatela, licząc w tym dzieci, nastolatków, tych co wyemigrowali, a jest ich już chyba kilkaset tysięcy. Opozycja nie ma najmniejszych wątpliwości, że miesięcznik – bo na razie taką częstotliwość wydania ma gazetka – ma charakter propagandowy i ma wesprzeć koalicję w walce o mandaty w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

 
Wszystkie szpitale samorządowe z regionu tarnowskiego znalazły się w sieci
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
wtorek, 11 lipca 2017 23:56

PI0 3770Wszystkie szpitale powiatowe (zarządzane przez organy samorządowe) z regionu tarnowskiego (obydwa tarnowskie oraz szpitale powiatowe z Brzeska, Bochni, Dąbrowy Tarnowskiej) znalazły się w ogólnopolskiej sieci szpitali. – W praktyce oznacza to, że na okres najbliższych kilku lat mają zagwarantowane pieniądze z Budżetu Państwa. Wszystkie wspomniane wyżej placówki spełniły warunki konieczne, by znaleźć się w gronie szpitali sieciowych - mówi naszej redakcji wiceminister zdrowia, a zarazem poseł Ziemi Tarnowskiej, Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Piknik Rodzinny i bicie rekordu w Niedźwiedzy
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
piątek, 23 czerwca 2017 13:35

W ubiegły weekend w Niedźwiedzy odbył się festyn plenerowy pod nazwą Piknik Rodzinny u Źródeł Niedźwiedzia. Organizatorami wydarzenia byli sołtys Niedźwiedzy Marek Łośko, Klub Strzelecki „Snajper”, jednostka OSP Niedźwiedza i Publiczna Szkoła Podstawowa imienia Jana Dudka w Niedźwiedzy. Patronat honorowy nad piknikiem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

 
Dariusz Pitaś zrezygnował z funkcji dyrektor Biura klubuKukiz 15
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
wtorek, 20 czerwca 2017 20:18

Dariusz Pitaś, dyrektor Biura Poselskiego Kukiz 15, mieszkaniec Przyborowa w gminie Borzęcin, odchodzi z polityki. Dariusz Pitaś w oświadczeniu napisał także, że zrezygnował z wice przewodniczenia Stowarzyszeniu na rzecz Nowej Konstytucji. Jak napisał w oświadczeniu jeden z najbliższych współpracowników Pawła Kukiza, był przekonany, że ciężką pracą jest wstanie udowodnić, że pomimo błędów z przeszłości, może pracować do Polski i Polaków. Jego przeszłość była jednak zarzewiem ataków na sam ruch i Pawła Kukiza. Dlatego postanowił odejść z polityki, jakkolwiek nadal będzie swoją pracą i działalnością społeczną wspierał lidera ruchu, którego celem jest upodmiotowienie obywateli.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 27

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .