Brzesko: Zima daje się we znaki
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 26 marca 2013 20:09

Wiele wskazuje na to, że w kwietniu rozpocznie się „łatanie” dziur, które wypadły na drogach gminy Brzesko podczas tegorocznej zimy. Jakkolwiek samorząd nie podsumował jeszcze wszystkich kosztów zimowego utrzymania dróg, pierwsze analizy wskazują na to, że sporo to będzie miasto kosztowało.

 
Uważaj, żeby nie zapłacić dwa razy
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 26 marca 2013 20:07

Z dniem 1 lipca gminy będą odpowiadały za odbiór naszych śmieci. To skutek ustawy, którą przed dwoma laty przyjął Sejm RP. Jak podkreślają urzędnicy miejscy warto zadbac o rozwiązanie starych umów. - Urząd Miejski informuje, że nowy system odbioru odpadów komunalnych, który obejmie każdego mieszkańca naszej gminy, zacznie obowiązywać od dnia 1 lipca 2013 roku. Wobec powyższego przypominamy, że mieszkańcy muszą samodzielnie rozwiązać umowy na odbiór komunalnych, aby uniknąć podwójnego płacenia za usługę, gdyż nierozwiązane umowy nie stracą ważności. Należy zrobić to odpowiednio wcześnie - w zależności od zapisów zawartych w indywidualnej umowie. Podmioty gospodarcze funkcjonują na dotychczasowych zasadach i zawierają umowy indywidualnie z wybrana firmą wywozową. Nowym systemem zostaną objęte w terminie późniejszym – czytamy w komunikacie brzeskiego magistratu. Jak nam mówi prezes zarządu Brzeskich Zakładów Komunalnych Janusz Filip, ta spółka sama postanowiła wypowiedzieć umowy. – Jak postąpią inni? Nie wiem – tłumaczy naszej redakcji.

 
Remont Leśnej po Wielkanocy
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 22 marca 2013 14:32

Dopiero 2 kwietnia, w pierwszym dniu po Świętach Wielkanocnych rozpocznie się remont ulicy Leśnej w Brzesku. Zdaniem starosty Andrzeja Potępy przede wszystkim chodzi o to, aby nie utrudniać życia kierowcom, którzy w tym czasie będą odwiedzali rodziny i znajomych. Firma, która wygrała przetarg miała rozpocząć właśnie pracę. Ostatecznie jednak zdecydowano, że roboty zostaną na chwilę wstrzymane. - Wpłynęły na tę decyzję dwie sprawy. Chcieliśmy, aby mieszkańcy wyjeżdżając na święta i z nich wracając bez problemu mogli dostać się na autostradę. Wpływ na przesuniecie terminu zamknięcia ulicy Leśnej miały także ostatnie opady śniegu, które uniemożliwiły rozpoczęcie prac. Tak czy tak, prace rozpoczną się zaraz po Wielkanocy - mówi Andrzej Potępa, starosta brzeski. Jak podkreśla gospodarz powiatu brzeskiego ulica zostanie zamknięta już 2 kwietnia. Wiele wskazuje na to, że remont potrwa do czerwca.

 
Przeszkolenie z Kapitału Ludzkiego
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 22 marca 2013 14:11

Człowiek – Najlepsza Inwestycja to motto przyświeca działaniom podejmowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzesku. To ta placówka właśnie ogłasza nabór kobiet do projektu „Program aktywizacji osób bezrobotnych w Gminie Brzesko” Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 27 marca, w godzinach pracy Miejskiego Ośrodka Opieki Społecznej, w godzinach od 7.30 do 15.30. Jak mówią nam organizatorzy projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Z oferty mogą w pierwszej kolejności skorzystać panie, które są podopiecznymi MOPS, bezrobotne, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej – materialnej. Od wielu lat tego typu inicjatywy pozwalają na skuteczną pomoc. To właśnie kobiety, bez wykształcenia lub w wieku 45+ mają najtrudniej znaleźć stałe zatrudnienie na terenie Brzeska. Jak podkreśla burmistrz Grzegorz Wawryka, tego typu inicjatywy pozwalają wyzwolić inicjatywę i są szczególnie pomocne dla aktywizacji najbardziej potrzebujących. Udział w takich szkoleniach to nie tylko możliwość uzyskania nowego zawodu, ale także rośnie wtedy samoocena uczestników. Program zakłada bowiem nie tylko zajęcia teoretyczne i praktyczne, ale także spotkania z doradca zawodowym.

 
'Ludzie Sportu Razem' Czesława Kwaśniaka
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 21 marca 2013 22:05

Ludzie Sportu Razem – to „robocza” nazwa Komitetu Wyborczego, który w przyszłym roku powalczy o mandaty do Rady Miejskiej w Brzesku oraz Rady Powiatu Brzeskiego. Lider powstającego właśnie stowarzyszenia Czesław Kwaśniak zapowiada, że wystawi ono również swoich ludzi do Rady Miasta w Tarnowie, Rady Miejskiej w Bochni oraz obydwu tych powiatów.

 
Języki obce im nie straszne
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 20 marca 2013 21:21

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku obchodzony był Dzień Języków Obcych. Jak mówi nam dyrektor szkoły Marzena Góra to trzecia edycja zmagań językowych młodzieży. Z jednej strony to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych, z drugiej stworzenie możliwości rywalizacji, wymiany doświadczeń. Finał Dnia poprzedzony był szeregiem licznych przygotowań. W organizację tego przedsięwzięcia zaangażowani byli wszyscy nauczyciele uczący w szkole języków obcych: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego i łacińskiego. W ramach tegorocznych obchodów młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności językowe w konkursie leksykalno-gramatycznym pod hasłem „Najlepszy Germanista Szkoły”. W konkursie wzięło udział 20 uczniów.

 
Udany sezon brzeskiego MPECu
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 20 marca 2013 10:00

mpeckominNiewiele spółek komunalnych w Polsce jest w stanie wypracowywać dochody. Specyfika świadczonych przez nie usług sprawia, że samorządy muszą dopłacać do ich działalności. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Brzesku. Konsekwentnie realizowana, od kilku już lat, polityka inwestycyjna, stałe monitorowanie kosztów działalności spółki oraz dywersyfikacja dochodów sprawiały, że 2012 rok, zresztą jak również kilka poprzednich, spółka zamknęła na „plusie”. – Bardzo racjonalnie podchodzimy do wszelkich wydatków, monitorujemy koszta, tak opracowujemy taryfy opłat za dostarczoną energię cieplną i ciepłą wodę, by z jednej strony nie drenowały one kieszeni mieszkańców miasta, osób korzystających z naszych usług jak również firm i instytucji. Oczywiście nie mniej ważne jest, by wynik był dodatni. Dzięki temu miasto nie musi dopłacać do działalności naszej spółki - mówi Paweł Majewski, zastępca prezesa zarządu MPEC Brzesko.

 
Wsparcie dla stowarzyszeń sportowych
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 19 marca 2013 20:29

Dokładnie 150 tysięcy złotych otrzymał Okocimski Klub Sportowy w ramach dotacji – grantu od brzeskiego magistratu. Od lat wspieramy ten klub sportowy. Zdajemy sobie sprawę, że skala tych potrzeb jest spora, ale to nie jedyne środki, które w ostatnich latach otrzymał OKS. Miasto sfinansowało część prac modernizacyjnych, zapłaciło za monitoring stadionu, przygotowaliśmy projekt gruntownej modernizacji tego obiektu – mówi nam burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Podczas spotkania z zarządem OKS gospodarz miasta deklarował pomoc dla klubu. – Nasze drzwi stoją otworem, chętnie wesprzemy klub, nie tylko w poszukiwaniu sponsorów, ale także przy organizacji jubileuszu klubu. Okocimski to jedna z wizytówek naszego Brzeska, dlatego nie wyobrażam sobie pomocy dla niego – zapewniał burmistrz Wawryka. Tłumaczył, że z nowym szefem zarządu znalazł wspólny język. Co – zdaniem burmistrza Wawryki – jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Radości ze współpracy z miastem nie kryje pełniący obowiązki prezesa zarządu Roman Pawłek. Na ręce gospodarza miasta przekazał list, w którym czytamy m.in. „Zarząd Okocimskiego Klubu Sportowego w Brzesku serdecznie dziękuję Radnym Rady Miejskiej w Brzesku i Burmistrzowi Miasta, za przyznanie naszemu stowarzyszeniu dotacji finansowej na szkolenie dzieci i młodzieży na rok 2013.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 308

pro092017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .