Click on the slide!

Wmurowano kamień węgielny

Budowa hali sportowej przy SP nr 3 w Brzesku  

więcej...
Click on the slide!

Fotorelacja z Dni Brzeska 2014

Tłumy na Placu Kazimierza Wielkiego.      

więcej...
Click on the slide!

40 odsłona rajdu KRAK

Międzynarodowy Zjazd Pojazdów Zabytkowych.  

więcej...
Click on the slide!

Brzesko: Beach Park Volley 2014

Zmagania na obiektach Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.    

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Suche zbiorniki za… trzy lata
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 22 kwietnia 2011 08:00

Czy w ciągu trzech najbliższych lat powstaną zbiorniki retencyjne na Uszwicy. Wójt Gnojnika Sławomir Paterek nie ma najmniejszych wątpliwości: powinny, w Lipnicy Murowanej, Gnojniku i Okocimiu. Ubiegłoroczna powódź dokonała gigantycznych zniszczeń w całym regionie. Kilka gmin znalazło się na liście samorządów, które – zdaniem rządu – powinny być lepiej traktowane przy podziale środków. Już przed kilkunastoma laty, po wielkiej powodzi w 1997 roku, forsowano projekt budowy zbiorników retencyjnych. Projekt, niestety jak wiele innych, zalega do tej pory w kasach pancernych różnej maści urzędników. Jest szansa, że teraz zostanie „odkurzony”. Okazuje się, że po powodzi w 1997 roku nie wyciągnęliśmy wniosków. Najlepiej uczynili to chyba Niemcy: którzy położyli nacisk na budowę polderów zalewowych, na retencję. U nas też jest taka potrzeba. Trzeba zrobić wszystko, by znalazły się środki na remont wałów przy Białej, Uszwicy, Kisielinie, Upuście, ale i przy mniejszych rzekach w naszym regionie.

 
Warto zajrzeć i kupić książkę
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 22 kwietnia 2011 07:59

Od kilkunastu miesięcy, w Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku można nabyć kilka interesujących pozycji książkowych. – To dodatkowe środki dla MOK-u i promocja naszej historii, kultury, dorobku poprzednich pokoleń i nas samych – uważa Maria Kądziołka. W MOK-u można zakupić miedzy innymi monografie miasta i gminy: „Brzesko. Dzieje miasta i regionu”. Red. F. Kiryk, J. Lach oraz „Historyczno - artystyczny przewodnik po Brzesku”. A. B. Krupińskiego i „Tekę Brzeską. Zabytki miasta i gminy w opisach i akwarelach”. A. B. Krupińskiego. Miłośnicy archeologii powinni sięgnąć po „Brzesko. Z najdawniejszych dziejów miasta i regionu”. J. Okońskiego, a fani sportu zajrzeć do książki: „Towarzystwo gimnastyczne Sokół w Brzesku (1892-2003)”. Autorem tej publikacji jest profesor Marian Stolarczyk. Ponadto w ofercie MOK-u są książki autorów związanych z miastem: „Zaraz wracam”. Zbigniewa Bruno Szulca, „Kwiat paproci”. H. Biernata i „Jesteś blisko”. Z. Ważydrąga. Można tez nabyć widokówki i plan miasta (to z myślą o turystach).

 
Unijne miliony na drogi w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 20 kwietnia 2011 23:28
Dwie drogi (nr 1438K i 1440K) na terenie powiatu brzeskiego będą mieć nową nawierzchnię, a ich pobocza zostaną poszerzone. We wtorek, 19 kwietnia, wicemarszałek Roman Ciepiela, starosta brzeski Andrzej Potępa oraz wicestarosta Ryszard Ożóg podpisali umowę na dofinansowanie inwestycji drogowej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
 
Kwalifikacja wojskowa do 13 maja
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 20 kwietnia 2011 20:38

Ponad 800 osób, przede wszystkim mężczyzn, stawi się na tak zwaną kwalifikacje wojskową. Odkąd w Polsce zniesiono zasadniczą służbę wojskową: zamiast poboru organizowana jest kwalifikacja wojskowa. W tym roku zostali nią objęci mężczyźni urodzeni w 1992 roku (i starsi jeśli nie dopełnili tego obowiązku). W sumie, jak wyliczają urzędnicy brzeskiego Starostwa Powiatowego, w powiecie brzeskim kwalifikacja obejmie 816 mężczyzn (750 rocznik podstawowy i 66 roczniki starsze) oraz 12 kobiet. Kwalifikacja potrwa do 13 maja br.

 
Najwięcej otrzymali piłkarze
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 18 kwietnia 2011 22:05

Pól miliona złotych podzieliła komisja powołana przez samorząd gminy Brzesko. To pieniądze, które trafiły do klubów sportowych oraz wszelkiego rodzaju stowarzyszeń. Najwięcej z tej sumy „uszczknął” Okocimski Kub Sportowy. W sumie, w wyniku rozstrzygnięcia konkursu „upowszechnienie kultury fizycznej i sportu”, OKS otrzyma aż 280 tysięcy złotych. To ogromna kwota, która w zasadzie w całości idzie na utrzymanie II ligowego zespołu piłkarzy oraz na pracę z młodzieżą. Na liście dotowanych klubów i stowarzyszeń znalazło się 17 podmiotów. I tak: Strażak Mokrzyska otrzymał 18 tysięcy złotych; MKS Gryf Brzesko – 50 tysięcy złotych; LKS Poręba Spytkowska – 10 tysięcy złotych; Brzeski Klub Bokserski – 14 ty. złotych; Brzeskie Stowarzyszenie „Sportowiec” – 5 tys. złotych; LKS Iskra Szczepanów – 10 tysięcy złotych; OKS Brzesko – 280 tysięcy złotych; Stowarzyszeni Ostoja – 4 tysiące złotych; UKS Junior Okocim – 8 tysięcy złotych; Brzeski Klub Biegacza – 4 tysiące złotych; KS „Jakub” Brzesko – 4 tys. złotych; LKS Jadowniczanka – 27.860 złotych; LKS Vocovia Wokowice – 4.320 złotych; LKS Olimpia Bucze – 23 tys. złotych; Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej – 7 tysięcy złotych; Okocimski Klub Sportowy (w sumie) 21 tysięcy złotych w tym na narciarstwo – 3000; kręgle – 15 tysięcy złotych i kolarstwo – 3000. MUKS Aslan Jadowniki otrzymał 10 tysięcy złotych.

 
Tragedia na ul. Kościuszki
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 18 kwietnia 2011 22:03

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Brzesku, przy ulicy Kościuszki. Dramat rozegrał się o pierwszej w nocy z niedzieli na poniedziałek. Jak mówi nam starszy sierżant Ewelina Buda, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku: 35-letni mężczyzna został potrącony przez kierującego fordem transitem. - Pieszy poniósł śmierć na miejscu. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie w tej sprawie – wyjaśnia starzy sierżant Buda.

 
Region: Wzrosną ceny biletów
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 18 kwietnia 2011 12:03

konferencjapis1Nawet do 25 procent wzrosną ceny biletów w komunikacji pasażerskiej. Powody są dwa: dramatyczny wzrost cen paliwa oraz dodatkowe opłaty, wprowadzone dla firm transportowych, przez rząd Donalda Tuska. – To spowoduje ogromny wzrost cen – grzmią Edward Czesak i Andrzej Adamczyk posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Obaj namawiają do wysyłania listów protestacyjnych – pocztą elektroniczną oraz do złożenia podpisów pod petycja w sprawie zmian w rozporządzeniu ministra infrastruktury. - Pod koniec marca Rząd RP przyjął Rozporządzenie, na mocy którego od 1 lipca 2011 r. kierowcy samochodów o masie powyżej 3,5 tony są zobowiązani do wnoszenia opłaty za przejazd niektórymi odcinkami dróg krajowych. Wśród tych dróg jest wiele ważnych i często uczęszczanych szlaków komunikacyjnych na terenie Małopolski. Twórcy rozporządzenia nie pomyśleli o tym, że wśród użytkowników dróg są m.in. kierowcy autobusów i minibusów, którzy każdego dnia dowożą setki pasażerów do miejsc pracy i nauki. Wśród nich są uczniowie, studenci, czy emeryci.

 
Mieszkańcy mówią „NIE”, władze... też
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 13 kwietnia 2011 20:37

Czy w Brzesku, na „gruzach starego Bakutilu” przy ulicy Zydronia, powstanie nowoczesna wytwórnia mas bitumicznych? Mieszkańcy mówią zdecydowane nie. Podobnego zdania jest burmistrz Grzegorz Wawryka. - Trwa procedura związana z wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji. Będę namawiał inwestora, by wycofał się z planów. Są uzasadnione względy społeczne, by tam wytwórnia po prostu nie powstała – mówi burmistrz Grzegorz Wawryka. Kilka lat temu poprzednie władze (burmistrzem był wtedy Jan Musiał, dzisiaj poseł Platformy Obywatelskiej) zezwoliły na budowę domów jednorodzinnych w tej części miasta. Decyzja do dzisiaj przez wielu jest nie zrozumiała, bo te tereny, w planie zagospodarowania przestrzennego, zostały przeznaczone pod rozwój przedsiębiorczości. Jakiś czas temu pojawiły się pogłoski o budowie wytwórni mas bitumicznych.

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 233

PR102014

jszczban3a

wybory2014toplog

wybory sejmik

wybory kandydaciradagminybrzesko

wybory kandydaciokregnr1

wybory kandydaciokregnr2

wybory kandydaciokregnr3

wybory kandydaciokregnr4

wksurch2

labno radoslaw baner 156x78

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .