Szansa na biznes z dotacją
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 07 czerwca 2012 09:57

Tylko do 25 czerwca można składać wnioski o dotację w ramach projektu organizowanego przez Zakłąd Doskonalenia zawodowego w Nowym Sączu oraz firmę EuroPiM. – To doskonały zastrzyk finansowy dla tych, którzy chcą postawić pierwsze kroki w biznesie – mówi Piotr Kłusek.

 
Prezes Okocimskiego zaprasza na EURO
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 07 czerwca 2012 09:37

Kilkudziesięciu fanów Okocimskiego Klubu Sportowego dokonało rezerwacji w Strefie Kibica, zorganizowanej przez zarząd klubu oraz jeden z brzeskich pubów (w ogródku – za budynkiem Cechu Rzemieślniczego). Początkowo planowano, że OKS zorganizuje strefę kibica na stadionie albo wokół nieczynnego basenu. Kiedy okazało się, że miasto nie wyda zezwolenia na handel alkoholem, strefa – w porozumieniu z Cechem rzemiosł – została zlokalizowana w centrum miasta. Przeze zarządu OKS Czesław Kwaśniak zaprasza do wspólnego kibicowania podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. – Zapraszam do naszej strefy wszystkich miłośników naszego klubu i futbolu w ogóle. Na dużym ekranie razem będziemy śledzili pojedynki podczas Euro 2012. Razem kibicujmy biało – czerwonym – zachęca prezes Czesław Kwaśniak.

 
Czytać każdy może...
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 06 czerwca 2012 20:12

Prawie 60 procent Polaków nie czyta książek, ale przedszkolaki i licealiści z Brzeska czytają…... W Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Brzesku cyklicznie prowadzone są zajęcia promujące czytelnictwo, także wśród najmłodszych. Pod koniec maja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 odbył się nadzwyczajny Bal Krasnali, na który zostały zaproszone dzieci z Publicznego Przedszkola nr 9 im. Marii Kownackiej w Brzesku wraz z p. dyrektor – Elżbietą Krzyżak i opiekunami. W zabawie uczestniczyły krasnoludki, które znają i kochają bajki . Zanim krasnale weszły do zamku księżniczki Emanueli, musiały przejść przez Krainę Wesołków i tam wykonać specjalne zadania np. naprawić dach chatki Jasia i Małgosi, wyposażyć koszyczek Czerwonego Kapturka, czy przygotować miksturę piękności dla Baby Jagi. Dzieci wykazały się doskonałą znajomością bajek, wszystkie polecenia wykonały bezbłędnie i każde zadanie kończyły okrzykiem „Krasnoludki fajne są, dużo robią, mało śpią”.

 
Strefa kibica z wieloma atrakcjami
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 06 czerwca 2012 20:05

Przed nami wielkie święto piłki nożnej. Już w najbliższy piątek, 8 czerwca, rozpoczną się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Zainauguruje je mecz Polska – Grecja. Brzeski magistrat, jako jeden z nielicznych w Małopolsce, organizuje profesjonalną strefę kibica. Będzie czynna trzy tygodnie. Nawet najwięksi malkontenci musza przyznać, że oprócz emocji sportowych, nie zabraknie wielu imprez towarzyszących. – Strefa kibica została tak obmyślana, by każdy znalazł coś dla siebie: organizujemy ja z myślą o rodzinach oraz indywidualnych kibicach – mówi nam Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska. Jak podkreśla szef Biura Promocji brzeskiego magistratu, Krzysztof Bigaj przygotowano wiele występów, konkursów, będzie także czynny specjalny plac zabaw dla najmłodszych. – Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jestem wdzięczny naszym sponsorom, miedzy innymi firmie Can Pack.

 
Brzeski magistrat pozwie Dodę?
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 06 czerwca 2012 20:00

Wiele wskazuje na to, że Doda, znana wokalistka stanie przed Sądem. Tym razem odpowie w Brzesku, za „szkalowanie władz miasta”.  Taki wniosek do burmistrza złożyli Radni Miejscy. Ich zdaniem, w wypowiedzi udzielonej jednemu z portali, Doda przekonywała, że burmistrz zrywał plakaty, a miasto robiło wszystko, by uniemożliwić jej koncert. Przez to, jak wynikało ze sposobu myślenia artystki (?) na koncercie było stosunkowo niewiele osób. Rada Miejska zobowiązała gospodarza miasta do podjęcia kroków prawnych. Czy zatem Doda znowu będzie miała proces? Burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka póki co takich kroków nie podjął.

 
Forum Młodych PiS z wizytą w Domu Dziecka
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 06 czerwca 2012 19:35

Błoto, kałuże wody, kilkudziesięciocentymetrowe dziury – to krajobraz ulicy Wodnej w Brzesku. Mieszkańcy utyskują na stan drogi. – Tędy nie da się jeździć: znamy przypadki osób, które urwały tutaj zawieszenie – przekonują.

 
Festyn na szczepanowskim Rynku
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 05 czerwca 2012 22:53

Wiele atrakcji czeka na uczestników festynu w Szczepanowie. Organizatorzy zapraszają na najbliższą niedzielę, 9 czerwca. Początek imprezy: godzina 10. Biblioteka Publiczna w Szczepanowie, Rada Sołecka Wsi Szczepanów serdecznie zapraszają dzieci z opiekunami na piknik z okazji Dnia Dziecka. Główną atrakcją będą warsztaty cyrkowe prowadzone przez Anime Cyrk z Nowego Sącza, w trakcie których dzieci będą miały okazję nie tylko zobaczyć, ale również spróbować swoich sił w cyrkowych sztuczkach.Ponadto w programie: dmuchana zjeżdżalnia, pokaz gigantycznych baniek mydlanych, malowanie twarzy, gry i zabawy sportowe, grillowanie kiełbasek, słodki poczęstunek oraz dla każdego dziecka niespodzianka. Impreza zakończy się około godz. 14.

 
Protest mieszkańców ulicy Wodnej
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 05 czerwca 2012 21:30

Błoto, kałuże wody, kilkudziesięciocentymetrowe dziury – to krajobraz ulicy Wodnej w Brzesku. Mieszkańcy utyskują na stan drogi. – Tędy nie da się jeździć: znamy przypadki osób, które urwały tutaj zawieszenie – przekonują.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 272

pr012016

baner-ddd

baner-cp

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .