Udana impreza na 'Zbyszkowym stoku'
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 13 lutego 2012 09:48

Ogromnym powodzeniem cieszyły się zawody na „byle czym”. Rozegrano je na brzeskim stoku „u Zbyszka”. Zawodnicy rywalizowali o puchar gospodarza miasta: burmistrza Grzegorza Wawryki. Mroźna aura nie miała większego wpływu na liczbę uczestników. Zawody cieszyły się bowiem ogromnym zainteresowaniem. Ostatecznie w zjeździe na „bele czym” wygrał Szymon Barczyk na pojeździe pod nazwą: „Czołg Rudy 102”, drugie miejsce przypadło Kindze, Sylwi i Agnieszce na „Gąsienicy z puszkami” a trzecie miejsce zajął Norbert Nowak na „Srebrnym Ferrari". Jak nam mówi Krzysztof Bigaj, szef Biura Promocji brzeskiego magistratu w zjeździe na „bele czym” wzięło udział 21 zawodników i zawodniczek. W zjeździe na jabłuszku chłopców (uczniów klas I – III) pierwsze miejsce zajął Bartek Pośladek, drugie Kornel Matras, trzecie Bartek Babicz. Natomiast w tej samej kategorii, w grupie dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Rudnik, drugie Urszula Jemioło, trzecie Joanna Pawłowska. Ania Szewczyk, Joasia Pawłowska i Emilka Szydłowska – tak przedstawiała się klasyfikacja w gronie uczniów podstawówek. W tej samej grupie wiekowej chłopców, pierwsze miejsce zajął Wojtek Zachara, drugie Krzysztof Babicz, trzecie Franek Garbień. W kat. szkół podstawowych klasy 4-6, triumfował Maciej Zachara, drugi był Kacper Chrabąszcz, trzeci Maciej Grech. Arkadiusz Topolski wygrał zawody snowbordowe.

 
Medal dla starosty brzeskiego
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 12 lutego 2012 14:03

Andrzej Potępa został nagrodzony medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”. Uroczystośc wręczenia odznaczenia oraz stosownego dokumentu potwierdzającego jego przyznanie odbyła się w Krakowie. Medal wręczył mu wojewoda małopolski Jerzy Miller (były minister spraw wewnętrznych i administracji). Starosta odebrał medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju”. To w dowód  uznania zasług położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej. Andrzej Potępa odebrał brązowy medal przyznany przez Minister Obrony Narodowej.

 
Brzesko: Doda na stadionie
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 11 lutego 2012 09:06

Piłkarze Okocimskiego Klubu Sportowego są o krok od awansu do I ligi. Są zdecydowanymi liderami rozgrywek i – co komentatorzy sportowi zgodnie podkreślają – faworytami. Ale nim to się stanie czeka ich jeszcze sporo „walki” Wiele wskazuje na to, że ukoronowaniem tej sytuacji będzie ostatnie spotkanie, zaplanowane na 19 maja. Z tej okazji, na wspólne święto awansu do I ligi, zarząd klubu chce zorganizować wielki koncert. Gwiazda wieczoru będzie jedna z ja słynniejszych polskich gwiazd muzycznych: Doda. – Zaprosiliśmy wokalistkę, podpisaliśmy już porozumienie w tej sprawie. Wierzę, podobnie jak wielu naszych kibiców, że awans jest możliwy.

 
Zmarła Barbara Marianowska, była posłanka PiS
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 10 lutego 2012 08:57

Po długiej chorobie zmarła była posłanka PiS Barbara Marianowska. Miała 65 lat. Była posłanką Sejmu IV, V i VI kadencji z okręgu tarnowskiego. Barbara Marianowska była wybierana do Sejmu w latach 2001, 2005 i 2007 z listy PiS w okręgu tarnowskim. W wyborach parlamentarnych w 2011 roku nie uzyskała mandatu poselskiego. W IV kadencji Marianowska pracowała w Komisji Finansów Publicznych, Komisji Kontroli Państwowej oraz w wielu podkomisjach. Zajmowała się sprawami finansów państwa, systemu podatkowego, akcyzy oraz podatku VAT.

 
Zawody narciarskie i snowbordowe
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 10 lutego 2012 08:55

Zapraszamy 11 lutego (sobota) na brzeski stok narciarski u Zbyszka (przy starej hali OKS) na zawody narciarskie, snowbordowe oraz zjazd na beleczym i jabłuszku pod patronatem burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki.

 
W Brzesku powstanie szkoła muzyczna I stopnia
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 09 lutego 2012 18:19

1 września w Brzesku otwarta zostanie szkoła muzyczna I stopnia. Jej siedziba ma się mieścić w Szkole Podstawowej nr 2, przy ulicy Królowej Jadwigi 18. Nauka w szkole planowana jest w dwóch cyklach: 6-letnim - dla dzieci, w wieku od 6 do 9 lat oraz 4-letnim dla dzieci i młodzieży, w wieku od 10 do 16 lat. -Nauka odbywać się będzie w klasach: fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli, fletu, oboju, puzonu, saksofonu, gitary, akordeonu, perkusji i innych – w miarę zainteresowania. Oprócz indywidualnych lekcji nauki gry na wybranym instrumencie - zarówno w cyklu sześcio-letnim jak i cztero-letnim - każdy uczeń uczęszczał będzie na grupowe zajęcia teoretyczne, mające na celu rozwój i poszerzenie wiedzy z zakresu wiadomości o muzyce i kształcenie słuchu. Kształcenie umiejętności muzykowania zespołowego następować będzie poprzez uczestnictwo w zajęciach chóru lub orkiestry – informuje dyrektor SP nr 2, Urszula Białka.

 
Zaproszenie na warsztaty
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 06 lutego 2012 13:15

Małopolska Szkoła Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Federacja Organizacji Pozarządowych Regionu Brzeskiego oraz Starostwo Powiatowe w Brzesku jako organizatorzy zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach „Tworzenie i funkcjonowania partnerstw międzysektorowych”, które odbędą się 7 lutego br., w godzinach 10.00 – 14.30, w Starostwie Powiatowym w Brzesku (ul. Głowackiego 51). Celem warsztatów jest nabycie umiejętności współdziałania przez podmioty reprezentujące sektor pozarządowy, przedsiębiorców oraz jednostki samorządu terytorialnego. Warsztaty w sposób szczególny skierowane są przedstawicieli samorządu, biznesu, instytucji rynku pracy oraz pomocy i integracji społecznej, a także reprezentantów podmiotów ekonomii społecznej. Uczestnicy spotkania zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z istnieniem partnerstw międzysektorowych, poznają etapy ich tworzenia i zarządzania.

 
Od lipca 2013 roku nowy podatek
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 04 lutego 2012 10:03

Od 1lipca 2013 roku mieszkańcy gminy płacić będą tak zwany podatek śmieciowy. -Teraz, każdy kto zawiera umowę na wywóz śmieci, płaci bezpośrednio firmie, która je odbiera. Od 1 lipca przyszłego roku zasady te zostaną zmienione. Sejm ustalił, że każdy mieszkaniec gminy obciążony zostanie „podatkiem śmieciowym”, który pobierać będzie gmina, przejmując obowiązek wywozu odpadów. Samorząd, w drodze przetargu wyłaniać będzie firmę, odbierać będzie śmieci – wyjaśnia prezes Brzeskich Zakładów Komunalnych, Janusz Filip.  Na razie nie wiadomo, według jakich kryteriów obliczana będzie wysokość podatku śmieciowego. Prezes Filip mówi, że niektóre gminy „robią przymiarki” do tego, aby naliczana była w zależności od ilości zużytej wody, bądź od powierzchni użytkowej mieszkania lub sklepu. -Myślę, że najbardziej sprawiedliwie byłoby obliczać wysokość podatku od osoby. W przypadku firm należy wziąć pod uwagę fakt, jakie ilości śmieci podmiot gospodarczy oddawał do tej pory. W tym przypadku kwota owego podatku powinna być ustalana indywidualnie – dodaje Janusz Filip.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 256

oduidu CP LTE baner 4x2 BRZESKO 0162015

baner-ddd

szkola-maksylewicza

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .