Sezon grzewczy rozpoczęty
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 14 października 2012 14:47

Odbiorcy energii cieplnej w Brzesku mają powody do zadowolenia: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rozpoczęło, nieco wcześniej niż w latach poprzednich, sezon grzewczy. Brzeski MPEC informuje, że 8 października rozpoczął sezon grzewczy 2012/2013. Jednocześnie MPEC przypomina się, iż warunkiem włączenia ogrzewania w pozostałych budynkach jest wystąpienie zarządcy lub właściciela budynku z pisemnym wnioskiem o rozpoczęcie sezonu grzewczego.  - W związku z tym, pozostałym odbiorcom, klientom indywidualnym oraz instytucjonalnym ciepło będziemy dostarczać sukcesywnie, zgodnie z otrzymywanymi ogłoszeniami. Wnioski można składać osobiście w siedzibie Spółki, za pośrednictwem poczty lub faksem pod numerem 14 68 63 005 – mówią pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

 
Jesienny Piknik Konny
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 11 października 2012 21:38

Warto wybrać się w najbliższą niedzielę - 14 października do Jadownik. Tutaj, w samo południe, na polach za cmentarzem odbędzie się I Jesienny Piknik Konny. Jak zapewniają organizatorzy będzie można zobaczyć zawody w skokach przez przeszkody oraz efektowny konkurs zręczności powożenia zaprzęgiem. - W pokazach konnych wystąpią także grupy rekonstrukcji historycznej. Odbędzie się także gonitwa Hubertusowa. Wszystkie konne atrakcje zakończy pokaz fireshow. Całość wydarzenia będzie miała formę pikniku rodzinnego, wspierającego cele statutowe Fundacji Timszel w tym w szczególności organizację warsztatów konnych, plenerów malarskich dla dzieci i młodzieży z Gminy Brzesko – mówi nam Krzysztof Bigaj, szef Biura promocji brzeskiego magistratu. Dodajmy, że patronat nad imprezą objęli burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka oraz starosta brzeski, Andrzej Potępa. Organizatorzy wierzą, że impreza ta na trwałe wpisze się w kalendarz wydarzeń regionu i będzie świetną promocją rekreacji konnej, przy okazji dziękują za pomoc sponsorom i mecenasom imprezy.

 
Amazonki zapraszają
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 11 października 2012 21:19

Tradycyjnie już 17 października jest w Polsce obchodzony jako Dzień Walki z Rakiem Piersi. Zdaniem specjalistów wielu dramatów udałoby się uniknąć, gdyby przedstawicielki płci pięknej chciały same badać sobie piersi i w okresie ryzyka, korzystać z mammografii. Od kilku lat w Brzesku bardzo aktywnie działa Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologicznymi Amazonka. Zrzeszone w tej organizacji panie zapraszają na wykład doktora nauk medycznych medycznych Andrzeja Radkowskiego - Kierownika Zakładu i Ordynatora Oddziału Radioterapii Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie, pt: Postępy w radioterapii - gdzie się znajdujemy w 2012 roku? Wykład odbędzie się 17 października 2012 roku o godz.17-tej w sali audytoryjnej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego Brzesku. Plac Targowy 10. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszają Brzeskie Amazonki.

 
Plebiscyt na najpopularniejszego wójta i burmistrza
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 11 października 2012 10:05

Kolejny raz redakcja GK zorganizowała konkurs na najpopularniejszego gospodarza gminy w województwie małopolskim. W szranki rywalizacji-plebiscytu stanęło 27 wójtów i 17 burmistrzów. Z naszego powiatu na liście kandydatów do tytułu najpopularniejszych gospodarzy gmin znalazł się burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka , wójt Szczurowej Marian Zalewski oraz wójt Gnojnika Sławomir Paterek . Umieszczenie tych gospodarzy gmin na liście plebiscytu zorganizowanego przez jeden z najpoczytniejszych ,wysokonakładowych małopolskich dzienników jest swego rodzaju wyróżnieniem ich pracy na rzecz społeczności lokalnej.Zapraszamy Państwa do udziału w plebiscycie. Można głosować za pomocą kuponów, które drukowane są codziennie do 26 października w Gazecie Krakowskiej i należy wysłać je na adres redakcji bądź za pomocą sms-ów( koszt 2,46 zł. z VAT) na numer 72355 o treści B.17 –oddajemy głos na burmistrza Grzegorza Wawrykę bądź o treści W.25-oddajemy głos na wójta Mariana Zalewskiego oraz o treści W.16 oddajemy głos na wójta Gnojnika -Sławomira Paterka.

 
Lokalne Targi Biznesu
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 10 października 2012 18:22

Ogromnym powodzeniem cieszyły się III Targi Lokalnego Biznesu oraz II Międzygminny Przegląd Rękodzieła. Gospodarzem imprezy była Poręba Spytkowska, która gościom udostępniła Dom Ludowy. Imprezie tej patronował burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, a spiritus movens tego wydarzenia od trzech lat jest Maria Karaś- prezeska Porębskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego , jednocześnie kierowniczka ZPiT Porębianie. W gronie organizatorów znalazły się również panie pracujące w świetlicy wiejskiej w Porębie Spytkowskiej. Stoiska z kolorowymi wyrobami rękodzieła ludowego, suto zastawione regionalnymi wyrobami gastronomicznymi stoły, żywiołowe występy zespołów ludowych z Poręby Spytkowskiej i Tarnowa oraz piękne śpiewy Zespołu Śpiewaczego Porębian doskonale wypełniały ponad czterogodzinne spotkanie z kulturą ludową i lokalnym biznesem, reprezentowanym przez firmy mające swoje korzenie w porębskiej społeczności. Podczas tej wspaniałej imprezy swoje wyroby i kunszt prezentowały artystki ludowe z Łoniowej, Biesiadek, Złotej, Gnojnika, Zawady, Poręby Spytkowskiej, Przyborowa oraz Tarnowa.

 
„Trójka” promuje bezpieczeństwo
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 10 października 2012 18:21

Szkoła Podstawowa nr 3 w Brzesku otrzymała certyfikat: Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”. Jak podkreśla dyrektor placówki od wielu lat realizowany jest tutaj specjalny program. Jego celem jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Pod tym względem „trojka”: jest liderem nie tylko w mieście, ale i w regionie brzeskim. Niedawno dyrektor Dorota Wójcik, wspólnie z pedagogiem szkolnym Heleną Wojciechowską i przedstawicielką uczniów Julią Kraj z kl. VI odebrała w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie certyfikat „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”.  Certyfikaty przyznawane są w ramach projektu Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa, który jest kompleksowym systemem działań opartych na wzajemnej współpracy szkoły z różnymi instytucjami i organizacjami, w tym samorządem lokalnym i policją, dla których wspólnym celem jest ciągła poprawa bezpieczeństwa, profilaktyka i eliminowanie zjawisk antyspołecznych.

 
W powiecie z przedstawicielami wolontariatu
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 10 października 2012 18:20

Przedstawiciele kilkudziesięciu organizacji pożytku publicznego spotkali się w Brzesku, w ramach konsultacji prowadzonych przez samorząd powiatu brzeskiego. – Takie instytucje odgrywają ogromna rolę w naszym regionie – trafnie oceniał starosta brzeski Andrzej Potępa. W siedzibie Starostwa Powiatowego w Brzesku odbyło się spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych z terenu powiatu brzeskiego. Tematem przewodnim spotkania były konsultacje projektu „Programu współpracy Powiatu Brzeskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w  art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na rok 2013”. Celem Programu współpracy Powiatu Brzeskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie jest kształtowanie właściwych postaw społecznych w środowisku lokalnym, poprzez budowanie partnerstwa między samorządem a organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami, które ma służyć diagnozowaniu i zaspokajaniu potrzeb mieszkańców Powiatu Brzeskiego, głównie poprzez: zwiększenie aktywności społeczności lokalnej; wsparcie rozpoznanych potrzeb mieszkańców w ramach zadań Powiatu Brzeskiego realizowanych przez organizacje pozarządowe; zwiększenie udziału mieszkańców w rozwiązywaniu lokalnych problemów; efektywną i oszczędną realizację zadań publicznych; wzmacnianie współpracy Powiatu Brzeskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami.

 
15 grudnia - otwarcie autostrady ?
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 08 października 2012 20:25

15 grudnia otwarta zostanie autostrada z Szarowa przez Brzesko do Tarnowa. Jako pierwsi podajemy tę informację. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że właśnie w tym dniu zostanie puszczony ruch.  Z Szarowa do Brzeska będziemy jechali dwupasmówką, natomiast do Tarnowa, poprowadzi jedna nitka. Tak ma być jakieś pięć – sześć miesięcy. Najdalej w czerwcu 2013 roku autostrada zostanie oddana do użytku w całości.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 287

pr112016

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .