Click on the slide!

Gmina Brzesko: Gdzie i jak głosować?

Granice okręgów oraz siedzib komisji obwodowych.  

więcej...
Click on the slide!

Fotorelacja z Dni Brzeska 2014

Tłumy na Placu Kazimierza Wielkiego.      

więcej...
Click on the slide!

40 odsłona rajdu KRAK

Międzynarodowy Zjazd Pojazdów Zabytkowych.  

więcej...
Click on the slide!

Brzesko: Beach Park Volley 2014

Zmagania na obiektach Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.    

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Unijne miliony na drogi w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 20 kwietnia 2011 23:28
Dwie drogi (nr 1438K i 1440K) na terenie powiatu brzeskiego będą mieć nową nawierzchnię, a ich pobocza zostaną poszerzone. We wtorek, 19 kwietnia, wicemarszałek Roman Ciepiela, starosta brzeski Andrzej Potępa oraz wicestarosta Ryszard Ożóg podpisali umowę na dofinansowanie inwestycji drogowej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
 
Kwalifikacja wojskowa do 13 maja
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 20 kwietnia 2011 20:38

Ponad 800 osób, przede wszystkim mężczyzn, stawi się na tak zwaną kwalifikacje wojskową. Odkąd w Polsce zniesiono zasadniczą służbę wojskową: zamiast poboru organizowana jest kwalifikacja wojskowa. W tym roku zostali nią objęci mężczyźni urodzeni w 1992 roku (i starsi jeśli nie dopełnili tego obowiązku). W sumie, jak wyliczają urzędnicy brzeskiego Starostwa Powiatowego, w powiecie brzeskim kwalifikacja obejmie 816 mężczyzn (750 rocznik podstawowy i 66 roczniki starsze) oraz 12 kobiet. Kwalifikacja potrwa do 13 maja br.

 
Najwięcej otrzymali piłkarze
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 18 kwietnia 2011 22:05

Pól miliona złotych podzieliła komisja powołana przez samorząd gminy Brzesko. To pieniądze, które trafiły do klubów sportowych oraz wszelkiego rodzaju stowarzyszeń. Najwięcej z tej sumy „uszczknął” Okocimski Kub Sportowy. W sumie, w wyniku rozstrzygnięcia konkursu „upowszechnienie kultury fizycznej i sportu”, OKS otrzyma aż 280 tysięcy złotych. To ogromna kwota, która w zasadzie w całości idzie na utrzymanie II ligowego zespołu piłkarzy oraz na pracę z młodzieżą. Na liście dotowanych klubów i stowarzyszeń znalazło się 17 podmiotów. I tak: Strażak Mokrzyska otrzymał 18 tysięcy złotych; MKS Gryf Brzesko – 50 tysięcy złotych; LKS Poręba Spytkowska – 10 tysięcy złotych; Brzeski Klub Bokserski – 14 ty. złotych; Brzeskie Stowarzyszenie „Sportowiec” – 5 tys. złotych; LKS Iskra Szczepanów – 10 tysięcy złotych; OKS Brzesko – 280 tysięcy złotych; Stowarzyszeni Ostoja – 4 tysiące złotych; UKS Junior Okocim – 8 tysięcy złotych; Brzeski Klub Biegacza – 4 tysiące złotych; KS „Jakub” Brzesko – 4 tys. złotych; LKS Jadowniczanka – 27.860 złotych; LKS Vocovia Wokowice – 4.320 złotych; LKS Olimpia Bucze – 23 tys. złotych; Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej – 7 tysięcy złotych; Okocimski Klub Sportowy (w sumie) 21 tysięcy złotych w tym na narciarstwo – 3000; kręgle – 15 tysięcy złotych i kolarstwo – 3000. MUKS Aslan Jadowniki otrzymał 10 tysięcy złotych.

 
Tragedia na ul. Kościuszki
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 18 kwietnia 2011 22:03

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Brzesku, przy ulicy Kościuszki. Dramat rozegrał się o pierwszej w nocy z niedzieli na poniedziałek. Jak mówi nam starszy sierżant Ewelina Buda, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku: 35-letni mężczyzna został potrącony przez kierującego fordem transitem. - Pieszy poniósł śmierć na miejscu. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie w tej sprawie – wyjaśnia starzy sierżant Buda.

 
Region: Wzrosną ceny biletów
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 18 kwietnia 2011 12:03

konferencjapis1Nawet do 25 procent wzrosną ceny biletów w komunikacji pasażerskiej. Powody są dwa: dramatyczny wzrost cen paliwa oraz dodatkowe opłaty, wprowadzone dla firm transportowych, przez rząd Donalda Tuska. – To spowoduje ogromny wzrost cen – grzmią Edward Czesak i Andrzej Adamczyk posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Obaj namawiają do wysyłania listów protestacyjnych – pocztą elektroniczną oraz do złożenia podpisów pod petycja w sprawie zmian w rozporządzeniu ministra infrastruktury. - Pod koniec marca Rząd RP przyjął Rozporządzenie, na mocy którego od 1 lipca 2011 r. kierowcy samochodów o masie powyżej 3,5 tony są zobowiązani do wnoszenia opłaty za przejazd niektórymi odcinkami dróg krajowych. Wśród tych dróg jest wiele ważnych i często uczęszczanych szlaków komunikacyjnych na terenie Małopolski. Twórcy rozporządzenia nie pomyśleli o tym, że wśród użytkowników dróg są m.in. kierowcy autobusów i minibusów, którzy każdego dnia dowożą setki pasażerów do miejsc pracy i nauki. Wśród nich są uczniowie, studenci, czy emeryci.

 
Mieszkańcy mówią „NIE”, władze... też
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 13 kwietnia 2011 20:37

Czy w Brzesku, na „gruzach starego Bakutilu” przy ulicy Zydronia, powstanie nowoczesna wytwórnia mas bitumicznych? Mieszkańcy mówią zdecydowane nie. Podobnego zdania jest burmistrz Grzegorz Wawryka. - Trwa procedura związana z wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji. Będę namawiał inwestora, by wycofał się z planów. Są uzasadnione względy społeczne, by tam wytwórnia po prostu nie powstała – mówi burmistrz Grzegorz Wawryka. Kilka lat temu poprzednie władze (burmistrzem był wtedy Jan Musiał, dzisiaj poseł Platformy Obywatelskiej) zezwoliły na budowę domów jednorodzinnych w tej części miasta. Decyzja do dzisiaj przez wielu jest nie zrozumiała, bo te tereny, w planie zagospodarowania przestrzennego, zostały przeznaczone pod rozwój przedsiębiorczości. Jakiś czas temu pojawiły się pogłoski o budowie wytwórni mas bitumicznych.

 

 

 
Karetki z GPS-em
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 12 kwietnia 2011 13:22

ambulansCztery karetki, które są na stanie Pogotowia ratunkowego w Brzesku, zostaną wyposażone w system GPS. Stało się to możliwe, bo szpital, który zawiaduje karetkami, otrzymał dotację unijną. Jak mówi dyrektor szpitala, Józefa Szczurek – Żelazko: dzięki temu karetki szybciej będą docierały do potrzebujących pomocy medycznej, ułatwi to także pracę dyspozytorowi oraz kierowcom. Już rozpoczęło się montowanie systemu satelitarnego GPS, który pojawi się we wszystkich zespołach ratownictwa medycznego, nie tylko w powiecie brzeskim, ale w całej Małopolsce. – Pozwoli na identyfikacje tych zespołów: ustalenie ich położenia, jak również określenie ich statusu: czy są w trakacie dojazdu, trwania akcji ratunkowej, czy też powrotu do stacji. Pozwoli to na lepsze zarządzane systemem ratownictwa medycznego w Małopolsce – podkreśla Józefa Szczurek - Żelazko, dyrektor brzeskiego szpitala. Jak to będzie wyglądało w praktyce.

 
Będzie woda: prace wystartowały
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 11 kwietnia 2011 20:55

Po wielu latach oczekiwań i związanych z tym utyskiwań, mieszkańcy Poręby Spytkowskiej, w gminie Brzesko, będą mieli wodę. Ruszył kolejny etap prac. Sprawa nabrzmiała przed kilkoma laty: po kilku suchych latach (na początku tej dekady, z wielu studni zniknęła woda). Bywało tak, że strażacy musieli ją tutaj dowozić cysternami. Rok temu, z pieniędzy budżetowych, rozpoczęła się budowa magistrali wodnej. To pozwoli na rozbudowę sieci w całej miejscowości. - Od początku swojej kadencji wodociągowanie Poręby traktowałem jako zadanie priorytetowe. W ciągu kilku ostatnich lat sytuacja we wsi tak bardzo się pogorszyła, że w sezonie letnim mieszkańcy nie mieli wody w studniach, dlatego z rozpoczęciem inwestycji dłużej czekać nie można było. Pierwszy, zakończony już etap inwestycji, wykonany został za pieniądze z budżetu gminy, na II i III etap składamy wniosek o przyznanie 2,5 miliona złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Także na kolejne etapy szukać będziemy pieniędzy w unijnych programach – mówił podczas inauguracji prac, burmistrz Grzegorz Wawryka.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 233

PR102014

jszczban3a

wybory2014toplog

wybory sejmik

wybory kandydaciradagminybrzesko

wybory kandydaciokregnr1

wybory kandydaciokregnr2

wybory kandydaciokregnr3

wybory kandydaciokregnr4

wksurch2

labno radoslaw baner 156x78

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .