Prawo i Sprawiedliwość skompletowało listę
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 24 sierpnia 2011 18:30
sejmgoraaProfesor Włodzimierz Bernacki z Uniwersytetu Jagiellońskiego, a potem czterech posłów obecnej kadencji: Edward Czesak, Barbara Marianowska, Józef Rojek i Michał Wojtkiewicz – tak przedstawia się czołówka listy kandydatów do Sejmu, Prawa i Sprawiedliwości, w tarnowskim okręgu wyborczym.
 
Firma Granit zgłoszona w konkursie
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 24 sierpnia 2011 15:59

firmagranitFirma „Granit”, która w tym roku świętuje 20-lecie swojego istnienia, została zgłoszona przez samorząd miejski do udziału w kolejnej edycji Małopolskiej Nagrody Gospodarczej. Przypomnijmy, że konkurs organizuje marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa. Ten konkurs skierowany jest do przedsiębiorców, instytucji, organizacji gospodarczych oraz korporacji zawodowych – to one maja prawo do zgłaszania kandydatur do Małopolskiej Nagrody Gospodarczej 2011. Jak nam mówi marszałek Sowa celem Nagrody jest promowanie najlepszych przedsiębiorców Województwa Małopolskiego oraz inspirowanie ich rozwoju, promowanie postaw proinwestycyjnych i konkretnych dokonań innowacyjnych oraz zwiększenie konkurencyjności między przedsiębiorcami. Jak czytamy w regulaminie: nagroda przyznawana jest w następujących kategoriach: mały i średni przedsiębiorca (MŚP) oraz duży przedsiębiorca. Laureaci Nagrody otrzymują statuetkę Małopolskiej Nagrody Gospodarczej i mają prawo używać we wszelkich materiałach firmowych i reklamowych tytuł „Laureat Małopolskiej Nagrody Gospodarczej 2011 w kategorii mały i średni przedsiębiorca/duży przedsiębiorca”. Zdaniem Krzysztofa Bigaja, szefa Biura promocji brzeskiego magistratu, firma Granit na trwałe wpisała się w historie miasta. To jedno z najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w Małopolsce. Firma ma ugruntowną pozycje na rynku – nie stroni przy okazji od wspierania wszelkiego rodzaju inicjatyw społecznych, kulturalnych czy sportowych.

 
Z Brzeska rowerem na Jasną Górę
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 24 sierpnia 2011 13:29
Po raz kolejny brzescy cykliści zorganizowali pielgrzymkę rowerową. Przejechali ponad dwieście kilometrów, by oddać pokłon Madonnie z Częstochowy. Pierwszy etap pielgrzymki prowadził z Uścia Solnego, gdzie w tamtejszym kościele wszyscy uczestniczyli w mszy świętej sprawowanej przez ks. Tadeusza Piwowarskiego, opiekuna pielgrzymów. Pomimo fatalnej pogody i padającego deszczu, wszyscy wytrwale próbowali dojechać na Jasną Górę. – Dopiero w Proszowicach, na czas krótkiego postoju na odpoczynek i posiłek, zaświeciło słońce, ale dalej potem pogoda była w kratkę. Od Racławic, gdzie był dłuższy postój na ciepły posiłek, na dobre słońce zagościło na niebie i nie opuszczało już pątników. Po odpoczynku i sesji zdjęciowej na tle pomnika Bartosza Głowackiego, uczestnicy wyruszyli dalej w stronę Miechowa, gdzie zwiedzili Bazylikę Miechowską z kopią Grobu Chrystusa. Do półmetku trasy (99 km) czyli miejscowości Żarnowiec było już blisko, więc droga szybko umykała. W Żarnowcu zaplanowane było ognisko integracyjne i nocleg w remizie strażackiej. Drugi dzień przywitał pielgrzymów słonecznym lecz chłodnym porankiem, który mobilizował do szybszej jazdy. Po krótkich postojach na odpoczynek między innymi w Pradłach, uczestnicy pielgrzymki dotarli do Olsztyna. Tam w sąsiedztwie ruin zamku olsztyńskiego nabierali sił, z pomocą przepysznego kapuśniaku przed ostatnim etapem pielgrzymki. W końcu ruszyliśmy na Jasną Górę – wspominają uczestnicy.
 
Zmiana wykonawcy: przetarg jesienią
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 22 sierpnia 2011 22:42
Nie w 2012, a rok później wodociągiem popłynie woda w Porębie Spytkowskiej. Gmina Brzesko przez lata nie mogła uporać się z tym problemem. – Te sprawę potraktowałem jednak priorytetowo - mówi burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. Sprawa nie była taka łatwa, bo budowa sieci, w miejscowości bądź co bądź o rozproszonej zabudowie, nie jest ani łatwa, ani prosta, a przede wszystkim bardzo kosztowana. Dlatego samorząd „za ambit” postawił sobie zdobycie środków na ten cel. Zadanie o tyle trudne, ze w kolejce po euro, ustawiło się kilkadziesiąt gmin w Małopolsce. Ostatecznie pieniądze trafiły do co trzeciej gminy. W tym do Brzeska. Prace rozpoczęły się w 2009 roku.
 
Będą pieniądze na scalania
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 20 sierpnia 2011 20:48

ssorysscaleniaCzy można gospodarować na czterohektarowym gospodarstwie rolnym, które jest „rozrzucone” na ponad… 120 poletkach? Tak! Chociaż znakomita większość rolników z Małopolski sobie tego raczej nie wyobraża. –Taki przykład pokazuje faktyczna skalę problemu tych rolników.– mówi wicemarszałek województwa małopolskiego Stanisław Sorys.

 
Nowoczesne miasto… Wielkie przyspieszenie
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 20 sierpnia 2011 20:40

Brzesko to jedno z najdynamiczniej rozwijanych się miast w Małopolsce. Co roku samorząd przeznacza gros środków na inwestycje. – Przez wiele lat miasto było po prostu niedoinwestowane – mówi burmistrz Grzegorz Wawryka. Znakomita większość inwestycji finansowana jest z unijnych dotacji. Gmina potrzebuje jednak pieniędzy na udział własny. Stąd zrodził się przed rokiem pomysł wyemitowania obligacji komunalnych, notowanych zresztą na Giełdzie Papierów Wartościowych. Dlaczego: bo koszt wypuku jest znacznie mniejszy niż obsługa długu w formie pożyczki czy kredytu. - To optymalizacja kosztów. Uzyskaliśmy jeszcze jeden cenny atut: promocyjny. Brzesko było pierwszą gminą z Małopolski, która spełniła wymagania giełdy i emitowała tam swoje obligacje – wspomina Wawryka.

 
Z Brzeska do Bochni, zmiany w promocji
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 19 sierpnia 2011 20:28

Agnieszka Polanowska - Nowak będzie nowym naczelnikiem Wydziału Promocji i Rozwoju Urzędu Miasta w Bochni. Wygrała konkurs zorganizowany przez samorząd miejski. Pokonała, w dwuetapowych zmaganiach, kilku kandydatów. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie prace zmieni od 1 września. Świetnie wypadła na rozmowach kwalifikacyjnych: uzyskała 66,25 proc. przy wymaganych 60 proc. Agnieszka Polanowska - Nowak pracowała do tej pory w Starostwie Powiatowym w Brzesku jako inspektor na samodzielnym stanowisku ds. promocji, kultury i turystyki. Ostatnio zajmowała się także ochroną zdrowia (w zastępstwie).

 
Szpital, hospicjum i ZOL razem?
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 17 sierpnia 2011 20:35

salachorych1Wszystko wskazuje na to, że szpital, Zakład Opiekuńczo – Leczniczy i Hospicjum w Brzesku – będą stanowić jeden organizm. Jak nie trudno się domyślić: te dwa ostatnie podmioty, wchłonie szpital. Zdania na ten temat są podzielone. Zdaniem starosty brzeskiego Andrzeja Potępy połączenie pozwoli na wygenerowanie dodatkowych oszczędności, rzędu nawet… kilkuset tysięcy złotych. – Przy okazji uda się wyeliminować kuriozalne przypadki: ot chociażby taki, że lekarze z brzeskiego szpitala, kierowali pacjentów do innych ZOL-i. Teraz będzie to jeden organizm, zaoszczędzimy na niepotrzebnych etatach administracyjnych – mówi starosta. Jeśli wszystko dobrze się „potoczy” do ostatecznego połączenia (a raczej wchłonięcia) dojdzie najdalej od 1 stycznia 2012 roku.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 243

pr012015

plus wlasciwa1

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .