Click on the slide!

Szpital Przyjazny Dziecku

Odnowiony Oddział Ginekologiczno – Położniczy oraz Oddział Noworodkowy  

więcej...
Click on the slide!

Z Uszwi do Bukowiny Tatrzańskiej

W gronie najlepszych.      

więcej...
Click on the slide!

Znamy Gwiazdy Dni Brzeska 2015

Kamil Bednarek oraz zespół Enej  

więcej...
Click on the slide!

Brzesko: Beach Park Volley 2014

Zmagania na obiektach Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.    

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Ekologicznie na Rancho Pasja
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 18 października 2011 21:46

Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska był organizatorem pikniku ekologicznego „Brzesko – czysta gmina”. Piknik odbył się na rancho Pasja i wzięły w nim udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. -Celem spotkania było promowanie selektywnej zbiórki odpadów w gospodarstwach domowych. Uczestnicy pikniku bardzo chętnie brali udział w konkursach i podkreślić należy, że wykazywali się dużą wiedzą w zakresie problematyki ekologicznej – mówi Henryk Piela, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

 
Sterkowiec: Szkoła z Imieniem
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 18 października 2011 20:36

Publiczna Szkoła Podstawowa w Sterkowcu otrzymała imię św. Stanisława Szczepanowskiego BM. Uroczystość rozpoczęła się mszą w kościele parafialnym w Szczepanowie. Podczas liturgii w imieniu księdza biskupa sztandar poświęcił ks. Władysław Kostrzewa. Mszę koncelebrowali księża: dziekan i kustosz Bazyliki Mniejszej w Szczepanowie - ks. Władysław Pasiut, ks. Władysław Bielatowicz, ks. Jacek Drożdż oraz inni księża pracujący w parafii. Sztandar wprowadzili do kościoła przedstawiciele Rady Rodziców – Małgorzata Biernat, Małgorzata Jemioło i Piotr Przybyło. Msza została zakończona adoracją relikwii św. Stanisława – naszego patrona. W uroczystościach uczestniczyli zaproszeni goście: poseł Edward Czesak, burmistrz Grzegorz Wawryka, przewodniczący RM Krzysztof Ojczyk oraz radni miejscy i powiatowi, jak również naczelnik Wydziału Edukacji - Józef Cierniak.  Z kościoła przewieziono sztandar do budynku szkoły. Następnie w sali widowiskowej Wiejskiego Domu Kultury w Sterkowcu odbyła się dalsza część uroczystości. Akt nadania imienia szkole odczytał przewodniczący RM Krzysztof Ojczyk. W dalszej kolejności poczet przekazał sztandar ufundowany przez Radę Rodziców dyrektor Bożenie Martynie, która z kolei przekazała go uczniom.

 
Masowy wypadek w Brzesku - ćwiczenia
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 14 października 2011 12:46

ambulanskbrWypadek masowy, w którym zginał człowiek a 10 osób ucierpiało, to scenariusz największych w tym roku ćwiczeń brzeskich służb ratowniczych. Ich celem było doskonalenie i koordynacja działań ratowniczych. Umiejętności ratowników ich determinacja oraz doświadczenie są niezwykle ważne aby móc sprawniej pomagać innym.- Jest takie powiedzenie wśród ratowników, że w zgranym zespole mogą zdarzyć się błędy, a niezgrany i nie doświadczony zespół wygeneruje wiele błędów. Takie ćwiczenia mają zintegrować ratowników oraz pokazać najsłabsze ogniwa,aby móc wychwycić błędy podczas prawdziwych akcji ratunkowych- mówi lek Katarzyna Gierczyńska, pracująca w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w brzeskim szpitalu. Ćwiczenia symulowały wypadek drogowy w którym zderzył się Bus przewożący pracowników z samochodem osobowym, prowadzonym przez pijanego kierowcę.

 
Dzień ratowników
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 13 października 2011 11:51

Na 13 października przypada Dzień Ratownictwa Medycznego. Został powołany ustawą z dnia 8 września 2006 roku o państwowym ratownictwie medycznym. Patronem święta jest błogosławiony Gerard, założyciel zakonu szpitalników, później podzielonego na zakony świętego Łazarza i świętego Jana. W brzeskim szpitalu pracuje 33 ratowników medycznych.

 
100-lecie brzeskiego Liceum
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 08 października 2011 19:24

100latLOSpotkania z wybitnymi absolwentami, liczne konkursy, okolicznościowe akademie oraz wielki zjazd absolwentów to tylko niektóre z wielu atrakcji, które towarzyszyły w tym roku społeczność brzeskiego ogólniaka. Dzisiaj, zakończyły się oficjalne uroczystości 100 rocznicy powstania szkoły. Akademia zgromadziła nie tylko uczniów, ale także byłych absolwentów oraz grono pedagogiczne.

 
Kręgielnia już działa
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 07 października 2011 22:42

kregielniaotwDzisiaj została otwarta kręgielnia w Brzesku. W zasadzie nowa, bo ze starej pozostało niewiele, tak na dobrą sprawę to tylko mury. - Kręglarstwo jest związane z naszym miastem od ponad stu lat. Już w XIX wieku uprawiano ten rodzaj sportu. W tej sytuacji nie wyobrażam sobie, by miasto nie znalazło pieniędzy na remont obiektu – mówi Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska. Od jakiegoś czasu administratorem budynku kręgielni jest BOSiR. Dyrektor Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Dadej mówi, że wybrał w drodze przetargu firmę, która dostarczyła i zamontowała nowe tory. Koszt tej inwestycji to ponad 334 tysiące złotych. – Jest to najnowocześniejsza kręgielnia klasyczna w Polsce, która będzie służyła zawodnikom jak i mieszkańcom Brzeska. To cztery nowoczesne tory, w pełni zautomatyzowane. Tego typu obiekt jak nasza kręgielnia nadaje się do rozgrywek nie tylko ekstraligi, ale także zawodów o charakterze europejskim czy światowym – mówi Marek Dadej.

 
Szkoły z certyfikatem
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 06 października 2011 19:15

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Jak nas informuje Ewelina Buda, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, wśród 34 wyróżnionych małopolskich szkół znalazła się Publiczna Szkoła Podstawowa w Iwkowej. Przedstawiciele tej szkoły z rąk Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Andrzeja Rokity odebrali certyfikat. - Warto dodać, że wyróżnienie odebrały szkoły uczestniczące w  projekcie Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa i uzyskały największą ilość punktów.

 
Płyta gotowa, kościół niebawem, a klomby za rok
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 04 października 2011 21:30

PTR_1967Grubo ponad pięć milionów złotych kosztowała rewitalizacja Rynku w Brzesku. – To inwestycja w głównej mierze sfinansowana przez Unię Europejską – mówi Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska. Dotacja z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu w ramach MRPO to  3,6 mln zł. Jak wyjasnia nam burmistrz w ramach zadania rewitalizowany jest zespół obiektów położonych w brzeskim starym mieście, tj. płyta brzeskiego rynku, dwie należące do gminy kamienice przy rynku, mur przykościelny i budynek kościoła św. Jakuba Apostoła. Realizacja projektu dobiega końca. - Pozostały do wykonania drobne prace przy fontannie na płycie rynku i przy kamienicach. Ostatnim etapem  projektu są prace na budynku kościoła. Obiekt w czerwcu br. został wpisany do rejestru zabytków i został objęty opieką konserwatorską. Z tego tytułu prace przy nim są bardziej skomplikowane. Obecnie finalizowany jest zakres prac objęty dotacją unijną, jednak pozostałe prace renowacyjne wskazane w programie konserwatorskim będą trwały nawet po zakończeniu projektu pn. „Rewitalizacja Rynku w Brzesku” – mówi burmistrz Wawryka. W przyszłorocznym budżecie miasta znajdą się środki na montaż klombów. Pojawią się więc nowe nasadzenia kwiatów i krzewów ozdobnych. – Chcemy, by Rynek był miejscem reprezentacyjnym – dodaje burmistrz Grzegorz Wawryka. Dodajmy, że Małopolski Regionalny Program Operacyjny to najważniejszy program finansowany ze środków europejskich w latach 2007-2013 w Małopolsce. Program ten był negocjowany z Komisją Europejską przez Zarząd Województwa przy współpracy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego. Małopolska jest jednym z pięciu pierwszych województw, które zakończyły negocjacje z KE i których Regionalne Programy Operacyjne zostały podpisane przez komisarz Danutę Hubner na Forum Ekonomicznym w Krynicy 6 września 2007 roku.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 246

rokonktop

pr02022015

plusluty2

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .