Powiat zabiega o środki
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 03 lipca 2012 20:27

Samorząd powiatu brzeskiego zabiega o pieniądze na scalanie gruntów. Sprawa jest o tyle ważna, że gospodarowanie na rozdrobnionym areale z ekonomicznego punktu widzenia jest sporym problemem dla rolników. Powiat brzeski od kilku lat, w sposób kompleksowy podchodzi do problemu scalania gruntów. Jak mówi nam geodeta powiatu brzeskiego dr inż. Andrzej Surówka celem scalenia gruntów jest tworzenie korzystniejszych warunków gospodarowania w rolnictwie i leśnictwie poprzez poprawę struktury obszarowej gospodarstw rolnych, lasów i gruntów leśnych, racjonalne ukształtowanie rozłogów gruntów, dostosowanie granic nieruchomości do systemu urządzeń melioracji wodnych, dróg oraz rzeźby terenu. Jak nam tłumaczy naczelnik Surówka sama procedura podziału i scalenia powinna zacząć się od uchwały rady gminy w tej sprawie. W takim dokumencie rajcy muszą określić, jakie tereny obejmie procedura.

 
Wakacje: wypoczynek i remonty
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 02 lipca 2012 22:19

Po 10 miesiącach rozpoczęły się wakacje. Dla uczniów to czas odpoczynku, dla samorządu gminy Brzesko, okres drobnych prac remontowych, ale także przygotowania szkół i przedszkoli do nowego roku szkolnego 2012/2013. W sumie, w gminie Brzesko z wakacji cieszy się kilka tysięcy dzieci i młodzieży. Znakomita ich większość pozostanie w domu. Część z nich na pewno skorzysta z oferty półkolonii organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury oraz bogatej oferty Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W tym samym czasie w szkołach prowadzone będą remonty. Jakkolwiek to w większości kosmetyka: okazuje się być ona niezbędna, by po 1 września placówki podległe samorządowi wystartowały bez problemów.

 
Wyróżnienie dla strony internetowej
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 02 lipca 2012 21:48

Powody do zadowolenia mają przedstawiciele samorządu powiatu brzeskiego. Nowa witryna powiatu została dostrzeżona przez jurorów ogólnopolskiego konkursu. – W kategorii powiatów, nasza strona okazała się najlepszą w 2011 roku – cieszy się starosta brzeski Andrzej Potępa. Starosta przypomina, że nie wszystkim pomysł na zmiany ze strona spodobał się. – Praktycznie rzecz biorąc wszystkie prace z tym związane wykonaliśmy swoimi siłami. Strona jest przejrzysta, łatwa w nawigacji i – co najbardziej nas cieszy – przypadła do gustu Internautom. Cały czas ja udoskonalamy. Zdaje sobie sprawę z potęgi i możliwości Internetu. Dlatego w tym kierunku pójdzie promocja walorów turystycznych i kulturalnych powiatu brzeskiego – mówi nam starosta Potępa.

 
Pożegnanie z Mistrzostwami Europy
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 01 lipca 2012 22:22

Ci, którzy dzisiejszy wieczór postanowili spędzić w brzeskiej strefie kibica nie maja powodów do narzekania. Wspaniała atmosfera i doskonały mecz. Nawet zwolennicy Italii musieli przyznać, że La Rocha była nie do pokonania. Piłkarze Hiszpanii pokonali Włochów 4 – 0. - Pokazali, że są wspaniałym zespołem; pokazali futbol na najwyższym poziomie. Włosi, którzy wyeliminowali w półfinale Niemców (jednego z faworytów Euro), byli cieniem futbolistów z Półwyspu Iberyjskiego - mówi nam Krzysztof Bigaj, szef Biura Promocji Urzędu Miejskiego w Brzesku. Spora grupa fanów, która pojawiła się w brzeskiej Strefie Kibica dopingowała w znakomitej większości Hiszpanom. To ostatni dzień wielkich emocji piłkarskich. I strefa, i mistrzostwa przeszły już do lamusa historii.

 
Niebezpieczne upały
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 01 lipca 2012 10:43

Uwaga! Nadciąga do nas fala afrykańskich niemal upałów. Towarzyszyć im mogą  gigantyczne burze, połączone z mega wyładowaniami, silnym wiatrem, gradobiciem i ulewami. To nie żadna Apokalipsa, ale ostrzeżenia meteorologów dla całego kraju. Najgoręcej ma jednak być u nas, na południu Polski.

 
Finałowe zmagania na Strefie Kibica
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 30 czerwca 2012 17:42

To już koniec: piłkarze opuścili Polskę, ale emocji dostarczy nam jeszcze finał, który niedziele, zostanie rozegrany w Kijowie na Ukrainie. Zmierza się tam Hiszpanie z Włochami. Kibicować swoim ulubieńcom będzie można w strefie kibica w Brzesku. Oczywiście organizatorzy – brzeski magistrat, a dokładnie rzecz ujmując Biuro Pormocji – przygotowali wiele niespodzianek. Sami organizatorzy maja podzielone zdania co do tego, kto wygra. – Ja kibicuję Hiszpanom, od początku byli faworytami rozgrywek. Ładnie pokonali Portugalię, a to co pokazali na boisku w meczu z sąsiadami z Półwyspu Iberyjskiego, to mistrzostwo świata – mówi Krzysztof Bigaj, pomysłodawca strefy i kierownik Biura promocji UM w Brzesku. Marek Kotfis, który przy organizowaniu i pracy w strefie spędził wiele godzin, podkreśla, że po fazie grupowej, był przekonany, ze to Niemcy powalczą  o mistrzostwo. – Teraz nie wiem czy Włosi, po tym jak rozbili dosłownie Niemców, nie są wstanie sięgnąć po złoto – mówi.

 
Województwo wspiera powiat
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 29 czerwca 2012 00:28

Józefa Szczurek – Żelazko zaliczana jest do grona najaktywniejszych radnych samorządu województwa małopolskiego. Do Sejmiku została wybrana z listy Prawa i Sprawiedliwości, poparło ją blisko osiem tysięcy wyborców, z tarnowskiego okręgu wyborczego. I chociaż zasiada, jak cały klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, w ławach opozycji, radni rządzącej koalicji złego słowa o niej powiedzieć nie pozwolą. - Kompetentna, doświadczona, sprawny menadżer szpitala i osoba, która potrafi wysłuchać argumentów innych – mówią.

 
MPEC: Spółka na plusie
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 27 czerwca 2012 16:15

W ubiegłym roku firmie udało się wypracować zysk. Ni mniej ni więcej oznacza to, że przychody były większe niz koszta działalności. – Dzisiaj nasza spółka dostarcza energie cieplna do ponad 50 procent mieszkańców miasta, w sumie zima ogrzewamy grubo ponad osiem tysięcy obywateli Brzeska. Ale energia cieplna ogrzewa także urzędy, instytucje, firmy prywatne. Na liście dużych firm, do których dostarczamy ciepło są tacy potentaci jak: Can – Pack, Małopolska Wytwórnia Maszyn czy firma Zasada. Może zabrzmi to nieco paradoksalnie: w jakimś sensie, ale im zimniej, tym nam lepiej. Początek sezonu grzewczego nie zapowiadał się najlepiej, ale potem przyszła sroga zima i w zasadzie pobór energii był na podobnym poziomie co w latach poprzednich – wylicza nam Paweł Majewski, wiceprezes zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Brzesku. W sumie MPEC ma do dyspozycji jedna duża kotłownię węglową (dostarcza około 82 procent energii cieplnej) i 17 kotłowni gazowych, zlokalizowanych w różnych częściach miasta.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 276

PR042016

baner-ddd

baner-cp

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .