Reklama
Kolejne prace na dworcu PKP
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 01 kwietnia 2012 19:46

Remont brzeskiego dworca PKP dobiega ku końcowi. Ale to nie jedyne inwestycje zaplanowane w tym roku na terenie wokół dworca. I chociaż prace związane z przebudową peronów rozpoczną się za rok, warto poczekać. Sporo się tutaj bowiem zmieni. A tych będzie sporo: zlikwidowane zostanie przejście naziemne, które zastąpi przejście podziemne, pod torami kolejowymi.

 
Droga zostanie gruntownie wyremontowana
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 31 marca 2012 16:48

Grubo ponad milion złotych będzie kosztował remont drogi wojewódzkiej Brzesko – Mokrzyska. Zgodnie z porozumieniem z władzami województwa małopolskiego, w kosztach partycypuje gmina Brzesko. Podczas ostatniej sesji rady miejskiej, rajcy podjęli uchwałę o przekazaniu Zarządowi Dróg Wojewódzkich 95 tysięcy złotych na remont kolejnego odcinka drogi Brzesko - Mokrzyska.

 
Protest małopolskich związkowców
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 29 marca 2012 23:34

PTR_0415Związkowcy z małopolskiej Solidarności protestowali przeciwko rządowym planom podniesienia wieku emerytalnego. W tym gronie nie zabrakło działaczy z Tarnowa i regionu. Ze związkowcami spotkali się posłowie Prawa i Sprawiedliwości. W piątek Sejm Będzie głosował w sprawie wniosku o przeprowadzenie referendum narodowego w sprawie emerytur. Solidarność, popierana przez działaczy OPZZ, zebrała ponad półtora miliona podpisów, pod wnioskiem referendalnym. Szansa na to, że wniosek zyska akceptację parlamentu jest małą. Co prawda koalicja ma w Sejmie tylko jeden głos przewagi w tej sprawie, ale wstrzymanie się od głosu, zapowiada Ruch Palikota. W praktyce przekreśla to szanse na przeprowadzenie referendum. Związkowcy uważają, że rząd nie powinien wydłużać wieku pracy.

 
Mieszkania z bonifikatą nawet… 90 procentową
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 28 marca 2012 20:21

Samorząd Brzeska chce pozbyć się części mieszkań. – Na najbliższej sesji Rady Miejskiej podejmiemy uchwałę w sprawie zastosowania bonifikat, nawet do 90 procent – mówi nam Krzysztof Ojczyk, szef samorządu gminy Brzesko. Skąd ten pomysł? Jak mówi władze miasta zachęcają lokatorów do zakupu mieszkań komunalnych. Oferta jest bardzo atrakcyjna – do końca roku mieszkanie można kupić za 10 procent jego wartości. Do tej pory gmina zbywała lokale za 20 procent wartości. Obniżka ma zachęcić kupujących, a do budżetu gminy wpłynąć ma z tego tytułu prawie trzy miliony złotych. Promocja trwać będzie do końca roku, już w roku następnym takich okazji na rynku mieszkaniowym nie ma się co spodziewać, mieszkania komunalne sprzedawane będą za około 40 procent ich wartości. Zdaniem wiceburmistrza Brzeska, to dobry pomysł.

 
Życzenia Edwarda Czesaka, posła na Sejm RP
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 28 marca 2012 12:26

Życzenia Posła Edwarda Czesaka

 
Powiat: Bogata oferta szkół
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 28 marca 2012 00:00

Szkoły ponadgimnazjalne powiatu brzeskiego, zarówno te publiczne, jak i niepubliczne  przygotowały bardzo dobrą ofertę edukacyjną. Kształcą na wysokim poziomie. Zdaniem wicestarosty brzeskiego Ryszarda Ożóga najlepszym tego dowodem są wyniki osiągane na maturze oraz wyniki końcowych egzaminów w szkołach technicznych i zawodowych. Dobra kadra nauczycielska, zdolna młodzież to tylko część sukcesu. Nie mniej istotne jest wyposażenie klas i pracowni, cała infrastruktura oświatowa. – Kilka lat temu, w ZSP nr 2 w Brzesku została uruchomiona pracownia mechatroniczna. O jej wysokim poziomie najlepiej świadczy to, że na praktyki przyjeżdżają studenci ze Słowacji. Jest to chyba najlepszy dowód na to, że obiekt jest doskonale wyposażony – ocenia wicestarosta brzeski. Przez kilka ostatnich lat samorząd powiatu sporo środków wyłożył na oświatę. Zmodernizowane obiekty szkoły, wyremontowane pracownie w ZSP nr 2, nowy budynek ZSP nr 1, hala sportowa przy obydwu brzeskich szkołach, pomoc powiatu w budowie Sali w Szczurowej, wspólna inicjatywa i inwestycje z gminą Czchów – to przykłady rewolucyjnych zmian w oświacie brzeskiej. Wspierając szkoły ponadgimnzajalne, powiat brzeski wspiera organizowanie targów edukacyjnych. W ocenie wicestarosty brzeskiego, takie Targi dają możliwość bezpośredniego zetknięcia się z ofertami kilku szkół, a nawet porozmawiania z doradcami zawodowymi o – predyspozycjach zawodowych uczniów.

 
Sejmik wojewódzki dla brzeskich pięcioraczków
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 26 marca 2012 21:46

50 tysięcy złotych otrzymają brzeskie pięcioraczki. Taką decyzje podjął w poniedziałek sejmik województwa małopolskiego. O wsparcie dla dzieci apelowała wcześniej radna z Brzeska, a zarazem dyrektor tutejszego szpitala, Józefa Szczurek – Żelazko. Rodzina Katarzyny i Grzegorza Górków, w której przed ponad pięcioma laty, na świat przyszły pięcioraczki, nadal potrzebuje pomocy. - Te cudowne dzieci, brzeskie pięcioraczki trzeba leczyć, rehabilitować. Dlatego gest solidaryzmu z nimi, gest ludzki, chrześcijański jest bardzo potrzebny. Pokażmy, że potrafimy zadbać o innych, pokażmy swoje wielkie serce. 

 
Brzesko wabi kibiców
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 26 marca 2012 21:42

Władze Brzeska chcą „zwabić” turystów – kibiców, którzy do Polski przyjadą na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. – Nie chodzi nam o zdefiniowany w marketingu i promocji „efekt chwili”, chcemy by w ten sposób zarazić gości z innych krajów naszym miastem, gminą i powiatem – mówi nam Krzysztof Bigaj, szef Biura promocji brzeskiego magistratu. Pomysł naprawdę przedni. Brzesko chce skorzystać na Euro 2012 i ściągnąć do miasta kibiców reprezentacji, które swoją bazę będą miały w Krakowie. Przypomnijmy, że w stolicy Małopolski zacumują reprezentację Anglii, Włoch i Holandii. Organizatorzy spodziewają się napływu co najmniej kilkudziesięciu tysięcy fanów sportu z tych krajów. Dal wszystkich miejsca w Krakowie na pewno nie wystarczy. Zresztą, Kraków do tanich miast nie należy. – Dlaczego więc, część kibiców miałoby nie pojawić się w Brzesku. Miasto będzie wabiło Anglików, Włochów i Holendrów niskimi cenami i szeroką ofertą turystyczną.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 264

jszcz2

jpajak2

janmusial2015a

kpacewicz1

092015

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .