Laury dla proboszcza i parafii
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 01 października 2012 23:01

Na bardzo wysokim, piątym miejscu w Małopolsce, w konkursie organizowanym przez „Dziennik Polski”, znalazł się proboszcz parafii świętego Jakuba Apostoła w Brzesku. Parafia została natomiast sklasyfikowana na miejscu IV. Od kilku lat „Dziennik Polski”, gazeta codzienna wydawana obecnie przez Polskapresse Odział Prasa Krakowska (do maja 2011 roku gazeta należała do wydawnictwa Jagiellonia w Krakowie)  organizuje konkurs na najlepszego proboszcza i najlepsza parafię. Rywalizacja jest ogromna: bo o to prestiżowe wyróżnienie rywalizuje (kandydatury zgłaszają wierni) wielu znamienitych duchownych z województwa małopolskiego. Ostateczne miejsce w konkursie zależy od Czytelników, a dokładnie rzecz ujmując od ilości nadesłanych kuponów. W tegorocznej rywalizacji klasa dla siebie z naszego regionu był ksiądz Józef Drabik. Proboszcz brzeskiej fary został sklasyfikowany na V miejscu. Natomiast parafia na IV.

 
Oddaj krew – podaruj komuś życie
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 01 października 2012 21:20

krwiodastwoJeszcze trzy razy w tym roku zostanie zorganizowana w Brzesku akcja oddawania krwi. – To bezcenny dar, który ratuje innym zdrowie, a nawet życie. Warto pomagać innym – zachęcają organizatorzy akcji. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie informuje o kolejnych akcjach krwiodawstwa, które odbędą się przy Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku z użyciem mobilnego punktu poboru krwi. Pierwsza odbędzie się już pojutrze, we wtorek 2 października. Kolejną zaplanowano 26 listopada, a ostatnią na 19 grudnia. Za każdym razem krew będzie pobierana w godzinach od 9 do 12.  Autokar będzie stacjonował na parkingu przy wejściu głównym do siedziby SP ZOZ w Brzesku, ul. Kościuszki 68. Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL. Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi. Kandydat na dawcę krwi musi posiadać nr PESEL oraz powinien posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie w stopniu, który umożliwi mu bez udziału osób trzecich samodzielne zrozumienie treści kwestionariusza i wypełnienie go. Kandydat na dawcę nie może być po spożyciu alkoholu minimum 24 godziny przed oddaniem krwi.

 
Będzie boisko ze sztuczną nawierzchnią?
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 01 października 2012 18:11

Wszystko wskazuje na to, że w ciągu dwóch, najdalej trzech lat, w Mokrzyskach, w gminie Brzesko, zostanie wybudowane boisko ze sztuczną nawierzchnią. Zdaniem burmistrz Brzeska Grzegorza Wawryki taki obiekt można byłoby sfinansować w znaczniej mierze ze środków unijnych, w ramach projektu Leader+.

 
Bezpłatne badania pojazdów
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 28 września 2012 19:01

Warto zarezerwować sobotę i wybrać się na kontrolę stanu technicznego swojego pojazdu. Tym bardziej, że jest ona bezpłatna. – Zapraszamy wszystkich właścicieli pojazdów z miasta i regionu. Taki przegląd przed zimą na pewno ni zaszkodzi  – mówi Paweł Mardoń, dyrektor ds. rozwoju Zasada Trans Spedition Sp. z o.o. w Brzesku.

 
Zainwestuj w mieście nad Uszwicą
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 28 września 2012 10:17

Atrakcyjne działki ma do zaoferowania brzeski magistrat. Działki budowlane, bo o nich mowa, są doskonale zlokalizowane. – To świetny teren na wybudowanie domu – zachwala burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. W sumie gmina Brzesko posiada 19 działek na sprzedaż. 16 działek znajduje się na Pomianowskim Stoku, ich areał wynosi średnio od 7,2 do 8,5 ara. Działki są świetnie zlokalizowane na południowym stoku projektowanego osiedla mieszkaniowego, kilometr od centrum miasta, w sąsiedztwie dróg osiedlowych. Do działek doprowadzona jest kanalizacja sanitarna i deszczowa. Dwie atrakcyjne działki znajdują się przy ulicy Cichy Kącik w Brzesku, teren jest uzbrojony w sieć gazową, wodociągową i energetyczną. Informacje na temat terminów organizowanych przetargów oraz regulaminu przetargu można uzyskać osobiście w wydziale geodezji, gospodarowania mieniem od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 pokój 119 lub telefonicznie 14 68 63 100 wewnętrzny 157 i 127.

 
Wrażliwości nigdy nie jest za wiele
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 26 września 2012 23:00

Osób, które czekają na nasze wsparcie i pomoc, na nasze serce jest coraz więcej. W trudnej sytuacji są podopieczni domów dziecka: bo niby niczego im nie brakuje, ale w dobie mizerii finansowej państwa, każda okazana im pomoc jest niezwykle cenna.

 
Brzesko: Radni podzielili okręgi wyborcze
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 26 września 2012 19:20

Radni Rady Miejskiej w Brzesku przyjęli dzisiaj uchwałę o podziale gminy na okręgi wyborcze. Mowa o wyborach samorządowych za dwa lata. Zgodnie z nową ordynacją wyborczą, teraz radni wybierani będą w okręgach jednomandatowych.

 
Kolejny etap prac w BZK
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 25 września 2012 22:30

Około 150 tysięcy złotych kosztował I etap prac remontowych prowadzonych w bazie Brzeskich Zakładów Komunalnych. - Niebawem ogłosimy przetarg na dokończenie prac remontowych budynku, planujemy również dokończenie asfaltowania placu manewrowego – mówi prezes zarządu BZK, Janusz Filip. W ramach I etapu prac został między innymi wyremontowany dach. Uzupełniono jego poszycie, ale prowadzono także prace w samym obiekcie. - W budynku zamontowaliśmy nowoczesne, energooszczędne okna, wykonano ocieplenie ścian styropianem, pojawiła się nowa elewacja obiektu. Nie mniej istotny był remont instalacji grzewczej. Zastosowane tam rozwiązania techniczne były bardzo kosztowne. Przez wiele lat obiekt był ogrzewany za pomocą energii elektrycznej, a obecnie korzystamy z ogrzewania gazowego. W pomieszczeniach garażowych zostały również zainstalowane dwie nagrzewnice gazowe. Już dzisiaj widać, że nasza decyzja była słuszna – mówi prezes Janusz Filip. Ocieplenie budynku, wymiana okien i nowy sposób ogrzewania przyczynił się bowiem do zmniejszenia kosztów eksploatacji budynku. Rachunki za ogrzewanie są teraz znacznie niższe. W sumie oszczędności sięgają około 30 procent. Zarząd Brzeskich Zakładów Komunalnych zlecił także remont placu manewrowego. Jedna trzecia została wyremontowana, położono tam nakładę asfaltową. Z jednej strony poprawiła się estetyka tego miejsca, z drugiej strony jest to ułatwienie dla pracowników i klientów.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 285

pr102016

baner-ddd

baner-cp

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .