30 km sieci kanalizacyjnej do 2013 roku
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 21 listopada 2011 11:34

rpwikkonferencjaBlisko 30 kilometrów sieci kanalizacyjnej powstanie na trenie gminy Brzesko do połowy 2013 roku. Wybudowano już połowę sieci. To największa w ostatnich latach inwestycja ekologiczna. Pochłonie ponad 32 miliony złotych z czego 16 milionów to unijna dotacja. Projekt podzielono na 7 zadań. Kanalizacja zostanie wybudowana w cześci Jadownik i Jasienia. W Brzesku sieć powstanie na osiedlach Kopaliny, Słotwina oraz Szczepanowskim, a także przy ulicach: Wiejskiej, Leśnej, Uczestników Ruchu Oporu. Jej zakończenie zaplanowano na połowę 2013 roku. Budowę kanalizacji udało się rozpocząć, dzięki wsparciu z unijnego programu. W ramach zadania zostanie też wykonany przemysłowy monitoring na stacji uzdatniania wody w Łukanowciach.

 

 
Brzesko: Gmina gotowa na zimę
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 20 listopada 2011 12:29

jtyrkielodsniezanieFirmy, które będą odśnieżały drogi w Gminie Brzesko są już przygotowane do „akcji zima”. W gotowości czekają już pługi i piaskarki. Drogowcy zapewniają, że zima ich nie zaskoczy. Na odśnieżanie dróg może kosztować nawet pół miliona złotych. Drogi gminne odśnieżały będą te same firmy co w tamtym roku. One podczas przetargu dały najniższe ceny. Urzędnicy zapewniają, że nie braknie pieniędzy na zimowe odśnieżanie. Jednak ostateczny bilans wydatków bezie znany wiosną.  

 
W sobotę zbiórka elektrośmieci
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 17 listopada 2011 23:02
Mieszkańcy Brzeska będą mogli bezpłatnie oddać zużyty sprzęt RTV i AGD. W ramach akcji, która obędzie się w najbliższa sobotę zbierane będą komputery, telewizory, radioodtwarzacze, pralki, czajniki, akumulatory a także zużyte baterie.   Elektrośmieci nie wolno wyrzucać do zwykłego śmietnika – grozi za to kara grzywny nawet do 5000 złotych. Dlatego warto je bezpłatnie oddać podczas sobotniej akcji. Specjalne kontenery na elektroniczne i elektryczne opady zostaną ustawione w trzech punktach miasta       Akcja potrwa od 9 do 15.  Dodajmy, iż zużyty sprzęt RTV i AGD można oddawać bezpłatnie przez cały rok na terenie bazy BZK przy ulicy Przemysłowej.
 
Poradnie specjalistyczne z kontraktem
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 17 listopada 2011 17:46

szpitalPoradnie specjalistyczne w brzeskim szpitalu zakontraktowane. Placówka na leczenie pacjentów w przyszłym roku dostane nieco więcej pieniędzy niż w tym. Dyrekcja lecznicy nadal nie dogadała się z Narodowym Funduszem Zdrowia w sprawie oddziałów szpitalnych. Zaproponowany kontrakt jest o wiele niższy od oczekiwań. Podczas trwających kilka tygodni negocjacji szpitalowi udało się w Narodowym Funduszu Zdrowia podpisać się kontrakt dla poradni specjalistycznych, laboratorium oraz w zakresie rehabilitacji. Na razie nie udało się porozumieć w sprawie kontraktu dla oddziałów szpitalnych. Jedynym wyjątkiem jest kontrakt dla Oddziału Rehabilitacyjnego. O pół miliona więcej szpital dodatnie na rehabilitację neurologiczną. Dyrekcja szpitala liczy, że negocjacje z Funduszem uda się zakończyć w najbliższych tygodniach.

 

 
Powiat przygotowany do zimy
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 16 listopada 2011 22:12

W Starostwie Powiatowym w Brzesku odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, którego tematem było „Funkcjonowanie powiatu brzeskiego w ekstremalnych warunkach zimowych”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele gmin, służb, inspekcji, straży, GDDKiA, Zarządu Dróg Powiatowych w Brzesku oraz przedsiębiorstw dostarczających energię elektryczną, cieplną i gaz. Spotkanie poświęcone było koordynacji działań gmin, służb, inspekcji, straży w przypadku wystąpienia na terenie naszego powiatu ekstremalnych warunków zimowych. Posiedzeniu przewodniczył starosta brzeski Andrzej Potępa.

 
Podsumowanie gminnych inwestycji
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 15 listopada 2011 17:58

gwawrykascreenBudowa nowej biblioteki, kanalizacji, wodociągów a także modernizacja dróg i chodników a także odnowa rynku- to najważniejsze zadania realizowane w tym roku przez samorządowców z Brzeska. Miasto na inwestycje w tym roku wydało około 30 milionów złotych. Na większość projektów udało się pozyskać unijne dofinansowanie. W tym roku rozpoczęto także remont dworca kolejowego. Jest on finansowany przez PKP. Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska mijający rok ocenia jako udany. Jego zdaniem wykonane inwestycje pozwolą się miastu rozwijać. Włodarz miasta zwraca uwagę na realizowane projekty ekologiczne: jak budowa kanalizacji w Brzesku, Jadownikach, Jasieniu i Okocimiu, a także budowę wodociągu w Porębie Spytkowskiej.

 
Były dyrektor Ośrodka Socjoterapii usłyszał zarzuty
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 14 listopada 2011 18:19

internatlysaProkuratura postawiła zarzut niedopełnienia obowiązków byłemu dyrektorowi Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze, w którym przed rokiem doszło do brutalnego gwałtu - dowiedziało się Radio Kraków. Zdaniem śledczych, za taką sytuację odpowiada dyrektor, który źle zorganizował pracę ośrodka i nie panował nad tym, co tam się dzieje. Po tym, jak sprawa zrobiła się głośna, na jaw wyszło też, że w Ośrodku notorycznie interweniuje policja. Zdaniem śledczych, za taką sytuację odpowiada dyrektor, który źle zorganizował pracę ośrodka i nie panował nad tym, co tam się dzieje. - Prokuratorzy uznali że Tadeusz C. źle zorganizował prace ośrodka w Łysej Górze już na etapie przygotowywania do uruchomienia tej placówki - przyznaje rzecznik tarnowskiej prokuratury okręgowy Elżbieta Potoczek-Bara. Zdaniem śledczych przez te zaniechania ośrodek zamiast pomagać pogłębiał problemy swoich wychowanków.

 
Niepodległościowe śpiewy w Centrum Kulturalno Bibliotecznym
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 13 listopada 2011 20:38
Patriotyczne utwory w wykonaniu mieszkańców urozmaiciły brzeskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. W piątkowy wieczór sala audytoryjna Regionalnego Centrum Kulturalno - Bibliotecznego wypełniła się szczelnie.
 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 249

pr032015

pcpr baner

Reklama__________________________________________

ddd marzec

plusmarzec

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .