Robert Biernat został komendantem policji w Tarnowie
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 07 lutego 2013 12:24

rbiernatPod koniec grudnia 2012 roku, jako pierwsi pisaliśmy że inspektor Robert Biernat, jest najpoważniejszym kandydatem na komendanta miejskiego policji w Tarnowie. Wieloletni komendant Tarnowa i powiatu tarnowskiego, nadinspektor Zbigniew ostrowski postanowił przejść na emeryturę. Nasze informacje potwierdziły się, właśnie komendant Biernat otrzymał nominację. To właśnie szef policji z Brzeska, obok komendanta KPP w Dąbrowie Tarnowskiej Bogdana Tabisia wymieniany był jako „ewentualny” szef tarnowskich stróżów prawa. Robert Biernat szefował brzeskim stróżom prawa od 2005 roku. Wcześniej był zastępca komendanta policji w Bochni. Szefował także Sekcji Prewencji KPP Bochnia. Jest funkcjonariuszem z wieloletnim doświadczeniem, ze służbą mundurową zwiany od ponad 27 lat. Mieszka na terenie powiatu bocheńskiego, w gminie Nowy Wiśnicz. Za jego czasów udało się wyremontować Posterunek Policji w Szczurowej. Kilka tygodni temu do użytku został oddany nowy Komisariat Policji w Czchowie. W ciągu kilku ostatnich lat Komenda Powiatowa Policji w Brzesku wzbogaciła się o kilka radiowozów. Robert Biernat ma doskonałe kontakty z samorządowcami, którzy od lat wspierają stróżów prawa finansowo. Z jego inicjatywy rozpocznie się niebawem budowa nowej jednostki policji – budynku przy szpitalu.

 
Rośnie bezrobocie w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 07 lutego 2013 06:44

Rośnie bezrobocie w powiecie brzeskim. Na koniec grudnia 2012 roku liczba zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy wynosiła 4460. Ale już w styczniu tego roku znacznie przekroczyła 4500. Wystarczy dodać że rok wcześniej, w grudniu 2011, w ewidencji tutejszego pośredniaka było o blisko czterysta osób mniej. – Stopa bezrobocia w naszym powiecie jest wyższa niż w Małopolsce – mówi nam Andrzej Mleczko, dyrektor PUP w Brzesku. W gronie bezrobotnych znacznie więcej jest pań. Tylko niecałe 15 procent zarejestrowanych ma prawo do zasiłku. We wrześniu 2012 roku zarejestrowało się ponad sześciuset nowych bezrobotnych. W tym gronie była liczna grupa młodzieży – absolwentów szkół średnich i wyższych uczelni. Bardzo niepokojący jest spadek ofert pracy. I tak w kwietniu 2012 roku zgłoszono 272 nowe miejsca pracy, a w grudniu 65 (w tym samym miesiącu zarejestrowało się 423 osoby). Blisko 1400 osób zarejestrowanych jako bezrobotni to ludzie poniżej 25. roku życia. Dramatyczne jest to, że aż 2120 osób jest zakwalifikowanych do grupy ludzi długotrwale bezrobotnych. Ponad 700 osób jest powyżej 50. roku życia. Dla nich ofert nie ma prawie w ogóle. Prawie 700 osób bez pracy jest ponad dwa lata, rekordziści stałego zatrudnienia nie mogą znaleźć od kilku już lat. To zazwyczaj osoby starsze, bez kwalifikacji. 555 osób posiada wykształcenie wyższe, a ponad 1200 policealne. Co czwarty bezrobotny nie ma żadnego stażu pracy. A jak bezrobocie kształtowało się w gminach powiatu: Borzęcin – 451 (47 osób po studiach); Brzesko – 1056 (140 osób po studiach); Czchów – 341 (41 po studiach); Dębno 667 (88 po studiach); Gnojnik – 329 (29 po studiach); Iwkowa – 182 (21 po studiach); Szczurowa – 406 (25 bezrobotnych po studiach).

 
Rolniku odzyskaj akcyzę
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 07 lutego 2013 06:40

Tylko do końca lutego można składać wnioski o zwrot podatku VAT za zakupiony olej napędowy do ciągników rolniczych. – Zachęcam rolników do składania dokumentów, dzisiaj kiedy sytuacja na wsi i w rolnictwie nie jest najlepsza, każda złotówka w gospodarstwie się przyda – mówi Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Jak informują czchowski magistrat każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej, powinien do 28 lutego 2013 r. złożyć wniosek do burmistrza wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2012 r. do 31 stycznia 2013 r.

 
Brzesko: Indywidualizacja nauczania w szkołach
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 06 lutego 2013 23:51

Coraz śmielej samorząd sobie radzi w pisaniu wniosków o dotację w ramach projektów miękkich, finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego – Kapitał Ludzki. Udowodnił to wiele razy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, placówki kultury, a ostatnio Biuro Funduszy Europejskich brzeskiego magistratu.

 
Za śmieci zapłacisz dwa razy, jeśli nie wypowiesz dotychczasowej umowy
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 05 lutego 2013 21:38
Każdy właściciel gospodarstwa domowego będzie musiał wypowiedzieć, przed końcem czerwca 2013 roku, umowę na wywóz śmieci. Jeśli tego nie uczyni, a przetarg wygra inna firma niż ta która go do tej pory obsługiwała, będzie musiał się liczyć z tym, że za śmieci zapłaci… podwójnie. Przypomnijmy, że zgodnie ze znowelizowaną ustawą śmieciowa, od 1 lipca wywozem śmieci, w imieniu gminy, zajmie się wyspecjalizowana firma, wyłoniona w drodze przetargu. Samorząd gminny jest zobowiązany w taki sposób wyłonić wykonawcę usługi. Gmina będzie pobierała od mieszkańców ustalone opłaty. Zgodnie z intencją ustawodawcy (Sejmu RP) maja one pokryć koszta wywozu odpadów komunalnych, składowania i obsługi administracyjnej.
 
Brzeskie pączkowanie 2013
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 05 lutego 2013 12:00
W Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym , Brzesko,pl. Targowy 10 w dniu 7 lutego 2013 roku o godzinie 15.oo odbędzie się „Wielkie brzeskie pączkowanie 2013” -zawody w zjadaniu pączków. Uczestnicy będą mieli do skonsumowania 8 pączków. Zwycięzcą zostanie osoba ,która w najkrótszym czasie zje wszystkie pączki. Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę a dla uczestników pamiątkowe certyfikaty ”Wielkiego brzeskiego pączkowania 2013” . Zgłoszenia do zawodów prosimy przesyłać drogą mailową na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie do Biura Promocji Urzędu Miejskiego w Brzesku tel. 14 66 301 88 do dnia 7 lutego do godziny 11.oo. Uczestnicy proszeni są o przybycie do RCK-B godzinę przed zawodami celem potwierdzenia uczestnictwa i pobrania numeru startowego. Zawody poprowadzi jako sędzia główny -nomen omen Pączek Waldemar.„Wielkie brzeskie pączkowanie” już ma sponsorów, a są nimi: Cukiernia Państwa Kudelskich, Cukiernia Państwa Stefków, Cukiernia Państwa Broszkiewiczów,Cukiernia PSS Społem Brzesko, Restauracja Luna i Planeta. Organizatorzy czekają na kolejne potwierdzenia od sponsorów tego tradycyjnego, polskiego „tłustoczwartkowego” przysmaku.  
 
Grypa atakuje
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 04 lutego 2013 23:36

Objawy – tradycyjnie te same: bardzo mocne dreszcze, silne bóle mięśni, stawów i głowy, generalne osłabienie i katar, a w dodatku nawet czterdziestostopniowa gorączka – to objawy, które dokuczają chorym. Oczywiście powodów do paniki nie ma. Przestrzeganie pewnych zasad znacznie ogranicza ryzyko zachorowania. Nawet w lutym możemy się zaszczepić, ponieważ sezon zachorowań grypowych trwa nawet do kwietnia. Warto to zrobić pod warunkiem, że nie jest się chorym. Jak mówią lekarze ze Szpitala w Brzesku grypa wymaga izolacji, żeby nie zarażać innych. - Zalecam więc leżenie w łóżku albo przebywanie w ciepłym i wilgotnym pomieszczeniu czyli w domu. Należy stosować leki objawowe – przeciwgorączkowe, przeciwkaszlowe, przeciwbólowe. Jeżeli nie ma zdecydowanej poprawy po trzech dniach, konieczny kontakt z lekarzem. Antybiotyki należy stosować tylko i wyłącznie zlecone przez specjalistę – podkreśla jeden z miejscowych medyków.

 
Starostwo z budżetem
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 01 lutego 2013 18:49

potepaRemonty dróg powiatowych, budowa chodników, realizacja projektów miękkich w placówkach oświaty, drobne remonty w szkołach i innych obiektach, dla których właścicielem jest samorząd powiatu brzeskiego – to najważniejsza zamierzenia inwestycyjne zarządu powiatu brzeskiego. Realne, bo projekt budżetu zatwierdzili radni podczas ostatniej sesji. Jakkolwiek budżet nie satysfakcjonuje ani rządzących, ani opozycji, przyjąć – jak mówi starosta brzeski Andrzej Potępa – trzeba go było. – To nie jest budżet moich marzeń. Zarząd doskonale zdaje sobie sprawę z potrzeb, zwłaszcza w zakresie drogownictwa. Ale na więcej nas nie stać. Przychody, chociażby z podatku CIT, będą niższe, coraz więcej kosztuje nas utrzymanie sieci szkół ponadgimnazjalnych, a w dodatku musimy spłacić zobowiązania z lat poprzednich. Zadłużenie powiatu nie powstało w ostatnich dwóch latach. Od pierwszej kadencji zaciągaliśmy kredyty, po to by zbudować infrastrukturę oświatową, doinwestować szpital, budować drogi i chodniki. Prawem opozycji jest krytykowanie, ale nie wolno pomijać faktów – mówi starosta Potępa.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 303

pluswrzesien

rocznicagetto

pr072017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .