Czchów: Kilka tysięcy osób na święcie miasta
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 30 lipca 2012 22:43

Ci, którzy miniony weekend postanowili spędzić w Czchowie nie mają najmniejszych powodów do narzekań. Dopisała pogoda, a organizatorzy Dni Gminy Czchów zadbali, by nie zabrakło także atrakcji. Już sam fakt, że w sobotni wieczór wspólnie bawiło się ponad pięć tysięcy osób, jest najlepszym dowodem na to, że impreza udała się w sposób wyjątkowy. – Przyznam, że zainteresowanie Dniami Czchowa przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Byli mieszkańcy naszej gminy, ale też sąsiednich gmin, nie zabrakło – liczę kilkusetosobowej grupy – ze stolicy powiatu, z Brzeska.

 
Scalanie gruntów w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 30 lipca 2012 22:14

Powiat brzeski, to jeden z tych powiatów w Małopolsce, który od kilku lat, sposób kompleksowy podchodzi do problemu scalania gruntów. Sporo zmieniło się, kiedy na czele wydziału geodezji stanął nowy geodeta powiatowy, doktor inżynier Andrzej Surówka. – Ostatnio na prowadzenie prac scaleniowych otrzymaliśmy 4.5 miliona złotych ze środków unijnych – wspomina naczelnik Surówka. Jak mówi nam celem scalenia gruntów jest tworzenie korzystniejszych warunków gospodarowania w rolnictwie i leśnictwie poprzez poprawę struktury obszarowej gospodarstw rolnych, lasów i gruntów leśnych, racjonalne ukształtowanie rozłogów gruntów, dostosowanie granic nieruchomości do systemu urządzeń melioracji wodnych, dróg oraz rzeźby terenu.

 
MPK wykupiło autobusy z tarnowskiego PKS-u
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 29 lipca 2012 21:46

autobusmpk2012Spora zaradnością wykazał się zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Brzesku. Spółka szuka tanich samochodów. Ostatnio, niemal w cenie złomu, MPK zakupiło dwa autobusy od tarnowskiego PKS, który od duższego czasu ma poważne problemy finansowe. Oddane w ręce sprawnych i doświadczonych mechaników i pracowników MPK, samochody zostały gruntownie odnowione i wejdą na „służbę”. Jak ocenia prezes spółki Krzysztof Gawor pojazdy są po remoncie w bardzo dobrym stanie technicznym i już wkrótce wozić będą pasażerów.

 
Obóz sportowy dla najmłodszych
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 28 lipca 2012 16:02

Już w najbliższy poniedziałek rozpoczyna się, organizowany przez Stowarzyszenie „Brzeskie Towarzystwo Sportowe – OKS” i Okocimski Klub Sportowy, przedsezonowy dochodzeniowy obóz piłkarski dla drużyn dziecięcych i młodzieżowych tj. młodzików, trampkarzy, juniorów młodszych i starszych OKS. Plan dnia obozu przewiduje m.in. obiad serwowany przez Restaurację „Zajazd Okocim” w Brzesku, dwa 1,5 godzinne treningi piłkarskie, zajęcia na siłowni, basenie i w saunie, grę w piłkę plażową, ręczną i siatkową, zajęcia z taktyki piłkarskiej, prelekcje na temat psychologii i etyki sportu oraz zdrowego odżywiania i higienicznego stylu życia, zajęcia ogólnorozwojowe a także szkolenie z udzielania pierwszej pomocy medycznej.

 
Święto policji z awansami i medalami
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 27 lipca 2012 21:15

Samorządowcy, przedstawiciele straży pożarnej, organizacji współpracujących z policją no i najważniejsi,  bohaterowie imprezy, funkcjonariusze wzięli udział w tegorocznym Święcie Policji. Tym razem gościny stróżom prawa, pracującym w Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku, udzieliła gmina Dębno, a dokładnie rzecz ujmując tamtejsi muzealnicy. Gościem specjalnym był komendant wojewódzki, Mariusz Dąbek, który niedawno otrzymał awans na stopień generalski w policji czyli nadinspektora.

 
Kurczaki na rondzie
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 26 lipca 2012 10:50

trpi_25072012_001Do nietypowego zdarzenia drogowego doszło w środę na rondzie w Brzesku. Z samochodu – chłodni odpadła burta. Na łuku ronda z samochodu wysypało się na drogę oraz do pobliskiego rowu, co najmniej kilkaset kurczaków. Na miejscu pojawili się strażacy i policjanci. Ci pierwsi pomogli zebrać rozsypane kurczaki z drogi i załadować je na pojazd zastępczy, natomiast policjanci zabezpieczyli jezdnię. W sumie utrudnienie na drodze nie było wielkie, ale… zdziwienie przejezdnych i pieszych – owszem spore. Najprawdopodobniej kierowca zbyt szybko wszedł w układ jazdy na rondzie (najpierw skręcił w lewo, potem ostro w prawo), towar na samochodzie przesunął się i pod naporem ciężaru, burta odpadła.

 
Dni Jakubowe z nuncjuszem apostolskim
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 25 lipca 2012 22:35

ptr_2562Arcybiskup Jan Romeo Pawłowski, nuncjusz apostolski w Kongo i Gabonie odprawił uroczystą sumę odpustową w kościele parafialnym pod wezwaniem świętego Jakuba Apostoła. Jakub jest nie tylko patronem parafii, ale także miasta. W homilii arcybiskup nawiązał do postaci patrona. Zachęcał, by czerpać z niego przykład. Jego zdaniem, heroiczna śmierć Jakuba Apostoła, rozpoczęła wielki okres prześladowań chrześcijan.  Po nabożeństwie odbyła się procesja ulicami brzeskiej Starówki, z relikwiami świętego.

 
Województwo wsparło BZK
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 25 lipca 2012 22:16

konfbzkPrawie pół miliona złotych będzie kosztował nowy pojazd do zbiórki odpadów komunalnych zakupiony przez Brzeskie Zakłady Komunalne. – Nasza firma jest doskonale przygotowana do realizacji zadań związanych z utrzymaniem czystości w mieście i zbiórki odpadów komunalnych – zapewnia Janusz Filip, prezes zarządu BZK. Dzisiaj wicemarszałek województwa małopolskiego, Stanisław Sorys podpisał z prezesem zarządu Brzeskich Zakładów Komunalnych umowę na dofinansowanie zakupu samochodu do wywozu odpadów komunalnych. W sumie na konto spółki wpłynie dwieście tysięcy złotych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich: „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 279

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .