Bezpieczne ferie 2012
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 19 stycznia 2012 16:51

W województwie małopolskim za trzy tygodnie rozpoczną się długo wyczekiwane przez dzieci i młodzież ferie zimowe. W niektórych województwach uczniowie odpoczywają już od 16 stycznia br. Zimowy wypoczynek to dla wielu okres beztroskiej zabawy, ale nie tylko. Lata ubiegłe pokazują, iż w czasie tym dochodzi częściej niż zwykle do zdarzeń przestępczych i wypadków losowych np. podczas zabaw na śniegu i lodzie. Sprzyja temu duża ilość czasu wolnego, którego próby zagospodarowania nie zawsze mają szczęśliwy finał, m.in. podczas korzystania z "dzikich" lodowisk i ślizgawek oraz niebezpiecznych zabaw kończących się uszkodzeniem ciała. Często brawura, lekkomyślność czy też niedostateczna opieka ze strony dorosłych są przyczyną tragiczny w skutkach zdarzeń. Na podobne pokusy i niebezpieczeństwa narażona jest także młodzież wyjeżdżająca na wypoczynek poza miejsce stałego zamieszkania. Nowe środowisko, nowy krąg znajomych, dużo wolnego czasu i brak obowiązków są niejednokrotnie wyzwaniem dla młodzieńczej fantazji i brawury.

 
Region: Rozmowa ze Stanisławem Sorysem
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 18 stycznia 2012 01:16

Rozmowa ze Stanisławem Sorysem, członkiem Zarządu Województwa Małopolskiego o działalności Urzędu Marszałkowskiego w 2011 roku, inwestycjach i planach na 2012 rok.

 
Rachunek z prezentem
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 12 stycznia 2012 23:16

Wszyscy klienci, którzy zdecydują się zapłacić rachunek za wywóz śmieci za cały rok z góry dostaną prezent od Brzeskich Zakładów Komunalnych. -Jeżeli klient zapłaci za cały rok z góry, wówczas za darmo dostanie od firmy sześć worków na odpady segregowane. W przypadku, gdy rachunek opłacony zostanie za pół roku z góry, wtedy otrzyma od nas trzy worki. Promocja trwa do 15 lutego – wyjaśnia prezes BZK, Janusz Filip. Jak się okazuje, jest to dla klientów bardzo atrakcyjna forma promocji. W ubiegłym roku w ramach bonusów BZK rozdała 10 tysięcy worków, czyli o dwa tysiące więcej niż w roku 2010. W ciągu roku mieszkańcy kupują średnio 40 tysięcy worków na odpady segregowane – plastik, papier, metal i szkło.

 
Szkolenia z języka niemieckiego
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 12 stycznia 2012 23:14

Instytut Austriacki w Krakowie zaprasza do udziału w nowym projekcie pt.: Rozwiń skrzydła – szkolenia z języka niemieckiego i zawodowych kompetencji miękkich szansą na wzrost konkurencyjności małopolskich mikro i małych przedsiębiorstw dofinansowanym ze środków europejskiego Funduszu Społecznego- priorytet VIII poddziałanie 8.1.1 PO KL. W ramach projektu Instytut zamierza udzielić wsparcia 120 przedsiębiorstwom i ich pracownikom mającym siedzibę, oddział lub delegaturę na terenie województwa małopolskiego. Szkolenie skierowane jest do 84 mikroprzedsiębiorstw i 36 małych przedsiębiorstw, które nie przekroczyły poziomu pomocy de minimis tj. 200 tys. euro w ostatnich 3 latach obrachunkowych. W projekcie mogą uczestniczyć także osoby fizyczne prowadzące własną działalność gospodarczą. Przedsiębiorca ma możliwość oddelegowania do projektu 1 osobę zatrudnioną na podstawie umowy o pracę.Szkolenie objęte jest regułami pomocy de minimis.

 
Parafia z sercem - reportaż o Szczepanowie w TVP
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 12 stycznia 2012 00:29

W ramach cyklu programów "Parafia z sercem" emitowanych w TVP Kraków - ekipa telewizyjna zagościła również do Parafii Szczepanów.W 20 minutowym reportażu mamy okazję zobaczyć różne formy aktywności parafii i i parafian. Celem programu jest prezentacja osobliwych, sakralnych miejsc na mapie Krakowa i okolic. Pretekstem do odwiedzin jest szczególna forma działalności danej parafii - np. działalność charytatywna, edukacyjna, artystyczna czy też sportowa.Życie parafialne przybiera różne formy aktywności, ale z uwagi na lokalny zasięg nie zawsze znajduje rozgłos. Program ma w założeniu pokazanie przykładów samoorganizacji parafian w celu niesienia pomocy innym, czy propagowania dzieł charytatywnych wśród lokalnej społeczności – choćby przez aktywizację mieszkańców. Przybliża to, co kiedyś było codziennością; przypomina, jak poszczególne organizacje kościelne wpływają na środowisko lokalne i podkreśla, że wciąż mimo zmian społecznych jest to możliwe. Program powstał przy współudziale Parafii Szczepanów, opiekunem merytorycznym cyklu jest ks. infułat Jerzy Bryła.

 
Pomóżmy Dominikowi
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 11 stycznia 2012 23:36

W dalszym ciągu zachęcamy naszych Czytelników do udzielania pomocy Dominikowi Zydroniowi, który po poważnym wypadku porusza się na wózku inwalidzkim. Młody mężczyzna potrzebuje wsparcia finansowego na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, przebudowę łazienki w mieszkaniu i na wiele innych potrzeb.  -Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę, jaką Państwo przekażą na potrzeby mojego syna. Jedna ampułka leku, który Dominik musi stosować kosztuje ponad 500 złotych. Najbardziej cieszy nas to, że widać już pewne postępy w leczeniu, chłopak może już sam siedzieć i wykonać pewne czynności samoobsługowe. Wierzę w to, że dalsza ciężka praca przyniesie upragnione przez nas skutki – mówi Grażyna Zydroń, mama Dominika. Dla wszystkich , którzy chcą wesprzeć Dominika, podajemy numer konta: 23109018380000000116772030 w WBK Zachodni z dopiskiem „Dla Dominika”.

 
Wielka Orkiestra znów gra
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 07 stycznia 2012 23:14

W najbliższą niedzielę w Brzesku zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, będzie to już 14 edycja brzeskiego finału. Od wczesnych godzin rannych w całym mieście i okolicznych miejscowościach kwestować będzie 190 młodych ludzi. Pieniądze zbierać będą uczniowie wszystkich trzech gimnazjów z gminy Brzesko oraz trzech brzeskich szkół ponadpodstawowych (ZSP 1, ZSP 2 i Katolickie Liceum Ogólnokształcące), a także z Zespołu Szkół w Bielczy. Muzyczne akcenty brzeskiego finału będą mieć miejsce tradycyjnie na Placu Kazimierza Wielkiego. Na WOŚP-owej scenie wystąpią Miejska Orkiestra Dęta oraz zespoły muzyczne After Day i EKG. Obie grupy specjalizują się w wykonywaniu coverów znanych przebojów światowej i polskiej muzyki rockowej. Muzyczne koncerty przeplatane będą licytacjami. Głównym akcentem będzie licytacja złotych serduszek.

 
250 tys. zł na integracje społeczną w powiecie Brzeskim
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 05 stycznia 2012 02:57

Od 2 stycznia rozpoczęła się realizacja 5 projektów, na które łącznie udało się uzyskać kwotę dofinansowania w wysokości 250 tys. zł. - 50 tys. każdy projekt. Pieniądze te pochodzą ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki a realizowane są w ramach priorytetu VII Promocja Integracji Społecznej. Każdy ż tych projektów realizowany jest w partnerstwie a cztery projekty realizowane będą na terenie gminy Dębno.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 254

Reklama__________________________________________

przedszkolesufczyn

pr042015

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .