Przegląd Regionalny - wydanie 2 / 2014
 
Rozmowa z nowym Przewodniczącym RM w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 11 grudnia 2012 22:21

tpasierb2Rozmowa z Tadeuszem Pasierbem, nowym Przewodniczącym Rady Miejskiej w Brzesku.

 
Tadeusz Pasierb nowym przewodniczącym RM w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 10 grudnia 2012 17:12

tpasierbwyboryTadeusz Pasierb został przewodniczącym Rady Miejskiej w Brzesku. Objął wakat po poprzedniku, który z dniem 30 listopada zrezygnował z pełnienia funkcji szefa samorządu gminnego. Nowego przewodniczącego poparło 12 radnych, trzech miało inne zdanie, czterech wstrzymało się od głosu. Po przeliczeniu okazało się, że jeden głos był nieważny. W posiedzeniu uczestniczyło dwudziestu radnych. Tadeusz Pasierb był jedynym kandydatem. Z ubiegania się o kierowanie radą zrezygnowała bowiem Maria Kądziołka (jej kandydaturę zgłosiła radna Ewa Chmielarz), wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Brzesku oraz były jej szef, Krzysztof Ojczyk (rekomendowała go Maria Kądziołka i radna Katarzyna Pacewicz – Pyrek).

 
Jedenaście milionów na remonty dróg
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 08 grudnia 2012 22:20

apotepa2012Grubo ponad 11 milionów złotych przeznaczył samorząd powiatu brzeskiego na remonty dróg. – To był bardzo dobry rok dla powiatu brzeskiego. W sumie nowy asfalt pojawił się na ponad 28 kilometrów jezdni – mówi Andrzej Potępa, starosta brzeski. To nie wszystko, bo wykonano nie tylko ponad 28 kilometrów nowych nawierzchni bitumicznych, ale także budowę oraz remont ponad 3 kilometrów chodników. Jak wylicza starosta, w sumie inwestycje drogowe związane z poprawą bezpieczeństwa kosztowały ponad 11 milionów zł. - Środki na realizację zadania pochodziły z budżetu powiatu oraz dotacji, które udało się pozyskać z zewnątrz. I tak, w ramach uzyskanej przez powiat brzeski dotacji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych (była to dokładnie kwota 2 857 422,00 zł) udało się zrealizować nowe nawierzchnie bitumiczne na długości ponad 15 kilometrów – dodaje starosta. Pomoc rządowa pozwoliła na odnowienie kilku dróg: drogi Zaborów –Bielcza - Wola Dębińska w miejscowościach Bielcza, Biadoliny Szlacheckie, Borzęcin oraz Jagniówka; Górka ­– Zaborów – Wał Ruda – Radłów w miejscowościach Zaborów i Pojawie; Strzelce Wielkie – Niedzieliska w miejscowościach Strzelce Wielkie i Rajsko; Zaborów- Wietrzychowice w miejscowości Wola Przemykowska; Muchówka – Porąbka Iwkowska w miejscowości Wojakowa; Cerekiew – Strzelce Małe w miejscowościach Strzelce Wielkie i Wrzępia; Dąbrówka Morska – Strzelce Małe w miejscowości Dąbrówka Morska; Mokrzyska – Radłów w miejscowości Waryś.

 
Znacznie mniej pociągów na święta
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 08 grudnia 2012 11:46

pociagnoc2Jutro (niedziela, 9 grudnia) zmiana rozkładu jazdy na PKP. Niestety, nie mamy dobrych wieści dla pasażerów. Wiele kursów pociągów zostanie zlikwidowanych, albo znacznie skróconych. Bałagan potrwa co najmniej dwa lata, bo tyle – według specjalistów - potrwa remont trasy kolejowej: Kraków – Tarnów – Rzeszów oraz Tarnów – Stróże – Krynica. Ale po tym czasie pociągi będą jeździły z prędkością ponad 150 kilometrów na godzinę.

 
Opieka społeczna pamięta o dzieciach
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 07 grudnia 2012 21:13

mikolajbrzPięćdziesięcioro dzieci z gminy Brzesko otrzymało właśnie paczki od świętego Mikołaja. W ten sposób Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej pomaga rodzinom wielodzietnym i potrzebującym. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzesku zorganizował dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej spotkanie ze świętym Mikołajem. W paczkach była zdrowa żywność, owoce, zabawki. Oczywiście nie zabrakło wspólnych pląsów i zabaw integracyjnych. Obdarowani chętnie włączyli się w zaaranżowane zabawy i gry. W między czasie był poczęstunek, a potem dalsza część imprezy. Prowadzący imprezę – skądinąd z tego zadania wywiązał się znakomicie – Łukasz Kornaś nie musiał dwoić się i troić, by zachęcić najmłodszych do zabaw integracyjnych. Dodajmy, że  zaproszenia dla najmłodszych przygotowali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku. Kiedy dzieci bawiły się w najlepsze, ich rodzice wzięli udział w specjalnym treningu kompetencji wychowawczych.

 
Sędziowska kariera czeka. Może na ciebie.
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 07 grudnia 2012 21:12
Kolegium Sędziów w Brzesku organizuje kurs sędziowski. – To wstęp do kariery. Połączenie przyjemnego z pożytecznym – zachęca do udziału w kursie, Stanisław Sułek, sekretarz gminy Brzesko, a zarazem sędzia piłkarski. Organizatorzy zapraszają na kurs do jednej z największych organizacji sędziowskich w regionie. - Liczymy blisko 100 sędziów, nasi arbitrzy prowadzą mecze 2 ligi PZPN oraz niższych szczebli mężczyzn, a także od 1 ligi oraz niższych kobiet. W marcu już może wybiegniesz na boisko. U nas otrzymasz wszechstronne przygotowanie – reszta zależy od Ciebie…! Na każdym etapie Twojej kariery otrzymasz wsparcie doświadczonych sędziów! Spotkanie organizacyjne oraz rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się  piątek 11 stycznia 2013 roku o godz. 18. w siedzibie Kolegium Sędziów w Brzesku, ul. Okocimska 5 – czytamy w ogłoszeniu. Dodajmy, że koszt kursu to sto złotych. Kurs trwa ok. 3 miesiące Wymagania dla kandydatów: brak przeciwwskazań do czynnego sędziowania – dobra kondycja fizyczna; niekaralność kandydata; wykształcenia minimum średnie lub zaświadczenie o kontynuowaniu nauki; wysokość ciała powyżej 165cm; komunikatywność; wiek od 17 do 35 lat; zgoda prawnego opiekuna na udział w kursie (dot. kandydatów poniżej 18 roku życia). Organizator kursu: Kolegium Sędziów Podokręgu Piłki Nożnej 32-800 Brzesko, ul. Okocimska 5.
 
Region: Grupa Azoty wystartowała
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 06 grudnia 2012 01:01
grupaazoty2Powstała Grupa Azoty. To drugi w Unii producent nawozów sztucznych. Jej liderem zostały Azoty Tarnów. Póki co w skład holdingu wchodzą: Azoty Tarnów, firma w Policach oraz Kędzierzynie Koźlu. - Wiele wskazuje na to, że jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia – mówi Jerzy Marciniak, prezes firmy.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 295

pr032017

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .