Click on the slide!

Tereny aktywności sportowej w Czchowie

Dwa place z urządzeniami outdoor fitness    

więcej...
Click on the slide!

Fotorelacja z Dni Brzeska 2014

Tłumy na Placu Kazimierza Wielkiego.      

więcej...
Click on the slide!

40 odsłona rajdu KRAK

Międzynarodowy Zjazd Pojazdów Zabytkowych.  

więcej...
Click on the slide!

Brzesko: Beach Park Volley 2014

Zmagania na obiektach Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.    

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Trwa remont dworca PKP
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 14 czerwca 2011 18:43

Brzeski dworzec PKP odzyskuje swój dawny blask. Oczywiście architekci zrobili wszystko, by obiekt o socrealistycznej bryle, „ucywilizować”. Tym samym zabiegi czynione przez magistrat udało się urzeczywistnić. W ostatnich kilkunastu latach dworzec PKP nie był na pewno wizytówką miasta. Socrealistyczna bryła, zabrudzone, zamalowane mury, brak przyzwoitych toalet, zaniedbane otoczenie, brak parkingu nadawały temu miejscu dość posępny charakter. Nie dziwi więc fakt, że od wielu lat samorząd zabiegał, by administratorzy tego terenu, władze PKP, znalazły środki na odnowienie dworca i jego najbliższego otoczenia. Zabiegi przyniosły w końcu oczekiwany rezultat. Przed dwoma laty udało się przerwać marazm w rozmowach. PKP powiedziały „tak”. Gwoli kronikarskiej precyzji warto dodać, że w sukurs włodarzom gminy przyszły Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Linia kolejowa, w kierunku Medyki, będzie przecież linią tranzytowa dla potoku fanów futbolu, którzy z zachodniej Europy, udadzą się w kierunku Ukrainy. Trwają pracy przy odnowieniu elewacji brzeskiego dworca PKP. Śmiały projekt renowacji pozwoli „wyrwać” bryłę dworca z socrealistycznych założeń architektonicznych budowli i uczyni ją cywilizowaną. Wielu mieszkańców miasta i gminy, utyskiwało także, że nie ma gdzie zostawić pojazdu, by koleją udać się do pracy czy by załatwić jakieś swoje sprawy w Krakowie czy Tarnowie.

 
Turniej dla krwiodawców
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 13 czerwca 2011 17:00

turniejkrwoidawcyzsp2W hali ZSP nr 2 w Brzesku odbył się Turniej Piłki Siatkowej dla Honorowych Dawców Krwi o Puchar Starosty Brzeskiego. Organizatorem przedsięwzięcia był Wiesław Gibes, Prezes Klubu HDK przy ZSP nr 2 w Brzesku. Zawody rozpoczął wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg, który podkreślał jak ogromną rolę w społeczeństwie odgrywają honorowi dawcy krwi, natomiast po zakończeniu turnieju nagrody w imieniu starosty wręczył Krzysztof Olchowa – Prezes Zarządu Rejonowego PCK w Brzesku. W zmaganiach tych zwyciężyła drużyna HDK przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku, drugie miejsce zajęli krwiodawcy z brzeskich szkół ZSP nr 1 i 2 na czele z Anną Gibas – współorganizatorką zawodów, natomiast na trzecim miejscu uplasował się zespół krwiodawców reprezentujący Urząd Miasta w Brzesku.

 
Wokowice: Trudna decyzja rajców miejskich
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 10 czerwca 2011 15:12

Rada Miejska w Brzesku zlikwidowała szkołę w Wokowicach. Taką uchwałę podjęli dzisiaj samorządowcy uwzględniając spadającą od lat liczbę dzieci. – Ekonomia i dobro dzieci odegrały w tym przypadku istotną rolę – mówią radni miejscy. Oczywiście decyzja samorządowców w Wokowicach została przyjęta źle. Rykosztem odbiła się też od sołtysa Mariana Czarnika, którego wielu – niesłusznie, jak się okazuję – posądza o „kolaborację” ze zwolennikami likwidacji placówki. Czy decyzja jest ostateczna. Raczej tak. Rodzice dzieci z Wokowic oraz zarząd ZNP twierdzą, że nie zostali w porę poinformowani o zamiarze zlikwidowania szkoły. – Radni podjęli uchwałę 28 lutego, a do nas te informacje dotarły 1 marca – mówią. Te zarzuty odpiera naczelnik Wydziału Edukacji brzeskiego magistratu. – Uchwałę Rady Miejskiej zaaprobował nadzór prawny wojewody małopolskiego. Wszystko odbyło się zgodnie z prawem – mówi. Zwolennicy koncepcji zlikwidowania szkoły w Wokowicach mówią wprost: - Taka decyzja powinna zapaść kilka lat temu. Przypomnę, że w czasach kiedy burmistrzem był Jan Musiał, po raz pierwszy pojawiła się koncepcja likwidacji szkoły. Wycofaliśmy się, bo zabrakło nam wtedy odwagi, a władzom gminnym determinacji. Gdybyśmy podjęli taka decyzje, gmina do tej pory zaoszczędziłaby jakieś trzy - cztery miliony złotych – wylicza jeden z samorządowców.

 
Tyflobus w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 08 czerwca 2011 17:27

Fundacja Szansa dla Niewidomych zaprasza do udziału w akcji Tyflobus. Kampania rozpoczęła się na początku czerwca i potrwa 2 miesiące, podczas których Tyflobus zatrzyma się w wielu miastach w Polsce. W tym roku celem akcji jest pokazanie rozwiązań informatycznych i technicznych umożliwiających niewidomym i niedowidzącym samodzielność oraz aktywność zawodową i społeczną. Hasło akcji brzmi: Z dźwiękiem i dotykiem przez świat. Akcja w Brzesku odbędzie się 9 czerwca w godzinach od 9.00 do 11.00 na Placu Kazimierza Wielkiego. Honorowy patronat nad akcją objął burmistrz Brzeska.

 
Dni Brzeska z niespodzianką
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 07 czerwca 2011 22:34

Paweł Kukiz z zespołem Piersi to gwiazda tegorocznych dni Brzeska. Impreza odbędzie się w następny weekend. – Ale atrakcji przygotowaliśmy o wiele więcej – zapewnia szef Biura Promocji brzeskiego magistratu, Krzysztof Bigaj. Niespodziankę przygotował także nasz portal i „Przegląd Regionalny”.

 
Zostań ławnikiem
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 05 czerwca 2011 11:05

Aż 18 osób z gminy Brzesko może zostać ławnikiem. Kadencja „starych” ławników kończy się 31 grudnia. O tym, kto będzie reprezentował gminę Brzesko, zdecyduje tutejsza Rada Miejska. Kolegium Sądu Okręgowego w Tarnowie ustaliło, że Rada Miejska w Brzesku wybierze siedem osób do orzekania w Sądzie Rejonowym w Brzesku, osiem w Sądzie Rejonowym w Bochni w sprawach z zakresu prawa pracy i trzy w Sądzie Okręgowym w Tarnowie.

 
Starostwo porozumiało się z firmą NDI
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 03 czerwca 2011 20:22
 

Grubo ponad 1.2 miliona złotych otrzyma powiat brzeski na remont dróg zniszczonych przez firmę NDI, która budowała autostradę. – Proponowano nam początkowo zaledwie 900 tysięcy, powiedzieliśmy nie. Wynegocjowaliśmy dodatkowo trzysta tysięcy złotych – mówi nam starosta brzeski Andrzej Potępa.

 
Brzeski szpital spełni unijne normy
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 02 czerwca 2011 05:26

szpitalOkoło trzech lat potrwa zabezpieczenie przeciwpożarowe szpitala w Brzesku – To zadanie trudne i kosztowne, ale jak dobrze pójdzie to w przyszłym roku spełnimy wszystkie unijne normy – zapewnia Józefa Szczurek – Żelazko, dyrektor brzeskiego szpitala.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 237

PR112014

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .