Zawód za darmo
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 18 stycznia 2013 22:06

Jest szansa na dodatkowe kwalifikacje. Jedna z krakowskich firm konsultingowych organizuje bezpłatny kurs „opiekun osób starszych”. – Warto skorzystać z tej propozycji, bo to szansa na zdobycie nowego zawodu – mówi Andrzej Mleczko, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Brzesku. Spotkanie organizacyjne zaplanowano na 25 stycznia o godz. 11, w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Kościuszki 7. Wszelkie informacje na temat kursu można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy na pierwszym piętrze u Marty Smoleń. - Zapraszamy osoby, które ukończyły 50 lat, mieszkają na terenie powiatu brzeskiego i pozostają bez zatrudnienia. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego więc udział w nim jest całkowicie bezpłatny – mówi dyrektor Mleczko.

 
Sieć z unijnej Spójności
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 17 stycznia 2013 23:34

rpwiklab2W sumie grubo ponad 30 milionów złotych przeznaczyło Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku na rozbudowę sieci kanalizacyjnej. Gmina miasta Brzeska posiada pakiet kontrolny w spółce. – Pieniądze na te inwestycje pozyskaliśmy w ramach unijnego programu „Spójności”. Jak wszystko dobrze pójdzie prace zakończą się w połowie roku – mówi burmistrz Grzegorz Wawryka.

 
W ramach dotacji unijnej
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 17 stycznia 2013 23:33
Powiat brzeski jest uczestnikiem projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. _ ten projekt z jednej strony pozwala młodzieży zdobyć nowe kwalifikacje, z drugiej wzbogaca bazę materialna naszych szkół – cieszy się wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg. Dodajmy, że w 2012 roku Starostwo Powiatowe w Brzesku doposażyło pracownię samochodową i geodezyjną w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku. Ze środków objętych cross - financingiem zakupiono do pracowni geodezyjnej sprzęt pomiarowy w postaci 2 sztuk systemów GPS do pomiarów geodezyjnych o wartości ponad 73 tysięcy złotych, natomiast pracownię samochodową wyposażono w sprzęt diagnostyczny w postaci dwóch kompletów skopometrów samochodowych z funkcją multimetru o wartości ponad 4 tysięcy złotych.
 
Tajemniczy klient w Urzędzie Miejskim w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 16 stycznia 2013 12:26

ubrzeskoaTylko piętnaście samorządów w Polsce odpowiedziało w tym samym dniu, na e-maila, skierowanego przez studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, którzy testowali, jak szybko urzędnicy reagują na zapytania w sprawie potencjalnego inwestora. Studenci podszyli się pod firmę i pytali m.in. o ulgi inwestycyjne i tereny, które ma miasto dla potencjalnych inwestorów. Listy w tej sprawie, w formie poczty elektronicznej rozesłano o jednej porze do blisko 700 (większych gmin, przede wszystkim miejskich i miejsko - wiejskich) w Polsce. Studenci przyjęli, że odpowiedź w ciągu 72 godzin (trzech dni) będzie satysfakcjonująca i pozwoli ocenić samorząd w kategorii sprawny i dobry. Jakież było ich zaskoczenie, kiedy okazało się, że w tym samym dniu odesłano część informacji. W gronie piętnastu gmin, które na e-maila odpowiedziały już kilku godzinach była gmina Brzesko. Na tej liście liderów znalazły się m.in. Szczecin, Krosno, Słupsk, Pruszcz Gdański, Lublin czy Lubartów.

 
Nie bądź jeleń, weź paragon
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 15 stycznia 2013 22:48

Od 14 stycznia do 24 lutego trwa akcja Ministerstwa Finansów Nie bądź jeleń, weź paragon. Do tej akcji włączył się także Urząd Skarbowy w Brzesku. Kontrolerzy częściej niż zazwyczaj pojawią się w barach, pubach, restauracjach, busach. Za niewydanie paragonu sprzedawcy grozi nawet do kilku tysięcy złotych grzywny.

 
65. urodziny brzeskiego PSS „Społem”
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 15 stycznia 2013 22:39

W tym roku przypada 65 rocznica powstania Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem” w Brzesku. To jedna z najstarszych tego typu spółdzielni w kraju. I chociaż wydaje się dzisiaj, że ruch spółdzielczy to przeszłość, relikt PRL-u, ktokolwiek kosztował produktów brzeskiego PSS, przyzna, że to nie prawda. Wyśmienite jadło w zajeździe Okocim, wspaniałe wypieki z piekarni należącej do PSS „Społem”, wędliny przygotowane według tradycyjnych receptur – to wielkie atuty PSS-u. Ruch spółdzielczości handlowej w Brzesku zrodził się po II wojnie światowej. Założycielskie spotkanie miało miejsce w 1947 roku, ale dopiero rejestracja w sądzie (19 maja 1948 roku) powszechnie uważana jest za datę narodzin firmy. W przeszłości spółdzielnia zatrudniała nawet kilkaset osób. Liberalizacja handlu na początku lat 90. XX stulecia wydawała się być końcem ruchu spółdzielczego. Wiele podobnych firm zostało zlikwidowanych lub upadło.

 
Ferie w mieście
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 14 stycznia 2013 20:43

Sporo atrakcji przygotował Miejski Ośrodek Kultury w ramach tegorocznych ferii zimowych. Zajęcia obmyślano tak, by każdy młody człowiek, który te dwa tygodnie spędza w domu, nie miał powodów do narzekania i nudy. Zajęcia odbywają się od dzisiaj (14 stycznia) do 26 stycznia. Zaplanowano zajęcia rękodzielnicze (środa 13 – 14.30); zajęcia plastyczne (środy 11.30 – 13, w czwartki i soboty 12 – 13.30); zabawę w teatr (poniedziałek 13 – 14); zajęcia muzyczne i rytmiczne (poniedziałki i czwartki w godzinach 11 – 12); filmy dla dzieci (wtorki, piątki 12 – 13.30); zajęcia muzyczne na komputerze (środa 9.30 – 11 oraz piątek 11 – 12.30); taniec dyskotekowy i towarzyski (wtorek 10 – 12); karaoke (czwartek 12.30 – 14); zajęcia taneczne (piątek 10 – 12); tajemnice orkiestry dętej (poniedziałek 10 – 11). Zajęcia odbywają się w siedzibie MOK (ulica plac Targowy 10 i są bezpłatne).

 
Nowa śmieciarka w BZK
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 14 stycznia 2013 12:12

smieciarkabzkBlisko pół miliona złotych kosztowała nowa śmieciarka, która niebawem wejdzie na „służbę” Brzeskich Zakładów Komunalnych. – Około dwieście tysięcy złotych pozyskaliśmy ze środków unijnych, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – mówi nam Janusz Filip, prezes zarządu BZK Brzesko. To nowoczesny samochód marki DAF. Pojazd spełnia wszelkie normy spalania – EURO5. Jest to istotne, bo z jednej strony oszczędny silnik to mniejsze koszty eksploatacji pojazdu, po drugie mniejsza emisja spalin do atmosfery. Nowy samochód ma standardowe, optymalne do pracy w terenie, wyposażenie, ma zamontowany GPS oraz tachograf. Kabina jest klimatyzowana, z tyłu zamontowana jest kamera. – Chodzi o bezpieczeństwo pracowników, ale także klientów. Samochód może zabrać 12 metrów sześciennych odpadów komunalnych. W sumie samochód kosztował nas około 400 tysięcy złotych netto – mówi nam Janusz Filip, prezes zarządu BZK Brzesko. Przypomnijmy, że w „przetargowym wyścigu” na dostawę sprzętu uczestniczyły ostatecznie dwie firmy: wygrało konsorcjum DAF- WUKO Łódź. Jak mówi nam Janusz Filip, prezes zarządu Brzeskich Zakładów Komunalnych, spółka jasno określiła kryteria, które musi spełniać pojazd: obok ceny, istotne było odpowiednie wyposażenie i termin gwarancji. Zdaniem prezesa Filipa współpraca z Małopolskim Urzędem Marszałkowskim układa się wzorowo. – Na każdym etapie realizacji projektu możemy liczyć na wsparcie i merytoryczna pomoc pracowników marszałka – dodaje prezes Filip.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 300

pr062017

 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .