Most na Uszewce jest już gotowy
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 30 sierpnia 2012 19:55

Pół miliona złotych kosztowała budowa mostu na rzece Uszewka, w miejscowości Bucze, w gminie Brzesko. – Został on uszkodzony przed dwoma laty, zresztą jego stan przed powodzią tez nie był najlepszy, bo przecież został on wzniesiony zaraz po II wojnie światowej – opowiada nam sołtys Bucza, Stanisław Milewski.

 
Wzrastają opłaty za przedszkola
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 30 sierpnia 2012 19:16

O 110 procent wzrosną opłaty za pobyt dzieci w przedszkolach brzeskich. Dotyczy to jednak tylko tych maluchów, które spędzają w takich placówkach ponad pięć godzin dziennie. – Po burzliwej dyskusji radni postanowili zmniejszyć opłaty z proponowanych 150 procent podwyżki, na 110. Radni zastosowali 50 procentowe ulgi dla tych rodziców, którzy do przedszkola posyłają więcej niż jedno dziecko. Uchwała Rady Miejskiej przewiduje także całkowite zwolnienie tych, którzy są w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej. Do tej pory rodzić płaci za każdą godzinę złotówkę, od października - 2,10 zł. Przyjęto zasadę, że opłata ma związek z najniższą płacą W efekcie jeżeli pensje będą rosły opłaty również. - Ta podwyżka wynika ze wzrostu utrzymania przedszkoli. Podrożały prąd, gaz, energia elektryczna. Gmina musiała też wypłacić podwyżki pensji dla nauczycieli – tłumaczył radnym Józef Cierniak, naczelnik Wydziału Edukacji brzeskiego magistratu. Tylko jeden radny, Krzysztof Bogusz, głosował, na nie.

 
Śmiertelny wypadek w Jadownikach
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 29 sierpnia 2012 22:29

wypadekjadowniki29 sierpnia w środę w godzinach popołudniowych na numer alarmowy 112 wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego na ulicy Staropolskiej w Jadownikach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej stwierdzono, że samochód osobowy znajduje się na dachu a obok samochodu znajduje się nieprzytomny kierujący, bez wyczuwalnego tętna i oddechu z licznymi obrażeniami ciała. Pomimo natychmiast podjętej reanimacji przez służby ratownicze nie udało się uratować życia młodego mężczyzny. Utrudnienia na drodze związane z tragicznym zdarzeniem trwały do godziny 20:00.

 
Podatek śmieciowy: uchwały niebawem
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 28 sierpnia 2012 15:09

Brzeskie Zakłady Komunalne są przygotowane do „walki” o klientów pod rządami nowej ustawy o zagospodarowaniu odpadów komunalnych. – W połowie 2013 roku Polska dołącza do grona tych państw Unii Europejskiej, które spełniają najwyższe standardy śmieciowe. Do końca tego roku wszystkie gminy muszą przyjąć uchwały o gospodarce odpadami komunalnymi. Z dniem 1 lipca 2013 roku zostanie wprowadzony specjalny „podatek śmieciowy”. Płacić się go będzie na rzecz gminy, to właśnie gmina będzie teraz właścicielem odpadów komunalnych .Zdaniem specjalistów rozwiązanie to sprawi, że 100% odpadów z gospodarstw domowych będzie trafiało do instalacji zajmującej się  ich sortowaniem i utylizacją. O tym , która firma będzie zajmowała się zbieraniem i transportem odpadów zdecydują wyniki przetargów.

 
Gmina od lat folklorem stoi
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 23 sierpnia 2012 23:03

Kilka zespołów folklorystycznych działa na terenie gminy Brzesko. Ostatnio Zespół Pieśni i Tańca „Porębianie” wrócił z tarczą z 46. Sabałowych Bajań, w Bukowinie Tatrzańskiej. Duża spinka góralska, nagroda pieniężna w kategorii śpiewu grupowego - to tegoroczny dorobek zespołu przywieziony z Podhala. - Sabałowe Bajania to Festiwal Polskiego Folkloru który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Biorą w nim udział śpiewacy, instrumentaliści, gawędziarze, drużbowie i starości weselni z całej Polski. W tegorocznym konkursie udział wzięło ponad 200 uczestników. Wśród takiej konkurencji jury konkursu doceniło bardzo wysoko męski zespól śpiewaczy (Andrzej Babraj, Klemens Góral, Henryk Piela, Lech Pikuła, Antoni Sumara) Porebian- przyznając mu I miejsce, a także wyróżnił solistkę zespołu Zofię Kordecką. Przypomnieć należy ze w roku ubiegłym ta sama grupa śpiewacza otrzymała w Bukowinie wyróżnienie. ZPiT Porębianie obchodzi w tym roku 20 lecie istnienia - a wynik konkursu znakomicie podkreśla wysoki poziom i osiągnięcia zespołu - mó1)i nam Krszytof Bigaj, szef Biura promocji brzeskiego magistratu.

 
Korupcja w tarnowskim oddziale ZUS
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 23 sierpnia 2012 18:58
zustarnowSporo problemów „napytali” sobie pracownicy tarnowskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. – Zmiany w całym kierownictwie są nieuniknione – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Na razie dwójce byłym pracownicom tarnowskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Tarnowie Prokuratura Rejonowa zarzuca pośredniczenie w załatwianiu rent. Jak dowiedział się nasz portal zarzuty usłyszały także osoby, które wręczały im pieniądze i drobne prezenty w zamian za korzystne decyzje. - To początek góry lodowej – twierdza niektórzy. Ich zdaniem „skala” przekrętu mogła być znacznie większa. Sprawa wyszła na jaw dzięki materiałom operacyjnym policji. Funkcjonariusze nie mieli żadnych wątpliwości, co do tego, że powinna zająć się nią prokuratura. - Do tej pory zarzuty postawiliśmy dwóm byłym pracownicom ZUS oraz kilku osobom, które dawały im różne korzyści - pieniężne i rzeczowe – mówi Anna Pałka z wydziału śledczego Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.
 
Pomoc lekarska w domu pacjenta
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 22 sierpnia 2012 18:07

W szpitalu w Brzesku działa już Zespół Leczenia Środowiskowego. Ni mniej ni więcej oznacza to, że pomoc udzielana jest w domu chorego. – Udało się nam poszerzyć kontrakt i podpisać umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia – mówi nam Józefa Szczurek – Żelazko, dyrektor szpitala powiatowego w Brzesku. Jak tłumaczą nam pracownicy ZLŚ leczenie środowiskowe polega na udzielaniu porad, wizyt domowych w miejscu zamieszkania pacjentów. Chodzi o osoby ze schorzeniami psychicznymi, którzy ze względu na stan zdrowia, nie mogą korzystać lub mają utrudniony dostęp do leczenia w poradniach zdrowia psychicznego. Opieka obejmuje nie tylko pomoc choremu, ale także jego rodzinie (uzależnieni od osoby z problemami psychicznymi).

 
Nabór pracowników do straży pożarnej
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 20 sierpnia 2012 20:29

Pewna praca, jeszcze 15 lat i emerytura, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku poszukuje pracowników na stanowisko stażysty w służbie przygotowawczej (docelowo starszy ratownik kierowca). Kandydaci do służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku muszą posiadać prawo jazdy kategorii: B, C oraz C+E, a także spełniać muszą kilka kryteriów: posiadać obywatelstwo polskie, korzystać w pełni z praw publicznych, posiadać wykształcenie co najmniej średnie, być nie karanym za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, odznaczać się warunkami zdrowotnymi i psychofizycznymi potwierdzonymi orzeczeniem Wojewódzkiej Komisji Lekarskiej MSWiA o przydatności do służby w PSP (kategoria zdrowia A), posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 282

pr082016

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .