Niepodległościowe święto w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 12 listopada 2012 16:13

Ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Brzeska cieszyły się dzisiejsze uroczystości z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. – Przed 94. laty nasza Ojczyzna, po wielu latach zaborów, stała się wolna. To był sukces narodu i różnych sił politycznych – mówił burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka.

 
Bezpieczna „trójka”
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 10 listopada 2012 19:19
Szkoła Podstawowa nr 3 w Brzesku otrzymała właśnie certyfikat: „Szkoły promującej bezpieczeństwo”. A wszystko w ramach realizowane projektu pod nazwą: Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.
 
11 listopada w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 10 listopada 2012 18:39
Patriotyczno – religijny charakter mają tegoroczne, brzeskie  obchody 94. rocznicy odzyskania przez Polskę  niepodległości. Oczywiście nie zabraknie także akcentów sportowych i kulturalnych. – Udekorujmy nasze domy flagami – apeluje burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.
 
Brzesko pamięta o przeszłości
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 06 listopada 2012 23:33

Patriotyczno – religijny charakter będą miały tegoroczne, brzeskie  obchody 94. rocznicy odzyskania przez Polskę  niepodległości. Oczywiście nie zabraknie także akcentów sportowych i kulturalnych. A wszystko rozpocznie się już w najbliższy piątek. O godzinie 16 rozpoczną się X Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Brzeska – kryta pływalnia Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tradycyjnie już Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje zawody pływackie. Ich celem jest upamiętnienie rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Tym razem odbędą się one 9 listopada 2012 r. (tj. piątek) na Krytej Pływalni. To edycja wyjątkowa, bo jubileuszowa. Zawody odbędą się bowiem po raz dziesiąty. Zawody pływackie o Puchar Niepodległości odbywają się pod patronatem Burmistrza Brzeska Pana Grzegorza Wawryki. - Rozpoczęcie zawodów planowane jest o godzinie 16.00. Zmagania zawodników odbędą się w dwóch stylach: dowolnym i klasycznym. Dla zwycięzców przewidziano medale, dyplomy oraz puchary za zajęcie pierwszych miejsc. Dla najmłodszej i najmłodszego z uczestników przewidziano specjalne nagrody niespodzianki - mówi nam kierownik BOSIR, Marek Dadej. Szczegółowe informacje dotyczące zawodów można uzyskać osobiście w godzinach pracy w sekretariacie Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz telefonicznie 14 68 - 65 - 002.

 
Oddaj krew w brzeskim szpitalu
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 06 listopada 2012 22:23

Krew to bezcenny dar. Nigdy jej nie jest za wiele. Tylko dzięki honorowym dawcom, jest szansa na ratunek dla wielu ludzi. My wszyscy możemy pomóc. Wystarczy od czasu do czasu podzielić się tym darem. Dlatego Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie informuje o kolejnych akcjach krwiodawstwa, które odbędą się przy Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku z użyciem mobilnego punktu poboru krwi. Akcje odbędą się w dniach: 26 listopada w godz. 9 – 12 oraz 19 grudnia, w tym samym czasie. Autokar będzie stacjonował na parkingu przy wejściu głównym do siedziby SP ZOZ w Brzesku, ul. Kościuszki 68.

 
Konferencja w Młodzieżowym Ośrodku
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 06 listopada 2012 22:22

To była udana konferencja: w Młodzieżowym Schronisku w Brzesku odbyła się powiatowa konferencja pt. „Dziecko 6-letnie w przedszkolu i szkole. Rola poradni i placówek oświatowych w przygotowaniu dziecka do szkoły”. Spotkanie zorganizowane zostało przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną i Starostwo Powiatowe w Brzesku.  Udział w niej wzięli m.in. wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ryszard Ożóg, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Janina Motak, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie, Delegatura w Tarnowie Aleksandra Stasiak oraz licznie zgromadzeni Dyrektorzy i Nauczyciele uczący dzieci w wieku 5 i 6 lat z przedszkoli i szkół z powiatu brzeskiego.

 
Hojne serca w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 05 listopada 2012 21:00

Blisko stu wolontariuszy kwestowało na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków zlokalizowanych na brzeskich nekropoliach. Opłacała się. _ W sumie zebraliśmy ponad dziewięć tysięcy złotych – wylicza Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska, który przez dłuższy czas kwestował razem z młodzież, samorządowcami, przedstawicielami organizacji i różnych stowarzyszeń. Gospodarz miasta nie był jedynym przedstawicielem władzy, którzy włączył się w to dzieło: wspierali go m.in. wiceburmistrz Jerzy Tyrkiel, naczelnik Wydziału Inwestycji Bogdan Dobranowski czy wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Brzesku, Maria Kądziołką. „To tylko wszystko przetrwa, co z wdzięcznością pamięć ludzka dosięgnie” – to motto towarzyszące kwestującym w mieście barona Goetza Okocimskiego. Na rzecz Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Brzesku, działającego przy Parafii NMP Matki Kościoła i św. Jakuba, kwestowało 98 osób. Przez kilka godzin, od 8 do 15 zebrali  9 139,36 złotych, 10,70 Euro + 1 cent USA. Jak tłumaczą członkowie Komitetu te środki w całości zostaną przeznaczone na odnowę zabytkowych pomników. Dodajmy, że w sumie renowację zabytkowych nagrobków można wspierać przez cały rok, przekazując darowiznę na konto: Parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku. Nr konta: 06102049840000470200308551 tytułem: DAROWIZNA NA CELE KULTU - CMENTARZ.

 
Pamiętajcie o ogrodach
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 03 listopada 2012 21:02

Konserwacja ogrodów, projektowanie, zakładanie i pielęgnowanie terenów zieleni, ale także wycinka drzew w terenach zurbanizowanych (w tym na posesjach prywatnych) oraz korekta koron drzew w tym drzew zabytkowych – to tylko kilka z wielu usług, które świadczą Brzeskie Zakłady Komunalne.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 290

biuroubezpieczenplus

pr122016

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .