Reklama
Majówka lewicy z sekretarzem generalnym SLD
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 16 maja 2013 12:33

Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz europosłanka Joanna Senyszyn będą gośćmi brzeskiej Majówki Lewicy. Nim jednak spotkają się z działaczami i sympatykami Sojuszu Lewicy Demokratycznej, zwiedzą miasto i porozmawiają o jego problemach z władzami Brzeska. Jak mówi nam Paweł Mardoń, sekretarz generalny zwiedzi m.in. Browar Okocim w Brzesku. Potem zaplanowano spotkanie w firmie Imex, w tym zwiedzania linii produkcyjnej. Przed spotkaniem z burmistrzem i radnymi, sekretarz SLD obejrzy także jeden z najcenniejszych zabytków w mieście, pałac Goetza. O 15.30 zaplanowano spotkanie w brzeskim magistracie, a dwie godziny później rozpocznie się Majówka Lewicy. Tym razem w dworku w Strzelcach Wielkich.

 
Wielki Maraton Czytania potrwa do jutra
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 16 maja 2013 11:01

PTR_4763Po raz piąty w Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku odbywa się wielki maraton czytania.  Jednymi z pierwszych, którzy „zmierzyli” się z drukowanymi literkami byli m.in. poseł na Sejm RP Edward Czesak, burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku, Małgorzata Cuber, wieloletni emerytowany już dzisiaj dyrektor „Dwójki”, Józef Kaczmarczyk, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Brzesku, Krzysztof Ojczyk oraz Bogusława Czyżycka - Paryło, dyrektor MOPS.

 
Trwają Dni Kultury Chrześcijańskiej
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 15 maja 2013 21:32

Maj, to nie tylko miesiąc maryjny, ale także – w przypadku Brzeska – miesiąc w którym organizowany jest cykl imprez w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej. Pierwsze akcenty tego wydarzenia miały miejsce już 1 (była to Majówka odprawiona przy figurze Matki Boskiej w Parku Goetza – Okocimskiego). Prze pierwszą dekadę maja można było obejrzeć ciekawe filmy o katolikach z lat 30. XX wieku, walczących w obronie wiary. 8 maja odbyło się wspomnienie o Janie Pawle II. Była tez promocja książki księdza Adama Nowaka oraz sesja popularno naukowa – Śladami Świętego Jakuba. 13 maja odprawiono nabożeństwo fatimskie (w tym samym dniu co pierwsze objawienia maryjne trójce dzieci z Fatimy w Portugalii w 1917 roku został postrzelony nasz wielki rodak – papież Jan Paweł II – 13 maja 1981 roku). Na niedzielę zaplanowano odpust w Kościele Ducha Świętego oraz koncert zespołu Emmanuel Tancerzy Lednicy. Na 22 maja zaplanowano wykład o patriotyzmie w nauczania kardynała Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego, a na 26 koncert organowy. Dzień później wilki finał konkursu wiedzy o liturgii. Zakończenie zaplanowano 31 maja majówką przy figurze w parku.

 
Trwa konflikt w brzeskim MPK
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 14 maja 2013 15:32

mpkautobusbrzeskoNiezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Brzesku wszedł w spór zbiorowy z zarządem spółki. Żądania mają przede wszystkim charakter płacowy. Tymczasem prezes spółki, Krzysztof Gawor twierdzi, że postulaty załogi są po części nieprawdziwe, bo jak rozumieć postulat rzekomo nieprzedłużających się z winy zarządu spółki negocjacji, skoro to strona związkowa nie odpowiada na jego pytania i nie przedstawia alternatywnych propozycji kwestionując jedynie jego propozycje.

 
Autostrada prawie na „całego”
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 14 maja 2013 15:17

Od 15 maja zostanie oddana do użytku druga jezdnia autostrady A4 z Brzeska do Wierzchosławic. Jak wiadomo nie udało się przed listopadem 2012 roku (kiedy to oddano do autostradę Szarów – Tarnów, dokończyć budowy drugiego pasa. Wydawało się, że prace uda się wykonać w zimie, ale aura pokrzyżowała nieco plany drogowców. Na jutrzejszy poranek zaplanowano oddanie do użytku ostatniego odcinaka drugiego pasa: Brzesko – Wierzchosławice. Przypomnijmy, że od początku listopada 2012 roku pomiędzy grodem Goetza, a Wierzchosławicami kierowcy korzystają tylko z jednej jezdni, na której ruch odbywa się w dwóch kierunkach. W tym czasie doszło na tym odcinku do czterech tragicznych w skutkach wypadków i 31 kolizji. Dzisiaj lub jutro „drogówka” dokona odbioru jezdni pod względem oznakowania poziomego i piniowego. Jeżeli wszystko będzie w porządku ruch zostanie puszczony. - Nadal w tym rejonie obowiązywało będzie jednak ograniczenie prędkości do 110 kilometrów na godzinę -ostrzega Iwona Mikrut, z krakowskiej dyrekcji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jak ustaliła nasza redakcja będą jeszcze prowadzone prace m.in. przy montażu ekranów akustycznych, barier oraz ogrodzeń zabezpieczających przed wtargnięciem na jezdnię zwierząt. Kiedy w kierunku Tarnowa pojadą „tiry”?  Nadal nie wiadomo.

 
Szczepanów: Procesja z relikwiami
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 13 maja 2013 22:37

W minioną sobotę w Bazylice Mniejszej w Szczepanowie odbyły się główne uroczystości odpustowe ku czci świętego Stanisława, patrona Polski. To właśnie w tej miejscowości przyszedł na świat święty. Święty Stanisław Ojcem Narodu i Fundamentem Wiary w Naszej Ojczyźnie” – takie hasło przyświecało tegorocznemu odpustowi w Szczepanowie. Odpust w Szczepanowie gromadzi dziesiątki tysięcy pielgrzymów. – Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku w pierwszych dniach maja do naszej miejscowości zmierzają tysiące pielgrzymów, by uczcić Wielkiego Patrona Polski. W kolejnych dniach w programie odpustu znalazły się liczne pielgrzymki różnych grup społecznych, w intencji których prowadzone będą modlitwy m.in. służb mundurowych, życia konsekrowanego, młodzieży, osób starszych i chorych, kapłanów obchodzących rocznicę święceń i wielu innych grup – mówi ksiądz Władysław Pasiut, kustosz szczepanowskiego Sanktuarium. W minioną sobotę, 11 maja 2013 r. odbyły się główne uroczystości odpustowe ku czci św. Stanisława. Procesja z Relikwiami Świętego Stanisława BM, Błogosławionego Papieża Jana Pawła II oraz Świętych i Błogosławionych z diecezji tarnowskiej poprzedziła mszę, którą koncelebrowali abp Zygmunt Zimowski oraz bp ordynariusz Andrzej Jeż.

 
Wypadek na autostradzie A4
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 13 maja 2013 10:35

W niedzielę nad ranem na autostradzie A4 w miejscowości Wokowice, doszło do wypadku drogowego, w którym w wyniku zderzenia dwóch pojazdów, rannych zostało 6 osób. Kierujący samochodem marki Peugeot jadąc odcinkiem jedno jezdniowym, dwukierunkowym, w kierunku Krakowa, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym kierowcą Audi. Kierowcy, troje pasażerów pojazdu peugeot i pasażerka audi, ze złamaniami i potłuczeniami, przewiezieni zostali do okolicznych szpitali w Brzesku, Bochni i Tarnowie. Kierujący zostali poddani badaniom na zawartość alkoholu z wynikami 0,00. Początkowo ruch w miejscu wypadku odbywał się drogą techniczną, potem wahadłowo. Od 8:30 ruch dwukierunkowy został przywrócony.

 
Ulica Głowackiego będzie jednokierunkowa?
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 12 maja 2013 12:20

glowackiegodolCzy ulica Głowackiego w Brzesku, na odcinku do Rynku do skrzyżowania z ulicą Legionów Piłsudskiego, będzie jednokierunkowa? Mieszkańcy miasta mają możliwość wypowiedzenia się w tej sprawie. Zdaniem pomysłodawców, jeden pas jezdni, można byłoby wykorzystać na parkingi, a tych – jak wiadomo – w mieście nie jest za wiele. Zmiany musi zaopiniować komisja Inżynierii Ruchu Drogowego, działająca przy staroście brzeskim. Komisja będzie brała pod uwagę opinię Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Ruch jednokierunkowy miałby obowiązywać od Rynku w kierunku Urzędu Miejskiego. Natomiast żeby wyjechać w kierunku Starówki (Rynku) trzeba byłoby skręcić w ulicę Legionów Piłsudskiego następnie w Uczestników Ruchu Oporu, na wysokości sklepu Alti, trzeba będzie wjechać w ulicę Henryka Sienkiewicza i Tadeusza Kościuszki. Zdania mieszkańców, którzy ostatecznie podejmą decyzję w tej sprawie, są podzielone. Jedni uważają, najczęściej ci zmotoryzowani i rzadko jeżdżący po mieście, że to dobry pomysł, inni – będący jak wynika z naszych informacji w większości – są temu przeciwni. Wszyscy zgodnie przyznają, że w centrum Brzeska jest mało miejsc postojowych. Inni mają jednak spojrzenie na to, jak ten problem rozwiązać.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 314

dzialkivbud

chemi

pr012018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .