Monitoring już gotowy
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 17 marca 2012 11:07

Stadion Okocimskiego Brzesko doczekał się monitoringu. – To nie byle co, ale sprzęt, który spełnia normy nakładane na nas przez Polski Związek Piłki Nożnej – mówi nam Czesław Kwaśniak, prezes zarządu OKS Brzesko. Zabiegi o wykonanie monitoringu trwały wiele miesięcy. Zarządowi udało się przekonać miejskich radnych, że warto wesprzeć sport i warto zamontować monitoring. To jeden z wymogów, by na stadion byli wpuszczani kibice gości. – Zawodnicy nie grają dla siebie, zarządu, ale dla nas – kibiców. Dlatego mecze przy zamkniętych stadionach to wypaczenie sportu. Dlatego cieszy nas, że miasto, burmistrz Grzegorz Wawryka, radni postanowili przekazać pieniądze na wykonanie nowoczesnego monitoringu – dodaje prezes Kwaśniak.

 
Brzeskie akcenty 'okrągłego stołu'
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 13 marca 2012 21:56

Parlamentarzyści, samorządowcy trzech szczebli, przedsiębiorcy i bezrobotni zostali zaproszeni do udziału w „Okrągłym Stole” ds. walki z bezrobociem. Akcja Prawa i Sprawiedliwości ma także brzeskie akcenty. Jednym z organizatorów akcji był poseł Edward Czesak, a o swoich przemyśleniach na ten temat mówiła radna wojewódzka, a zarazem dyrektor szpitala powiatowego, Józefa Szczurek - Żelazko.

 
Kondycja spółek miejskich coraz lepsza
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 13 marca 2012 18:48

Na pięć spółek komunalnych, których właścicielem jest gmina Brzesko, tylko jedna jest deficytowa. To Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. – Tego typu spółki są deficytowe chyba wszędzie, a Brzesko jest ewenementem: niewiele jest w Polsce miast tej wielkości, które utrzymują MPK – słusznie zauważa wiceburmistrz Brzeska, Jerzy Tyrkiel.

 
Decyzja w sprawie 'asfaltowni' została oprotestowana
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 13 marca 2012 11:37

Miesiąc temu burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka podpisał niekorzystną dla spółki „Karpiel” decyzję, z której wynika, że jej właściciel nie dostał zgody na budowę wytwórni mas bitumicznych przy ulicy Zydronia. Głównym argumentem, który zaważył na tej decyzji był ten, że zakład znajdowałby się zbyt blisko osiedla domków jednorodzinnych. Właściciel firmy nie składa broni, złożył odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Tarnowie. Przypomnijmy, firma „Karpiel” już blisko dwa lata temu podjęła starania o rozpoczęcie inwestycji, która miała powstać na prywatnej działce. Od razu rozpoczęły się protesty mieszkańców, którzy bali się tego, że zakład negatywnie wpływał będzie na stan środowiska. Ponadto obawiali się o stan dróg, którymi przejeżdżać będą ciężkie samochody. Mieszkańcy wielokrotnie zwracali się do władz miejskich o to, aby te nie wyraziły zgody na lokalizację asfaltowni w centrum osiedla domków jednorodzinnych.

 
'Okrągły Stół' ds. walki z bezrobociem
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 12 marca 2012 11:23

eczesakszydloW Małopolsce w zastraszający sposób rosnie bezrobocie. Nowe rozwiązania, które mają złagodzic skutki tego zjawiska zapowiedzieli posłowie Prawa i Sprawiedliwości: Beata Szydło, Andrzej Adamczyk oraz Edward Czesak. PiS z wielkim niepokojem spoglada na dane statyastyczne publikowane przez GUS. Sane dla naszego województwa i regionu tarnowskiego są dramatyczne. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że w Małopolsce, aż 56 procent wszystkich bezrobotnych to osoby młode – poniżej 34 r. życia. W regionie, którego stolicą jest uniwersytecki Kraków, z renomowanymi na całą Polskę i Europę uczelniami wyższymi, problem bezrobocia nie może, aż w takim stopniu dotykać ludzi młodych.

 
Śmiertelny wypadek na 'czwórce'
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 11 marca 2012 17:20

straz11Dwie osoby zginęły w wypadku, do którego doszło dzisiaj na drodze krajowej nr 4 w Brzesku. Do wypadku doszło po godzinie 14. Wg wstępnych informacji, Fiat Seicento zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z Volkswagenem Passatem. Na miejscu zginął kierujący fiatem 70-letni mężczyzna, wypadku nie przeżyła także reanimowana pasażerka tego samochodu. Kierowca i pasażer Volkswagena trafili do szpitala.

 
Kwiaty dla pań i 'Grześki' od burmistrza
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 09 marca 2012 21:56

Takiej frekwencji płci pięknej i towarzyszących im mężczyzn organizatorzy brzeskiego Święta Pań na pewno nie spodziewali się. – Niech mówią co chcą, tradycyjne Święto Kobiet, wyśmiewane przez niektórych jako relikt przeszłości, takim nie jest – mówi Maria Kądziołka, przewodniczą Rady Osiedla Jagiełły – Ogrodowa.

 
Autostrady nie będzie na czas
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 09 marca 2012 21:47

Już dzisiaj wiadomo, że autostrady z Szarowa do Tarnowa, przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej na pewno nie będzie, a jeszcze przed trzema laty minister Grad i inni politycy PO i PSL mówili, że wieszczymy czarne scenariusze. I kto miał racje – pyta poseł PiS Edward Czesak.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 261

PR072015

szkola-maksylewicza

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .