Bezpieczne wakacje z policją
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 12 lipca 2012 22:15

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku przystąpili właśnie do realizacji ogólnopolskiego programu: Bezpieczne Wakacje 2012.  Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim częstsze kontrole w miejscach letniego wypoczynku. W przypadku powiatu brzeskiego patrole częściej spotkamy w okolicach Jeziora Czchowskiego, nad Dunajcem, Uszwicą. Stróże prawa będą kontrolowali także miejsca biwakowe, ale nie zapomną również o spotkaniach z dziećmi i młodzieżą: uczestnikami kolonii i półkolonii.

 
Nabór na dobrym poziomie
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 11 lipca 2012 21:37

Szkoły ponadgimnazjalne, podległe samorządowi powiatu brzeskiego, nie maja powodów do narzekań. I chociaż rewolucyjnego naboru nie było – zdaniem wicestarosty Ryszarda Ożóga cieszy – ze na bór jest na poziomie sprzed roku.

 
Zbadaj piersi za darmo
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 11 lipca 2012 21:14

Nie byłoby tyle dramatów kobiet, gdyby płeć piękna zechciała, regularnie badać swoje piersi. Specjaliści twierdzą, że liczba zachorowań i zgonów spowodowanych rakiem, byłaby nawet dwa – trzy razy mniejsza. Dlatego warto, by panie skorzystały z oferty bezpłatnego badania piersi. Centrum Medyczne Maszachaba oraz Narody Fundusz Zdrowia zapraszają panie w wieku 50 – 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne. 6 sierpnia, w godzinach 9.00 – 16.00 na chętne panie czekał będzie mammobus przy remizie OSP w Szczepanowie. - Uwaga! Jeśli Pani wykona badanie, da Pani szansę na bezpłatną mammografię swojej córce lub siostrze - w wieku powyżej 40 lat, która przyjdzie z Panią – zapraszają organizatorzy akcji. Informacja i rejestracja tel. (12) 633-02-18.  Dwa badania, które najszybciej kojarzą się z profilaktyką raka piersi: mammografia i USG. Wiemy, że trzeba badać piersi regularnie, aby w porę wykryć raka piersi. Robimy mammografię i idziemy z wynikiem do ginekologa.  Lekarz kręci głową i każe wykonać USG. Dlaczego? Bo tak naprawdę obie te metody są mammografią, czyli opisem piersi. Różnią się tym, że w czasie wykonywania USG wykorzystuje się fale ultradźwiękowe, a podczas mammografii - promieniowanie rentgenowskie. W USG obraz powstaje dzięki temu, że ultradźwięki odbijają się od tkanek. Badanie jest nieszkodliwe dla zdrowia, nie ma przeciwwskazań, również w ciąży. Powinno być poprzedzone wywiadem lekarskim.

 
Aleksander Grad i atomowa spółka
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 10 lipca 2012 20:17

agradkrynicaJuż przed ubiegłorocznymi wyborami, jako pierwsi, informowaliśmy na łamach „Przeglądu Regionalnego”, że minister Aleksander Grad chce rozstać się z polityką. Już wtedy nie miał ochoty, by startować w wyborach. Ostatecznie zgodził się być „lokomotywą wyborczą” PO, w regionie tarnowskim. W ten sposób uratował trzeci mandat dla partii premiera Donalda Tuska (oczywiście w naszym regionie). W tej kadencji jakoś specjalnie w Sejmie nie był widoczny: wycofał się w cień. Przez wiele miesięcy mówiło się, że jest przymierzany przez premiera na szefowanie jednej z największych spółek skarbu państwa. Na tej liście znalazły się: KGHM, PGNiG, Lotos, PKN Orlen. Dzisiaj już wiadomo: były tarnowski poseł i minister skarbu państwa, Aleksander Grad, pokieruje budową elektrowni atomowej. Aleksander Grad został właśnie prezesem zarządu dwóch spółek PGE Energia Jądrowa i PGE EJ1, które odpowiadają w grupie PGE za program jądrowy i budowę pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. Dodajmy, że wiceprezesem tych spółek został Zdzisław Gawlik, który za rządów ministra Aleksandra Grada, w Ministerstwie Skarbu był jego zastępcą. Nominacje otrzymał wczoraj. Aleksander Grad złożył mandat poselski 30 czerwca, tłumacząc to w ten sposób: mam inne plany.

 
Pałac Goetzów Okocimskich – miejsce urokliwe
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 09 lipca 2012 16:32

Czy pałac Goetzów w Brzesku stanie się urokliwym miejscem?. W imieniu Polskiego Radia: zapraszamy na Wakacje ze smakiem - to wakacyjna akcja Radia Kraków. Mieszkańcy Małopolski otrzymali od Radia Kraków zaproszenie do wspólnego smakowania małopolskich wspaniałości. A ponieważ niewielka konkurencja jeszcze nikomu nie zaszkodziła - możemy typować w cotygodniowych rankingach różne urokliwe miejsca w naszym województwie. Wśród nich znalazły się rynki, pałace, dwory, zamki, wieże, schroniska, jaskinie a nawet... szlaki rowerowe. 9 lipca wystartował kolejny ranking - tym razem na najpiękniejszy pałac. Swoje głosy możemy oddać na Pałac Goetzów. Odzyskujący swój dawny blask zasługuje na nasze głosy! Ponadto na liście znajdują się pałace w Młoszowej, Nawojowej, Radłowie i Ściborzycach.

 
Dyskusja o podatku katastralnym
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 08 lipca 2012 21:21

bszydlobrzesko1Kilkudziesięciu mieszkańców Brzeska, pojawiło się w Domu Rzemiosła w Brzesku, by porozmawiać o planach rządu – związanych z wprowadzeniem podatku katastralnego. Beata Szydło, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości spotkała się dzisiaj z mieszkańcami stolicy powiatu. Jak mówi nam Stanisław Pacura, szef struktur powiatowych PIS w Brzesku Polacy nie mogą zgodzić się na wprowadzenie podatku katastralnego. – Jego zdaniem podatek katastralny to taki rodzaj podatku od nieruchomości, którego  wartość ustala się od położenia i wartości nieruchomości, a nie tylko od jej powierzchni,  jak do tej pory. To podatek, który łatwo wprowadzić, ale w krajach, gdzie społeczeństwo jest zamożne. Nie w Polsce. Ta z pozoru „bardzo sprawiedliwa” zmiana może oznaczać ogromny dramat dla milionów Polaków, mających jakąkolwiek własność.  Zakładając, że minimalna wartość domku mieszkalnego to 500 tys. zł podatek katastralny od niego wyniósłby pomiędzy 5 a 15 tys. złotych. Oczywiście rocznie wylicza S. Pacura (jest o licencjonowanym zarządcą nieruchomości). Jego zdaniem to nie pierwsze spotkanie w tej sprawie. – Jeśli zajdzie taka potrzeba będziemy zbierali podpisy pod referendum w tej sprawie. Zbierzemy nie dwa miliony, jak w sprawie wieku emerytalnego, ale pięć milionów podpisów – mówi nam S. Pacura.

 
Brzesko: Dzisiaj wizyta wiceprezesa PiS
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 07 lipca 2012 23:15

PTR_9686Czy koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego uda się wprowadzić podatek katastralny? Wiele wskazuje, ze tak. – To nie tylko będzie podatek katastralny, ale także katastroficzny – ocenia Beata Szydło, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.

 
Będzie wiata widokowa na Bocheńcu?
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 07 lipca 2012 21:59

Wiele wskazuje na to, że na Bocheńcu, w Jadownikach, powstanie wiata widokowa. – To doskonałe miejsce, stąd można będzie podziwiać całą panoramę Pogórza, Beskidu Sądeckiego, a przy dobrej pogodzie również Tatr – mówi Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska. Jego zdaniem prace mogłyby zakończyć się w przyszłym roku. Wcześniej zostanie opracowana koncepcja zagospodarowania tego terenu. Wieża widokowa będzie miała co najmniej 20 – 30 metrów. Będzie tam kilka tarasów widokowych: ci o słabszych nerwach staną niżej, najodważniejsi, powędrują na ostatnie „piętro”. Ile będzie kosztowała budowa wieży: pierwszej takiej w powiecie brzeskim (mowa o profesjonalnej wieży widokowej)? Wstępne szacunki mówią o sumie od 150 – 200 do maksymalnie 300 – 400 tysięcy złotych. – warto wydać takie środki, bo to nie tylko doskonały pomysł na promocje walorów turystycznych Bocheńca, ale także miejsce godne polecenia mieszkańcom gminy i turystom – trafnie ocenia burmistrz Grzegorz Wawryka. Tym bardziej, że gmina chce pozy kac na ten cel środki z Lidera.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 278

pr052016

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .