Kolejny etap prac w Brzeskich Zakładach Komunalnych
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 24 września 2012 08:49

Około 150 tysięcy złotych kosztował I etap prac remontowych prowadzonych w bazie Brzeskich Zakładów Komunalnych. - Niebawem ogłosimy przetarg na dokończenie prac remontowych budynku, planujemy również dokończenie asfaltowania placu manewrowego – mówi prezes zarządu BZK, Janusz Filip.

 
'Partyjne jedynki' do odstawki ?
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 22 września 2012 19:22

Nowa ordynacja wyborcza do rad gmin (dotyczy wszystkich gmin w Polsce, zarówno wiejskich, jak i miejskich) wprowadza wszędzie jednomandatowe okręgi wyborcze. O kolejności na karcie do głosowania będzie teraz decydował alfabet (tak jest w wyborach do Senatu), a nie partie i komitety wyborcze. Do tej pory „jedynka” na liście partii, która w okręgu cieszy się uznaniem wyborców, już przed startem, dawała znaczne preferencje. Teraz się to skończy. Bardzo często było tak, ze nawet jak lider się komuś nie podobał, to wyborca, chcąc być wierny swoim ideałom, głosował na kogoś z listy, z odleglejszych pozycji. W praktyce wspierał go: bo mandaty dzielono najpierw na partie czy komitety, a dopiero potem na kandydatów (oczywiście wchodzili ci z najlepszym wynikiem). Przeanalizowałem wyniki PiS-u w stu okręgach w regionie tarnowskim, w 92 przypadkach, kandydat z „jedynką” zostawał radnym. W przypadku PO Recz miała się podobnie. Ale teraz to się zmieni. Wyborcy zaczną doceniać tych, którzy angażują się w rozwiązywanie problemów ich najbliższego otoczenia. Nie mniej istotna będzie umiejętność „sprzedania” swojej aktywności w strukturach rad gmin czy na szerszym polu.

 
BOSiR: Bogata oferta. Warto skorzystać
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 22 września 2012 14:17

Przy Brzeskim Ośrodku Sportu i Rekreacji powstała sekcja koszówki. To oferta skierowana do uczniów szkoły podstawowej: z klas IV – V. Będzie to pierwsza taka sekcja w okolicy, która mamy nadzieję, że przyciągnie sporą grupę miłośników tej dyscypliny sportu – mówi Marek Dadej, dyrektor BOSiR. Organizatorzy zapraszają zarówno dziewczynki jak i chłopców. - Zajęcia planujemy rozpocząć w połowie października i będą się odbywać 3 razy w tygodniu w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku i będą prowadzone przez doświadczonego trenera koszykówki. Szczegółowe informacje oraz zapisy przyjmowane są pod nr 14/68 65 030, e-mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub bezpośrednio w budynku Kręgielni BOSiR przy ulicy Browarnej 13a.

 
Uwaga! nowe fotoradary na drogach
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 20 września 2012 21:27
Region wschodniej Małopolski i zachodniego Podkarpacia zostanie dosłownie „naszpikowany” fotoradarami. To część supernowoczesnego systemu, który ma zostać zamontowany w miejscach, gdzie często dochodzi do wypadków. Wybór tych miejsc nie jest dziełem przypadku. Inspekcja ruchu drogowego uzgadniała te miejsca z policją, analizowano dosłownie wszystko. Jak nie trudno się domyślić najwięcej „pułapek” będzie czekało nie kierowców, na międzynarodowej „czwórce”. Fotoradar zostanie zamontowany w Łazach (na drodze Bochnia – Brzesko, w centrum tej wsi), w Zgłobicach (koło szkoły); w Ładnej (na skrzyżowaniu z salonem renaulta); w Pogórskiej Woli (skrzyżowanie z drogą powiatową w kierunku kościoła); w Parkoszu (koło zajazdu – parku) oraz w Dębicy na ulicy Lwowskiej (zaraz za rondem w kierunku centrum miasta). Podobne urządzenie będzie w centrum Uszwi (droga Brzesko – Jurków). Fotoradar to urządzenie służące do rejestrowania przekroczenia dopuszczalnej prędkości pojazdów. Zdjęcia są zapisywane na nośniku elektronicznym lub na kliszy fotograficznej. Fotoradar rejestruje: samochód, numer rejestracyjny, wizerunek kierującego, datę i godzinę zdarzenia, miejsce popełnienia wykroczenia, prędkość z jaką jechał samochód oraz prędkość dozwoloną w danym miejscu. Jak nas informuje policja: fotoradary umieszczone są na słupach, stojakach czy w samochodach mierzą tylko przekroczenia prędkości większe niż 10 km/h i tylko za takie wykroczenie kierowca może być ukarany na podstawie zdjęcia.
 
Piłkarski stadion został odnowiony
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 19 września 2012 19:44

Piłkarze Strażaka Mokrzyska nie mają teraz powodów do tego, by wstydzić się za stadion, na którym rozgrywają mecze. Dzięki wsparciu programu Orlik Plus udało się go gruntownie zmodernizować. Dzisiaj płyta boiska ma wymiary 100 na 56 metrów. Mecz może oglądać ponad pół tysiąca widzów, z czego 250 znajdzie miejsce siedzące. To nie wszystko: zamontowano ogrodzenie oświetlenie i monitoring. Tak, tak, to nie idea fiks, tak wygląda teraz boisko piłkarskie w Mokrzyskach, znajdujące się przy tamtejszym klubie Strażak. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi obiekt został odnowiony i wyremontowany. - Mamy jeszcze sporo do zrobienia w tym względzie – mówi burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. – Na remonty czekają obiekty w Szczepanowie, Sterkowcu i Wokowicach. Będziemy starać się o pozyskanie pieniędzy na ich remonty. Jeżeli się to uda, w gminie będziemy mieć kolejne nowoczesne obiekty sportowe.

 
Kolej: Z Brzeska do Krakowa w 25 minut
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 18 września 2012 21:45

Już w marcu podróż z Tarnowa do Krakowa i Rzeszowa będzie trwała tylko 37 minut. Tak zapowiada kolej. To wielkie przyspieszenie będzie możliwe po oddaniu do użytku zmodernizowanej trasy kolejowej.

 
Państwo spłaci długi POLDIM-u
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 18 września 2012 21:37

Wiele wskazuje na to, że podwykonawcy firmy POLDIM, która budowała autostradę A4, otrzymają pieniądze. Czy odzyskają wszystkie? – To będzie zależało od tego czy suma roszczeń przekroczy kwotę, która zarezerwował na ten cel minister infrastruktury czy też nie – tłumaczy nam poseł Edward Czesak z Prawa i Sprawiedliwości.

 
Niepokojące wieści: zjazd zagrożony
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 18 września 2012 18:19

Czy w Brzesku zostanie wybudowany zjazd z autostrady. Gdyby wierzyć politykom, tak. Przed ubiegłorocznymi wyborami parlamentarnymi, w Brzesku, na konferencji prasowej zapewnienia w tej sprawie padały m.in. z ust ówczesnego ministra skarbu państwa Aleksandra Grada oraz dyrektora GDDKiA.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 284

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .