Click on the slide!

Nowe targowisko w Czchowie

Inwestycja sfinansowana ze środków Unijnych.    

więcej...
Click on the slide!

Fotorelacja z Dni Brzeska 2014

Tłumy na Placu Kazimierza Wielkiego.      

więcej...
Click on the slide!

40 odsłona rajdu KRAK

Międzynarodowy Zjazd Pojazdów Zabytkowych.  

więcej...
Click on the slide!

Brzesko: Beach Park Volley 2014

Zmagania na obiektach Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.    

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Radni byli zgodni: władza skwitowana
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 29 czerwca 2011 23:00

Wszyscy radni miejscy z Brzeska głosowali za udzieleniem absolutorium burmistrzowi Grzegorzowi Wawrzce. – Ucieszyła mnie ta ocena. To ocena dla mnie, kierownictwa urzędu i radnych: za zgodną pracę na rzecz rozwoju naszej gminy – mówi gospodarz miasta. W ciągu ostatnich blisko 3,5 roku gmina Brzesko wydała około 120 milionów złotych na inwestycje, z czego połowa pochodzi z różnych funduszy unijnych, w których samorząd zabiegał o pozyskanie dodatkowych funduszy. -Nie moglibyśmy bez tych pieniędzy spełniać marzeń i realizować inwestycji, na które mieszkańcy czekali od lat. Wymienić wszystkich niepodobna, ale o kilku wspomnę: to wodociąg, budowa nowej biblioteki, remonty dróg i chodników, renowacja brzeskiej Starówki – wylicza burmistrz.

 
Nie dla aborcji: a co posłowie?
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 29 czerwca 2011 00:50
Jak zachowają się tarnowscy posłowie podczas głosowania w sprawie zaostrzenia ustawy aborcyjnej? PiS i PSL będzie za. Co zrobi PO? Warto dodać, że w całym kraju trwa nowa odsłona batalii aborcyjnej. Setki ludzi wzywają parlamentarzystów, lekarzy i ludzi mediów do odważnej obrony życia poczętego. - Nie godzimy się na aborcję - mówi Magdalena Figas - tarnowska korespondentka Tygodnika Niedziela. Ostatnio pod od listem podpisały się także dziennikarki Radia RDN Małopolska i Tarnowskiego Gościa Niedzielnego. Podpisy są zbierane cały czas. Tak zwany obywatelski projekt ”o prawie do życia m.in. dla dzieci z chorobą Downa i urodzonych w wyniku gwałtu” trafi do Sejmu pod głosowanie. Pod projektem autorstwa ''Fundacji PRO-Prawo do życia'' w ciągu trzech tygodni podpisało się 600 tys. osób. Zakłada on „ochronę życia wszystkich dzieci bez wyjątku, w tym dzieci prenatalnie chorych i poczętych w wyniku tzw. Czynu zabronionego”. Jedynie aborcja byłaby dozwolona, kiedy istniałoby niebezpieczeństwo utraty życia przez kobietę. Jak zachowają się tarnowscy posłowie: PiS i PSL będą za. Niewiadomą jest zachowanie posłów Platformy Obywatelskiej.
 
Bezpieczne Wakacje 2011
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 26 czerwca 2011 14:52

Rozpoczęły się długo wyczekiwane wakacje. Letni czas to okres przerwy w nauce, urlopów i poszukiwania wytchnienia po całym roku wytężonej pracy. Aby ten wypoczynek był bezpieczny, policjanci rozpoczęli działania o kryptonimie „Bezpieczne Wakacje 2011”. Policyjne przedsięwzięcia prowadzone będą w miejscach wypoczynku letniego, na trasach dojazdowych do wakacyjnych kurortów, a także w miejscach zamieszkania, gdzie wyjeżdżający na wakacje pozostawili swe domostwa. Brzeska Policja aktywnie włączyła się do kampanii „Bezpieczne Wakacje 2011”. Patrole policyjne spotkamy częściej niż zwykle nad brzegami Uszwicy, Dunajca i Jeziora Czchowskiego. Funkcjonariusze sprawdzać będą tzw. dzikie miejsca biwakowania, m.in. w zakresie przestrzegania przepisów przeciwpożarowych. Częste będą spotkania policjantów z uczestnikami półkolonii czy obozów.

 
Centrum Kulturalno Biblioteczne już otwarte
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 25 czerwca 2011 12:28

bibliotekaotwarciePonad dwustu gości uczestniczyło w otwarciu brzeskiej biblioteki. Obiekt poświęcił biskup tarnowski Wiktor Skworc. – Zrezygnowałem z udziału w konferencji Episkopatu Polski, by tutaj, w Brzesku, wspólnie z mieszkańcami miasta uczestniczyć w tym wielkim wydarzeniu – mówił hierarcha.

 
Obiekt robi wrażenie: oglądaj transmisje na żywo
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 25 czerwca 2011 09:35

PTR_0001Za kilkanaście minut otwarcie Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Brzesku. Powoli do miasta ścigają tłumy zaproszonych gości. Coraz więcej internautów śledzi naszą transmisję w Internecie.  Nie tylko w Polsce, ale także w Stanach Zjednoczonych, Irlandii, Wielkiej Brytanii,  Włoszech i w Niemczech. Udział uroczystościach zapowiedział biskup tarnowski Wiktor Skworc, marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, parlamentarzyści, samorządowcy wszystkich trzech szczebli, bibliotekarze, pracownicy kultury oraz mieszkańcy miasta. – Budowa biblioteki kosztowała nas ponad 15 milionów złotych. Co trzecia złotówka pochodziła z naszego budżetu. Ponad 10 milionów złotych otrzymaliśmy od samorządu województwa małopolskiego. Dziękuje za to władzom tej i poprzednich kadencji sejmiku wojewódzkiego w Krakowie. Słowa uznania należą się członkom poprzedniego i obecnego zarządu, radnym obydwu kadencji, brzeskim posłom – mówił nam na pół godziny przed otwarciem gmachu, burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 

 
Dzisiaj oficjalne otwarcie RCKB w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 24 czerwca 2011 23:02

46Dzisiaj o godzinie 11.00 nastąpi oficjalne otwarcie Regionalnego Centrum Kulturalno Bibliotecznego w Brzesku.

Bedzie można podpatrzeć ten obiekt. – Robi wrażenie – to na ogół opinie tych, którzy tutaj ostatnio zajrzeli. Uroczystego poświęcenia obiektu dokona biskup tarnowski Wiktor Skworc. Potem przewidziano kilka referatów. Wygłoszą je m.in. znany brzeski historyk Jerzy Wyczesany i dyrektor Regionalnego Centrum Biblioteczno Kulturalnego, Maria Marek. Ta ostatnia będzie opowiadała o twórczości patrona książnicy – Jana Pawła II. Przypomnijmy, że budowa obiektu w raz z wyposażeniem i zagospodarowaniem terenu wokół kosztowała około 15 milionów złotych. – Gros tej sumy pochodzi z dotacji unijnej. Około 10 milionów złotych przekazał nam samorząd województwa małopolskiego. To spora zasługa radnych poprzedniej kadencji, świętej pamięci marszałka Marka Nawary, a przede wszystkim wicemarszałka Romana Ciepieli – mówi Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska.

 
Procesja Bożego Ciała w Szczepanowie
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 24 czerwca 2011 02:22
procesjaszczepanow2011Setki wiernych parafian wzięło udział w uroczystej procesji do czterech ołtarzy, jaka odbyła się w czwartek 23 czerwca w Szczepanowie. Uroczystość Bożego Ciała (Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej) wprowadził w 1246 roku biskup Robert dla diecezji Liege w Belgii, a papież Urban IV w 1264 r.ustanowił święto Bożego Ciała dla całego Kościoła. Jako pierwszy obchody święta Bożego Ciała w Polsce wprowadził w diecezji krakowskiej w 1320 roku bp Nanker. Głównym celem obchodów Bożego Ciała jest publiczne wyznanie wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, oddanie Mu czci i podziękowanie za łaski płynące przez ten Sakrament, a także przebłaganie go za zniewagi wyrządzone przez słabość i oziębłość ludzką oraz bluźnierstwa niewiernych.
 
Nazwiska kandydatów trafiły do centrali
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 24 czerwca 2011 01:29

Najprawdopodobniej dopiero na przełomie sierpnia i września poznamy nazwiska kandydatów na posłów i senatorów w tarnowskim okręgu wyborczym. Mowa o Prawie i Sprawiedliwości. Poseł Edward Czesak podkreśla, że jest zadowolony z wizyty posłów i senatorów – spotkań z wyborcami. – Te spotkania maja służyć wsłuchaniu się w potrzeby mieszkańców naszego kraju i poszczególnych regionów. Na ich podstawie powstaną programy lokalne Prawa i Sprawiedliwości. Oczywiście będą one współgrały z programem partii, ogłoszonym przez prezesa Jarosław Kaczyńskiego na ostatniej konwencji naszej partii – mówi poseł Czesak.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 239

pr122014

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .