Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Zobacz gdzie kupisz karty parkingowe
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 28 marca 2011 19:00

Od 4 kwietnia 2011 roku na podstawie uchwały NR LVIII/401/2010 Rady Miejskiej w Brzesku z dnia 30 czerwca 2010 r. następuje zmiana wysokości opłat za parkowanie pojazdów samochodowych w Strefach Płatnego Parkowania (w skrócie SPP) oraz zasad korzystania z miejsc postojowych w tych strefach. Jednostką administrującą Strefę Płatnego Parkowania jest Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji z Biurem Obsługi Klienta  Strefy Płatnego Parkowania znajdującym się w Brzesku przy ul. Browarnej 13a  (w budynku Kręgielni ) tel. 14 68 65 031.

 
Brzesko: Edward Knaga znowu szefem
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 27 marca 2011 18:27

Edward Knaga ponownie będzie szefował zarządowi osiedla Jagiełły – Kopaliny. W sumie, w zebraniu sprawozdawczo – wyborczym, wzięło udział ponad 50 osób. O rządzenie osiedlem walczyło dwóch kandydatów. Pewnie wygrał Edward Knaga i pokonał Sławomira Kluska. Stary – nowy przewodniczący znany jest ze swojego zaangażowania w prace na rzecz osiedla i jego mieszkańców. O dużym zaufaniu, jakim obdarzają go mieszkańcy świadczy fakt, że potwierdzili to niejako mieszkańcy, którzy w listopadzie obdarzyli go mandatem radnego miejskiego.  - To sprawdzony, doświadczony i odpowiedzialny samorządowiec – oceniają włodarze miasta. Dodajmy, że w skład Zarządu Osiedla weszli: Sławomir Kluska, Tadeusz Pasierb, Marina Styrna, Franciszek Małek, Paweł Wis oraz Bogusław Babicz.

 
Nowe kierunki na uczelni
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 26 marca 2011 16:42

Małopolska Szkoła Wyższa w Brzesku rozpoczyna nabór na studia na rok akademicki 2011/12. Władze uczelni proponują nowe, atrakcyjne kierunki, ukończenie których ułatwi znalezienie pracy. Na Wydziale Ekonomii i Pedagogiki w Brzesku studenci będą mogli kształcić się   na kierunku pedagogika w specjalnościach: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, resocjalizacja i bezpieczeństwo publiczne, komunikacja medialna. Uczelnia oferuje także, cieszące się wielkim powodzeniem wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne. - Od kilku lat stale rośnie liczba studentów uczących się na kierunku resocjalizacja i bezpieczeństwo publiczne. Przygotowuje on specjalistów z zakresu resocjalizacji, profilaktyki i bezpieczeństwa publicznego do pracy z młodzieżą oraz osobami dorosłymi niedostosowanymi społecznie. W planach studiów kładziemy duży nacisk na techniki resocjalizacji, profilaktykę patologii i przestępczości, studenci przyswajają podstawowe zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa publicznego i prewencji – mówi rektor Małopolskiej Szkoły Wyższej w Brzesku, prof. Marian Stolarczyk.

 
Urologia na swoim
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 25 marca 2011 20:55

salachorychOddział Urologiczny wrócił na swoje dawne miejsce- trzecie piętro głównego budynku szpitala. Przez dwa  lata w tych salach znajdował się Oddział Chorób Płuc, który został przeniesiony do nowo wyremontowanych pomieszczeń. Na potrzeby „urologii”  zmodernizowano   cześć pomieszczeń  III piętra- W zeszłym roku na potrzeby „pulmonologii” zaadaptowaliśmy za blisko dwa miliony złotych  budynek starej szpitalnej pralni, który od wielu lat nie był wykorzystywany. Zanim jednak „urologię” przenieśliśmy na swoje dawne miejsce wyremontowane zostały sale chorych, sanitariaty – które dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych, jak również pomieszczenia gospodarcze. Poprawiła się ich estetyka. Chcemy by pacjenci mieli jak najlepsze warunki pobytu w naszym szpitalu. – podkreśla Józefa Szczurek-Żelazko, dyrektor lecznicy. W salach zamontowano także telewizory. Prace remontowe kosztowały blisko 100 tysięcy złotych. -  staramy się nie tylko rozszerzać wachlarz świadczonych usług oraz podnosić ich jakość, ale także  poprawiamy estetykę i funkcjonalność placówki- dodaje J. Szczurek-Żelazko.  W przeciągu kilku ostatnich lat udało się wyremontować Oddziały: Dziecięcy, Intensywnej Terapii także Chorób Płuc.  Obecnie trwa gruntowana modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

 
Brzesko: Pościg na '4' za pijanym kierowcą
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 25 marca 2011 20:12

Brzeska drogówka ścigała wczoraj na "4" pijanego kierowcę forda, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w okolicach ronda. Do zdarzenia doszło około 16:40. Mężczyzna zbagatelizował sygnały funkcjonariuszy i zaczął szybko oddalać się w kierunku Tarnowa. Policjanci podjęli pościg i skutecznie zatrzymali kierowcę w Brzesku, na ulicy Głowackiego. Okazało się, że 35-latek jest nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 2 promile. W trakcie zatrzymania okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Podczas kontroli wyszło również na jaw to, że 35-latek poszukiwany jest listem gończym. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 
Ocalić od zapomnienia
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 24 marca 2011 23:11

Trwa remont pałacu. We wnętrzach XIX-wiecznego pałacu Goetzów-Okocimskich w Brzesku powstanie hotel SPA. Goście wypoczywający w hotelu będą mogli nawet zażyć kąpieli w piwie. Obiekt znajduje się w dużo gorszym stanie, niż pierwotnie zakładano - mówią właściciele. Poważnym problemem jest wilgoć.

 
Szpital chce uruchomić pododdział kardiologiczny
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 24 marca 2011 20:20

Brzeski szpital chce uruchomić pododdział kardiologiczny. Przybywa bowiem pacjentów z chorobami serca. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego połowa zgonów w Polsce jest spowodowana chorobami układu krążenia. – Około jedna trzecia wszystkich pacjentów Oddziału Chorób Wewnętrznych w naszym szpitalu cierpi na różne choroby serca - mówi Adam Smołucha, zastępca dyrektora SP ZOZ. Brzeski. Szpital od lat współpracuje w zakresie chirurgii kardiologicznej z placówkami w Tarnowie i Krakowie. – Wielu chorych po operacjach wymaga rehabilitacji, inni leczenia zachowawczego.

 
Karetki z satelitarnym monitoringiem
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 20 marca 2011 21:09

karetkiKaretki z Powiatu Brzeskiego szybciej docierać będą do potrzebujących pomocy medycznej.  W ambulansach rozpoczęło się montowanie systemu satelitarnego GPS.  Program systemu monitoringu satelitarnego obejmie wszystkie zespoły ratownictwa medycznego w całej Małopolsce. – Pozwoli na identyfikacje tych zespołów: ustalenie ich położenia, jak również określenie ich statusu: czy są w trkacie dojazdu, trwania akcji ratunkowej, czy też powrotu do stacji. Pozwoli to na lepsze zarządzane systemem ratownictwa medycznego w Małopolsce – mówi Józefa Szczurek-Żelazko, dyrektor brzeskiego szpitala. Dyspozytor,  po ustaleniu miejsca, skąd wzywana jest pomoc, przekazuje wezwanie zespołowi który znajduje się najbliżej. Ponadto dyspozytor cały czas będzie miał podgląd  gdzie znajdują się poszczególne zespoły nie tylko z terenu danego powiatu.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 231

PR092014

wybory2014toplog

okrwybtop

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .