Click on the slide!

Udane Dni Czchowa

Foto oraz wideo z obchodów.  

więcej...
Click on the slide!

Fotorelacja z Dni Brzeska 2014

Tłumy na Placu Kazimierza Wielkiego.      

więcej...
Click on the slide!

40 odsłona rajdu KRAK

Międzynarodowy Zjazd Pojazdów Zabytkowych.  

więcej...
Click on the slide!

Brzesko: Beach Park Volley 2014

Zmagania na obiektach Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.    

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Powstało hospicjum: ruszy w lutym
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 18 stycznia 2011 10:48

Poprawa bezpieczeństwa zdrowotnego i opieka społeczna to jeden z ważniejszych działań podejmowanych przez samorząd powiatu brzeskiego. Wiele wskazuje na to, że 1 lutego zostanie uruchomiony brzeskie hospicjum. - Jest to kontynuacja zagospodarowania obiektu starego szpitala. W pierwszej sekwencji zdarzeń utworzyliśmy zakład opiekuńczo-leczniczy natomiast w tej chwili, na drugim piętrze u samej góry będzie hospicjum, które myślę, że w lutym będzie mogło zacząć już funkcjonować. W tej chwili prace są już w zasadzie na ukończeniu, kontrakt również jest przygotowany i sądzę, że łącznie Zakładem Opiekuńczo – Leczniczym, hospicjum będzie w sposób kapitalny wypełniało zapotrzebowanie na tego typu usługi – mówi Ryszard Ożóg, wicestarosta brzeski. Jego zdaniem z perspektywy roku działalność Zakład Opiekuńczo Leczniczego sprawdził się.

 
Targi Edukacyjne
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 18 stycznia 2011 04:31
6W ZSP Nr 2 w Brzesku odbyły się Mini Targi Edukacyjne. Szkołę odwiedziły wyższe uczelnie i szkoły policealne z Małopolski i Podkarpacia. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z propozycją kierunków kształcenia, dorobku uczelni oraz zasad rekrutacji. Uczestniczyli również w pokazie udzielania pierwszej pomocy zorganizowanym przez Policealną Szkolę Służb Medycznych i Społecznych w Krakowie. Mini Targi Edukacyjne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku zorganizowano już po raz trzeci.
 
Dzień Dawcy Szpiku dla Przemka
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 13 stycznia 2011 23:43

brzeszkoszpikPrzemek Wolny to 13- letni uczeń Gimnazjum nr 2 w Brzesku. Jest fanem gier komputerowych, piłki nożnej i motoryzacji. Teraz rozgrywa walkę z bardzo nierównym przeciwnikiem - ostrą białaczką szpikową, w której stawką jest jego życie. W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla co drugiego chorego nie znajduje się zgodnie genetyczny dawca. W Polsce zarejestrowanych jest około 152 tys. potencjalnych dawców szpiku, jednak nasz kraj ma potencjał na co najmniej milion zarejestrowanych osób. Dlatego tak wiele jeszcze jest do zrobienia. Razem możemy więcej!

 
'Spotkanie z kolędą' w Sterkowcu
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 11 stycznia 2011 23:57
W poniedziałkowe popołudnie 10 stycznia odbyło się "Spotkanie z kolędą" zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Sterkowca. Na program artystyczny złożyło się m.in. wspólnie śpiewanie kolęd i pastorałek przez mieszkańców, którzy wypełnili salę widowiskową Domu Kultury w Sterkowcu. Główną atrakcję wieczoru stanowiło przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Sterkowcu.
 
57565,91 zł - rekord pobity
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 10 stycznia 2011 09:28

Po raz kolejny mieszkańcy Brzeska udowodnili, że idea pomocy jest im bliska i potrafią otworzyć dla potrzebujących swoje serca i portfele. W czasie wczorajszego XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy padł kolejny rekord – uzbieraliśmy 57.565,91 złotych, czyli blisko 10 tysięcy więcej niż w roku ubiegłym. W Brzesku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka zagrała już po raz trzynasty. W tym roku udział w niej wzięło 190 wolontariuszy – uczniów brzeskich gimnazjów i szkół średnich. Chodzili po całym mieście ze specjalnie oznakowanymi puszkami i prosili o datki, rzadko kiedy spotykali się z odmową.

 
WOŚP: Zbiórka, licytacje i koncert
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 09 stycznia 2011 13:21

wosp2010Już po raz XIX gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.  Tym razem zbieramy pieniądze dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Podobnie jak w latach poprzednich brzeski sztab WOŚP został zlokalizowany w Miejskim Ośrodku Kultury. Od wczesnych godzin porannych około dwustu wolontariuszy zbiera datki. Wielkie granie na placu Kazimierza Wielkiego rozpocznie sie o godzinie 14.30. Najpierw będą to piosenki znane i lubiane w wykonaniu solistów z MOK, potem zaplanowano koncert orkiestry dętej i kilka licytacji. W bogatym programie finału WOŚP zaprezentują się również LOOKOUT i RAPE AXE, zespół THE PUNKERS, zespół CHŁOPACY. Na koniec, około godziny 20 zaplanowano ŚWIATEŁKO DO NIEBA.

 
Spotkanie organizacji pozarządowych
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 07 stycznia 2011 18:03

4 stycznia w Starostwie Powiatowym w Brzesku odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu powiatu brzeskiego. Głównym jego celem było podpisanie Partnerstwa na Rzecz Rozwoju III Sektora Powiatu Brzeskiego. Spotkanie otworzył starosta brzeski Andrzej Potępa. Oprócz przedstawicieli organizacji pozarządowych w spotkaniu udział wzięli: Marcin Lewandowski  - animator z Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Beata Mrówka – pracownik Starostwa Powiatowego w Brzesku, odpowiedzialna za współpracę z organizacjami pozarządowymi. Podczas spotkania odbyło się podpisanie Partnerstwa na Rzecz Rozwoju III Sektora Powiatu Brzeskiego, którego celem przewodnim jest właśnie rozwój potencjału trzeciego sektora w powiecie brzeskim. Do podpisania partnerstwa przystąpiło 12 organizacji z terenu powiatu brzeskiego. Patronat nad Partnerstwem objął starosta brzeski.

 
Pierwsza obywatelka powiatu brzeskiego
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 03 stycznia 2011 22:45

pierwszobywDanuta i Piotr Adamik z Lewniowej zostali szczęśliwymi rodzicami pierwszej obywatelki powiatu brzeskiego w 2011 r. Dziewczynka przyszła na świat 1 stycznia o godzinie 11.25.  W poniedziałek Patrycję oraz jej mamę odwiedził starosta brzeski Andrzej Potępa. - Nie spodziewałam się, że urodzę w noc sylwestrową. Termin porodu miałam wyznaczony dopiero na 9 stycznia – powiedziała nam pani Danuta. Dziewczynka waży 3800 i ma 53 cm długości. Szczęśliwi rodzice wybrali już dla niej imię. – Wiedziałam, że będzie to dziewczynka, dlatego już wcześniej z mężem ustaliliśmy, że córeczka będzie miała na imię Patrycja Krystyna – dodała matka dziewczynki. To jej drugie dziecko. Państwa Adamik mają już pięcioletnią Kasię. Nową mieszkankę powiatu brzeskiego odwiedził w szpitalu starosta brzeski Andrzej Potępa. Szczęśliwej mamie starosta wręczył bukiet kwiatów, list gratulacyjny oraz przekazał prezent dla dziewczynki.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 225

ok072014

banerbadania4

bosirwakacje

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .