Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Lepsza ochrona przeciwpowodziowa doliny Uszwicy
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 19 lutego 2011 23:55
stsorysSkuteczna ochrona doliny rzeki Uszwica była kluczowym tematem spotkania w starostwie powiatowym w Brzesku, które odbyło się 18 lutego z udziałem członka Zarządu Województwa Małopolskiego Stanisława Sorysa, wicestarosty brzeskiego Ryszarda Ożóga oraz przedstawicieli gmin z powiatu brzeskiego i bocheńskiego. Koncepcja zabezpieczenia przeciwpowodziowego doliny rzeki Uszwica zakłada budowę zbiorników retencji. Miałyby powstać w Lipnicy Murowanej i Gosprzydowej. W planach jest również budowa tzw. zbiornika okocimskiego. Przedstawiona podczas  spotkania wstępna koncepcja wymagać będzie oceny oddziaływania na środowisko. To pozwoli ustalić warunki umożliwiające realizację inwestycji, zasadność i kolejność budowy zbiorników. W rozmowie ze Stanisławem Sorysem i Ryszardem Ożógiem, samorządowcy uzgodnili, że przygotują stosowne porozumienie pomiędzy gminami w tej sprawie. W  spotkaniu, obok Stanisława Sorysa oraz wicestarosty Ryszarda Ożóga, wzięli udział burmistrz Brzeska, a także wójtowie Borzęcina, Dębna, Gnojnika, Iwkowej oraz Szczurowej.
 
Wykonawca żąda dodatkowych 60 mln zł
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 18 lutego 2011 18:09
autostrada2011Dodatkowych 60 mln zł domaga się konsorcjum firm, które wypowiedziało umowę na udowę autostrady A4 na odcinku Brzesko - Wierzchosławice. Do tej pory Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie uznawała tych żądań. Obie strony konfliktu zapewniają, że są gotowe do wyjaśnienia wszystkich spornych kwestii, ale nie informują, o co tak naprawdę spór się toczy. W tym tygodniu przedstawiciele GDDKiA oraz NDI z Warszawy i SB Granit ze Skopje (firm tworzących konsorcjum) spotkali się w tej sprawie, ale do uzgodnień nie doszło. Po tym spotkaniu firmy tworzące konsorcjum sformułowały swoje roszczenia na piśmie. Twierdzą one, że jednym z głównych powodów zerwania umowy był brak akceptacji dla zgłaszanych wielokrotnie wniosków, a współpraca z przedstawicielami GDDKiA nie układała się najlepiej.
 
Zakładowe pływanie
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 18 lutego 2011 12:25

Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla przedsiębiorców oraz pracowników firm, instytucji z powiatu brzeskiego zawody w pływaniu o Puchar Dyrektora BOSiR. Celem podstawowym będzie sportowa rywalizacja pomiędzy zakładami pracy czy też instytucjami, a jednocześnie rekreacja ruchowa i aktywny wypoczynek na brzeskiej Krytej Pływalni. Proponujemy, aby liga rozpoczęła się w poniedziałek 14 marca 2011 r. i trwała przez miesiąc czyli do 14 kwietnia 2011 r. Zasady udziału są bardzo proste, w ciągu całego miesiąca trzeba przepłynąć jak największy dystans. Pracownicy przychodząc na basen powinni udać się do dyżurki Ratowników i powołać na firmę, w której pracują. Wówczas dyżurujący Ratownik będzie nadzorował i notował pokonany dystans w trakcie pobytu danego Pracownika na basenie. O wynikach będziemy informować na naszej stronie internetowej www.sportbrzeski.pl.

 
Szkolne targi w schronisku młodzieżowym
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 15 lutego 2011 21:41

PTR_0010 Starostwo Powiatowe w Brzesku po raz kolejny zorganizowało Powiatowe Targi Edukacyjne. Potrwają do 17 lutego w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Brzesku. Swoje osiągnięcia, dorobek oraz oferowane kierunki kształcenia prezentują szkoły ponadgimnazjalne z powiatu. Okolicznościowe wystawy przygotują też instytucje i organizacje społeczne współpracujące z oświatą. Dodajmy, że Powiatowe Targi Edukacyjne organizowane są z myślą o uczniach klas drugich i trzecich gimnazjów. - Targi to doskonała okazja, by gimnazjaliści mogli podpatrzeć, jakie oferty przygotowały szkoły, jakie są kierunki kształcenia, co oferują szkoły ponadgimnazjalne. W jednym miejscu można porównać osiągnięcia wszystkich powiatowych placówek. W ten sposób chcemy ułatwić młodym ludziom, podjęcie szalenie ważnej decyzji o wyborze kierunku kształcenia - mówi wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg.

 
Wielka batalia o zjazd z autostrady
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 14 lutego 2011 22:33

starostaautoSytuacja komplikuje się. Jedno jest juz pewne: w przyszłym roku, na Euro 2012, nie będzie gotowa autostrada Kraków – Tarnów. – To smutna informacja. Przekazali nam ją dzisiaj pracownicy Generalnej Dyrekcji Budowy Dróg i Autostrad – zgodnie mówią starosta brzeski Andrzej Potępa oraz burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Obaj rozpoczęli wielką batalię o wybudowanie zjazdu z autostrady: zjazdu, który nie będzie uciążliwy dla mieszkańców miasta. – Nie wyobrażam sobie, by ciężki ruch kołowy poruszał się ulicami miasta. Dlatego chcemy stworzyć odpowiednie lobby: lobby ponad podziałami politycznymi, które będzie walczyło o wybudowanie zjazdu: zarówno na południe, w kierunku Nowego Sącza, jak i na północy, w kierunku Borzęcina i Szczurowej – mówi burmistrz Grzegorz Wawryka. Zdaniem starosty brzeskiego Andrzeja Potępy nie można wykluczyć i bardziej czarnego scenariusza: przez kilka lat zjazdu w Brzesku nie będzie w ogóle.  Przypomnijmy, że niedawno polsko – macedońskie konsorcjum zawiadomiło Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad o zamiarze wypowiedzenia umowy na budowę blisko 21-kilometrowego odcinka autostrady. Jak informowaliśmy brane są pod uwagę różne, w tym te najczarniejsze scenariusze, nawet związane z koniecznością rozpisania nowego przetargu i wyłonienia nowego wykonawcy.

 
Ruszyła akcja 'Bezpieczna Autostrada'
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 14 lutego 2011 10:19
Rozpoczęła się akcja „Bezpieczna autostrada 2012”. Po drogach powiatowych, którymi poruszają się samochody przewożące materiał na budowę autostrady, jeżdżą specjalne patrole policyjne. Inicjatorem akcji było Starostwo Powiatowe w Brzesku. Przyłączyły się do niej także gminy: Brzesko oraz Dębno. Obecnie przy budowie autostrady A-4 na odcinku Szarów - Brzesko oraz Brzesko-Wierzchosławice trwają intensywne prace budowlane. Transport materiałów ciężkich, w ostatnim czasie bardzo się nasilił. Dziennie przejeżdża tam nawet kilkaset samochodów.
 
Nowe ceny i zasady parkowania
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 12 lutego 2011 00:12
parking2011Wszystko wskazuje na to iż od kwietnia wejdzie w życie nowa "uchwała parkingowa". Zmienią się ceny i zasady parkowania w Brzesku. Według projektu brzeskich rajców wzrosną ceny za parkowanie, ulegnie zmianie również sposób uiszczania opłat za parkowanie. Zmiany mają wymusić na kierowcach, żeby nie zostawiali samochodów na długo w centrum. Jeśli przyjżeć się nowym taryfom można zobaczyć iż całodniowe parkowanie w centrum nie będzie się już opłacać. Ma to wymusić większą rotację pojazdów na brzeskich parkingach. Pierwsze 15 minut postoju będzie kosztować złotówkę (obecnie 50 groszy), a godzina 2 złote zamiast złotówki. Zmianą ulegną również godziny płatnego parkowania (poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00, sobota: 9.00 - 14.00). Opłaty będą wnoszne na podstawie specjalnych kart postojowych. Karty sprzedawane będą w specjalnie oznaczonych sklepach i kioskach.
 
Szpital podpisał kontrakt na stomatologię
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 11 lutego 2011 23:52

szpitalJak informuje brzeski szpital na swojej stronie Internetowej (www.spzoz-brzesko.pl) podpisano protokoły z negocjacji przeprowadzonych z Małopolskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ w sprawie finansowania świadczeń udzielanych w rodzaju leczenie stomatologiczne, począwszy od 16 lutego 2011r. Poradnie Stomatologiczne tut. Zespołu zlokalizowane w: Brzesku, Jadownikach i Woli Dębińskiej wznowią swoją działalność.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 227

wybory2014toplog

PR082014

bosirwakacje

Relacje wideo z regionu brzeskiego

banerbadania4

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .