Wyrok w zawieszeniu dla byłego dyrektora MOS w Łysej Górze
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 22 grudnia 2011 00:19
Rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata - taki wyrok usłyszał były szef Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze. W ubiegłym roku zgwałcona została 15-letnia wychowanka placówki. W ośrodku doszło również do burdy z udziałem wychowanków. Były dyrektor odpowiadał za niedopełnienie obowiązków. Sąd przez trzy lata zabronił mu również zajmowania stanowisk kierowniczych w placówkach dla młodzieży. Były dyrektor początkowo nie przyznawał się do winy i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Potem zmienił zdanie i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Wyrok jest nieprawomocny. W sądzie w Tarnowie toczy się również proces dwójki byłych podopiecznych ośrodka, oskarżonych o znęcanie się i gwałt na koleżance.
 
R. Bednarski w zarządzie TVN ?
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 21 grudnia 2011 00:04

rbednarskiJak już informowaliśmy - Robert Bednarski (pochodzący z Brzeska) został prezesem grupy Onet. Zastąpił on na tym stanowisku Łukasza Wejcherta, który złożył rezygnację z funkcji członka zarządu TVN oraz członka zarządu Grupy Onet. Jak się okazuje Robert Bednarski prócz kierowania Onetem ma wejść też do czteroosobowego zarządu Grupy TVN, wydawcy między innymi kanałów TVN, TVN24. – Formalna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, ale dyskutowaliśmy już o tym na ostatnim posiedzeniu rady nadzorczej – mówił na konferencji prasowej Wojciech Kostrzewa, prezes Grupy ITI.

 
Przygotowania do kolędy misyjnej
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 20 grudnia 2011 22:29

W parafiach diecezji tarnowskiej trwają przygotowania do kolędy misyjnej. Dzieci uczą się ról i z pomocą dorosłych szyją kolorowe stroje. Kolędnicy przebrani m.in. za małego mieszkańca Afryki i Ameryki Południowej, między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem odwiedzą tysiące rodzin. Akcja przeprowadzana jest od 18 lat. W poprzedniej edycji wzięło udział 18 770 dzieci. Odwiedziły one prawie 142 tys. mieszkań. Dzieci chcą pomóc szczególnie najmłodszym, wśród których pracują tarnowscy misjonarze m.in. w Kamerunie, Republice Środkowoafrykańskiej, Zambii, Brazylii i Peru. Hasło tegorocznego kolędowania misyjnego brzmi: „Nsatu Nzambi, nastu kuzaba”, co oznacza „Głód Boga i głód chleba, który cierpią dzieci”. Uroczyste posłania kolędników odbędą się w parafiach 26 grudnia. Podczas ubiegłorocznej akcji w diecezji tarnowskiej zebrano 1 mln 212 tys. zł. Była to rekordowa suma. Coraz więcej parafii włącza się w akcję kolędników misyjnych. Rok temu było ich 394. - To dzieło nie polega na zbieraniu pieniędzy, chcemy, by dzieci poczuły przynależność do Kościoła, by nauczyły się pomagać bezinteresownie drugiemu człowiekowi a zwłaszcza swoim rówieśnikom z krajów misyjnych- – mówi siostra Agata Krok diecezjalna animatorka Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

 
Sukces strażaków OSP z Łoniowej
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 20 grudnia 2011 21:53

W sali konferencyjnej Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące tegoroczną edycję programu „Ognisty Ratownik Gorąca Krew”. W ramach rywalizacji o tytuł najaktywniejszej jednostki OSP w promowaniu krwiodawstwa, drugie miejsce zajęli strażacy z Łoniowej. Celem programu jest poprawa zaopatrzenia służby zdrowia w krew oraz propagowanie idei krwiodawstwa wśród strażaków oraz społeczności lokalnych. Pierwsza, pilotażowa edycja „Ognistego Ratownika” trwała od października do grudnia 2006 roku i zaowocowała pozyskaniem 1 300 litrów krwi. Druga edycja przyniosła 4 700 litrów. Kolejna akcja w 2008 roku poprawiła wynik do 5 756 litrów, natomiast w 2009 roku przyniosła 5 786 litrów krwi. Piąta rekordowa edycja z 2010 roku pozwoliła pozyskać 6 162 litry. W tegorocznej akcji pozyskano 5 592 litry krwi. Łącznie dzięki ofiarności i zaangażowaniu strażaków pozyskano już 29 296 litrów bezcennego leku dla wszystkich chorych i ofiar wypadków.

 
Brzeszczanin Prezesem Onetu
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 19 grudnia 2011 16:29

Pochodzący z Brzeska Robert Bednarski został powołany dzisiaj na stanowisko Prezesa Grupy Onet. Robert Bednarski jest doktorem nauk ekonomicznych. W Grupie Onet.pl pracuje od 1999 r., początkowo jako Dyrektor Finansowy, a następnie od 2001 r. jako Członek Zarządu odpowiedzialny za finanse spółki, dział prawny, HR oraz administrację. Od 2006 r. Wiceprezes Zarządu Grupy Onet.pl. Od listopada 2004 roku pełni funkcję Członka Rady Nadzorczej Wydawnictwa Pascal Sp. z o. o. Przed rozpoczęciem pracy w Onet.pl pracował przez 5 lat w grupie kapitałowej Can Pack, gdzie zdobywał doświadczenia z zakresu zarządzania finansami w dużej międzynarodowej organizacji na kolejnych stanowiskach odpowiedzialnych za poszczególne obszary finansów Grupy.

 
Z historii brzeskiej 'Solidarności'
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 17 grudnia 2011 01:05
Po utworzeniu Regionu Małopolska w połowie 1980 roku Brzesko wraz z Bochnią należało do 12. okręgu wyborczego. W 1981 roku szefem delegatury Bochnia-Brzesko był Zbigniew Dulemba. 13 października 1981 roku komisja terenowa Bochnia- Brzesko przyłączyła się do komisji z Dębicy i Tranowa oraz do Zarządu Wojewódzkiego NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych i wystosowała list do ówczesnego premiera Wojciecha Jaruzelskiego, w którym domagano się odwołania Stanisława Nowaka ze stanowiska wojewody tarnowskiego. Związkowcy zarzucali mu złe zarządzanie w zakresie magazynowania i skupu zboża. Zwracali też uwagę na lekceważący stosunek do społeczeństwa, a także nieumiejętne zarządzanie oświatą. List pozostał raczej bez echa, bo Stanisław Nowak piastował urząd wojewody do 1990 roku, czyli przez równe 10 lat. W lutym 1983 roku zakłady pracy z Brzeska weszły w struktury MKS Małopolski Południowo-Wschodniej. Należały do niego także przedsiębiorstwa z Bochni, Dąbrowy Tarnowskiej, Dębicy, Jasła, Tarnowa i Nowego Sącza.  6 sierpnia 1991 roku zawiązało się Małopolskie Forum Obywatelskie, do którego oprócz delegatury Bochnia-Brzesko przystąpiły także delegatury z Tarnowa i Jasła.
 
30 lat... po 13 grudnia
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 14 grudnia 2011 00:37

13grudniabrzeskoUroczystości upamiętniające 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego rozpoczęły się w Brzesku w niedzielę 11 grudnia. Tego dnia odprawiona została msza święta w kościele pw. św. Jakuba Apostoła. Dwa dni później mieszkańcy Brzeska ponownie spotkali się w kościele, a po mszy świętej przenieśli się do Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego, by wysłuchać koncertu znanego solidarnościowego barda, Andrzeja Kołakowskiego.

 
Obchody 30. rocznicy
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 12 grudnia 2011 20:54

bibliotekanoc13 grudnia w Brzesku obędą się uroczystości upamiętniające 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Wezmą w nich mieszkańcy regionu, który walczyli o wolną Polskę. Organizatorem uroczystości jest Edward Czesak, poseł PiS, oraz lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców, którzy chcą posłuchać o o wydarzeniach sprzed 30 lat, a także o ludziach, którzy walczyli o wolność Ojczyzny. Uroczystości o 18 rozpocznie Msza św. w kościele św. Jakuba. Będzie ona sprawowana w intencji ofiar stanu wojennego. Dalsza część uroczystości obędzie się w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym. Uroczystości zakończy koncert Andrzeja Kołakowskiego, który wykona piosenki między innymi Jacka Kaczmarskiego.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 252

pr042015

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .