Ubiegły rok był bezpieczny w powiecie
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 01 marca 2012 21:21

Brzeska policja nie ma powodów do niezadowolenia. W rankingach wojewódzkich plasuje się na miejscu medalowym: zarówno pod względem wykrywalności przestępstw, jak i innej działalności. – Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, ze takich miastach jak Kraków, Nowy Sącz czy Tarnów zagrożeń jest więcej, ale w kategorii powiatów o podobnej wielkości, nasz plasuje się w czołówce – tłumaczy nam komendant Robert Biernat, szef Komendy Powiatowej policji w Brzesku.

 
Kolejny rozbój: ukradli osiem tysięcy złotych
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 29 lutego 2012 21:46

Osiem tysięcy złotych padło łupem rabusiów, którzy w sobotę napadli na punkt bukmacherski w centrum Brzeska. W placówce pojawili się tuz przed jej zamknięciem. To już kolejny tego typu przypadek rozboju, z użyciem niebezpiecznego narzędzia, do którego doszło na terenie Brzeska i okolic. Policja – przy najmniej na tym etapie – nie wiąże ze sobą tych spraw. Jak mówi nam sierżant Ewelina Buda, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku w tego typu rozbojach, sprawcy działają podobnie i trudno na razie wiązać te sprawy ze sobą. Robert Biernat, szef brzeskiej policji nie ukrywa, że rozboje spędzają sen z powiek miejscowym stróżom prawa. Przyznaje, że wykrycie sprawców tych zdarzeń to jedno z najważniejszych zadań tutejszej policji.

 
Pomagają dzieciom z Sierra Leone
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 27 lutego 2012 21:12

Sierra Leone to jeden z najbiedniejszych krajów świata. Produkt Krajowy Brutto jest tam kilkanaście razy mniejszy niż w Europie. Znakomita większość ludności głoduje, spora jest śmiertelność z powodu chorób. W najgorszej sytuacji są tamtejsze dzieci.

 
Edukacja na wysokim poziomie
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 23 lutego 2012 22:32

Szkoły ponadgimnazjalne powiatu brzeskiego przygotowały bardzo dobrą ofertę edukacyjną. Kształcą na wysokim poziomie. Zdaniem wicestarosty brzeskiego Ryszarda Ożóga najlepszym tego dowodem są wyniki osiągane na maturze oraz wyniki końcowych egzaminów w szkołach technicznych i zawodowych. Dobra kadra nauczycielska, zdolna młodzież to tylko część sukcesu. Nie mniej istotne jest wyposażenie klas i pracowni, cała infrastruktura oświatowa. – Kilka lat temu, w ZSP nr 2 w Brzesku została uruchomiona pracownia mechatroniczna. O jej wysokim poziomie najlepiej świadczy to, że na praktyki przyjeżdżają studenci ze Słowacji. Jest to chyba najlepszy dowód na to, że obiekt jest doskonale wyposażony – ocenia wicestarosta brzeski.

 
Więcej płatnych parkingów w centrum miasta
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 23 lutego 2012 21:21

parking2012Radni miejscy postanowili poszerzyć strefę płatnego parkowania. Decyzja została podjęta w grudniu 2011, wejdzie ona w życie z dniem 1 marca. W okolicach nowych miejsc parkingowych znajduje się dwa punkty, w których można nabyć karty postojowe. Jak nas informuje Biuro Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania na podstawie Uchwały Nr XVIII/131/2011 z 28 grudnia Rady Miejskiej w Brzesku zostaje poszerzona Strefa Płatnego Parkowania na terenie miasta Brzeska. Z dniem 1 marca 2012 roku do Strefy Płatnego Parkowania zostają włączone: ulica Kościuszki od skrzyżowania z ul. Słowackiego do posesji Nr 51 włącznie – strona północna i od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do posesji Nr 56 włącznie – strona południowa; plac przy Parafii Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła i Św. Jakuba Apostoła od strony ul. Uczestników Ruchu Oporu.

 
Ruszyła kwalifikacja wojskowa
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 23 lutego 2012 18:00

Od 6 lutego do 30 kwietnia trwa w Małopolsce kwalifikacja wojskowa. Osoby, które zgłoszą się do kwalifikacji, nie będą obowiązkowo wcielane do wojska, lecz otrzymają propozycję wstąpienia do armii zawodowej lub automatycznie zostaną przeniesione do rezerwy. Jerzy Miller, wojewoda małopolski powołał Wojewódzką Komisję Lekarską oraz 23 komisje powiatowe. W powiecie brzeskim kwalifikacja wojskowa rozpoczęła się 20 lutego i potrwa 23 marca. Ponad 26 tys. osób ma w tym roku obowiązek stawienia się przed komisjami lekarskimi w Małopolsce. Kwalifikacja dotyczy przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 1993 roku. Oprócz nich, stawić się muszą mężczyźni urodzeni w latach 1988-1992, którzy nie mają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej, a także ci, którzy zostali uznani za czasowo niezdolnych do służby i właśnie upływa termin tej niezdolności.

 
Udana batalia: samorządowcy nie zawiedli
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 22 lutego 2012 22:28
sad1Udało się obronić Sąd Rejonowy w Brzesku. W pierwszej wersji, to właśnie w grodzie barona Goetza miał mieć swoją siedzibę sąd, a w sąsiedniej Bochni, miała powstać jego filia. Na wieść o tym lobby bocheńskie rozpoczęło „cichą walkę” o zmianę planów. Szukano różnych dojść do ministra sprawiedliwości, Jarosława Gowina. W tej sytuacji samorządowcy z Brzeska rozpoczęli „kontrofensywę”. Skutecznie jak się okazało. Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka o sprawie mówi niechętnie. Przyznaje, że rozmawiał na ten temat z parlamentarzystami kilku formacji politycznych, a rajcy miejscy podjęli specjalną uchwałę, w której negatywnie ocenili plany ewentualnego przeniesienia sądu z Brzeska do Bochni. – Nie ukrywam, że „walczyliśmy” o swoje. Mam nadzieje, że sad pozostanie u nas.
 
Brzesko: Ważny węzeł komunikacji samochodowej i kolejowej
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 21 lutego 2012 18:58

Brzesko będzie jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast w Małopolsce. Skąd ten optymizm? – Już w tym roku rozpoczną się prace nad koncepcją rozwoju miasta – mówi Grzegorz Wawryka. W ten sposób władze miejskie chcą z jednej strony przygotować Brzesko do „walki” o środki unijne w latach 2014 – 2020, a jednocześnie uczynić z niego ośrodek przyjaźnie nastawiony do biznesu i dla mieszkańców. Plany rozwoju Brzeska będą wpisywały się w strategię rozwoju całego województwa. Z jednej strony miasto chce wykorzystać walory komunikacyjne (Brzesko, z autostradą i zjazdem na południe, w kierunku Nowego Sącza, i granicy oraz na północ, na Warszawę) z drugiej pokazać tereny inwestycyjne. – Przygotowana została koncepcja rozwoju województwa małopolskiego, czynione są zabiegi o pozyskanie kolejnej transzy funduszy unijnych na realizację poszczególnych jej celów. Teren województwa podzielony został na kilka subregionów, a każdy z nich opracowuje plany rozwoju. Na większość zadań pieniądze pozyskiwane będą w drodze konkursów. Ale będą także zadania finansowane poza konkursem, mowa tu o takich, które mają strategiczne znaczenie. I na takie pieniądze liczyć może nasza gmina ze względu na swoje strategiczne położenie komunikacyjne – mówi Grzegorz Wawryka. - Zrobimy wszystko, aby te walory zostały wykorzystane.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 259

remed21

oduidu CP LTE baner 4x2 BRZESKO 0162015

baner-ddd

szkola-maksylewicza

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .